PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay kleinanzeige paypal iphone 6s

Mahmut40
17 Ocak 2018, 14:40
Selam arkadaslar,

Ben ebay kleinanzeige'de geziniOrdum, o sira tesadüfen sifir/acilmamis verschweisst iphone 6s space grau 32 gb telefon ile karsilastim kelepir fiyatina. 250€ ya anlastik mit versand. Digerleri ayni telefon icin 350-400 istiyorlar. Eleman ile whatsapp üzeri konusmaya gectik. Almancasi cok temiz, neyse ben bundan personalasuweis'ini filan istedim, ve verdide. Ausweis bilgileri elimde(tabii baska birinin de olabilir.). Cocuk pass'a göre henüz 18ini doldurmamis gözüküyor. Ve tabii bana banka bilgilerini verdi parayi aktarabilmem icin. Banka ismi ayni ausweis'daki gibi. Tabii bende paypal üzeri önerdim, fakat olmadigini söyledi. Neyse bunun üzerine ebay kleinanzeige'den telefon güvenlik acisindan silinmis ebay tarafindan, banada mesaj geldi. Bu konuya onunla deginmedim fakat bugün bana bi akrabasinin paypali üzerinden parayi istersem yollayabimecegimi önerdi.

Bu durumda yine paypalin käuferschutzu devreye girermi, olasi bi aksilikte ? Sonucta benim alisverisim o paypalin shibiyle direk olarak degil, o araci olacak.

Ben telefonu alip, tekrar satmayi düsünmüstüm
Ve telefonun 11.1'den o2 tarafindan rechnungu var.

mustafa200222
17 Ocak 2018, 15:18
Selam arkadaslar,

Ben ebay kleinanzeige'de geziniOrdum, o sira tesadüfen sifir/acilmamis verschweisst iphone 6s space grau 32 gb telefon ile karsilastim kelepir fiyatina. 250€ ya anlastik mit versand. Digerleri ayni telefon icin 350-400 istiyorlar. Eleman ile whatsapp üzeri konusmaya gectik. Almancasi cok temiz, neyse ben bundan personalasuweis'ini filan istedim, ve verdide. Ausweis bilgileri elimde(tabii baska birinin de olabilir.). Cocuk pass'a göre henüz 18ini doldurmamis gözüküyor. Ve tabii bana banka bilgilerini verdi parayi aktarabilmem icin. Banka ismi ayni ausweis'daki gibi. Tabii bende paypal üzeri önerdim, fakat olmadigini söyledi. Neyse bunun üzerine ebay kleinanzeige'den telefon güvenlik acisindan silinmis ebay tarafindan, banada mesaj geldi. Bu konuya onunla deginmedim fakat bugün bana bi akrabasinin paypali üzerinden parayi istersem yollayabimecegimi önerdi.

Bu durumda yine paypalin käuferschutzu devreye girermi, olasi bi aksilikte ? Sonucta benim alisverisim o paypalin shibiyle direk olarak degil, o araci olacak.

Ve telefonun 11.1'den o2 tarafindan rechnungu var.Arkadaşım bu konu kaç sefa işlendi. Ebaykleinanzeigede mali eline al parayi öde .al değilse burda konu acarsin telefon gelmedi diye çok dolandırıcı var.dikkat et

Gesendet von meinem SM-N9005 mit Tapatalk

Osmanbey34
17 Ocak 2018, 15:33
sen banka hesabindan mi ödedin ? banka hesabindan ödediysen bunun PayPal ile ne alakası var ?
ben doğrular anladıysam o zaman kesinlikle PayPal käuferschutz kabul etmez.

Selam arkadaslar,

Ve telefonun 11.1'den o2 tarafindan rechnungu var.

TipiTip
17 Ocak 2018, 15:40
usta birsey olmaz yolla parayi demem gerek normalinde

ama insan diyemiyor

yaw firsatcilik o kadar mi gözünü karartti

Ebay Güvenceden dolayi silmis

yani bir tuzak bir yamukluk var

Adam Güya bir akrabasinin PayPal adresi yollayacak ordan ödeyeceksin

iyide hangi Käuferschutz ?

Mali nerden aldin ? hani satan site nerde ?

Adam sana Parayi muhtemelen als Freud yolla demistir yada diyecektir

sende 100 Euro kar yapayan düsüncesinde 250 kaybedeceksin ve halen uyanmiyorsun

Osmanbey34
17 Ocak 2018, 15:42
benden size tavsiye. Ebay kleinanzeigen dan önce satici ile bir kaç mail yazın platform üzerinden. fake ise Ebay zaten siliyor. ama ilk önce birkaç kere message atin !

OrLoW
17 Ocak 2018, 15:45
Ebay kleinanzeige de para göndermeli iş yapılmaz kardeşim

Sen malı alıp satıcam 3 kuruş kar edicem derdindesin, orada mal satanlarından bir kısmının derdi elime bir keriz düssün para kazanayım. Hepsi öyle değil şansına artık

O sitede en iyi yapılacak alışveriş bakıcaksın adresini alıcaksın, gideceksin adamın yanına malı göreceksin ver malını kardeşim al paranı eline ....

Önce malı göreceksin Al gülüm ver gülüm bu kadar....

Mahmut40
17 Ocak 2018, 15:51
Yok bankadan yollamadim paypal üzeri yapmayi düsünüyorum. Sinucta paypal aksi durumda oarayi tekrar yolluyor. Sadece araci olan kisi icin soruyorum

OrLoW
17 Ocak 2018, 15:55
Yok bankadan yollamadim paypal üzeri yapmayi düsünüyorum. Sinucta paypal aksi durumda oarayi tekrar yolluyor. Sadece araci olan kisi icin soruyorum

Kendi kafana adama para yollamış oluyorsun nerede ( käuferschutz ) ortada bir satıcı yokki

Mahmut40
17 Ocak 2018, 16:02
Elemanin personalausweisi elimde vor und rückseite.

TipiTip
17 Ocak 2018, 16:04
yolla usta birsey olmaz yolla

o paraya birdaha bulamazsin

madem paypal geri yolluyor parayi hemen al kacirma bu firsati

mustafa200222
17 Ocak 2018, 16:06

madem paypal geri yolluyor parayi hemen al kacirma bu firsatiTipi usta bu arkadaş anlamıyor bu arkadaş. kimliği olsa ne olacak ne yapa bileceksin

OrLoW
17 Ocak 2018, 16:14

madem paypal geri yolluyor parayi hemen al kacirma bu firsati

:D valla bizdemi bir kötü kalplilik var diye bir sorguladım, kendi kendime

TipiTip
17 Ocak 2018, 16:15
Tipi usta bu arkadaş anlamıyor bu arkadaş. kimliği olsa ne olacak ne yapa bileceksin

yaw simdi anlamadigi olay

aldigi mali satan bir site bir firma yok yada bir yere üye olan bir üye yok

18 yasinda olmayan birisi Kimligin resmini yollamis :-)))

yaw 18 gecmis biri yollasa ne olur ????

adamin kimlik bilgileri sende olsa ne olur ????

adam 18 doldurmamis hadi doldurmus olsa adam Schufali neyini alican ????

mahkemeye versen mahkeme bakmaz dosyayi geri yollar

adam Paypal üzeri zaten onu satis olmus gibi göstermeyecek bu sartlarda nerde KÄUFERSCHUTZ ??

ama sende Kimlik var , yolla usta yolla sen hak ediyorsun öpülmeyi !!

adam senin gibi 10 kisi bulsa 2500 euro :-))) internette 100-200 euroya sahte kimlik dolu :-)))

yolla gözüm sende paypal käuferschutz var birsey olmaz

TipiTip
17 Ocak 2018, 16:16
:D valla bizdemi bir kötü kalplilik var diye bir sorguladım, kendi kendime

yaw usta adam kaziklanmak üzere

yapma diyorsun kaziklanicaksin diyorsun adam son gaz duvara dogru sürüyor

ne yapican bu durumda destek vericeksin saglam toslasin diye

fuk_18
17 Ocak 2018, 18:13
:) ne komik hikayeler var ya

Selam
17 Ocak 2018, 18:53
Yolla kardesim yolla, biz ne desek bos. senin gözün ayfonda kalmis. istersen üzerinede 50 oyroda ekle onun Hayri icin daha fazla yolla.

sen bakma bize, biz bos konusuyoruz. en iyisini sen yaparsin.
Lakin hayatta tecrübe kazanmak icin biraz para harcamak lazim degilmi?

mxm
17 Ocak 2018, 19:01
Ben de orlow arkadasimiz gibi kleinanzeigede sadece yakindaysa gider alirim asla para yollamam.

Telefonun piyasa fiati belliyken adam baska yerde zaten kolaylikla 50 euro altina bes dakikada satabilecekken salak mi 100-150 euro daha ucuza satsin? Bir akilli sizsiniz valla, helal olsun.

Cologne
19 Ocak 2018, 22:47
Ben de orlow arkadasimiz gibi kleinanzeigede sadece yakindaysa gider alirim asla para yollamam.

Telefonun piyasa fiati belliyken adam baska yerde zaten kolaylikla 50 euro altina bes dakikada satabilecekken salak mi 100-150 euro daha ucuza satsin? Bir akilli sizsiniz valla, helal olsun.

Ebay Kleinanzeige alicilar icin de saticilar icinde cok dikkat edilmesi gereken ir yer..

Senelerdir Gewerblich olarak Ebay ve Amazon da satis yaparim, birkac gün önce beni bile cok fena carpacaklardi.. Insanin bir nutku tutulmaya görsün.. Azdaha fena carpilacaktim...

Ebay Kleinanzeige ye bir mal koydum satmak icin. 16-17 yaslarinda bir Almandan whhatsapp üzeri mesaj geldi, Paypal ile ödeme yapabiliyormuyuz diye.. Tabiki yapabilirsin dedim ve paypal adresimi gönderdim..Sonra pespese cep telefonuma mesajlar gelmeye basladi "paypal sifrenizi yenilemek icin güvenlik kodu" yaziyordu.. bir anlam veremedim. Sonra Alman bana parayi gönderebilmem icin sana gelen kodu bana yazarmisin dedi, ne kodu dedigimde sonu 8816 ile bite numara senin dedilmi, oraya güvenlik kodu geldi parayi sana ödeyebilmem icin o kodu bana yaz dedi. Tamam dedim kodu yazdim tam entere basacak ken Hanim yanimdaydi, ne yapiyorsun neden güvenlik kodunu baskasina söylüyorsun diye beni uyardi ve beni engelledi.
Tabii internette hep alicilar dolandirildigi icin, saticinin dolandirabilecegi aklima bile gelmiyor benim.. Sonra kafam dank etti, Bir saniye farkla Paypal hesabimi kurtardik, hanimin sayesinde.. Hesapta epeyde para birikmisti, Ebay satislarindan gelen..

Sonra , O Alman bana mesaj yazip durdu kodu gönder ben ürünü almak istiyorum diye. Ben de dedimki sen adresini ver ben sana elden teslim edecegim, yaninda bir de güzel bir süprizim var sana felan yazdim.. Ondan sonra birdaha yazmadi.

Demem O ki, o kadar onlinehandel tecrübem olmasina ragmen azdaha biz bile carliliyorduk..

OrLoW
19 Ocak 2018, 23:51
Cologne kardeş adam direk seni kekleyip paypalını ele geçirmeye çalışmış..

Vay be iyiki eşin bu durumu fark ettirmiş sana geçmiş olsun...

Şu almanyada internet dolandırıcılığının Türkiyeden kat kat fazla olduğuna inanıyorum...

Mahmut40
20 Ocak 2018, 04:17
Öncelikle bazi arkadaslarin yaratici ve bir o kadar'da alayci yorumlarini ilginc karsiliyor ve hayretler icinde okudugumu üzülerek söylemek istiyorum. Bu kadar alcak seviye de yorum atmak bana göre hos degil. Konu actik, soru sorduk. Sorum basitti. Online alisveriste, Paypal Ödeme secenegi ile alici gercekten, dolandirma girisiminde yinede güvence altindami diye. ve yinede bu aoruma alayci sekilde, bu tür fantastik yorum yazan arkadaslarimi tebrik ederim. Herkes kendine yakisani yapmis.

Ben paypal ile hic bir alisveriste bulunmadim bugüne kadar. Kiz kardesim yapar hep, ve hic sorun yasamadigini söyledi. Özellikle bu tür vakaalarda parasini sorunauz aldigini söyledi. Bende girisimden önce beceriksizler ailesine danismak istedim. Hepsi bu. Kaziklanmayi hak ettigimi söyleyen arkadaslara da ayrica apayri tesekkürlerimi iletmek istedigimide yine beyan etmek isterim. Ne demis atalarimiz?: Ilmiyle amel etmeyen hoca, bülbül gibi ötse de kargayla bir tut.

Cologne arkadasim sanada gecmis olsun.

M40

mxm
20 Ocak 2018, 12:18
Bu mesajindan daha önce Tipitip arkadasimiz sana gereken cevabi detayli bir sekilde vermis ama sen buna ragmen hala bir sekilde mümkün olabilir mi diye parayi ödemeye meyillisin ve dolayisi ile bu mesajindan sonra aldigin cevaplari maalesef kendi hanene yazmalisin.

Yok bankadan yollamadim paypal üzeri yapmayi düsünüyorum. Sinucta paypal aksi durumda parayi tekrar yolluyor. Sadece araci olan kisi icin soruyorum