PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hise Tapulu Arsa

preko38
16 Ocak 2018, 19:27
Merhaba Arkadaslar,

Baslik da belirtim gibi Hiseli Tapular hakinda düsüncelerinizi örenebilirmiyim.
TR icin bahsediyorum pro ve contralari paylasirsaniz sevinirim!

Simdiden hepinize tesekkür ederim...

akbaba
16 Ocak 2018, 22:26
hisse tapulu arsadan uzak dur derim, diger hissedarlarla anlasman lazim.
hisseli tapu demek, arsanin herbir m²'sinde bütün hissedarlarin hakki var demektir. sadece isgal ettigin yerde degil,arsanin tümünün hissedarisin.
sana söyle bir örnek vereyim, benim babam 50 sene önce 8 hisseli 10dönüm arsa almis, sonra ölenden-kalana hissedar sayisi 40 oldu.100m² yeri olanda var, 750m² yeriolanda var. arsaya bina yapmak icin müteahhitler geliyor, 250m²'si olana daire veririz diyorlar. kücük hissesi olanlar, mesala 50m² veya 100m² illa bir ev istiyorlar.bu yüzdende hicbir müteahhit yanasmiyor ve senelerdir arsa duruyor. bu gidislede hic bir sey olmaz.
hisse tapulu arsaninda hicbir avantaji yoktur,varsa bilen yazsin

Gercekler 2.0
16 Ocak 2018, 22:44
Merhaba Arkadaslar,

Herzamanki gibi, ne kadar cok ortak, o kadar...

hekimoglu
17 Ocak 2018, 01:01
Merhaba Arkadaslar,

Arkadasim neden böyle bir konuda bilgi edinmek istedigini yazmamissin eger, hisseli bir yerden birsey almaksa düsünce hic tavsiye etmem. Diger hak sahiplerinin izni olmadan nefes alamazsin civi cakamazsin hep önünde engel olur.

Miras kalmissa kardeslerinde olsa biri fitne sokar anlasamaz herkes baska yöne ceker tüm yakinlarinla kötü olursun, zamanla dogan ölen derken hisse sahipleri katlar gider birsey yapmak istesen hicbirini biraraya getiremezsin yani iki ucu .... degnek gibi.

az asim dertsiz basim bir zorunluluk yoksa girme hic tavsiye etmem, basimda var degnegin hic bir tarafindan tutamiyorum :-)