PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Reihenhaus da oturdunuz mu, tavsiye edermisiniz?

Ozanonur38
14 Ocak 2018, 23:19
Merhaba Arkadaslar Reihenmittelhaus da hic oturdunuz mu? Tavsiye edermisiniz? Nelere dikkat edilmeli Reihenhauslarda?

Önerileriniz icin simdiken Tessekürler

OrLoW
14 Ocak 2018, 23:30
Kendinemi alıcaksın yoksa kiralıkmı belirtmemişsin..

Bende kirada Reihenhaus da oturuyorum ben memnunum ama evine göre tabi farklılıklar olabilir..

Benim oturduğum ev büyük kelası komple ev kadar var garajı falan.. kişiye göre değişiklik gösterir bu konu

En önemlisi sağ ve sol komşularının iyi olması benim komşular çok iyi.. sabaha kadar davul çalsam sesleri çıkmaz o kadar iyiler ..

MiAy
14 Ocak 2018, 23:49
Ben 2003 de Reihenmittelhaus aldım.
Memnunum, komşularım iyi şikayetim yok.
Tabii bu işler maddiyata bakıyor.
İmkanın varsa Doppelhaushâlfte al daha iyi olur.
Zamanında korkmuştum ödeyemem diye, onun için biraz daha uygun olanı almıştım.
Ama ödenip gidiyor bi türlü.
Evimden şikayetim yok ama keşke Doppelhaushâlfte alsaydım dediğim oldu yani.

yasi
15 Ocak 2018, 21:04
benim evimde Reihenhaus memnunum, orta ev oldugu icin, birtek sobayi yaktimmi yetiyor cabuk iziniyor. Vallahi ne alirsan al komsu önemli, kardesimin doppelhaushälftesi vardi, bir komsu hayatini zindan etti, satti gitti evi. Senin yerinde olsam bakardim önceki sahiba kac sene oturmus evde. Benim aldigim evin sahibi evi yaptirip ölene kadar otrmusdu.

TipiTip
15 Ocak 2018, 21:39
ustam düsün genellikle 180 cm bir duvar ne duvari ince bir Tel ile komsundan ayrilmis senin bahce

terasta oturuyorsun saginda solunda kim ne konusuyor bire bir senin orda canli dinle

tabi onlarda seni , özelin hic yok !!!

evlerin arasinda tek duvar yatak odanda yatiyorsun

yan binadaki yatak odasindan canli yayin tabi terside onlarda ses gecirmez diyen yalan atar

bence hic bir özelin olmuyor

simdi kimse malini kötülemez , ben aldim söyle iyi böyle iyi der

ama MÜSTAKIL kendi basina her tarafi acik olan bir eve benzemez

benim iki arkadasimda , terasta inan oturuken bakiyorum özel brisey konusalacagi zaman

aninda fisil fisil konusmaya basliyorlar yan taraftakileri duymasin diye

yaw böyle ismi olur ???

usta misal 150.000 veren öderim diyen 200.000 euroda öder !!!

ugarsma yan taraflari bos birsey olsun

yaw düsün o kadar yakinsinki sag sol komsuna

Terasta migden bozuldu Osuruyam dedin

yan tarafta trompet sesi nerden geldi diye hemen bakarlar

kendi sahsi görüsüm alma

ama zevk ve para senin sen bilirsin

baskalari benim özelime ortak olsun sorun yok dersen olay baska

Burclu
15 Ocak 2018, 22:01
...Terasta migden bozuldu Osuruyam dedin

yan tarafta trompet sesi nerden geldi diye hemen bakarlar

kendi sahsi görüsüm alma

ama zevk ve para senin sen bilirsin

baskalari benim özelime ortak olsun sorun yok dersen olay baska

Kendi evimin Bahcesinde Yellenemıyorsam, Geğiremiyorsam ne işime yarasın.
Tamam Evin içindede olur olmaz yapılmazda ama dışardada yapılamaması bana çok garip geldi.

Gayri insani bir ihtiyaç, Komşum Türkse haberlere bakıpta Terasda Ana Avrat düz gidemezsem neyleyim o evi.

TipiTip
15 Ocak 2018, 22:16
Kendi evimin Bahcesinde Yellenemıyorsam, Geğiremiyorsam ne işime yarasın.
Tamam Evin içindede olur olmaz yapılmazda ama dışardada yapılamaması bana çok garip geldi.

Gayri insani bir ihtiyaç, Komşum Türkse haberlere bakıpta Terasda Ana Avrat düz gidemezsem neyleyim o evi.

usta nasil yellenesin ???

buyur usta bu resim Rheienhaus resmi

simdi bu bahcede özelin nedir misal

http://www.vr-wohnbau.de/uploadfiles/galerie/1461236792_Reihenhaus_Rueckseite_von_oben.jpg

OrLoW
15 Ocak 2018, 23:27
Ben 5 senedir kirada oturuyorum bizim binaları yapan mimar iyi iş çıkarmış terasdan direk bahçeye çıkıyorsun.. 800 Euro kaltmiete hakkını veriyor

Terasda 2 metrelik beton duvar yanlarda, artı binanın yan duvarları ekstra kalın yapılmış 5 senedir çıt duymadım ...Al eline davulu çal bütün gece kimse kapına gelmez duvarlardan geçmiyor ses belki camlardan..

Kocaman oğullarım var şimdiye kadar sesini kıs demedim birşeyin gecenin 2 sinde 3 de bile bangır bangır açıyorlar gençler yapıcak birşey yok...ses gitmiyor..

Her reihenhaus aynı olmaz tabiki ama bizimkine o zamanlar sağlam para dökmüşler çokda eski..Yeniler berbat osur yandaki duyar kesin yani...

Beni mesela en çok rahatsız eden şey altımda veya üstümde biri oturmaması en çok gıcık olduğum şey rahatsız olduğum şey...

Daha önce giriş katta oturuyordum üstümde alman gençler vardı..Adamlar iş görürlerken sanki yukarıda değil benim odada gibiydiler :)

İstanbulda benim baldızlar ev almışlar 13 cü kat onu ev diyemi aldınız diye sordum..Katlı otopark olmasın..Zirveye çıkıp mağraya girer gibi ona nasıl ev diye para verdiler onuda bilmiyorum..

Benim oturduğum ev büyük 3 kat eğer kendim ev alıcak olsam reihenhaus almam bunun yaşlılığı var o merdivenler çekilmez sadece bu yüzden almak istemezdim...

Ev alıcaksan 1 kere alınıyor büyük bahçe ortasına kondurulmuş bir ev almanı tavsiye ederim en iyisi..Gerçi herkezin görüsü faklıdır ben bahçe seviyorum ...

Ozanonur38
15 Ocak 2018, 23:47
Fikirleriniz icin Tessekür ederim.