PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cikis parasi

özaydinli
14 Ocak 2018, 13:37
Selam arkadaslar ben 25 senedir bir firmada calisiyorum sorum su 15 senesini patronla 10 senesi kizina firmayi devetmesiyle gecti sizin anliyacaginiz patron islerinin azaldigini söyleyerek ben ve arkadasima aranizda konusun biriniz cikis alsin ben cikis vermem diyor yada calistiginiz kadar öderim diyor tek evli olan benim bana cikis verebilirmi verirse 10 sene icin cikis parasi alabilirmiyim vereceginiz cevaplar icin tessekür ederim

tr-22
14 Ocak 2018, 14:04
mademki sen cikmak istiyorsun,patronunla konussana sana ne kadar para vericek,hem cikarmak istiyor hemde size cikis vermek istemiyor size kendiniz cikin diyor,akla mantiga sigmiyor.

Sen kendin cikarsan en azinda üc ay arbeitsamttan spere yiyecen,üc ay sigorta, kira her seyini kendin karsilayacan,sana mantikli geliyormu bilmiyorum.

Mademki cikis vericek birakin kendisi cikisi versin,hem daha fazla alirsin hemde spere yimezsin,sen neden kendi basini agritiyorsun? sen bu davranisinla isverene yardimci oluyorsun.

benim sana tavsiyem uzak dur,birak mademki isten cikarak kendi cikarsin,bu arada yasini bilmiyorum ama mademki 25 senedir ayni iste calisiyorsun yasin 50 yada üzeridir,bundan sonra is bulman imkaninda zorlasiyor,bundan dolayi iyi düsün derim.

hOrOz
14 Ocak 2018, 14:04
Selam arkadaslar ben 25 senedir bir firmada calisiyorum sorum su 15 senesini patronla 10 senesi kizina firmayi devetmesiyle gecti sizin anliyacaginiz patron islerinin azaldigini söyleyerek ben ve arkadasima aranizda konusun biriniz cikis alsin ben cikis vermem diyor yada calistiginiz kadar öderim diyor tek evli olan benim bana cikis verebilirmi verirse 10 sene icin cikis parasi alabilirmiyim vereceginiz cevaplar icin tessekür ederim

Hocam sanırım ikinci firma birinci firmanın devamı yani bütün 25 sene beraber sayılması gerek..

20 seneden fazla olduğu için 7 ay Kündigungsfristin var

Çıkış veremeceğini bildiği için sizin çıkış almanızı istiyor

eğer kendin çıkış alırsan Arbeitsamt tan Sperre yersin.

Niye 10 sene sini vermek istiyor onuda anlamış değilim ...

Arif33
14 Ocak 2018, 15:24
1.Asla hic biryere imza atma
2.Cikis mektubunu posta ile eve gönderin de
3.15 gün icinde isci sendikasi (arbeiter kammer) randevual sana gerekli bilgileri verirler ücretsiz

Gercekler 2.0
14 Ocak 2018, 15:31
Arkadaşım, çıkış vermem diyorsa, sende kendi elin ile ben çıkmak istiyorum deme.

Adam blöf yapıyor. Baktı kimse çıkmıyor meçbur birinize birşey sunacak. Ama sen gider ben çıkmak istiyorum dersen, beş alacağįna yarısını alırsın.

Kaç işcisi var bu işyerinin?

akilsiz
14 Ocak 2018, 15:35
herseyi avukat üzeri halledin.

Gercekler 2.0
14 Ocak 2018, 15:38
Niye 10 sene sini vermek istiyor onuda anlamış değilim ...

Tahminen söyleyim sana niye. Arkadaşımız kendini 25 senelil işcisi sanıyor, ama hukuki olarak 10 yıllık. İşcilerin Abfindung hakkını ozamanlar silmek için iş yerini bir günlüğüne kapatdı. Sonra kızın üstüne firmayı geri açtı. İşciler bürakratik işler var diye bir ton evrak imzalattı. İşcilerde iyi niyetli sırf issiz kalmadıklarına şükür edip herşeyi imzaladı. Yeni sıfırdan eski iş yerine girmiş oldun. Eğer adamın bir çocuğu daha olsa, yine aynısını yapar. Demekki yok yada o bu işe girmek istemiyor.

özaydinli
14 Ocak 2018, 18:03
Sag olun arkadaslar cevaplariniz icin ben kendimi ifade edemedigim icin özür dilerim durum söyle ben 93 bu firmaya girdim 15 sene sonra sefim emekli oldu firmayida kizina verdi bu beceriksizlerle 10 yil daha calistim firma ismi ayni toplamda 4 cam silme 30 kisiye yakin putzfrau var islerimiz azaldi bize söyledigi oglu ve kuzenini cikaramiyacagi icin siz bir birinizle konusun biriniz cikis alsin yoksa calistiginiz kadar öderim oldu yani bende sen sefsin kimin cikacagina sen karar ver dedim ötekiler bekar bazi tanidiklarim sen evlisin seni cikaramaz dedi birde beyin kanaMASI VE KALP KIRIZI GECIRDGIM ICIN 40 PORSENTIM VAR benim yasim 53 hani olurda cikis verirse hic degilse cikis parasi alabilirmiyim diye düsünüyorum ben zaten hayatta cikis almam

Gercekler 2.0
14 Ocak 2018, 18:48
40% varsa hemen Arbeitsamta git ve Gleichstellung için Antrag ver. Gleichstellung belgesini alınca hemem iş yerine sun. Böylece seni çıkarması için devletden izin alması gerek. Küçük firmalar uğraşmaz ama devletlen. Yani seni rahat bırkakır. Başkasını çıkarmaya çalışır. Sanda derse kendin niye çıkmıyorsun, dersinki Schwerbehindertim var kimse iş vermez.

tr-22
14 Ocak 2018, 19:06
40% varsa hemen Arbeitsamta git ve Gleichstellung için Antrag ver. Gleichstellung belgesini alınca hemem iş yerine sun. Böylece seni çıkarması için devletden izin alması gerek. Küçük firmalar uğraşmaz ama devletlen. Yani seni rahat bırkakır. Başkasını çıkarmaya çalışır. Sanda derse kendin niye çıkmıyorsun, dersinki Schwerbehindertim var kimse iş vermez.

Arbeitsamta gitmesine gerek yok nedeni 50 yasini gecmis birde 40% behinderung oldugundan otomatikman koruma altina giriyor,isveren istedigi gibi cikaramaz kendi istegi olmadigi sürece.

Bence kendin cikis alma sefin en ucuz yoldan nasil kurtaririm hesabinda.

talo176
14 Ocak 2018, 19:16
Her firmada otomatikmen 50 yasla koruma altina girme olayi yok..
Ama 25 sene firma da calisan ve tek kisi evli olarak üstelik 40% ile seni cikartmak mümkün degil gibi görünüyor..
Sakina kendin tazminat imzasini cakma..!

hOrOz
14 Ocak 2018, 19:43
valla arkadaşlar konuyu tam anlatmak yerine taksit taksit anlatınca cevaplarda konuya göre devamlı değişiyor

bir sorunuz olunce benim şu kadar şu var var şu yok demek zor değil ..

iki satır bilgi fazla olunca fazla ücret alınmıyor ..

Konunun detaylarının tam anlaşılması için daha rahat oluyor

mesela @Özaydınli kardeşimiz ilk yazısında prozent filan yoktu ikinci yazısında 40 % yazmış

o zaman işte olay başka bir yön alıyor

özaydinli
15 Ocak 2018, 10:40
Allah hepinizden razi olsun tavsiyelerinize uyacagim cok tesekürler

hekimoglu
15 Ocak 2018, 11:18
Arkadasimiz 40 prozent le Arbeitsamt a gidip gleichstellunsantrag verir kabul edilirse isverenin onu cikartmasi zaten cok zorlasacaktir 50 prozent in altindaki degerlerin pek etkisi olmaz eger gleichstellung yoksa.