PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Parktan çıkan arabaya çarptım

38mesut38
13 Ocak 2018, 22:47
İyi akşamlar arkadaslar, bir sorum olacaktı. Gece parktan çıkarken arabaya çarptım. Baya soğuk ve buzlu idi o gün. Ve yanımdaki Araba kapatmış arkamı yani imkansız çıkması idi vurmadan.

Hasar biraz oluştu karşı arabada arka Kotflügelde. Benim arabada birşey yok. Tabi not bıraktım adamın arabasına. Sigortaya bildirmiş hemen...

Sigortadan bana mektup geldi ve olayı anlatmamı istiyor.

Bu durumda karşı tarafda suçlu oluyormu? Bir bilginiz var mı acaba. Ne yapabilirim ne önerirsiniz

Şimdiden sağolun.

*parkten cikarken arabaya carptim olacakti baslik

akhisar
13 Ocak 2018, 22:51
valla usta vura sucludur eger ki cikamioyrsan polise haber vermen gerekirdi yane anliyacagin vuran daima sucludur

Gercekler 2.0
13 Ocak 2018, 23:17
Yanindaki araba suclu olsada olmasada senin bunden bir cikarin yokki. Senin sigorta 1 Euro'da ödese yükselecek, 10000 Euro'da.

Onun icin olan olmus. Saglik olsun.

74karadenizli74
14 Ocak 2018, 00:57
Suçlu sensin kardeşim ,madem çıkamıyorsun polisi çağıracaktın.geçmiş olsun.10 tane avkat da tutsan şanzın yok

OrLoW
14 Ocak 2018, 01:13
Bu durumda yapılacak birşey yok ...Bile bile vurmuşsun adamın arabasına birde onun suçlu olması düşünülemez bile..

TipiTip
14 Ocak 2018, 01:35
bu durumda karsi taraf niye suclu olsun ???

adam kural ihlali yapmis ve senin parktan cikmani engellemis

ama bu demek degildirki sen gel bile bile adamin arabasina vur

sonrada * Bu durumda karsi taraf suclu oluyor mu ? *

gercekten senin mantigin kabul ediyor mu bunu ??

yani her kural ihlali yapan arabamizin cikmasini engelleyenin arabasina vurabiliriz diye mi düsünüyorsun ??

bunu gercekten samimi olarak mi soruyorsun ? yoksa buradakileri ile dalga mi geciyorsun ?

aksam aksam kafa mi buluyorsun ??

inan ben senin ciddi olduguna inanmiyorum !!!!

usta VAHSI BATI'da yasamiyoruz , yani Kanun var Polis var vs vs vs

senin mantiginla Türklerin her dügününde en az 50 araba hurdaya cikmali

ve o hurdaya cikan arabalarin sahipleri suclu olmali

neden dersen , her Türk dügününde arabalar bir birinin yanina önüne koyuluyor

bir sürü araba parktan cikamiyor dügünde Plaka anonsu yapiliyor

o zaman senin mantigin düsüncen ile Anons yapmaya gerek yok

daya tamponu ittir adamin arabasini ezilsin kaporta

nasil olsa oda suclu koymasaydi arabasini oraya

Gercekler 2.0
14 Ocak 2018, 03:22
TipiTip arkadasimiz bence ciddi olarak sordu. Bunu ben yinede normal karsilarim. Arkadasimizin basindan bu olay gecmis. Dünyan'in sonu olmasada morali cok bozuktur. Belki arabada babasinin falandi firca yedi. Ümit dünyasi diye o moral bozuklugu ile öyle sormus olabilir.

fuk_18
14 Ocak 2018, 12:38
sigortanda varsa 1 yil schadenfrei o zaman yukselmez sigortan ve vurdugun icin suclusun adam sevinmistir bile sana dua etmesi lazim vurdun diye sigortadan para alcak cünkü :)

varto
14 Ocak 2018, 13:38
sigortanda varsa 1 yil schadenfrei o zaman yukselmez sigortan ve vurdugun icin suclusun adam sevinmistir bile sana dua etmesi lazim vurdun diye sigortadan para alcak cünkü :)

Ben bu mantigi hic anlamiyorum arkadaslar.
Sen git begendigin arabayi al dünya kadar para say veya krediyle fark etmez
Sonra biri gelip arabaya vuracak (kaza yapmak insanlik hali )neymis sevinmem gerekiyormus para alacagim diye
Ya bana para lazim deyil yeterki arabama veya malima zerar gelmesin
( cana gelecegine yinede mala gelsin ama !! )

yilmaz68
14 Ocak 2018, 13:51
Başlık ve içerik tam ters.
Başlığa göre sen haklısın.
İçeriğe göre sen haksızsın.
Geçmiş olsun.

tr-22
14 Ocak 2018, 13:54
Ya bana para lazim deyil yeterki arabama veya malima zerar gelmesin
( cana gelecegine yinede mala gelsin ama !! )

Bu sözüne kesinlik katiliyorum,

Konuyu acan arkadasimizda,mademki vurmusun haberde birakmisin normal bir davranis etmisin,iyikide seytana uyup kacmadin.

Senin yapacagin karsi tarafla istersen kontak yap ne kadar masrafi var ögrenebilirsin,az masrafi varsa istersen kendin karsilarsin sigortan cikmamasi icin,

baktinki masrafi cok fazla sigortan karsilar buda sigortan 20% yükselir.

Sigortana ne anlatacagini sormusun,buraya yazdigin gibi yazabilirsin,hava yagisliydi park yerinden cikarken kaydirdim,buda yeterlidir.

yalniz sen kendi haklilik payini ariyorsan? diger arkadaslarda yazmislar haklilik payin 0% dir cünkü duran arabaya vuruyorsun,her ne kadar senin SIKISTIRMIS olsada suclusun.

38mesut38
14 Ocak 2018, 17:11
Tamam arkadaşlar bi sakin olun. Soranda kabahat zaten. İlk defa böyle birşey oluyor danışayim dedim. Belki parkdan çıkmamı engellediği için yani hatalı park ettiği için ondanda pay var diye düşünmüştüm veya sigorta değişik değerlendirebilir diye.

Sağolasınız konu kapanabilir hayırlı günler.