PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektro heizung nasil?

Tayfunxt189
13 Ocak 2018, 13:06
Merhaba Beceriksizler.
2 Ay önce ev aldim( 3 zimmer Wohnung 70 m²)
Cikan ev sahibleri 2012´de 18000€ masrafla ELEKTRO-kalorifer taktirmislar.
Söylediklerine göre tassarufluymus ama inandirici gelmedi ve ben bunu tekrar degistermeye karar vermisitim.
Acaba gercekten tassaruflumu?Cikarmassam olurmu? birde size sorayim dedim.Yardimlariniz icin tessekürler!!!!
Saygilar

haveri68
13 Ocak 2018, 15:11
yapacagin masrafi hesapla bunlari yari yila böl cikan sonuca bak degerse yaptir bence degmez sen sadece heizung degil duvarlar kirma yapma yer altindan gecirme bütün bunlari düsününce bence degmez

mxm
13 Ocak 2018, 15:13
1sene dene görürsün. Ev eger iyi isole edilmisse cok büyük bir sorun olmaz ama evin isolasyonu iyi degilse dünya para ödersin. Elektirk en pahali enerjilerin basinda geliyor. Binada ortak isitma sistemi yokmuymus? Eger yoksa her seyi bastan yapmak da cok masrafli bir is.

karbey77
13 Ocak 2018, 15:22
Bence "kesinlikle " degistir.
Elektro heizung cok pahali bir isitma sistemidir.
Düsünsene ev artik senin, ömür boyunca bu masraf cekilmez , buna ne gerek var ki.
Ben de ev aldim, Elektro heizung vardi...hepsini cikarttim, iyiki de yapmisim.
Evet arkadaslarin da dedigi gibi masrafli olacak ama sonucta en " senin " , yani bunu sen kullanacaksin.
Ve de ayrica evin degeri icin de bir yatirim olarak görebilirsin .

mxm
13 Ocak 2018, 16:22
Isin dogrusu. ev mi yokda daire mi anlayamadim.

SesSizliK
13 Ocak 2018, 16:33
Isin dogrusu. ev mi yokda daire mi anlayamadim.

anlasilmicak bisey yok 3 odali 70 m2 daire yazmis

mxm
13 Ocak 2018, 16:37
Emin misin?

Merhaba Beceriksizler.
2 Ay önce ev aldim( 3 zimmer Wohnung 70 m²)

tr-22
13 Ocak 2018, 19:18
Bu nachspeicher heizung oluyor,benim bir arkadas kirada oturuyordu kendisi cok menun oldugunu söylerdi,cünkü kalariförün hafizasi geceleyin elektrik depoluyordu,yani ceryanin ucuz oldugu saatlere ayarlaniyor dolduruyor.

Dider arkadaslarinda dedigi gibi sende bir yil kullan hesabina gelirse kullanirsin,olmazsa degistirirsin.

Gercekler 2.0
13 Ocak 2018, 23:50
Yok Elektroheizung herzaman Nachtspeicher demek degil. Elektrikli petekler herhalde arkasimizinki. Ikiside elektrikli ama. Nachtspeicherler yasaklandi. 2022 yanlis hatirlamiyorsam herkes kaldirmaya mecbur.

Bak burda deymez yaziyor:

https://www.kesselheld.de/elektroheizung/

Trotz anfangs geringer Investitionskosten hat die Elektroheizung aufgrund der hohen laufenden Kosten die anderen Heizungen, was die Gesamtkosten angeht, schnell eingeholt. Für die Beheizung ein Einfamilienhauses mit 150 m² liegt der Stromverbrauch bei etwa 25.000 Kilowattstunden. Hier ein Vergleich mit Öl und Gas für die gleiche Wohnfläche:
Heizungsart

Kosten pro kWh

Kosten Einfamilienhaus pro Jahr*
Stromheizung 0,28 € 7.000 €
Ölheizung 0,07 € 2.750 €
Gasheizung 0,11 € 1.750 €

Vorteile

günstiger Anschaffungspreis
flexible Montagemöglichkeiten
kein Abgassystem erforderlich
platzsparende Geräte ohne Brennstoffvorratshaltung

Nachteile

sehr hohe Betriebskosten
geringe Energieeffizienz
Heizkörper mit Direktstrahlung werden sehr heiß

Eger burdaki bilgiler dogruysa, her yerin zarar. Baska bir sitede de devamli kullandigin bir yerse deymez diyor.

Eger yukardaki 150m2 hesabini 70m2 dökersem senin yillik elektrik masrafin sirf yakit icin 3266 Euro.

70 bölü 150 x 7000 Euro = 3266 Euro. Daha sicak su yok bu fiyattda.
3266 Euroyu 12 ile böldükmü aylik yakacak parasi sirf 272 Euro tutuyor.

Gazda ise yukardaki hesap yillik 816 Euroya geliyor, aylik 68 Euro.

Hani rakamlar tam tutmasada, arada fark cok.

Birde söyle bir mantik yürütelim. Elektrik ile isinmak ucuza gelse, millet delimi Almanya'da daha pahaliya isinmaya. Demekki degmiyor.

mxm
14 Ocak 2018, 02:19
Eger iyi isole edilmisse bina fazla elektirik yakmaz ama isolasyon yoksa hakikaten cok pahaliya gelir. Cok cok iyi isole edilmis bir evi tek bir mumla dahi isitmak mümkün ancak pasif kühler dahil perfekt tasarlanmis olmasi gerekiyor. Iyi yapildiysa orada hic bir isi kaybi olmuyor denilebilir. Ya da büyük bir Photovoltaik olmali.

Gercekler 2.0
14 Ocak 2018, 04:18
Eger iyi isole edilmisse bina fazla elektirik yakmaz ama isolasyon yoksa hakikaten cok pahaliya gelir. Cok cok iyi isole edilmis bir evi tek bir mumla dahi isitmak mümkün ancak pasif kühler dahil perfekt tasarlanmis olmasi gerekiyor. Iyi yapildiysa orada hic bir isi kaybi olmuyor denilebilir. Ya da büyük bir Photovoltaik olmali.

Dedigin dogruda, ama arkadasimizin evin öyle sanmam. Arkadasimizin dediginden ben sunu cikariyorum, ev sobali falanmis herhalde.

mxm
14 Ocak 2018, 07:41
Valla disi isole olmayan bir binaya bugünün sartlarinda kim elektro heizung takar?Üstelik dünya para vermisler.Olmayabilir de ama umarim vardir da arkadasimizin basina büyük isler acilmaz.