PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hochdruckreiniger ve Rasenmähr tecrübesi olanlar

*05300
13 Mart 2016, 18:18
Selam arkadaslar,

Bizim evin bahce taslari, balkon, merdivenleri falan kistan cikinca yosun rengi oluyor. Internetten baktim, millet bahar temizligini Hochdruckreiniger ile yapiyormus. En kaliteli marka olarak, Kärcher ve Kränzle yaziyor. Bunlara ebay den baktim cok pahali geldi. Aldi de 90€ ve Lidl de 99€ ya var. Aldi ve Lidl den alinanlar ise yariyormu, tecrübesi olanlar varmi?

Rasenmähr (Cim bicme makinasi) olarakta Lidl de benzinli ve Aldi ye de elektrikli olanlar geliyor. Aldi-Lidl dekiler ise yararmi, benzinlisimi yoksa elektriklisimi makbuldür?

Burada her türlü tecrübenize ihtiyacim var. Deneyimi olanlar buradan yesillendirirse cok makbule gecer.

Simdiden cok tesekkür ederim

05300 - Merzifon

kara70
13 Mart 2016, 19:16
Merhaba arkadasim sana hochdruckreinigerden kärcher olanini tavsiye ederim kendim kullaniyorum diger markalar icin bir fikrim yok acikcasi Rasenmäher e gelince eger yerine göre degisir bahcedeki cim alani büyük ise benzinlisini tavsiye ederim
Saygilar

hunter786
13 Mart 2016, 19:29
hochdruckreinigerden kränzle iyidir rasenmäher honda mit antrieb

*05300
13 Mart 2016, 21:27
Cevap verenlere tesekkür ederim. Konu hakkinda Aldi - Lidl tecrübesi olan yokmu hic?

gentlement
14 Mart 2016, 12:13
ben Lidl´in Benzinrasenmäher´sini bir gün kullandim ve geri verdim! Benim görüsüme göre bes para etmez. Cimenleri düzgün kesmiyor, asiri derecede yamukluklar olusuyor. Belkide benim kullandigim makina bozuktu??

Geri verdim ve gidip Viking aldim. Rasenmäher´larin krali... Inanilmaz memnunum suanda ancak pahali bu bir gercek. Yanliz benim cimenlerim Fertigrasen ve 600 metrekareye yakin. Yukaridaki arkadasinda dedigi gibi, 1 kere al kafan rahat olsun...

400-500 EUR veremem diyorsan Wolf Garten markasininkilerde güzel ve fiyat olarak daha hesapli. Hatta Hornbach´a bu ayin sonunda Angebot olarak gelekmis. Cimen kesme ve bakim sezonu bu ayin son haftasinda basladigi icin Angebot´lari takip etmeni tavsiye ederim...

V/S
14 Mart 2016, 14:52
Rasenmäher benzinli olmasini tavsiye ederim. Hochdrickreiniger Kärcher olsun.
Bence bir Benzinli Rasenmäher ve Hochdrickreiniger Bauhaudan kirala ve dene.

tolgahamburg
15 Mart 2016, 02:03
honda benzinli

hunter786
15 Mart 2016, 21:31
toro kullanilmis rasenmäher bulabilirsen yada defekt olan tamir ettirebilirsen memnun kalirsin toroda iyidir eger rasen coksa mit antrieb olanlara bak derim

hoca
15 Mart 2016, 22:29
Lidl de satılan Hochdruckreinigeri aldım yaklaşık 1 Sene kullandım. 89€ olmasına rağmen baya iyi ama plastikten yapılmış Tabancası cabuk kırılıveriyor. Ufak işler için (araba yıkama, taştemizliği) uygun ama çok zaman alıyor tabii.

Ozanonur38
16 Mart 2016, 08:03
Arkadasim ben kendim OBI´de calisiyorum ve Hochdruckreinigerlar benim Abteilungda. Tabikide Kärcher taninmis bir marka, kaliteside iyi. Ama Nilfisk Hochdruckreinigerlar Kalite yönünden daha saglam. Nilfisk halk arasinda cok taninmiyor, bunun nedeni ise Fachhänder Produkt oluyor. Benim satici olarak kendi Tavsiyem Nilfisk.

dogan78
16 Mart 2016, 22:23
Lidl dan Parkside marka hichdruckreiniger işini fazlasıyla görür. Ben aldım bu sene memnunum .Alacaksan en düşük 130 bar olmalı

Django
17 Mart 2016, 02:32
Cim Makinasi; http://www.hornbach.de/data/shop/D04/001/703/129/728/DV_240x080_Wolf_Garten_05_4c_AU_20141219140114.jpg
10 yildir kullaniyorum hala tas gibi, hic soun cikarmadi, fiyati da uygun. Bütün baumarktlarda var sanirim.
Hochdruckreiniger Tabiki Kärcher.

RxCet
06 Mayıs 2016, 00:08
Cim bicme makinesi wolf tan sasma digerlerine göre biraz pahalidir. Ne kadar büyük bahcen. Eger fazla büyük degilse akülü olanlardan alirdim. Neden akülü hic kablo dösemene gerek kalmaz. Alanin büyük ise tabiki benzinli. Akülü almak icin özel brushless motorlu olanlari daha verinli ama fiyatlarda baya artiyor.

dolunay52
07 Mayıs 2016, 11:01
Benim hochdruckreiniger lidl'in 2 sene oldu ben memnunum,Rasenmächere dikkat et cim cok varsa antriebli olsun ben Bauhausdan almıştım kendi markasi 300€ ya 5 sene Garantili

akbaba
07 Mayıs 2016, 22:38
arkadasim evin icin kullacaksan aldi ve lidl'dan hic cekinmeden al.
benim 800m2 bahceli binam var, Hochdruckreiniger ve benzinli Rasenmähri aldi'den aldim.7 senedir kullaniyorum.
Hochdruckreiniger bozulursa kondansatörü bozulur,ebayde 10€'ya satiliyor,kendin degistirebilirsin.benim 7 sene sonra yani bu sene bozuldu,kendim degistirdim.
Benzinli Rasenmähr,birazda kullanmaya bagli.hava filtresini,bujisini zamaninda degistirirsen,benzine dikkat edersen(benzin bidonunda iki aydan fazla kalan benzin kullanma) kullandiktan sonra birazda temizle. Aldi'den aldigim rasenmähri 7 senedir sorunsuz kullaniyorum.
aldi veya lidl kaliteli mal satiyor,Aldi Rasenmähr'deki motor en pahali olanlarindakilerle ayni motor (Briggs & Stratton).

atilla79
08 Mayıs 2016, 14:49
arkadaslar su an bu Hochdruckreiniger ebay de Angebot da...tavsiye edermisiniz:

Nilfisk ALTO Hochdruckreiniger C 120.6-6 PC X-tra + Flächenreiniger

Fiyati 89,90 Euro

delikanli80
09 Mayıs 2016, 20:46
Slm arkadadim.

Cimlen cok ilgilendigm icin sana Husquarna dan baska alma derim. Yukarda arkadas yazmis zaten Honda notoru var onlarda. Icinde mutlaka Mulchfunktion olsun. Cimi istersen keserken üstünde birakabiliyorsun. Mulchfunktion yoksa o görevi yapmak cimin icin iyi olmaya bilir kurutur.

Hochdruckreiniger hic ilgim olmadi. Pek bir fikrim yok

saygilarimla