PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : krankengeld

mrhakan
07 Ocak 2018, 16:48
selam arkadaslar bir sorum olacakti ben 5 aydir Krankengeld aliyorum krankenkasadan ben kanser hastasiyim ikinci ayin basinda hastaneye yatip amaliyat olmam lazim tümör böbrek ve dalaga sicramis yani metastas olmus sim ögrenmek istedigim su ben piskologtan krankimi aliyorum simdi amaliyat olursam ayligimi is yeri mi odiyecek yoksa krankenkasse mi cevap lariniz icin simdiden tesekür ederim

TipiTip
07 Ocak 2018, 17:05
ustam zaten isyeri 6 hafta ödüyor ondan sonra krankenkasse

sen zaten suan krankenkasseden alman gerek 5 ay olmus kranlisin

mxm
07 Ocak 2018, 17:08
Öncelikle Cok gecmis olsun , Allah acil sifalar versin.

Eger yeni bir hastaliktan dolayi krank yazilmazsan, yani devam eden bir hastalik tedavisiyse Krankankase ödemeye devam eder. Ancak baska bir nedenden dolayi krank yazilirsan isyeri öder.

mrhakan
07 Ocak 2018, 17:09
arkadasim haklisin ama ben pisklogiden dolayi krankim simdi baska hastalik oyüzden sordum

mxm
07 Ocak 2018, 17:10
Baska bir nedenden dolayi ise ilk 6 haftayi isyeri öder. Hastalik degistigi sürece bu hep böyledir.

Gercekler 2.0
07 Ocak 2018, 17:16
mrhakan,

öncelikle geçmiş olsun. Arkadaşların dedikleri doğru, ama çoğu işyerleri ve Krankenkasse yutmuyor bunu zaten. Krankemkassenin doktoru geri bozuyor coğu zaman.

Ayrıca zaten sana 1.5 yıl Krankengeld vermeyecekler. Kurdan sonra seni istesende istemesende malüliyetden dolayı emekli edecekler. Yasal olarak seçme şansın yok. Daha ben krank paramı alacaktım diyemiyorsun.

dadaloglu38
07 Ocak 2018, 17:20
arkadaşlar ben bir yıldır kranktayım çeşitli hastalıklar dan 6 hafta iş yeri ödedi sonrası hep krankasse ödüyor aynı hastalıktan 72 hafta ödüyor başka bir hastalık olunca 72 hafta sıfırdan başlıyor

webci
07 Ocak 2018, 17:21
Krankenkasse öder yalniz belli bir sure .sonra alge1+2 ..bu arada emekli olamassan sozialamta kadar dusersin..ayrica emekli olursan antrag yaptigin gunden geriye para alirsin,yalniz hasta kasasi ve Arbeitsamt parasini sende birakmaz..
Bu konu daha oncede acilmisti..

hekimoglu
07 Ocak 2018, 17:35
Bir kez krankenkasse den para almaya baslamis ve yeniden ise dönmemissen 72 hafta krankenkasse öder Arbeitsunfähigkeit devam ediyorsa krankenkasse Aussteuern yapar Arbeitsamt a gidersin sorunlar baslar.

Is yerinin ödemesi icin krank ini sonlandirip ise dönmüs kisa zamanda tekrardan ayni hastaliktan kranka cikmamis olman gerekir.

mxm
07 Ocak 2018, 17:42
Konulan teshis önemli, degisik sebep olup olmadigina kendin karar veremezsin, doktor karar verir.

Bu 6 hafta olayini bilmeyenler icin ayrica bunu buraya koyayim, kafalar karismasin, bilgi kirliligi olusmasin.

https://abload.de/img/krankheit9jpzp.jpg

mrhakan
07 Ocak 2018, 17:50
arkadaslar ben zaten emekliydim yani ewerbsminderungs auf zeit kendim uzatmak istemedim 2010- 2011 de iki kere beyintümörü amaliyati oldum 2014 mide kanserine yakalandim komple midemi aldilar simdide böbrek ve dalaga sicramis bu arada 100 Behinderung auweisda var zaten calismayi düsünmüyorum amaliyatan sonra emekli icin antrag verecegim

Gercekler 2.0
07 Ocak 2018, 21:59
Büyük gecmis olsun arkadasim. Allah düsman basina vermesin cektigini.

Büyük ihtimal Krankengeld daha yüksek diye ordan devam etmek istedin. Tabiki kendine göre haklisin. Coluk cocugun esin vardir.

Yapabilecegimiz birsey olursa, cekinmeden yaz. Allah'tan acil sifaler dilerim. Dualarimiz seninle beraber olsun.

SesSizliK
07 Ocak 2018, 22:00
arkadaslar ben zaten emekliydim yani ewerbsminderungs auf zeit kendim uzatmak istemedim 2010- 2011 de iki kere beyintümörü amaliyati oldum 2014 mide kanserine yakalandim komple midemi aldilar simdide böbrek ve dalaga sicramis bu arada 100 Behinderung auweisda var zaten calismayi düsünmüyorum amaliyatan sonra emekli icin antrag verecegim

Allah yardimcin olsun tez zamanda saglina kavusmani dilerim insallah..

hekimoglu
08 Ocak 2018, 00:20
Konulan teshis önemli, degisik sebep olup olmadigina kendin karar veremezsin, doktor karar verir.

Bu 6 hafta olayini bilmeyenler icin ayrica bunu buraya koyayim, kafalar karismasin, bilgi kirliligi olusmasin.

https://abload.de/img/krankheit9jpzp.jpg

mxm, konuyu netlestirmek amaciyla Anhang da anlatilmak istenen kranka cikilan ilk 6 hafta yani isverenin ödedigi süre dahilinde 6 hafta dolunca yada 5 hafta sonra farkli bir hastaliktan istirahat devam ediyorsa o andan itibaren yeniden isverenin 6 hafta daha ödemesi gerekir anlamindami denmek isteniyor ben öyle anladim.

Yani demem o ki ilk 6 hafta bitti örnegin 8. haftasindayiz 2 haftadir krankenkasse den krankengeld aliyoruz birden farkli hastalik cikti ise geri dönmeden istirahat devam ediyor ozaman isverenin yeniden 6 hafta ödeme yükümlülügü mü olusuyor demeye getirdin?

Bu duruma bir aciklik getirirsek sanirim daha iyi anlasilacaktir.

mxm
08 Ocak 2018, 01:45
@hekimoglu, Evet aynen öyle. Burada önemli olan daha önce ki hastaligin bitmis olmasi ve baska bir hastalig yakalanma durumu. Ayni hastaliktan devam edene isveren sadece 6 hafta para öder.

mrhakan
08 Ocak 2018, 02:38
malesef hastaliktan sonra esimde terk etti iki senedir yanliz yasiyorum Krankengeld fazla diye degil is yeri cikisimi Verdi abfindungda vermek istemedi avukat ise geri dön dedi yani calismak istedigini söyle dedi bir bucuk sene calisdim asagi yukra 5aydir calismiyorum zaten fazla ömrüm kalmadi bu arada yasim 45

tesekurler Usta ögrenmek istedigim buydu

tr-22
08 Ocak 2018, 06:26
Kardes cok cok gecmis olsun allah sana sifalar versin,insallah ameliyattan sonra sagligina kavusursun,allah seni cocuklarina bagislasin.

aladagli04
08 Ocak 2018, 23:58
Allah rahatsızlıklarını kefarete çevirsin, geçmiş olsun.

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk

konya12345
09 Ocak 2018, 10:50
Öncelikle çok geçmiş olsun.
Yapabileceğimiz birşey varsa yazabilirsiniz...
Ömür dediğin ne ki? Bir aşağı bir yukarı bitip gidiyor işte... Sonuçta hepimizin bir zamanı var. Onun için geri kalan zamanınızı yapabileceğiniz ibadetleri yaparsınız inşeallah, bir zahmet bizlerede dua edersiniz,hastanın duası kabul olurmuş.
Çok çok geçmiş olsun,dualarda buluşmak dileği ile

domanicli
09 Ocak 2018, 22:21
slm,bu konularda fazla bilgim yok,fakat okuduktan sonra bu durumuna cok üzüldüm,büyük gecmis olsun Allah sifa versin insallah.

saygilar

mrhakan
10 Ocak 2018, 12:31
herkese bu iyi dileklerinden dolayi ayri ayri tesekür ederim iyiki varsiniz