PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bulgaristan'da Dikkat edelim

orhan-sude
30 Mayıs 2015, 04:28
İZİNE GİDECEK VATANDAŞLARIMIZA DUYURULUR !
28/05/2015
Levent Bey Bulgaristan Sıla Yolundan Haber Getirdi , Lütfen Bu Haberi Paylaşalım. Izine Gidecek Vatandaşlarımızı Bilgilendirelim.

Türkiye'ye arabayla gidecek olanların dikkatine
Bulgaristan Plovdiv Sivilingrad arası ceteler türemiş.
Yol kapalı diyerek vatandaşlarımızı başka yola sokup kötü niyetlerini gerçekleştirme peşindeler şahıslar her 30-40 km arası Sarı veya turuncu yelek giyip kendilerini görevli olarak tanıtıp köprü yıkıldı veya yol çalışması var diyerek kandırmaya çalışıyorlar
Çok sakin ve ikna edici tavırlar sergiliyorlar bağırarak insanlari kontrol altına almaya çalışıyorlar.
Dikkat edin Kardeşler
Eşinize dostunza devam iletin
Vatandaslarimiz zarar görmesinler
Vesselam
(Kaynak:Viyana Son Dakika Haber)

ZSworld
30 Mayıs 2015, 06:55
bilgi icin tesekkürler.

corumlu_fatih
30 Mayıs 2015, 09:55
Dostum bilgi icin tesekkürler
Valla nerden gidicemi sasirdim... Makedonyadada SIKINTI var....
Romanya üzeri mi gitsek ??

Sivasli58
30 Mayıs 2015, 12:48
Dostum bilgi icin tesekkürler

Samba
31 Mayıs 2015, 10:22
Usta bilgin icin sagolasin
Ya bunlar avrupa birliginde degilmi ne zaman düzelecek bu sila yolu

Saygilar

turgutgs
01 Haziran 2015, 21:45
Arkadaslar yanlis anlasilmasin ama, bu yazinin birebir aynisi fakat farkli bir kaynak belirtilmis sekilde bana bir arkadasim tarafindan gonderildi tabiki ben dogrulugunu ogrenebilmek amaciyla belirtilen siteyi ziyaret ettim fakat konu ile ilgili hicbir bilgiye rastlayamadim, konuyu acan arkadasin iyi niyetinden en ufak bir suphem yok bunuda belirtmek isterim, iyi aksamlar saygilar.

Tual
04 Haziran 2015, 00:03
Bulgaristandaki, Türkiye konsolosluguna bu yaziyi sordum, cevap geldi.

Bilginize.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sayın,

Bu konuda vatandaşlarımız arasında panik yaratan söylentiler dolaşmakla beraber, böyle bir olaya dair somut bir şikayet temsilciliklerimize iletilmemiştir. Bulgaristan makamları bu tür olayların tespit edilmesi halinde derhal karşılık vermektedirler.

Bulgaristan'da karayollarında onarım çalışmaları yapılmaktadır. onarım çalışmalarına ilişkin bilgiler aşağıdadır. İşaret ve işaretçilere uyunuz, hız yapmayınız, herhangi bir tehlike hissettiğinizde temsilciliklerimizle irtibat kurunuz.

http://filibe.bk.mfa.gov.tr/
http://burgaz.bk.mfa.gov.tr/
http://sofya.be.mfa.gov.tr/

Bulgaristan'daki temsilciliklerimizin iletişim bilgilerinin de bulunduğu web sayfası adresleridir. Kalotina - İhtiman arasındaki bölgede meydana gelen olaylar için T.C. Sofya Büyükelçiliği Konsolosluk Şubesi, İhtiman - Kapıkule arasında meydana gelen olaylarla ilgili olarak T.C. Filibe Başkonsolosluğu ile irtibat kurulması halinde, derhal Bulgaristan Polisine iletilerek müdahil olmaları sağlanacaktır. Olayın meydana geldiği yer ve saat ile araç plaka numaralarını iletmeniz halinde konu Bulgaristan makamlarının dikkatine getirilecektir.

-Sofya çevre yolu Trakya otoyoluna bağlanmaktadır. Sofya-Filibe (Plovdiv) kesimindeki 134 km. uzunluğundaki bölüm, vasat satıh kalitesinde, gidiş-geliş ikişer şeritli, bölünmüş yoldur. Yolun 5-12 Km'leri arasında, 61-71. Km'leri arasında, 82-91. Km'leri arasında ve 118-123. Km’leri arasından asfalt onarım çalışmaları devam etmektedir.

-Filibe (Plovdiv) ile Türkiye sınırı arasındaki güzergâhın parçalı şekilde 51 Km'lik bölümü gidiş-geliş ikişer şeritli, zemin kalitesi iyi olan bölünmüş yol şeklinde düzenlenmiştir. Bölünmüş ve bölünmemiş yollar arasında trafik bağlantılarında servis yolları kullanılmaktadır. Yolun bu kesiminde Harmanlı çıkışından itibaren yapım/onarım ve asfalt yenileme çalışmaları yürütülmekte olup, Türkiye’den geliş istikametinde Lubimets-Harmanlı’ya arasında servis yolu kullanılmaktadır.

Saygılarımızla
T.C. Sofya Büyükelçiliği
Konsolosluk Şubesi

sswiss
04 Haziran 2015, 22:35
umarim bir sorun yasamadan gider geliriz

Celal42
19 Haziran 2015, 02:18
Arkadaslar bu haber yalan öyle birsey yok benimde sila yolu gurubum var günde 100 kisi sunmak istiyor ayni seyi benim bulgar adminim bile var arastirdik yalan haber inanmayin ucak sirketlerinin
hersene cikardigi uydurma haberlerden birtanesi

Celal42
19 Haziran 2015, 02:19
haberin kaynagi nerden ciktigi belli degil

coskun
19 Haziran 2015, 03:37
Arkadaslar bu haber yalan öyle birsey yok benimde sila yolu gurubum var günde 100 kisi sunmak istiyor ayni seyi benim bulgar adminim bile var arastirdik yalan haber inanmayin ucak sirketlerinin
hersene cikardigi uydurma haberlerden birtanesi

Usta böyle bir düşünce hiç aklıma gelmemişti. Neden olmasın son derece mantıklı.

atsiz77
19 Haziran 2015, 12:25
Bulgaristan hakkında ve diğer ülkeler hakkında güzel bilgiler mevcut.

https://youtu.be/S23G-Jy0Ygo

resadiyeli
19 Haziran 2015, 23:04
selam,Böyle seyler her izin mevsiminde yasaniyor veya yazilyior.Ben Her iki yilda bir tek araba ile gecerim bulgaristandan simdiye Kadar allaha sükür hic bir olaya maruz kalmadik,geneldede hep Sabah günes agarirken bulgari gecmeye calisirim,Gündüz gözü ile yani.Gidecek tüm vatandaslarimiza hayirli yolculuklar dilerim.