PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zwangsversteigerungen acik arttirma ev alma hakkinda

ibra48
04 Ocak 2018, 14:09
üstatlar,
acik arttirma ile ev alan var mi, tavsiye eder misiniz, fiyatlar biraz daha uygun gibi duruyor, var mi bilen tecrübe eden?

domanicli
04 Ocak 2018, 15:29
slm,bu konu benide ilgilendiriyor suan,yani oglum icin kendisi isci oldu,onun bir ev sahibi olmasini istiyoruz,bu sekilde Uygun fiyata ev bulabiliriz diye düsündük.

selam ve saygilar

ibra48
04 Ocak 2018, 15:47
immobilenscout ta evler var... uygun ama tabi acik arttirma sirasinda neler dönüyor bi bilgim yok

webci
04 Ocak 2018, 15:53
arkadaslar acik oturumdan ev almak ucuz alan pahali olur misali,,
herzaman oyle olmayabiliyior..
genelde acik artirimdan ev alanlar alip satmak icin yani ticaretine yapiyorlar..
böyle bir ev alacaksaniz icinde kiraci olmamali
jetzige eigentümer ile bastan anlasip cikisi belirleyin
sonradan cikmayip mahkemelik olunuyor,,ayrica bu tur alisverisler normal ev alma gibi olmayip noter kostenlerde olmuyor,sadece evi uzerine gecirmek icin ufak bir mebla..
dikkat edilmasi gereken arazinin icinde olup olmamasi,genelde 99 senelik kiralik oluyor,,genelde stadt sahibi olup satin alma sansiniz herzaman olmuyor,,
EN ÖNEMLISI KREDI ALIRKEN; BU EVLER GENELDE ESKI OLDUGUNDAN VE ARAZISI ICINDE OLMADIGINDAN SORUN CIKIYOR,sadece ev deger etmiyor..
bence bunlarda cok onemli,
acik artirimdan alinan bir evin maliyeti cok kötü durumuna göre 80/90 bin kernsanierung arti evin fiyati..varsa arti borc..
80 bin euroya aldiginiz bir ev; 80bin arti 80bin kernsanierung(keyfinize kalmis) arti 25bin evin borcu arti 6000bin vergisi ve yan masralkar esittir 200 bin..50 bin kendi is gücünüzü koyarsaniz 150 bin euroya adam olur..
benim tavsiyem 150/200 bin avro arasi arazisi ve garaji icinde ya bankadan yada privat almak..
cok onemli bir hususta acik artirimda evin borclu olup olmamasi,,
sayet böyle olursa tabudaki borcu ya sildireceksiniz ödeyerek veya yüzde 12 gibi yüksek faizle kabul edeceksiniz..
sadece böyle bir ev icin alabileceginiz en yüksek kredi 100 bini gecmez..
150 bin avroya zwangsversteigerungdan aldiginiz bir ev icin kredi bulabilmeniz icin cok sansli ve yetenekli olmalisiniz..

bu yazdiklarim kötü bir evi az bucuk modern bir hale getirmek,yoksa girip oyle oturacaksaniz 120bin avro isinizi görür,,

diger önemli bir hususta online portaller e girerek angebotlar almak,,
sizin ev aldiginizi duyanlar evi gözünde öyle bir büyütürki sanirsiniz cöplükten saray insaa edecek,,
elektrik
trockenbau
heizung
fenster
gasanschluss
türe
vs,,
isin sonunda hazir paranizin cöpe gidip daha borclu cikmakta var..
ince düsün SIK doku..
Bankalara gelince
Sparda bank bu evlere ilgi duymuyor,
Ingdiba 50.000 den fazla vermiyor ve insaat kredisi evin degerinin yuzde 25 i veriyor,
Sparkassa sadece para topluyor
Targobank 50000 bin
Volsbank nur fur Mitglieder und 100000 gecmiyor oda adaminiz varsa..
Tek sansiniz banka banka dolasip iki uc kredi alabilmek,bu hayatta cekilmez..

benden bukadar,,

ibra48
04 Ocak 2018, 16:09
yanimizda bu isi anlayan biri olmadan alinacak bisi degil anladiigim kadariyla.
yok mu forumda bi üstat bize yol gosterecek sevabina, kira buyuk yuk sirtimizda

durak78
04 Ocak 2018, 16:31
Acik arttirmadan ev almaya bende calistim ancak buldugum evlerde baskalari hep benden fazla bieten yapti :( eskiden bu yolla güzel evler iyi fiyatlara alinmis ancak artik bu imkan yok gibi , tabi kovalamak lazim . Benim katildigim acik arttirmalarda evler hep verkehrswertin üstünde satildi .

domanicli
04 Ocak 2018, 20:15
biraz bilgi sahibi oldum sayenizde,ama genede bi sansimi denemek istiyorum,almasamda versteigerunglara gidip bilgilenmek istiyorum,bu konularda,sormak istedigim bu versteigerunlarin terminlerini,ve yerlerini nasil ögrenebilirim,immobilenscouta baktim ,ordaki yakinimdaki angebotlara baktim,ama fazla bilgi icin abonelik yapilmasi isteniyor,acaba baska türlü alternativlerde varmi acaba.

selamlar

ibra48
04 Ocak 2018, 21:08
Üstat Ben aylik 20 Euro bedelle abone olsun
Katalog geliyor orda bilgiler var
Onun disinda nasil olur bilmiyorum

özfenerli
04 Ocak 2018, 21:29
Bu adresden istediğiniz eyaletdeki açık artırma ile satılan evleri ve terminlerini vs. öğrenebilirsiniz.

https://www.zvg.com/index.html

domanicli
05 Ocak 2018, 16:38
link icin tesekkür ederim,fakt NRW yi bulamadim sayfada.

özfenerli
05 Ocak 2018, 17:32
link icin tesekkür ederim,fakt NRW yi bulamadim sayfada.

hmm, malesef NRW o sayfada açıkartırmaları bildirmiyor.

talo176
05 Ocak 2018, 17:48
http://www.zvg-portal.de/index.php?button=Termine%20suchen

domanicli
05 Ocak 2018, 23:15
tesekkürler burada NRW var,emegine saglik.

domanicli
05 Ocak 2018, 23:35
tesekkürler burada NRW var,emegine saglik.

simdi biraz inceledim,bitane ev ,var Verkehrswert 150.00 euro yaziyo,bu ne anlama geliyor,birde ev hakkinda tam nereden bilgi alinabilir,evi satan bankadan veya Gutachter gibi yerden bilgi alinabilirmi.

saygilar

webci
06 Ocak 2018, 00:50
verkehrswert gutachtenin yaptigi deger, bir bakima anhaltspunk,damit du katze nicht im sack kaufst,,
bu deger 120 bin de olabilir 100 bin de olabilir daha yukarida olabilir,,oranin piyasa degeri oluyor,,
o baktigin adreslerde ansprechpartner ve evin eigenschaftlari yaziyor,,
acik artirima girmek icin bankaya 15000 bin avro yatirip fisi beraberinde getirip katiliyorsun veya bazi acik artirimlarda evin sahibinin arzusuna göre serbestte girebiliyorsun..

serhat yildiz
07 Ocak 2018, 11:27
https://versteigerungspool.de/amtsgerichte buradan acik artirmadaki evleri görebilirsiniz

delikanli2009
10 Ocak 2018, 06:16
Selam,
acik artirimdan Ev alan kisiler öncelikle Verkerhswert dedikleri rakamdan 10% Mahkeme kasasina para ödemek zorunda!!!
Benim edindigim bilgiye göre su anda bütün mal varliklari satista Verkehrswertin üzerinde.

Gercekler 2.0
11 Ocak 2018, 23:38
Zwangsversteigerundan evi unutun. Ayni araba ticareti gibi yapan insanlar ordan ev alip devam satiyor. Size birsey düsürmüyorlar. O adamlari yenebilmek icin, hep onlardan daha fazla vermeniz gerekiyor. Bu sefer ev size degerinden daha pahaliya geliyor.

Ayrica birde bu Zwangsversteigerunda bagzi eski sahiplerin arkadaslari oluyor. Sahibi borcunu ödeyememis icralik olmus. Arkadasi onun yerine aliyor ve oda ona kira olarak geri ödüyor. Iki arkadas istedikleri gibi fiyati yükseltiyorlar. Cünkü fiyat sadece kagit üzerinde. Böylece adam icradan evini geri almis oluyor.