PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kleinanzeigede Satisi geri cekmek sorun olusturumu

Don Juan
03 Ocak 2018, 00:57
Eski bir kamerayi satis icin koymustum ebay kleinanzeigeye

kameranin resimi önceden vardi bende

adam satin alinca kelerde bulamadim meger oglum Önceden arkadasina satmis (Ettigim Zarar da Cabasi)

mecburen iptal ettim satisi

adam parayi da göndermis. tabiiki hemen geri gönderecegim

bir sorun yaratirmi bana Ebay gibi sorumluluk almis oluyormuyuz

$akarya*54
03 Ocak 2018, 01:04
selam,

hic bir sorun yasamassin usta parasini geri yolla durumu acikla is biter.
neticede privat verkauf.

saygilar

hOrOz
03 Ocak 2018, 10:05
Ebay kleinanzeige de Ebay deki gibi satmaya mecburiyet yok.Parayı geri gönderirsin durumu açıklarsın..

firstantepli
03 Ocak 2018, 10:35
Usta is karisik bence adam inat edip avukata giderse kolay olmaz.
Cogu bilmiyor ama sen adamla bir kaufvetrag yapmissin bu illa imzali olmasi lazim degil anlasmissin ve banka nr yollamassin.
Yani demek istedigim iyice arastir adamla iyi anlasmaya bak.

Belkide ben yaniliyorumdur ama benim bildigim böyle.belkide bir cözüm yolu vardir

talo176
03 Ocak 2018, 10:45
@firstantepli, hic bir sey olmaz..!!!

hOrOz
03 Ocak 2018, 11:26

aynen EBAY ile EBAY Kleinanzeige karıştırmayın

TipiTip
03 Ocak 2018, 11:44
Ich habe Geld überwiesen, aber keine Ware erhalten!

Wir helfen dir gern weiter, sollte es bei deinem Kauf zu Problemen gekommen sein. Bitte sieh dir unsere Tipps an, um ein Missverständnis beim Kauf ausschließen zu können.

Wann hast du den Artikel bezahlt?

Nicht alles ist Betrug. Beachte bitte, dass die Buchung des Geldes sowie der Versand der Ware einige Tage in Anspruch nehmen können. Nicht jeder rennt nach der Zahlung gleich zur Post.

Hast du den Anbieter kontaktiert, um nach den Lieferdetails zu fragen?

Versicherte Paketsendungen sind stets anhand der Nachverfolgungsnummer zu verfolgen. Frag den Verkäufer einfach danach.

Hast du mit PayPal gezahlt, so nutze bitte direkt bei PayPal den Punkt „Konfliktlösungen“.

Wartest du bereits unverhältnismäßig lange auf die Lieferung und erhältst vom Verkäufer keine klärende Rückmeldung, so gehe bitte wie folgt vor:

Setze dem Verkäufer eine abschließende Frist für die Zusendung der bezahlten Ware bzw. für die Rückzahlung des Kaufpreises.

Melde unserem Kundendienst den Sachverhalt über das anhängende Schadensmeldungsformular, sodass dieser den Verkäufer kontrollieren kann.

Erstatte unter Angabe aller Daten – wie Anzeigennummer, Bankdaten des Verkäufers, Rufnummer, E-Mail Verkehr usw. eine Strafanzeige bei der Polizei.

https://themen.ebay-kleinanzeigen.de/hilfe/probleme-mit-kaufer-und-verkaufer/INR/

Birsey Olmaz , Birsey Yapamaz , Umursama , Ciddiye Alma , Sorun Cikmaz

Ve benzeri kelimeleri kullanan arkadaslara sormak istiyorum

Konuyu Satan olarak degilde Alan olarak acsaydi bir Arkadasimiz

Acaba ona ne tavsiyede bulunurdunuz ??

Konu ayni ama Mali Satan degil Alan sitede üye ...lütfen cevab bekliyorum

Bukadar umursamaz bir toplum olamaz ya ,

icinizden biriniz cikipta usta sen haksizsin niye olmayan mali satiyorsun demiyor

Madem oglunda malin satisi ile ilgileniyor
Kontrol edipte satsaydin demiyor !!!

Diger kisi ne yapsin simdi ??

Adamin belkide aldigi mala ihtiyaci var ??

Adamin parasi git gel iki hafta yollarda

Mal yok para orda Burda geziniyor ne zaman geri dönecegi belli degil

Alici hakkinda konusulanlar : Birsey Olmaz , Birsey Yapamaz , Umursama , Ciddiye Alma , Sorun Cikmaz

talo176
03 Ocak 2018, 11:51
Arkadas parayi geri verecek tabiki.. o zaman hic bir sey olmaz!!!

mxm
03 Ocak 2018, 12:07
Evet parayi geri yolladiktan sonra, karsi tarafin dava acmasi vs. ihtimali 1 milyarda bir bile degil.

firstantepli
03 Ocak 2018, 12:31
Birsey olmaz demeyin bence. Birsey olmaz cünki binde bir karsi taraf hakkini ariyor tersine denk gelirseniz.
Ben o yüzden iyice arastir yada iyi anlasmaya baksin yazmistim.
Suraya okumani tavsiye ederim
https://www.e-recht24.de/artikel/onlineauktionen/6830-ebay-kleinanzeigen.html

Veya google ebay kleinanzeigen vom kauf zurücktreten yazin bir sürü konu cikar.

balkesler
02 Mart 2018, 02:56
Bu kadar korkmaya gerek yok karfes hic birsey olmaz. Sen en iyisi parayida nes Euro fazla gonder adam sevinur selamlar

choban
02 Mart 2018, 09:20
arkadas kamerayi bulup yollayamiyor yani ortada kamera yok olsa zaten yollayacak

ZANDER
09 Mart 2018, 11:11
Parayi geri iade et aciklamasi ile birlikte hicbir sorun yasamazsin

Cengiz Bond
09 Mart 2018, 13:09

Anteplinin dedigi aslinda dogru...kaufvertrag olusmus oluyor.

ama büyük ebay de ki gibi direkt sanktionlar olmadigi icin ve cogu kisi ebay kleinanzeigen saka gibi birsey sandigi icin cogu zaman problem cikmiyor.

ama isterse alici mahkemeye kadar gidebilir. ama bunu zannetmiyorum. normal de ok der alir parasini baska birsey arar.