PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyeden textil esyalari getirip satmak

BuraK!
31 Aralık 2017, 19:32
Selamlar,

bildiginiz gibi Türkiye textil konusunda cok iyi ve kaliteli pantolon-gömlek vs. uygun fiyata alinabilmekte. Benim oturdugum yerde cok güzel yerde dükkan bosalacak ve ben kiralamayi düsünüyorum. Aklima Türkiyeden textil alip almanyada satmak geldi. Cok kaliteli pantolon toplu alimda tanesini 30-40 tl veriyorlar. Ben buna almanyada nasil bi vergi ödemem gerekir? sonucta TR EU ülkesi olmadigindan dolayi vergi yüksek mi olur?

hOrOz
31 Aralık 2017, 19:38
Hocam eğer Türkiye den yüksek miktarda getireceksen Türkiye den Ticaret Odasından ATR belgesi alman gerek

Almanya ya girişte %19 gümrük vergisi %16 Ithalat Vergisi (Einfuhrumsatzsteuer) buna sadece ürünlerin fiyatları değil nakliyeyede dahil oluyor

BuraK!
31 Aralık 2017, 19:45
Hocam eğer Türkiye den yüksek miktarda getireceksen Türkiye den Ticaret Odasından ATR belgesi alman gerek

Almanya ya girişte %19 gümrük vergisi %16 Ithalat Vergisi (Einfuhrumsatzsteuer) buna sadece ürünlerin fiyatları değil nakliyeyede dahil oluyor

ayda 1.000 tane textil getirsem ATR belgesi gerekiyor sanirim? bu ATR belgesi ücretlimi almasi zormu?

Nakliyeye dahil oluyor derken tam anlayamadim? nakliye yedemi vergi ödiyecegiz?

hOrOz
31 Aralık 2017, 20:08
ayda 1.000 tane textil getirsem ATR belgesi gerekiyor sanirim? bu ATR belgesi ücretlimi almasi zormu?

Nakliyeye dahil oluyor derken tam anlayamadim? nakliye yedemi vergi ödiyecegiz?

ATR de belgesi ücretli olması gerek ne kadar bilemiyorum .. ithlatçı arkadaşa bir sorabilirim

http://www.disticaret.biz.tr/2016/05/atr-nedir-nasil-doldurulur.html

evet aynen nakliye ücretide malın üstüne bindiriliyor ve hepsine toplam vergi geliyor

Gercekler 2.0
01 Ocak 2018, 02:08
Zor be dostum. İyi düşün. Bu fikri ne ilk akla gelen sensin, nede sonsun. Deneyenlerin çoğu başarısız oldu.

Modayı çok iyi takip etmen lazım. Senin pantolon bugün moda, altı ay sonra değil. Bildiğim klasik ütülü pantolonu kimse almıyor burda. Türklerin hiç biri sana 20 Euro vermez bir pantolona. İzinde herkes alıp geliyor. Almanlarda bizim tip kıyafetleri almıyor.

Ancak Türkiye'deki LC Waikiki gibi birşey açarsan belki olur. Modayı takip etmek çok zor. Belkide LC Walkikiyi ara ve bayilik veriyorlarmı diye sor. Modayı takip etmeye gerek kalmaz. Onların kendi fabrikaları var. Mallar vaktinde gelir. Sen şimdi açarsın bir dükkan. Fabrikacı yetiştirmedim diyecek. Malın bir kısmı hatalı çıkar. Kamyoncu Bulgaristan'da gümrükte takıldım deyip geç gelecek.

Lafın kısası sağlam bir alt yapı olacak. Hurdacı Tekstil dükkanına benzerse gelen bir kere gelir, birdaha gelmez. Gelen müşteri merak edip yine gelmesi lazım. Klasik bir butik mantığı ile çalıştırırsan yürümez.

OrLoW
01 Ocak 2018, 02:57
Textil işine hiç bulaşma derim dostum, çok zor olan bir branj o rakiplerin çokçok fazla...

Senin malı en ucuza bulman gerek TR den senin getirebildiğin mal sana pahalıya gelir tutunamazsın zarar edersin...

Tr den büyük export firmaları Almanyaya mal getiriyor bunlar malı binlerce getiriyor adamlar büyük tabi ucuza getiriyor onlar..

Onlarında rakibi var Cinden mal getiren büyük firmalar onlar Türkiyeden daha ucuza mal getiriyorlar malı onuda geçtim daha neleri var...

Sen birde textil işinden anlamıyorsun bunu sormaya gerek bile yok toptan alımda tanesi 30--40 TL veriyor demişsin perakende satar gibi belli keriz arıyorlar...

Sana aşırı pahalıya gelir dostum Almanyadaki toptancılardan alsan daha karlı çıkarsın çok iyi düşün çok iyi ölç tart textil işi çok zor sektördür...