PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yilbasinda Neler Yapiyorsunuz ??

TipiTip
31 Aralık 2017, 00:17
Arkadaslar Yilbasini nasil kutlarsiniz ?

Neler yaparsiniz ? , Yilbasi icin özel birseyler yaparmisiniz ??

Bana sorucak olursaniz ...

50 yasina geldim , bir kere evimden disarida Yilbasi günü olmadim

Cocuklugum olsun Gencligim olsun Simdiki yasimda olsun hep evimde oturmusumdur

ne Misafirligi giderim o gün neden Misafir Davet ederim

benim icin Yilbasinin özel bir anlami yoktur

gecmis yillarda , kendime meze yapar bir kac kadeh icer saa 00:00 da Oglum ile Bombalari patladir

sonrada saat 01:00 dogru ceker yorgani uyurdum

Son yillarda ickiyide saglik sorunlarindan dolayi icemedigim icin onuda rafa kaldirdik

Yilbasi kutlamiyorum dedigim yani hic baska birsey kutlamiyorum eglenmiyorum anlamina gelmesin

ben sadece o gün bu gün kutlayan birisi degilim , istedigim günü ben belirliyorum ve kutluyorum

Mesela Dogum günü kattiyen sevmem , Evlilik günü Sevmem , Sevgililer Gününden Hoslanmam

ama bu demek degildir Esime Hediye , Cicek almam , Alirim ama ben istedigim günlerde alirim

Sizler ne düsünüyorsunuz bu konuda ?

Yilbasini siz nasil geciriyorsunuz ??

turboman
31 Aralık 2017, 02:21
Eskide gençlikte genellikle dışarıda yılbaşı kutlardım son zamanlar hep evde geçiriyorum yılbaşını ailemle beraber

Caykara_61
31 Aralık 2017, 02:35
Nasip olursa her yil olduğu gibi Camimizde proğram olacak, arkadaşlarla (ailecek) orada olacağiz, sohbet dinleyeceğiz.

gamberoglu2000
31 Aralık 2017, 06:35
eskiden yani genclik yillari illaki birileri olsun hep beraber olsun eglenelim diye dusunurdum evlendik en azindan kafa dengi aile dostlarinla beraber olalim eglenelim diye dusunurdum yasimiz 45 oldu simdi coluk cocuk arkadaslarinin yanina gidiyor biz kaldik basbasa icimden gecen hissim son bes yildir vede yapiyoruz beraber yilbasinda gireriz mutfaga aksam yemegini en iyi sekilde yapariz masayi donatiriz cocuklarla beraber yemegimizi yeriz cocuklar dagilir arkadaslarinin yanina youtubu acarim eski muzikleri acarim koroglu ayvaz meselesi eskileri butun seneyi genelleyerek muhabbet ederiz esimle.Bilmiyorum neden ama galiba yaslan alakali gurultu tantana kaldiracak kafa kalmadi sakinligi tercih ediyorum artik herkezin yeni yilini simdiden kutluyorum bir yasimizin daha hayirlarla gelmesini giden yasimizida bizi sihatle bu zamana tasidigi icin tesekur ederek ugurluyoruz herkeze saglikli mutlu nice nice guzel yillar saglikli gunler diliyorum.

44Malatya
31 Aralık 2017, 12:20
Deli ye hergün bayram derler.

Aslında o günün bu günün bir ayırımı yoktur maksat çocukları eğlendirmek.

Babam ve annem emekli, senenin iki ayını bizim yanımızda geçiriyorlar.

Ablamlar da bize katılırlar.

Gece yarıma kadar oturup çocuklarla oyun oynuyoruz, bomba patlatıyoruz,

Babamla karşılıklı birer düble atarız,

Bayanlar genelde Sekt veya şarap içerler.

Basbakan
31 Aralık 2017, 12:27
Ben evimi boyuyorum yani biraz tadilat yapıyorum

Memoli1976x
31 Aralık 2017, 13:10
Bazi Arkadaslar konuyu israrla dagitma pesinde oldugundan gereksiz mesajlar temizlenmistir.!

Arkadaslar lütfen konuyu baska yerlere cekmeyin!

talo176
31 Aralık 2017, 16:09
evlendikten sonra bir daha disarda eglenmedim, istemiyorum da.. yine son 11 sene ki gibi ailece beraber, saat 12 de bir iki füze torpil patlatcam sonra eve ve yatas..

Burclu
31 Aralık 2017, 16:26
Yilbaşını hiç dışarda geçirmedim, benim için herhangi bir günden farkı yok, normalde ne yapıyorsam bugünde onu yaparım, bu sene misafir gelecek ama yılbaşı için deyil, normal aile ziyareti.

resadiyeli
31 Aralık 2017, 16:31
Yilbasi benim icin normal günlerden biridir.Her yil annemlerde bulusuruz ya lahmacun yada keskek ymegi yapar annemiz.yatsi namazinin dan sonra sofra kurulur yemek yenir azcik cocuklar ile kelime oyunu oynariz Saat 22 gibi de evimize geceriz .

Sdt
31 Aralık 2017, 16:31
yaslanma sürecegine girdigimdendir sanirim

eskiden her defasinda disarda bir yerde olurduk arkadaslarla falan,
sonra akrabalarla falan disarda gecirdik bir iki yilbasini
son siralarda ise, basta da belirttigim gibi yasla alakali olsa ggerek
evde yegenlerle falan gecirmeye basladim :)

bu sefer de öyle olacak gibi, ama belli de olmaz :)

durak78
31 Aralık 2017, 17:36
benim en sevmediğim gündür yılbaşı, dışarıda eğlenmeye kalksan ne kadar garip tip var dışarıda, bütün eğlence mekanları kazık, en güzeli bence evde tv bakıp mümkün olduğunca erken yatağa gitmek, ertesi gün haberlerde kim kime saldırmış, ***uell belästigen yapmış, onları izlemek.

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk

feza
31 Aralık 2017, 17:54
bizim aile genis oldugundan her sene annemle birlikde en büyük kardesimde kardesler, cocuklar, torunlar olarak toplanip aksam yemegi yeriz ve gec vakitlere kadar sohbet ederek eski seneyi bitirerek yeni yila gireriz.

herkese mutlu, huzurlu, saglikli ve hayirli yillar dilerim

dreamceng
31 Aralık 2017, 19:32
lep top ile ve yalniz

atilla79
31 Aralık 2017, 19:46
gencligimde arkadaslara uyup mutlaka disarida eglenceye giderdik...ordaki rezillikleri gördükden sonra gittikce sogumaya basladim bu yilbasi eglencelerinden. Daha sonra biraz daha bilinclendikden sonra Yilbasinda disarida eglenmeyi tamamen birakdim. Yas oldu simdi 38 , evli bve cocukluyum. En azindan cocuguma iyi örnek olmak amaciyla Yilbasinda artik evdeyiz. Hicbir özelligi olmayan siradan bir gün oldugunu onada asilamaya calisiyorum. Yilbasi benim icin artik bati yasam tarzini taklit etmekden baska birsey degil. Tarkan bir sarkisinda ne diyor ; " Baskasi olma kendin ol...."

MEGAbond
31 Aralık 2017, 21:24
gencligimde arkadaslara uyup mutlaka disarida eglenceye giderdik...ordaki rezillikleri gördükden sonra gittikce sogumaya basladim bu yilbasi eglencelerinden. Daha sonra biraz daha bilinclendikden sonra Yilbasinda disarida eglenmeyi tamamen birakdim. Yas oldu simdi 38 , evli bve cocukluyum. En azindan cocuguma iyi örnek olmak amaciyla Yilbasinda artik evdeyiz. Hicbir özelligi olmayan siradan bir gün oldugunu onada asilamaya calisiyorum. Yilbasi benim icin artik bati yasam tarzini taklit etmekden baska birsey degil. Tarkan bir sarkisinda ne diyor ; " Baskasi olma kendin ol...."

al bendende o kadarok78rcp