PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kulaklik - Hörgeräte Tavsiyeniz?

Bigboss82
28 Aralık 2017, 01:54
Merhaba Arkadaslar,
Baslikta belirdigim gibi bana HNO dr. Kulaklik recetesi yazdi!
Akustiker de deneme imkanim var. Önemli olan benim icin ufak olmasi göze batmamasi ve Kalitesi yüksek olacak.

ReSound ENZO 3D neu!
Oticon OPN1
ReSound Linx 3D 961
Widex Beyond 440
Signia Pure 7 NX
Phonak Audéo B90
Unitron Moxi Fit 700 (denedim) fiyati 1220€

Bunlar suan en iyi leri diye okudum internette

Tecrübesi ve Tavsiyede bulunacak arkadaslar var mi aranizda?

clon
28 Aralık 2017, 16:18
Hayret kimse yazmamis
uzman Arkadaslar konuyu görmedi herhalde

TipiTip
28 Aralık 2017, 16:26
Hayret kimse yazmamis
uzman Arkadaslar konuyu görmedi herhalde

Usta bu konuya ancak kullanan yada ailesinde kullanan varsa bilgilerini yazabilir

Cok nadir görünen bir rahatsizlik.

Mesela 50 yasindayim cok genis cevrem var , AMA sadece iki kisi kulaklik kullaniyor

Ondan ziyade saglik konulari hassas bir olay

Gereksiz yazmaktansa hic yazmamak Daha iyi

Hem tecrübeli olanda ne yazsinki ??

Arkadasin rahatsizligi ancak bu isin profisi bilir ve tavsiye verebilir

Cevresinde en iyi bu ISI yapan bir dükkana gitsin en mantiklisi bu

zapyr
28 Aralık 2017, 18:56
Merhaba Arkadaslar,
Baslikta belirdigim gibi bana HNO dr. Kulaklik recetesi yazdi!
Akustiker de deneme imkanim var. Önemli olan benim icin ufak olmasi göze batmamasi ve Kalitesi yüksek olacak.

ReSound ENZO 3D neu!
Oticon OPN1
ReSound Linx 3D 961
Widex Beyond 440
Signia Pure 7 NX
Phonak Audéo B90
Unitron Moxi Fit 700 (denedim) fiyati 1220€

Bunlar suan en iyi leri diye okudum internette

Tecrübesi ve Tavsiyede bulunacak arkadaslar var mi aranizda?

Merhaba,

öncelikle gecmis olsun, Isitme kaybin oldugu icin sana önerilmis Isitme cihazi.

Sana tavsiyem Modell olarak olmayacak fakat Krankenkassenin belirli bir fiyata kadar ücreti üstlendigini biliyorum.
Genelde bu cihazlar hem daha büyük hemde pahali aletlerden daha az özelligi olan cihazlar.

Cok asiri isitme kaybin varsa, basit aletler fazla birseye yaramiyor diyebilirim. 2000-3000 Euroluk Cihazlar daha iyi kalitede ses verebiliyor.
aralarinda Bluetoothlu baglanti kurabilenler var veya ayarlarini Cep telefonlariyla ayarlanan Modeller var, zannedersem Resound modelleri.
yani demek istedigim, hakikaten devamli kullanacaksan ve para problem degilse kaliteli birsey al derim bunlarda 2-3 bin € dan basliyor.
Ayriyeten Akustikerlerde genelde bir kac cesidini dene bir kac günlügüne öyle karar ver derim.

Selamlar

MiAy
28 Aralık 2017, 23:17
@Bigboss82,
Ustam benim şu anda 14 yaşında olan kızım, doğuştan az duyabildiği için bebeklikten beri kullanıyor.
Kullandığı Phonak marka.
Senin işitme kaybın ne kadar bilemiyorum, bunu en iyi akustiker tespit edebilir.
Benim kız 18 yaşından ufak olduğundan bütün masrafı Krankenkasse ödüyor.
18 yaşından sonra biz yüzde kaç ödeyeceğiz şu anda bilemiyorum daha o konuyla ilgilenmedim.
Küçük cihaz istemeni anlayabiliyorum ama buna sen ile akustiker karar verecek.
İştme kaybın fazla ise çok küçük kullanamazsın.
Hafif ise yalnızca kulağın içine yerleştirilenler var onlardan kullanabilirsin ama dediğim gibi her şey senin işitme kaybının derecesine bağlı.
Geçmiş olsun

Bigboss82
29 Aralık 2017, 01:13
Benim bilmek istedigim sadece bu cihazlsrdan kullanan arkadaslar var mi? Memnun mu?

ReSound ENZO 3D neu!
Oticon OPN1
ReSound Linx 3D 961
Widex Beyond 440
Signia Pure 7 NX
Phonak Audéo B90

Unitron Moxi Fit 700 (denedim) benim karsilayacagim fiyat 1220€ Gerisini Krankenkasde karsiliyor! 500€ istersen Garanti icin 5 senelik. Memnun kalmadim bundan

tr-22
29 Aralık 2017, 12:53
slm öncelikle gecmis olsun diyorum,evet bendede var,bende duyma kaybi ve tinutus oldugu icin buradakini verdiler http://www.starkey.de/hoergeraete/tinnitus .

Dikkat bunlar yalniz cok pahali benimkiler 3500€ civarinda,bendekileri parasini berufgenosenschat ödedi,isten kaynakli oldugu icin,bana krankkasse ödemis olsaydi 1200€ civari tutuyordu.

Sana tavsiyem bu kablolulardan alman cok rahat oluyor,digerleri kulagan icinde duranlardan kesinlikle uzak durmani tavsiye ediyorum cünkü insan cok rahtsiz oluyor,hem bu kablolu olanlar ufak ten renginde olanini alirsin kesinlikle kullandigin belli olmuyor.

Sana tavsiye edebilirim bu markayi (Starkey) gittigin yerde sorabilirsin.

Bigboss82
29 Aralık 2017, 22:19
slm öncelikle gecmis olsun diyorum,evet bendede var,bende duyma kaybi ve tinutus oldugu icin buradakini verdiler http://www.starkey.de/hoergeraete/tinnitus .

Dikkat bunlar yalniz cok pahali benimkiler 3500€ civarinda,bendekileri parasini berufgenosenschat ödedi,isten kaynakli oldugu icin,bana krankkasse ödemis olsaydi 1200€ civari tutuyordu.

Sana tavsiyem bu kablolulardan alman cok rahat oluyor,digerleri kulagan icinde duranlardan kesinlikle uzak durmani tavsiye ediyorum cünkü insan cok rahtsiz oluyor,hem bu kablolu olanlar ufak ten renginde olanini alirsin kesinlikle kullandigin belli olmuyor.

Sana tavsiye edebilirim bu markayi (Starkey) gittigin yerde sorabilirsin.

Eyvallah kardes, bende Tinitus yok. Simdi baska Akustikere gittim! Cok tecrübeli. Önemli olan kulaga giren parca dedi! Kulak kalibini aldi ve yakinda Oticon opn1 sonra Widex i deniyecegim! Nekadar denersem okadar aradaki farki daha iyi anlayabilirim!

Malesef cihazlari deneyen tecrubeli arkadaslar cikmadi sitede!

Selam
29 Aralık 2017, 22:37
.....Malesef cihazlari deneyen tecrubeli arkadaslar cikmadi sitede...

Iyiki cikmadi. Maalesef degil. Allah kimseye bu Tinnitus ve az duyma hastaligini vermesin. Cünkü ceken Bilir. Benim gibi.

tr-22
29 Aralık 2017, 22:58
Eyvallah kardes, bende Tinitus yok. Simdi baska Akustikere gittim! Cok tecrübeli. Önemli olan kulaga giren parca dedi! Kulak kalibini aldi ve yakinda Oticon opn1 sonra Widex i deniyecegim! Nekadar denersem okadar aradaki farki daha iyi anlayabilirim!

Malesef cihazlari deneyen tecrubeli arkadaslar cikmadi sitede!

Tekrar yazmak istiyorum,kulak ölcüsü aldilar ben senin bundan alacagini düsünüyorum http://www.starkey.de/hoergeraete/mini-im-ohr-hoergeraete bundan kesinlikle alma,yada bir kac gün dene bak nasil oluyor ondan sonra,bir önceki verdigimi tavsiye ederim bunuda dene ona göre kendin karar verirsin,her ikisinide kullandiginda farki görürsün.

Bigboss82
30 Aralık 2017, 00:52
Tekrar yazmak istiyorum,kulak ölcüsü aldilar ben senin bundan alacagini düsünüyorum http://www.starkey.de/hoergeraete/mini-im-ohr-hoergeraete bundan kesinlikle alma,yada bir kac gün dene bak nasil oluyor ondan sonra,bir önceki verdigimi tavsiye ederim bunuda dene ona göre kendin karar verirsin,her ikisinide kullandiginda farki görürsün.

Akustiker kulagin kalibini aldi iki tarafin. Kaliba göre bakacagim dedi Bu kulagin icine giren cihazlar her kulak deligine olmuyor malesef. Bide kücük oldugun dan direk Telefon lara ios, android ler e uyumlu degil. Ve kücük oldugundan fazla teknoloji yok icinde! Yani kulak arkasi daha avantajli!
Sadece iyi yani duyma yönünü daha iyi belirleyebiliyorsun..
Yinede tskr ederim akustikere bu markayi da sorarim.

tr-22
30 Aralık 2017, 00:59
Akustiker kulagin kalibini aldi iki tarafin. Kaliba göre bakacagim dedi Bu kulagin icine giren cihazlar her kulak deligine olmuyor malesef. Bide kücük oldugun dan direk Telefon lara ios, android ler e uyumlu degil. Ve kücük oldugundan fazla teknoloji yok icinde! Yani kulak arkasi daha avantajli!

Yanlis anlasildiysam özür,benimde sana israrla tavsiyem kulak arkasi olanlardan almak,digerleri biraz rahatsiz edici alismasi cok uzun zaman alir,birde kulagan icinde ayrica rahatsizlik yapiyor.

Bigboss82
30 Aralık 2017, 01:33
Yanlis anlasildiysam özür,benimde sana israrla tavsiyem kulak arkasi olanlardan almak,digerleri biraz rahatsiz edici alismasi cok uzun zaman alir,birde kulagan icinde ayrica rahatsizlik yapiyor.

Yok kardes nedemek. Burada herkez herkeze yardimci olmaya çalisiyor. Almanlarin http://schwerhoerigenforum.de diye forum u var tavsiye ederim. Hosuma giden bizim TR ler pat diye iki satirla uzatmadan cevap veriyor. Almanlarda taa ince noktasina kadar girip konuyu genelleyip dagitiyo. O yüzden buraya da paylasayim dedim

tr-22
30 Aralık 2017, 12:47
Yok kardes nedemek. Burada herkez herkeze yardimci olmaya çalisiyor. Almanlarin http://schwerhoerigenforum.de diye forum u var tavsiye ederim. Hosuma giden bizim TR ler pat diye iki satirla uzatmadan cevap veriyor. Almanlarda taa ince noktasina kadar girip konuyu genelleyip dagitiyo. O yüzden buraya da paylasayim dedim

TR'ler ile ilgili degil,bende Alman yerinden aldim ve sana bir ay süre veriyor denemek icin hangisini begenirsen rahat olursan onu aliyorsun, yalniz sen bilgi almak icin konu actigin icin bende kullandigimdan sana hangisi daha cok kullanisli oldugunu fikrimi verdim.

Bigboss82
30 Aralık 2017, 22:47
TR'ler ile ilgili degil,bende Alman yerinden aldim ve sana bir ay süre veriyor denemek icin hangisini begenirsen rahat olursan onu aliyorsun, yalniz sen bilgi almak icin konu actigin icin bende kullandigimdan sana hangisi daha cok kullanisli oldugunu fikrimi verdim.

Kaç tane kulak cihaz i denedin? Fark var mi arada? Pahali ucuz cihaz arasinda?

tr-22
31 Aralık 2017, 01:12
Kaç tane kulak cihaz i denedin? Fark var mi arada? Pahali ucuz cihaz arasinda?

kac tane derken fazla denemedim,benim kulakliklarin parasini sigorta verecegi icin saticida daha orta boya gitti diyebilirim,yani Krankkassenin ödediginin bir üst siniri banada zarar vermiyecek sekilde,benim sana anlatmak istedigim farkliliklar,kulak arkasi ve kulagan icine takilanlar.

sende aldigin yere söylersin,her ikisinide denemek istiyorsum,onlar icin sorun olmuyor,tekrar geri iade yapiyorlar.

Bundan dolayi benim sana kulak arkasi ve ten renginde olanlar var onlardan alabilirsin.

Bigboss82
01 Ocak 2018, 20:39
Yukarda beliirtdigim gibi Agir isitmeler forumuna üye oldum. Orada arastirma yaptim Hangi Marka iyi diye. Hangi cihazlar iyi diye. Akustikere de sordum

Sonuç:

ReSound ENZO 3D neu!
Oticon OPN1
ReSound Linx 3D 961
Widex Beyond 440
Signia Pure 7 NX
Phonak Audéo B90

Bunlar yani suan en cok tavsiye edilen yeni Teknoloji. 3000-5000€ degerinde cihazlar. Bir kisimini Krankenkasse karsiliyor. Bunlari deneyip Paraya kiyacagim mecbur!

scorpioncim
19 Ocak 2018, 11:18
Bunu söyleyen Akustiker bence sallamis. Ben kendim KIND Hörgeräte'nin en ufaklarindan kullaniyorum (KIND ZENO 370P). Istedigim gibi nasil Program lazimsa üzerine yükletiyorum, Bluetoth var, yani anlayacaginiz kücük olmasi ile üzerine özellikler yüklenmez diye bir kural yok.
Akustiker herhalde ya tecrübesiz yada size karsi sallamis.
Ben Krankkassenin ödediginden haric (1550€), 2200€ ekstradan ödedim.