PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kayip Araniyor Gören Bilen Taniyan Var Mi ?

TipiTip
27 Aralık 2017, 15:25
Arkadaslar biraz Önce Hürriyet Gazetesinde bu Haberi okudum

Sitede Manheim Sehrinden bir cok Üye var

Olurya Tesadüf sonucu bakarsiniz Gercekten Kayip kisi Manheimde yasiyordur

33 yıldır kayıp olan oğlu Almanya’da mı

1984 yılında 24 yaşındayken Sivas’ta çıktığı avdan dönmeyen ve bir daha kendisinden haber alınamayan Kemal Çakır’ın annesi 77 yaşındaki Zilfi Çakır, 33 yıldır oğlunu arıyor. Çakır’ın en son Almanya’da görüldüğü iddia edilirken annesi onu bir kez daha görebilmek için her gün gözyaşı döküyor.

https://i.hizliresim.com/GydkW2.jpg

Zilfi- Hacı Osman Çakır çiftinin 4 çocuğundan biri olan Kemal, 1984 yılında arkadaşları ile Sivas’ın Hafik ilçesine ördek avına gitti. Av sonrası buluşma yerine dönmeyen Çakır’ın arkadaşları eve gittiğini düşünerek Sivas’a döndü. Daha sonra kaybolduğu anlaşılan Çakır için av bölgesinde arama çalışması yapıldı. Ancak bir sonuç alınamadı. Çakır’ın Kızılırmak’a düşme ihtimali de değerlendirilerek dalgıç ekipleri arama yaptı. 4 gün süren çalışmalara rağmen Kemal Çakır’ın izine rastlanmadı. Sonraki yıllarda oğullarının İzmir, Balıkesir, Bursa ve İstanbul’da görüldüğü yönünde aileye ihbarlar geldi. En son ise Almanya Manheim’da yaşadığı iddia edildi. Çakır için bu yıl şubat ayında gaiplik kararı çıkarıldı. Yıllarca oğlunu arayan ve aldığı her ihbarı değerlendirerek kent kent dolaşan Hacı Osman Çakır, 2015 yılında yaşamını yitirdi. Baba Çakır, ailesine, oğlunu aramaya devam etmeleri vasiyetinde bulundu.

https://i.hizliresim.com/8NVbLa.jpg

’SABAHA KADAR BEKLİYORUM, KEMAL’İM GELSİN’

Eşinin ölümüyle acısı katlanan Zilfi Çakır, 33 yıldır kayıp oğlunun fotoğrafına bakarak pencere önünde bekliyor. Anne Çakır, her kapı çaldığında, ’Kemal’im geldi’ diyerek heyecanlanıyor. Oğlunun yaşadığına emin olduğunu söyleyen Zilfi Çakır, ölmeden son kez evladını görmenin hayalini kuruyor. Oğluna seslenen Çakır, “Neredeysen gel Kemal’im. Gece-gündüz belki Kemal’im gelir diye uykum gelmiyor, uyuyamıyorum. Uyku uyumayıp sabaha kadar Allah’a yalvarıyorum. Yavrum ne olur çık gel. Artık benim vaktim yok yavrum. Çık gel” diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Hürriyet Gazetesinden Alintidir Haber bu Linkin Altindadir (http://www.hurriyet.com.tr/33-yildir-kayip-olan-oglu-almanyada-mi-40691590)

samsunlu
27 Aralık 2017, 18:54
Az evvel Haberlerde seyrettim, icim parcalandi Annesi ne Kadar cok perisan ve Sona merdiven dayamis vaziyette ama hala agliyor ve gelecegi günü bekliyor.
Annelerimize iyi bakalim gercekten ANA gibi yar olmaz.

Gercekler 2.0
28 Aralık 2017, 01:38
Ben bu habere inanmiyorum. Bu haber mantiksiz.

Hadi diyelim o kisi evi terk etti. Almanya'ya nasil geldi? Gelirken kimlik yokmuydu? Hadi iltica etti. 33 senedir hic mi bu adam Türkiye'ye giris cikis yapmadi? Hic mi bir iz birakmaz bir insan. Mannheim kücük yer sayilir. Kim ihbar etti? Ihbar eden kisi niye aciklanmiyor? Gördüyse o kisi niye takip etmemis bu adam nerde diye.

Ayrica 33 seneki resimden kim taniyabilecekki. Ancak yakin akrabasi taniya bilir. Yoksa adam tipi 33 yil evvelki gibi degilki.

Bu kisi bence avda pisipisine ya vuruldu yada yabani bir hayvan tarafindan parcalandi. Vurulsa, bir yerden cenazesi cikardi. Ancak bir hayvan parcaladiysa hic bir yerde bulamazsiniz. Kim bilir nereye götürdü.

mr_koc_ac
28 Aralık 2017, 03:06
No comment.

Gercekler 2.0
28 Aralık 2017, 13:26
Anne yüreği maalesef sağlıklı ve mantıklı düşünemez böyle şeylerde. Cenazesi bulunmadığı için milyonda birde olsa kendine göre haklı olarak bir ümit taşıyor.

Anladığım kadarıyla adam durup dururken kaybolmuş. Yani önden bir olay olsa, dersinki bir iş bu var işte. Adamın elinde bir valiz bile yok ve adam kayboluyor. Haber öyle bi anlatıyorki, adam çekmiş gitmiş kimseye haber etmeden. Öyle birşey olması için adam kendi ailesinden nefret etmesi lazım. Aile içinde bir husumet olması lazım. Ama öyle birşey yok. Olsa bile 33 yıldır adam haber yollardı beni aramayın diye.

Ya kaza kurşununa gitti yada yabani bir hayvan yedi. Kaza kurşununa gittiyse ozamanlar kimse söylemezdi. Darbe olmuş ve insanlar asılıyordu.

Hürtiyet'in ve Sabah'in haberi uydurma haber. Güya birisi Mannheimda görmüşmüş. Bu gören kişi akrabası falan değilse nerden 33 yıllık eski resimden adamı tanısın? Salakın biri orada ben bunu gördüm diye söylemişlerdir ve bizim gazeteciler haber olsun diye basmis. Hürriyet'in ve Sabah'in zaten Almanya'da gazetecileri yok. Bunlar komisyoncu. Haber satabilirse para kazaniyor.

OrLoW
28 Aralık 2017, 15:56
Türkiyede faili meçhul cinayetler ve kaybolanlar çok fazla

( hani şu Müge Anlının programına bir bakıyorum meğer bizim ülkede güvenlik açığı hat safhaya çıkmış..İnsanlar o programa çıktıktan sonra harekete geçiyorlar birşeyler yapmaya başlıyorlar.

O güne kadar bu şekilde niye çalışmadınız ( şunu anladım bir olayda önce emniyete gidip bildiri yapıcaksın sonra direk Müge anlı ya başvuru yapıcaksın )

Gercekler 2.0
28 Aralık 2017, 16:11
Maalesef öyle. Kurumlarımızın daha çok eksiği var. Ama herşeyide devletede suç bulmamak gerek. Dikkat ediyorum o kayıp aranıyor programlarına, hep toplumun alt tabakası. Alt tabaka derken, maddi gücü veya eğitim durumunu kast etmiyorum. Huylarını kast ediyorum. Insan bir kendine çeki düzen verir. Bir oturmasına konuşmasına.

neco54
28 Aralık 2017, 23:06
Kusura bakmayin ama 33 yil beni aramayani bende aramam.
Demek aile degerini bilmiyor.
Isin gercegi bunlar yalan haber.

yilmaz68
28 Aralık 2017, 23:30
Türkiyede faili meçhul cinayetler ve kaybolanlar çok fazla

( hani şu Müge Anlının programına bir bakıyorum meğer bizim ülkede güvenlik açığı hat safhaya çıkmış..İnsanlar o programa çıktıktan sonra harekete geçiyorlar birşeyler yapmaya başlıyorlar.

O güne kadar bu şekilde niye çalışmadınız ( şunu anladım bir olayda önce emniyete gidip bildiri yapıcaksın sonra direk Müge anlı ya başvuru yapıcaksın )

Federal Asayiş Dairesi (BKA) verilerine göre, Almanya'ya sığınan 8 bin 991 çocuk kayıp. Neue Osnabrücker Zeitung gazetesi, BKA kaynaklarına dayandırdığı haberinde, kayıp olan çocukların çoğunluğunun 14-17 yaş arasında olduğunu, 867 çocuğun ise 13 yaşın altında olduğunu yazdı.