PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bedelli ( Dövizli ) Askerlik icin bilgi lazim

Samsunlukurt
26 Aralık 2017, 11:57
Selamun Aleykum Arkadaslar,

benim 10.01.2018 Tarihinde Konsoloslukta Terminim var.
Acaba Hangi Belgeler gerekiyor ??
Ben 2013 Yilindan beri full calisiyorum ayrica Subat 2017 yilinda Selbstständig oldum...
inanin Internette cok yere baktim kafam karisti insallah bana teker teker yazarsiniz neler lazim diye

tskler

hOrOz
26 Aralık 2017, 11:59
konuyu açmadan bir arasaydın bu konu hakkında onlarca yorumu bulabilirdin

https://ozbeceriksizler.com/showthread.php?55779-1979-do%F0umlular-D%D6V%DDZLE-ASKERL%DD-H%DDZMET%DDNDEN-FAYDALANMA-HAKKINDA-DUYURU

Türkiye’de geçen süreler hariç toplam en az 3 yıl (1095 gün) süreyle fiilen çalışmış olma şartı gerekmektedir.
-Şahsen gelinmelidir,

Gerekli belgeler:

- Pasaportun aslı (Alman Vatandaşı olanların Kimlik Kartları) ve "1 adet fotokopisi"

- Oturma-çalışma izninin aslı ve önlü arkalı "1 adet fotokopisi ... eAT kartının ön ve arka fotokopisi

- Nüfus Cüzdanının aslı ve önlü arkalı "1 adet fotokopisi"

- İki (2) adet fotoğraf

- 5 €

- Bağlı olunan muhtarlıktan (Meldeamt) alınacak İkamet Belgesi (Aufenthaltsbescheinigung)
- Çalışanlar :“Arbeitsbescheinigung” Çalışma Belgesi (İşyerinden alınan yeni tarihli ve işe başlama tarihini gösterir belge) aslı.

- Çalışmayanlar: “Bewilligungsbescheid ”İşsizlik Belgesi" Agentur für Arbeit” makamından alınan belge aslı ve "1 adet fotokopisi"

- Serbest Meslek Sahibi-İşveren Olanlar:“Gewerbeschein” İşyeri Açma İzni / Meslek Odasından (Handelskammer) hangi tarihten
itibaren işyeri sahibi olduğunuzu gösterir yeni tarihli belge.

- Daha önceki çalışmalarınızı gösterir Sigorta Belgesi.“Versicherungsverlauf" (Bu belge Deutsche Rentenver-
sicherung makamından alınabilir / kaşeli ve imzalı) Belgenin aslı'nı
getiriniz. (Bu belgede 3 yıl çalışmanızın görülmesi gerekir)

Samsunlukurt
26 Aralık 2017, 19:59
gewerbeanmeldung = gewerbeschein demi yane extra IHK gitmeme gerek yok yoksa ??

hOrOz
26 Aralık 2017, 20:04
gewerbeanmeldung = gewerbeschein demi yane extra IHK gitmeme gerek yok yoksa ??

hocam kendi işyerin mi var ??
Gewerbeschein >> Gewerbeanmeldung sadece kendi işyeri olanlardan isteniyor

bildigim kadar Belediye den alınıyor
zaten Selbstständig isen olması gerek

Samsunlukurt
26 Aralık 2017, 20:08
evet Selbstständigim ben 02/2017 den beri,
ozaman soru cevablandi tskler usta

Verischerungsverlauf burdan Antrag yaptim

https://www.eservice-drv.de/SelfServiceWeb/