PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şimdi ben sigarayı bırakmışmı oluyorum

.onur
01 Eylül 2015, 15:53
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 3 haftadan beri normal sigara hiç kulanmadım ve bana çok iğrenç geliyor şimdi daha önce zevkle içtiğim naleti.

Ama 3 haftadan bri elektironik sigara kulanıyorum ve çok düşük nikotulusunu ve hiç normal sigara aramıyorum
Acaba bu yöntemle sigarayı tam bırakan oldumu ?

Veya sizce zararı nasıl? Arkadaşların dediğine göre zararı yok denecek kadar azmış bu ne kadar doğru

Hepinize sigarayı bırakma dileğiyle saygılar

ALSANCAK-35
01 Eylül 2015, 16:12
Sigarayi birakmak demek sigara ile ilgili elektronik sigara dahil her ürünü birakmak demektir.Malesef su anda nikotini birakmamis oluyorsun..Elektronik sigarada nikotin iceren bir baska zararli bir aliskanliktir.

f4scistx
01 Eylül 2015, 16:21
onu da birak.. wrigleys sakiz dose al ara sira cigne

.onur
01 Eylül 2015, 17:05
Kolay değil ha dedığin zaman bırakılmıyor ama bırakmaya niyetliyim kafaya taktım

selo65
01 Eylül 2015, 17:32
evet arkadasim sigarayi birakmak gercektende kolay degil ama savasmadan zafer kazanilmiyor. ben sigarayi birakmis biri olarak sana tavsiyem sigara icilen ortamlardan uzak duracaksin. her zaman sigaranin saglik ve maddi yönden zararlarini düsüneceksin. sigarayi biraktikdan belirli bir süre sonra bir tane sigara iceyim bir sey olmaz dersen ertesi günü sigara paketi alip tekrar basa dönersin. cünkü ben bunlari cok yasadim.

dalga
01 Eylül 2015, 17:34
Sevgili Kardesim

2005 Sigarayi birakmaya karar verdigimde, Doktorum söyle dedi Koltuk altina yapistirilan, Damla ilaclar , Senin gibi Elektoronik Sigaralar bunlarla olmaz dedi.
Sigarayi beyinsel olarak birakman gerekiyor. Eger böyle yapmazsan Sakizmis felan bunlar hikaye dedi.
Bende Eve gelince Pakette kalan Dört Sigarayi Tam Telvizyonun üzerine Koyuverdim. Deneyim bakalim nekadar dayanacagim diye. Yarim Saat sonra canim Sigara cekti. Saate baktim bu kac dakika sürüyor diye Tam Bes Dakika sürdü.
Böyle ise inadim inat adim Kel Murat misali ben seni yenecegim dedim. Birde kendime söyle dedim Eger en Üzgün halimde vede Neseli halimde seni Elime Almaz isem birdaha Almam seni dedim. O Gün bu gün birdaha sigarayi agzima vurmadim.
Sunuda belirtmeliyim , Ilk zamanlar yemekte acili birsey yiyince Sigara icme duygusu uyandiriyordu. Allahima Sükürler olsun o duygularda yok oldu.
Azmin yenemiyecegi hic bir sey yok.Hic bir zaman birseye hayir olmaz demeyin. Azimle hersey olyur.

Simdi Kendime bazen soruyorum ben Neden daha önceden yapmamisim diye. Ben Kurtuldum darisi birakmak isteyen Arkadaslara, Birakanlarada devaminda Sabirlarla Basarmalarini Allahtan diliyorum

Saygilarimla.

tr-22
01 Eylül 2015, 20:10
Kolay değil ha dedığin zaman bırakılmıyor ama bırakmaya niyetliyim kafaya taktım

en önemlisi sigarayi birakmanin kafana taktigin,gerisi senin icin daha kolay olur,insallah tamamiyla kurtulursun.Bende 30 yil sigara kullandim,en son 14 ocak 2004 yilinda icmistim,bu güne kadar bir sigara agzima almisligim yok.

Darisi senin basina,sabir sabir sabir gerisi gelir.

.onur
01 Eylül 2015, 20:24
evet arkadasim sigarayi birakmak gercektende kolay degil ama savasmadan zafer kazanilmiyor. ben sigarayi birakmis biri olarak sana tavsiyem sigara icilen ortamlardan uzak duracaksin. her zaman sigaranin saglik ve maddi yönden zararlarini düsüneceksin. sigarayi biraktikdan belirli bir süre sonra bir tane sigara iceyim bir sey olmaz dersen ertesi günü sigara paketi alip tekrar basa dönersin. cünkü ben bunlari cok yasadim.
Burada yazmışsın en önemlisi sıgara içilen ortamdan uzak duracaksın diye ,işte en önemli konuda bu evde hanım içiyor ben
İçmemiye çalışıyorum benim işim baya zor galiba

Erat
02 Eylül 2015, 00:45
Hersey kendi elinde,bende gecen sene subat ayindan itibaren kullanmiyorum,yaklasik 33 seneden fazla kullandim,hanim kullaniyor ve kullananlar arasinda bulunuyorum.
Ruyalarimda bile sigara tutturdugum cok olmustur,ama kontrolu kendimde tutuyorum.Bu sadece IRADE meselesi,iradene sahip cik ve savasi ben kazanacagim de olsun bitsin bu is.

.onur
02 Eylül 2015, 08:29
Aynen savaşı ben kazanacagım ben bu işi taktım kafaya zaten normal
Sigara içmiyorum artik birde bu e sigarayi biraktimmi bu iş tamam

rumix40
02 Eylül 2015, 14:10
cigerlerine cektigin hemen hemen her sey insana zararli.. temiz hava dedigimiz bile zararli oldugu yerlerimiz vardir.. yeterince zehir cekiyoruz icimize, birde fazladan sigara, nargile veya e-sigara gibi seyleri zehir etme kendine.. sigarayi birakirken sadece kendini degil, ailenide düsün. senin sigara icmenden rahatsiz olan veya passiv icen.. mesela hanimin, cocuklarin, arkadaslarin.. onlarada zarar etmis oluyorsun..

gercekten birakmak istersen, sikintisiz birakirsin..

saygilar

alkolikkedi
18 Eylül 2015, 19:27
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 3 haftadan beri normal sigara hiç kulanmadım ve bana çok iğrenç geliyor şimdi daha önce zevkle içtiğim naleti.

Ama 3 haftadan bri elektironik sigara kulanıyorum ve çok düşük nikotulusunu ve hiç normal sigara aramıyorum

Veya sizce zararı nasıl? Arkadaşların dediğine göre zararı yok denecek kadar azmış bu ne kadar doğru

simdiden tebrik edebilirim seni arkadasim,ayni bu yolla yani elektronik sigarayla biraktim bende.allaha sükür 3 yil oldu,hem ozamanki elektronik sigaralar cok dandikti ne fazla dumani vardi nede tam icim zevki veriyordu eminim simdilkiler cok daha iyidir,sana tavsiyem böyle devam et,sigara icmekten dolayi edindigin el aliskanligini atlatman zaman aliyor biraz,birde ben ozamanlar okumustum ne derece dogru bilmem elektronik sigarada sadece nikotin veriyorsun vüduca ve bu direk kalbi etkiliyor diye,yani genede abartma,yakinda sigaranin kokusundan bile tiksinirsin,kolay gelsin,

DJ TENAY
18 Eylül 2015, 21:50
Yazan olmus burada ama, Ben birakamayanlardan Oldugum icin yazayim.. Hersey Beyinde Bitmesi Lazim!! Yoksa Hersey Fasa Fiso..Benim Beyinde Sorun Bitirmiyor :mad: ama bir gün bende basaracagim eminim..saygilar

tr-22
19 Eylül 2015, 12:03
Yazan olmus burada ama, Ben birakamayanlardan Oldugum icin yazayim.. Hersey Beyinde Bitmesi Lazim!! Yoksa Hersey Fasa Fiso..Benim Beyinde Sorun Bitirmiyor :mad: ama bir gün bende basaracagim eminim..saygilar

Bir an önce kafana takmani öneririm,cünkü heryerde sigara icilmesi yasak,bu meretide rahat icemedinmi kiymeti yok,eski bir tiryaki olarak seni cok iyi anliyorum,dedigim gibi bir gün önce dahi baslasan senin icin kardir,ileride daha cok zorluklarla karsilacaksin.

dalli
19 Eylül 2015, 13:11
.. Hersey Beyinde Bitmesi Lazim!!
iste bu ,fazla lafa gerek yok..
günde 2 Pakete yakin icerdim bundan 11 sene önce, Allaha sükür bir günde kurtuldum bu meret den..
onur@ kardesim kolay gelsin azimli isen kazanirsin..

ZSworld
22 Ekim 2015, 00:09
Bir bucuk ay oldu. Sesin cıkmıyorda.

Dolunay35
22 Ekim 2015, 01:29
.onur kardes,sonuc nedir,sigarayi birakabildinmi ?.Hanginiz galip geldiniz ?.Ben üc yil biraktim tekrar basladim.Insanin vucuduna bir kere bulastimi birakmasi cok zor oluyor.

Sah
22 Ekim 2015, 02:06
Bende biraktim yaklasik 12 sene oldu inanin isten sabah gelince uykuda gecirecegim zamanin sigarasini icerdim, kalp bir tekledi o gün biraktim tam 12 sene oldu keske önceden biraksaymisim. sigara hayatimdan cok seyler aldi sizinde fazla almasin hemen birakin.

memo82a
22 Ekim 2015, 02:20
Ben en son Sigarayi agzima alali 3.1.2008 Gününde Aksam üzeri Lungenentzündung
olduktan sonra kesinlikle Sigarayi biraktim .

ALLAH'a sükür iyiki birakmisim

memo82a
22 Ekim 2015, 02:28
Beyler hersey sizin Elinizde / Kafanizda bitiyor Azimli olduktan sonra birakmak kolay
Ben Günde 2 Paket sallardim yeri geldigi Zaman Rote Händle diye bir Sigara vardi Filtersiz onu bile icerdim.

Hey gidi heyyy hic mi acimamissim kendime diyordum ALLAH'a sükür iyiki birakmissim
Sabahlari kalktigimda Affedersiniz Balgam tükürmek gibi , Öksürmek , Yemeklerin tadini simdi oldugu gibi alamamak
Herhangi bir Koku almak .Örnek Parfüm ve benzeri. Agiz Kokusu daha saymakla bitmez!!!

Herkese birakmasini tavsiye ederim zor ama su Dünya'da Insanoglu'nun basaramadigi birsey yoktur evvelallah

LocDog
22 Ekim 2015, 23:26
Arkadaslar ben sigaraya hic baslamadim ve de basla mak istemiyorum:) herkese tavsiye ederim sigarayi siz de kullanmayin! Sigaranin hic faydasi yok tam tersi. Sigarayi birakmaya niyetlenen arkadaslar icin basarabilirsiniz kendinize güvenin :)

fatsali5252
27 Kasım 2015, 11:05
slm
ben birkac kez biraktim ve tekrar basladim. En son Mayis 2007 de biraktim ve ondan beri icmiyorum. E-Zigarette hakkinda bilgim yok fazla ama birakmakta faydali olacagini saniyorum. Nedeni ise, günde bircok kez sigarayi ille de keyiften degil, alsikanlik oldugu icin iciyoruz. Bazen ac karina sigara icersem, migdem bulanacagini bile bile sigara ictigimi biliyorum. Ve sigarayi bitene kadar icme zorunlulugu var gibi hisediyor insan. Bu konularda yardimci olabilir diye düsünüyorum e-Zigarette.
Ama en saglam yolu, olayi kafada bitirmek. Nasil oruc tutunca aksama kadar icmeyecegini biliyorsun ve canin cekmiyor... kafada bitirdimi olayi, aynen öyle oluyor. Ve 6 ay gecmeden de biraktim demek erken olur bence... aylar sonra bile, rüyamda sigara icip, sabah uyaninca önceki gün sigara ictimmi, icmedim mi diye süphelere düstüm... :-)

Ama sükür, simdi rahatlikla biraktim diyebilirim...

PS: birakirken yemege ve egsersize dikkat edin... yari yolda kilo aliyorum diye tekrar sigaraya baslamayin

Azrail
27 Kasım 2015, 12:28
ah birde ben birakabilsem su mereti. gecenlerde heveslendim 4 hafta icmedim. sonra arkadaslarla takildim herkes sigara iciyor tabi banada uzatiyorlar, birkac kere almadim, sonra birkereden birsey olaz dedim aldim. tabii ondan sonra bitane daha bitane daha, iki üc gün otlandim. insan otlanmayada utaniyor sonra gittim aldim bi paket ve bu beni yolun basina geri döndürdü. ufak oglum var balkona her sigara icmeye ciktigimda agliyor kapida beni bekliyor, aksam eve geldimmi ilk lafi baba sigara icme. onun icin birakacagim bu mereti insallah en kisa zamanda. allah herkese yardimci olsun

brian_usta
27 Kasım 2015, 16:26
@fatsali benden bir ay sonra birakmissin ,hic baslamadigin icinde tebrikler.ayni dedigin gibi ilk baslarda yemek yemege cok dikkat etmeli.

inanin sigaradan daha zor geldi az yemek yemek ,hatta biraz kilo vermek ise sanki imkansiz.

@Azrail insan isterse yapiyor sadece is beyinde bitiyor. ne güzel bir ay birakmissin niye o an zayif düstün? keske o bir taneyi yakmasaydin:(

O ufak dedigin oglun Allah uzun ömürler versin ,bakmissinki hemencecik büyümüs ve seni örnek olarak beynine senin her hareketini kopyaliyor.

ileride sigara icerse sorumlusu sensin bunu bil. onun icin sadece kendini düsünme oglunuda düsünerekten sana tafsiyem hemen bugün birak..

fatsali5252
28 Kasım 2015, 12:56
@brian_usta: bir yan etkisi daha oldu sigarayi birakmamin... elimdeki Passat'i verip üstüne 150€ taksitle yeni Honda Accord almistim. Tam sigaradan yaptigim tasarruf yüksekliginde. Araba su an 420.000km de ve hic ariza yapmadi ve tamir görmedi :-))

brian_usta
28 Kasım 2015, 15:15
@fatsali bak gördünmü böyle yan etkileri allah eksik etmesin ;)

hayirli bir is yapinca arabada bozulmuyor.o parayi yakacagina kendine güzel bir araba almissin..

gök36
28 Kasım 2015, 17:07
saka maka 10 sene oldu birakali
sükürler olsun.

.onur
28 Kasım 2015, 18:15
.onur kardes,sonuc nedir,sigarayi birakabildinmi ?.Hanginiz galip geldiniz ?.Ben üc yil biraktim tekrar basladim.Insanin vucuduna bir kere bulastimi birakmasi cok zor oluyor.

üc hafta oldu simdi elektironik sigarayida biraktim allaha sükür ama savasa devam daha Zaman Zaman canim acayip cekiyor
bu mereti

sadece
28 Kasım 2015, 18:35

birakmamis oluyorsun .onur, birakmak cok kolay hele hele hafif gripliysen zaten icemeyip, 2-3gun icmedin mi gercekten cok kolay, asil zor olan tekrar baslamamak.

sadece
30 Kasım 2015, 21:43
üc hafta oldu simdi elektironik sigarayida biraktim allaha sükür ama savasa devam daha Zaman Zaman canim acayip cekiyor
bu mereti

tebrikler!
biraktim deme, daima "baslamayacagim" de bence, her baslamadigin gun'u say, artik o zikkim'in muptelasi degilsin!

SesSizliK
03 Aralık 2015, 17:39
biraz önce TV de reklamida cikan lasertreapi yöntemi yaptirdim geldim dün gece 22 de en son sigarami ictim ve artik karar verdim icmiyecegim :)

MEGAbond
05 Aralık 2015, 04:19
arkadaslar günde iki paket sigara icen birisiydim (29 LUK - LM),,hatta cakmak kullanmiyordum,,sigarayi istemiyerek biraktim...hatta birakmaya bile niyet etmedim..21 sene ictikten sonra,,birgün sadece 4 tanecik sigara ictim ve ertesi gün hic sigara aklima gelmedi,,simdi sigara icmeyeli 9 ay oldu. hatta nefsim benimle resmen mücadele ediyor...bazilari,,sigara icmemek icin,,sigarayi unutmak icin kendilerini yerden yere atarlar,,kafalarini duvarlara vururlar,,dillerini dudaklarini isirirlar,,,tekrar sigaraya BASLAMAMAK icin,,bendeki olay ise tam tersi,,,icmek istiyorum,,özeniyorum,,,ama beynim ve nefsim hayir senin ihtiyacin yok artik diyor...sigaraya tekrar baslamak icin,nefsimi nasil kandirabilirim arkadaslar :),,sigaraya tekrar geri baslamak istiyorum yaaaa,,,9 aydan beride bit tane sigara bile icmedim.

birakin rüyayi gercek hayatta biri deseydi sen sigarayi birakacaksin diye,,yürü git derdim :)

ben simdi gercekten sigarayi biraktim mi yaa ????????

depream
27 Aralık 2015, 22:25
Okurken iki tane sigara yaktim :) Birakabilene helal olsun diyorum.

.onur
27 Aralık 2015, 22:51
Ben bıraktım arkadaşlar. Bırakmak isteyen arkadaşlar önce e sigaraya başlayın
Sonra normal sigara zaten içemiyorsunuz normal sigara sanki kül taplası yalamış
Gibi oluyor ve e sigarayi birakmak çok kolay

orhan-sude
14 Mayıs 2016, 20:11
Okurken iki tane sigara yaktim :) Birakabilene helal olsun diyorum.

smilie_hops_008

orhan-sude
14 Mayıs 2016, 20:51
bizim I$ yerinde bu E-Sigaranin Ustasi vardi, Elindede 250,- Euroluk kalin agir bi Alet,

Arkadas Liquid'ini döküyordu, Dumani ise baya cok ve temiz cikiyordu,

bir Mendil Parcasinda bana gösterdi,

Sen dedi Senin West Silver Sigaranla Dumani Cigerlere cekmeden üfle dedi Mendile, bir baktim, sap Sari, benek benek Siyah noktalar :(

aynisini kendi e-Sigarasi ile yapti, Mendil'de sadece islaklik vardi, sadece Su...

Oliver, Alman Arkadasim ise ufak bir Cantasi var, daima I$e getirir, icinde ise bu e-Sigaranin uca takilan degi$ik büyüklügünde Kafasi, Agizlik yani, (icine Liquid koyulan)

baya baya degi$ik tadlar, misal Baileys, Whisky, JimBeam, Jack Daniels, Cilek, Hindistan Cevizi, Waldmeister, Kiraz, Sütlü Bal...

varda var..

Vallahi dedim, Ben hergün 7 Euro veriyorum, onca Zehri, igrenc kokusu ve Parasi beni düsündürerek,

hier dedim Oliver, Bestelle mir auch, hemen iki Günde Alet geldi ve tam 6 Günden beri inanin Vallahi Agzima normal Sigara sürmüyorum, kokmuyorum,

hergün 7,- Eurom gitmiyor, kimseyide rahatsiz etmiyorum, bizim I$'yerinde e-Sigara icmek selbest, kimse karismiyor, Izmarit yok, Kültabagi derdi yok..smilie_ban_005

Oliver Arkadasim ile Internet'den Bestellen yaptik birkac Tad'lar, 30 ml kücük plastik $i$em (2,- Euro) bana 6 Gün tam yetti (Bubble Gum tadi;))
(3 ml Nikotin)

öyle görüküyorki, ben bu e-Sigarada kalirim, birakmayida düsünmüyorum,

Sigarayi birakamayanlara tavsiye ederim ok78rcp

Benim siparis ettigim ve kullandigim Alet

http://fs5.directupload.net/images/160514/oqo73rp8.jpg

https://www.dampftbeidir.de/

http://fs5.directupload.net/images/160514/9ngl8bod.jpg

hOrOz
14 Mayıs 2016, 21:19
herşey güzel de o içinize çektigıniz buharın içinde acaba neler var ???

Buharlaşma esnasında hengi kimyasal reaksiyonlar oluşuyor ...

bence yağmurdan kaçıp doluya tutulmak gibi bir şey (https://eksisozluk.com/dimyata-pirince-giderken-evdeki-bulgurdan-olmak--39281)

orhan-sude
14 Mayıs 2016, 22:03
herşey güzel de o içinize çektigıniz buharın içinde acaba neler var ???

Buharlaşma esnasında hengi kimyasal reaksiyonlar oluşuyor ...

bence yağmurdan kaçıp doluya tutulmak gibi bir şey (https://eksisozluk.com/dimyata-pirince-giderken-evdeki-bulgurdan-olmak--39281)

https://www.youtube.com/watch?v=KXEOKo6GCzY&feature=youtu.be