PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : is yerinden cikmak istiyorum 2ayda amt dan sperre yemem icin ne yapmam gerekiyor.

player6767
24 Aralık 2017, 00:27
selam arkadaslar,

6yildir calistim firma bize yani iscilere 2ayda gelecek sene abfindung teklifi yapicak 6 sene olan isciye 10bin euro brutto para veriyor bunu ben almak istiyorum ve is yerinden cikmak istiyorum

simdi gecenlerede firmalan konustum parayi alipda kendim cikmak istedim icin bana amt 3ay sperre veriyormus duydum kadariyla pek bu konularda bilgim yok aramizda bir bilgisi olan varmi bu konuda yani sperre yememem icin neyapmam gerekiyor.

is verene dedim parayip alipda siz beni kündigen yapin diye malesef onu yapmiyorlar nasil ve ne yapmam gerekiyor.

saygilar
player6767

hOrOz
24 Aralık 2017, 00:33
evet sana Aufhebungsvertrag verirler sende 3 ay Arbeitsamttan Sperre yersin

başka bir yolu yok ..sana Betriebsbedingte Kündigung vermeleri gerekir ki o zaman Sperre yemezsin

ama onuda biraz zor verirler .. çünkü firmanın işi olmaması gerek falan filan yani firmadan seni çıkarmayı zorlayan nedenler gerekli

aslankral
24 Aralık 2017, 00:42
I$yeri seni Kündigen yaptigi zaman Mahkemeya dava acman gerekiyor yoksa kendini savunmadigindan Argeden yine Sperre yersin.
Mart ayi yeni i$yerini ayarlarsan Sperreden kurtulursun, hemen Bewerbunglari yazip yollaman lazim
Kanunen ba$ka yolu yok,,
bizim firmada hersene Subatta ciki$ teklif ediyor ( Dünyanin en büyük Online Versandhändler)

Mezarci59
24 Aralık 2017, 00:58
selam arkadaslar,

6yildir calistim firma bize yani iscilere 2ayda gelecek sene abfindung teklifi yapicak 6 sene olan isciye 10bin euro brutto para veriyor bunu ben almak istiyorum ve is yerinden cikmak istiyorum

simdi gecenlerede firmalan konustum parayi alipda kendim cikmak istedim icin bana amt 3ay sperre veriyormus duydum kadariyla pek bu konularda bilgim yok aramizda bir bilgisi olan varmi bu konuda yani sperre yememem icin neyapmam gerekiyor.

is verene dedim parayip alipda siz beni kündigen yapin diye malesef onu yapmiyorlar nasil ve ne yapmam gerekiyor.

saygilar
player6767

Önce dogru bir sekilde yaz derim bu teklif kime yapilacak sozialplan yapilacak ise herkez ben gidiyorum der. spere yemez, senin isyerin kime nasil teklif yapiyor?

hOrOz
24 Aralık 2017, 01:00
Önce dogru bir sekilde yaz derim bu teklif kime yapilacak sozialplan yapilacak ise herkez ben gidiyorum der. spere yemez, senin isyerin kime nasil teklif yapiyor?

doğru Mezarci59 bu çıkışlar soyal plan çerçevesinde oluyorsa bir şey olmaz

sanırım firma 2.ayda böyle bir şey planlıyor

I$yeri seni Kündigen yaptigi zaman Mahkemeya dava acman gerekiyor yoksa kendini savunmadigindan Argeden yine Sperre yersin.
Mart ayi yeni i$yerini ayarlarsan Sperreden kurtulursun, hemen Bewerbunglari yazip yollaman lazim
Kanunen ba$ka yolu yok,,
bizim firmada hersene Subatta ciki$ teklif ediyor ( Dünyanin en büyük Online Versandhändler)

arkadaş sallama daha dur ARGE nin ne işi var biz Arbeitsamttan konuşuyoruz

Mahkemeye vermene de gerek yok

sen kendinin haksız yere çıkarıldığını düşünüyorsan ve savunuyorsan mahkemeye verirsin

player6767
24 Aralık 2017, 01:06
Bir haftalina personaldienst yani livefirmami diyorlar oraya girsem 1-2 haftalina sonra krank alipda beni kündigen ederlerse imkanim varmi amtan para almak icin.

Aslankral ozm herhalde ayni firmada caliiyoruz. Amazon?

hOrOz
24 Aralık 2017, 01:10
Bir haftalina personaldienst yani livefirmami diyorlar oraya girsem 1-2 haftalina sonra krank alipda beni kündigen ederlerse imkanim varmi amtan para almak icin.

Kündigungfristlere uyman gerek

aslankral
24 Aralık 2017, 01:15
doğru Mezarci59 bu çıkışlar soyal plan çerçevesinde oluyorsa bir şey olmaz

sanırım firma 2.ayda böyle bir şey planlıyor

arkadaş sallama daha dur ARGE nin ne işi var biz Arbeitsamttan konuşuyoruz

Mahkemeye vermene de gerek yok

sen kendinin haksız yere çıkarıldığını düşünüyorsan ve savunuyorsan mahkemeye verirsin

Arbeitsamat olacak Arge yazmisim düzelttigin icin tesekkür,
Firma Sozialplandan cikis vermiyor, ki$i Firmada huzursuz ve isteksiz ve istedigi Sektörde hissetmiyorsa bu parayla bir baslangic olsun diye her sene teklif ediyor zaten.

Aslankral ozm herhalde ayni firmada caliiyoruz. Amazon?

ok78rcp
Hemseriyizde 6767 memleketinse

Osmanbey34
24 Aralık 2017, 01:58
ben bu mantigi tam anlamadım.

10000 euro alirsan brut sana ne kadar net eline gececek bi hesapla ve üc ay sperre yiyince bide bunu hesapla. Ben bu isten ne anladım simdi ?

benim sana tavsiyem kranki bas. onlar seni isyerinden cikarsin ondan sonrada hakini arar sin....

selam arkadaslar,

saygilar
player6767

reis38
24 Aralık 2017, 04:41
kusura bakma ama 6 yil calistigin firmadan cikmak icin alacagin 10000 euro parami
cok az

gamberoglu2000
24 Aralık 2017, 06:44
kanunen her sene icin ayligin yarisi hesap edilir misal ayda 2000€ kazaniyorsan normal alacagin abfindung 6 senene 6000€ boyle hesap edilir sana fazlasi teklif edilmis ama gene az uc ay issizlik yani sperreyi isin icine sayarsan cok az bence.

player6767
24 Aralık 2017, 11:28
diyelim 25.2.2018 abfindungu kabul ettim bana aufhebungsvertrag veriyorlar yani imzaladim an serbes degilmiyim ? hemenn 1-2 haftalina biyere giripde olmazmi kündigungfrist tamm olarak ne oluyor,

hOrOz
24 Aralık 2017, 11:33
Aufhebungsvertrag ta kündigungfrist yok sadece betriebsbedingte Kündigung ta var.

Kesintisiz diğer işe girersen ne olur bilemem ..

Arbeitsamt ne der ??

player6767
24 Aralık 2017, 11:37
bir kac arkadasim is yerinden krankdan dolayi atildilar mahkemede sadece 5bruttolan ciktilar hepside 6senelik iscilerdi . simdi bende durmadan krank alirsam bana vercekleri para 5bin brutt is yeri her sene ikinci ayda bu teklifi yapiyor.

saten firma iyiye gitmiyor durmadan kötulesiyor onlar beni atmadan kendim cikmak istiyorum . bewerbung yaziyorum ama egerki bulamasam parayi yinede alipda sperreyi nasil atlatirim bir kac kisi diyor leihfirma gir 1-2 hafta calisipda krank alirsin onlarda seni kündigen yaparlar diyor onunla amta gidersin olur biter diyor simdi hOrOz ustamin Kündigungfristlere uyman tamm olarak ne anlamina geliyor ben saten aufhebungsvertrag imzalicam.

hOrOz
24 Aralık 2017, 13:07
Aufhebungsvertrag ta Kündigungfrist yok sadece Betriebsbedingte Kündigung ta var.

aslında yeni bir işe giriyorsun Sperre olmaması gerek

tam kesin bilemediğim için kesin bir şey söyliyemiyorum

gamberoglu2000
24 Aralık 2017, 13:23
en az 2 sene calisma zorunlulugun var.Simdi sen diyelim yeni firmaya girdin o firma sana 6 ay probe iki sene vertrag yapti bu alti ay icinde kundigung olursa geriye donuk hesap yapiliyor yani kaldigin pozisyona dusuyorsun 3 ay sperre devam ediyor ve son aldigin ayliktan issizlik parasi aliyorsun ama iki sene calisip kundigen yaparlarsa yeni girdigin firmadaki ayligindan hesap edilir yani abfindung parasini kimse sana sormaz.

44Malatya
24 Aralık 2017, 15:04
6 yıl bir chemie firmasında çalıştım, firma pet şişelerin ham maddesini çıkarıyordu.

2009 yılında kapandı, 1 yıl önceden duyurdu ve Sozial Stufenplan mit Aufhebungsvertrag yapacağız dedi.

Produktion da çalışanları 3.cü ayda, teknik bölümdekileri 6.cı ve 10.cı ayda, geri kalanları 12.cı ayda çıkardılar.

Firmada 700 kişi çalışıyordu, teknik bölümde toplam 70 kişiydik.

Ben kendim teknik bölümdeydim ve benim gibi bir yabancı daha vardı, geri kalanlar alman veya avrupa birliğindendi.

Ikimizi sozialplanda 3.cü aya yazmışlardı, çok zoruma gitmişti, o zamanlar ausländerbeiratdaydım, bir araştırdım,

Ausländerbeirat aynı Betriebsrat gibi sayılıyor, yani sozialplanda en son gidenlerden biriydim, hemen personalabteilunga gidip durumu izah ettim ve

kabul ettiler. Bizim Abteilungsleiter tam bir yabancı düşmanıydı, 3.cü ayın sonunda bana "tschüss" diyecekti, dedim ben senden daha fazla

duracağım, 10.cu ayda seni ben yollayacağım dedim, adam fıttırdı.

Fazla uzatmak istemiyorum, 6 yıl için yaklaşık 20 bin euro aldım, ayriyetten 9 ay fazladan işyerinde kaldım ve Ocak ayından itibaren 4 ay Arbeitsamt ve işverenin anlaşmasından dolayı bir alternatif kuruluşunun içindeydim, ora bana bewerbunglarda yardımcı oldu ve her ay maaşımın yüzde 82,5 aldım. O kuruluşun ismi şuan aklımda değil, 2 haftada bir 2 saatlığına oraya gidiyordum.

resadiyeli
24 Aralık 2017, 15:39
selam arkadasim,bundan bir kac yil önce aynisi bizdede oldu,kündigunng fristate uyarsan bir sey olmaz,yani bildigim kadari ile 6 yil icin en az 1veya 2 ay olmali yani 2 ay önceden cikis verirsen sperre yemezsin,ben uynadim 6 ay yedim ben de leih firmaya girdim o süre icin ve sonrasinda baska bir is buldum (aslinda yeni bir is bulmustum isten cikinca ama orayi begenmedim).

hekimoglu
24 Aralık 2017, 22:05
Aufhebungsvertrag gegenseitiges einvernehmen, sözlesmenin karsilikli anlasarak fesih edilmesi demektir burada kendi istegiyle isten cikma durumu söz konusu oldugundan Arbeitsamt in sperre koyma hakki vardir, 6 yillik calisma sonu 2 aylik kündigungsfrist söz konusudur hem kendi isteginle isten ayrilmak hemde kündigungsfrist dolmadan isten ayrilmak sperre nin süresini etkiler. Betriebsbedingte kündigung söz konusu olursa sperre olmaz.

En dogrusu isverenle konusup sperre yenilmeyecek sekil cikis vermelerini talep etmektir.

redbull911
25 Aralık 2017, 02:12
6 yıl bir chemie firmasında çalıştım, firma pet şişelerin ham maddesini çıkarıyordu.

2009 yılında kapandı, 1 yıl önceden duyurdu ve Sozial Stufenplan mit Aufhebungsvertrag yapacağız dedi.

Produktion da çalışanları 3.cü ayda, teknik bölümdekileri 6.cı ve 10.cı ayda, geri kalanları 12.cı ayda çıkardılar.

Firmada 700 kişi çalışıyordu, teknik bölümde toplam 70 kişiydik.

Ben kendim teknik bölümdeydim ve benim gibi bir yabancı daha vardı, geri kalanlar alman veya avrupa birliğindendi.

Ikimizi sozialplanda 3.cü aya yazmışlardı, çok zoruma gitmişti, o zamanlar ausländerbeiratdaydım, bir araştırdım,

Ausländerbeirat aynı Betriebsrat gibi sayılıyor, yani sozialplanda en son gidenlerden biriydim, hemen personalabteilunga gidip durumu izah ettim ve

kabul ettiler. Bizim Abteilungsleiter tam bir yabancı düşmanıydı, 3.cü ayın sonunda bana "tschüss" diyecekti, dedim ben senden daha fazla

duracağım, 10.cu ayda seni ben yollayacağım dedim, adam fıttırdı.

Fazla uzatmak istemiyorum, 6 yıl için yaklaşık 20 bin euro aldım, ayriyetten 9 ay fazladan işyerinde kaldım ve Ocak ayından itibaren 4 ay Arbeitsamt ve işverenin anlaşmasından dolayı bir alternatif kuruluşunun içindeydim, ora bana bewerbunglarda yardımcı oldu ve her ay maaşımın yüzde 82,5 aldım. O kuruluşun ismi şuan aklımda değil, 2 haftada bir 2 saatlığına oraya gidiyordum.

avukat yolu ilemi 20 bin yoksa firma ile anlasmalimi?

Gercekler 2.0
25 Aralık 2017, 02:54
diyelim 25.2.2018 abfindungu kabul ettim bana aufhebungsvertrag veriyorlar yani imzaladim an serbes degilmiyim ? hemenn 1-2 haftalina biyere giripde olmazmi kündigungfrist tamm olarak ne oluyor,

Sie haben einen neuen Job

Haben Sie vor Ihrer Kündigung eine konkrete Zusage für die nächste Stelle oder einen neuen Job, können Sie kündigen. Selbst wenn es mit der neuen Stelle dann nicht klappt, haben Sie die Arbeitslosigkeit nicht willentlich oder vorsätzlich herbeigeführt.

Burdan cikmadan baska bir isyeri seni alacam diye Vertrag verirse, Abfindung olmuyuormus.

Kaynak: https://karrierebibel.de/arbeitsamt-sperre/

44Malatya
25 Aralık 2017, 10:45
avukat yolu ilemi 20 bin yoksa firma ile anlasmalimi?

Firma sahibi amerikalıydı, hiç almanyaya geldiğini de görmedim, bizim Betriebsrat sıkı bir pazarlık yaptı işverenle

player6767
14 Ocak 2018, 17:38
selam arkdaslar bir sorum olcakti sizlere simdi benn yukariya yazdim gibi 2ayda cikis almak istiyorum yani abfindung alipda simdi benim sorum

bir baska firma beni büyuk bir ihtimal aldi konusmaya gitim simdi ikinci konusmam var haftaya ama daha 2 yerde konusmalarim daha var onlarda ama 2ayda simdi ben buraya garantie olsun diye imza atarsam sonra öbur yerler beni isterse ve mesela parasi daha iyi bu atim imzayi geri cevire biliyormuyum imza attim halde is baslangici 1.3.18.

hOrOz
14 Ocak 2018, 18:00
selam arkdaslar bir sorum olcakti sizlere simdi benn yukariya yazdim gibi 2ayda cikis almak istiyorum yani abfindung alipda simdi benim sorum

bir baska firma beni büyuk bir ihtimal aldi konusmaya gitim simdi ikinci konusmam var haftaya ama daha 2 yerde konusmalarim daha var onlarda ama 2ayda simdi ben buraya garantie olsun diye imza atarsam sonra öbur yerler beni isterse ve mesela parasi daha iyi bu atim imzayi geri cevire biliyormuyum imza attim halde is baslangici 1.3.18.

bir çok kere yazdık Firmaların Abfindung verme mecburiyetleri yok yani kanunda da yok

Aufhebungs Anlaşmanızda Abfindung varsa o zaman olur .. Karşılıklı anlaşmada Kündigungfrist yoktur fakat büyük tehlikesi Arbeisamt tan Sperre yemenizdir

Abfindung size teklif edilirsede olur ancak nizami iş çıkışlarında Abfindung yoktur

Ancak işten çıkarılırsanız ve siz haksız çıkarıldığınızı düşünüyorsanız o zaman iş mahkemesinde Kündigungschutzklage açmanız gerekcek

buda demek değildirki Hakim size Abfindung verecek ama çoğu kez bu davalar Abfindung ile sonuçlanıyor

birde Kündigungfristlere uymanız gerekiyor yoksa Arbeitsamttan Sperre yersiniz

her ayın 15 veya sonunda Kündigung verilebilinir .. 4 hafta kündigungsfrist vardır (eğer iş kontratında başka bir sürede anlaşmadıysanız 3 ay 6 ay olabilir)

bunu işveren yaparsa firmaya aitlik sürenize göre değişebilir.. Bazen işyerlerinde Sosyal Plan yapıyorlar o zamande bu fristlere uymaları gerek

1. zwei Jahre bestanden hat, einen Monat zum Ende eines Kalendermonats,
2. fünf Jahre bestanden hat, zwei Monate zum Ende eines Kalendermonats,
3. acht Jahre bestanden hat, drei Monate zum Ende eines Kalendermonats,
4. zehn Jahre bestanden hat, vier Monate zum Ende eines Kalendermonats,
5. zwölf Jahre bestanden hat, fünf Monate zum Ende eines Kalendermonats,
6. fünfzehn Jahre bestanden hat, sechs Monate zum Ende eines Kalendermonats,
7. zwanzig Jahre bestanden hat, sieben Monate zum Ende eines Kalendermonats.

player6767
14 Ocak 2018, 19:15
Mrb ustam tsk ederim bilgin icin ama herhalde yanlis anladin sen beni is yeri saten kendisi teklif ediyor herkeze isteyen parayi alip cika biliyor hersene bu angebotu iscilerine yapiyor . Benim bilmek istedim simdi ben yeni is yeri buldum haftaya imza atmam gerekiyor ama iki yerde daha konusmam var simdi ben o imzayi atarsam bu iki yer daha iyi teklif bana verirse o attim imzayi ret ede biliyormuyum onu ögrenmek istedim.