PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yapay zeka hakkinda dusunceleriniz.

ALSANCAK-35
23 Aralık 2017, 16:05
Sayin arkadaslar.iletisim ve teknolojinin nano teknolojisi sayesinde cok cok ileri seviyelere ulastigi günümüzde yapay zekalara (ki bunlara ortak isim olarak robot deniyor) ekonominin teknolojinin her alaninda daha fazla ödev,vazife verilmesi biz insanlarin,yasanti,is ve hobi alanlarina ne gibi etkileri olur.Veya bizlere faydasindan cok zararimi olur veya tam aksi zararindan cok faydasimi dokunur? Düsüncelerinizi almak isterim.Mesela bugünkü medyadaki su haber dikkatimi cekti cok ilginc geldi bana:Haberde diyor ki! (kisaca anlatiyorum) Google'nin satin aldigi büyük bir sirketin gelistirdigi yapay zekanin dort saat gibi kisa sürede Santrac oyununu üst seviyede ogrendigini yaziyor ve yapay zeka ile 8 e karsi 100 oyunluk bir maraton yapiliyor.Yapay zekanin bu oyunlar süresince insanin 1500 yildir akil edemedigi hamlelerle herkesi MAT ediyor.Biiz insanlarin bu durumda yapay zekaya karsi gerek is hayatinda gerek ekonomik alanlarda sansimiz ve durumumuz nedir?

TipiTip
23 Aralık 2017, 16:17
Sansimiz 0% kendi düsüncem

biz insanlar ögrendiklerimizi unutuyoruz zamanla

yaslilik hastalik vs vs vs

ama Yapay Zeka ögrendiklerini HDD'ye atiyor ve orda kaliyor

üzerine koyuyor ve daha akilli oluyor

yapay zekanin biz insanlara cok faydasi olucak gibi görünüyor olucagina eminimde

ama bir cok uzay kurgu filmlerinde oldugu gibi

gün gelipte yapay zeka herseyi ele gecirebilir mi ??

bence gecirebilir , bu olana kadar belki 1000 yil gecer ama olmayacak diye birsey yok

Baksana bir cok Arkadas Yapay Zekayi kullaniyor

Amazon ürünleri Google Ürünleri vs vs vs

otur Alexamidir nedir muhabbet et , ac ufak Rakiyi hafif hafif demlen Alexa ile :-))))

Memoli1976x
23 Aralık 2017, 16:23
Sonra Alexa fazla ictikten sonra o ksi buraya gelecek diye bagirmasin. :D

TipiTip
23 Aralık 2017, 16:29
Sonra Alexa fazla ictikten sonra o ksi buraya gelecek diye bagirmasin. :D

cekip kafayi bana Google Home geitreceksiniz diyebilir :-)

ALSANCAK-35
23 Aralık 2017, 17:11
Veya isci robotlardan biri böyle der: - Bu insanlar cok aptallar azizim,dün bana 10 numara motor yagi icirmisler ,halbuki az bisey gresyagi yeterliydi,icim disima cikti vala kardes. ;)

TipiTip
23 Aralık 2017, 17:14
Veya isci robotlardan biri böyle der: - Bu insanlar cok aptallar azizim,dün bana 10 numara motor yagi icirmisler ,halbuki az bisey gresyagi yeterliydi,icim disima cikti vala kardes. ;)

demedigi mechul ,

onlar bizi anliyorda , biz onlari anlamiyoruz :-)

kartal55
23 Aralık 2017, 17:58
Yapay zekaninin büyük örneklerinden biri Sophia dir.Ama bir röportajinda insanligi yok edecegini söylemistir.Sonra bende insanlar gibi espri yapiyorum demistir.Ayrica Mark Zuckerberg in robotlarida kontrolden cikmisti.Kendi aralarinda sifreli konusmaya baslamislardi.Yapay Zeka insan beyninide komple kopyalayabilir.Ve üstüne dahada katabilir.Internette büyük bir bulustur.Ama kötüyede kullanilabiliyor.Stephen Hawking de ayni sekilde yapay zekanin insanliga yarimci olabilecegini ama insanligi yok etme riskininde oldugunu aciklamistir.Onlarda aci cekmek yok,sabir yok,vicdan yok vs.Onlar iyilikle ve yardim amacli bile yapilsalar,calismayan insanlari gereksiz görüp yok etmeyi düsünebilir ve kavga eden 2 kisiyi gördüklerinde haksiza ceza uygulayabilirler.Bunlar cogaltilabilir.Tipitip arkadasa aynen katiliyorum.
Iste videolari

https://www.youtube.com/watch?v=QIaYpVJEjqU

https://www.youtube.com/watch?v=uiMMWLiazYI

akbaba
23 Aralık 2017, 18:49
ALSANCAK-35 arkadasim,ilk önce seni tebrik ediyorum,cok iyi birkonu actin.dünya gündemi, yapay zeka, insan hayatini 200 seneye cikarma,uzayda hayat gibi seylerken,Türkiyede bilimsel projelerden cok, Organik Hoşaf ilgi görmüstü ve hergün tv'lerde ülke gündemine bakincada,neden gelismis ülkeler bizden ilerdeler daha iyi anliyorum.
yapay zeka, yasal ve alenen olmasada, fiilen hayatimizin her alanina girdi. evde-iste-disarda gezerken heryerde yapay zekanin degisik versiyonlarini görüyoruz ve bunlar gelisme asamasindalar, büyük firmalarda bunun icin cok yatirim yapiyor. amazon mesala,amerikadaki cok deposunda hic insan calismiyor,stapler yok,staplerfahrer yok,lagerarbeiter hic yok ve isler normal bir depodan cok daha iyi calisiyor.gogle,facebook yapay zekada zirvedeler,hastanelerde robotlar ameliyat yapiyor.
ben almanyada,dünyanin en büyük 3.ilac firmasinda calisiyorum.bize 100m.x300m. ebatinda ve 30m. yüksekliginde hochregallager yaptilar. tamamen otomatik,hic isci calismiyor.enaz 50 iscinin yaptigini yapiyor,hemde daha hizli-saglam yapiyor.
ben kayseriliyim,köyde evimiz var,elektrik parasini yatirmak icin ilcedeki elektrik kurumuna gittim, kapiya bir automat koymuslar,gece-gündüz git,bütün ödemelerini yap. köylerimize bile yapay zeka girmis.
aldiginiz bir ilacin bile bir sürü yan etkisi var, yan etkisi var diye ilaci almiyormuyuz?
tabiiki yapay zekaninda sakincalari vardir, her yeni cikan sey icin birsürü kötü senaryolar üretilir,yapay zekada dünyayi ele gecirecek filan denmeye baslandi.ben bunlara ihtimal vermiyorum,bir robot,10 insanin yaptigini tek basina yapabilir,daha hizli-genis düsünebilir. böylede olmasi lazim,cünkü robotlari bunun icin yapiyorlar.ama programini insanin yaptigi robot,hic bir zaman insana hükmedemez.
yapay zekanin ülkemiz ve fakir ülkeler icin ayri boyutuda var. mesala Mercedes, gidiyor iscilik ucuz diye Türkiyeye fabrika aciyor. yapay zeka böyle gelismeye devam ederse, Mercedes kendi ülkesinde,almanyada robotlarla daha iyi arabalar yapar ve Türkiyedeki-cin-hindistandaki fabrikalari kapar.
yapay zeka dünyanin gelecegidir ve ülkelerin buna yatirim yapmasi gerekir. insallah Türkiyemiz yapay zekaya yatirim yapar,organik hosafa degil.

ALSANCAK-35
23 Aralık 2017, 19:03
Robotun beyin montajinda hangi sanayide kullanilacaksa o duruma göre programlama yapilsa,elektronik beyinin kendi kendine bilgi üretmesine müsade edilmese nasil olur acaba?

ALSANCAK-35
24 Aralık 2017, 14:54
Ustalar bu konu hakkinda dusunce ve yazilarinizi bekliyorum.Bilhassa insanlarin robotlar karsisinda guc bakimindan cok cok zayif kaldigi malum,acaba insanla robotu gürestirsek belki bir babayigit gurescimiz onu kundeye getirmeyi basarirmi? Veya Robotlar FC - Insanlar FC arasinda futbol macimi yaptirsak?

Mesut64
24 Aralık 2017, 15:16
Insanlar kendi yaptigi bir seye benden daha akilli diyebiliyorsa, bu kendini kücük görmesinden baska bir sey degildir.

Insanoglu Kainattaki en akilli varliktir. Onun icindirki kendini sadece kendi yenebilir. A sirketi B sirketinin rototunu yenmek
icin programlasa; ki o Robot bu programini gelistirip insanliga karsi da kullanabilir.

Bunu Matrix Filmi cok iyi anlatiyor;

https://www.youtube.com/watch?v=L3YMFW3U5s4

Kolay Gelsin!

ALSANCAK-35
24 Aralık 2017, 15:54
Biz robotlarin zekalari bizden daha fazla deyip kendimizi kucuk gormuyoruz zaten ustam.Konu robotlarin insanlarla kiyaslanmayacak kadar seri ve milyonlarca kez hesabi cok cabuk hesaplamalari.Programlama denen kombinasyonda hesaba dayali bir olgu oldugu icin her problemi ayni anda cozuveriyorlar,biz insanlarla asla kiyaslanmayacak seviyede.YokSa insan zekasi En basta duygu tasir,acimak tasir,sevgi tasir.

Wasser1907
24 Aralık 2017, 17:18
Yapay zekaya(yani robot) karsi biri olarak,bunun önünü biz normal insanlar kapatamayiz diyebilirim.Yapay zekayi iyi ele almak lazim cok güzel birseymis gibi pompaliyorlar bu birsey icat etmeyecek,yemeyecek,icmeyecek,dinlenmeyecek,uyumay acak,karsi gelmeyecek,duygu yok....sadece zenginlerin isini kolaylastiracak!!

David Precht adinda alman filozof var,takip etmenizi tavsiye ederim,adam her konusmasinda vurguluyor,insanlari ileri zaman icin hazirlamaliyiz diye,cünkü dünyada normal veya alti insanlar cogunlukta ve bu insanlara is imkani saglanamayacak bu insanlar ne yapacak,nasil bir gelecek bizi bekliyor devletlerin saglam konseptleri yok diye herzamanda vurguluyor

kartal55
24 Aralık 2017, 23:07
Dünya nüfusu sürekli artiyor.Bu savaslara ragmen.Yapay zeka isyerlerinde arttiginda issizlik artacaktir.Ve buda yeni savaslarin veya yok etmenin yolunu acacaktir.Amazonda siparisi bir robot alirsa paketlemeyi bir robot yapip postaya verirse DHL de robot olursa insana ne kalir?Zenginler icin hersey güzelde bu geriye kalanlar nolcak?Onlara göre bu fazlalik insanlar a ne yapilacak farkindamisiniz?Evinizde oturun size maas veririz nasil olsa robotlar calisiyormu diyecekler sizce?Biraz mantikli olmak gerek bence.Sokakta bos gezen insanlar,balkonunda cekirdek citlatanlar.Bu konuda daha acik yazamicam maalesef.Konu disina cikmakta anlamsiz.Insan belkide kendi felaketini kendi elleriyle hazirlayacak.Örnegin bir nükleer savas olsa ne olur bir düsünün.

ALSANCAK-35
25 Aralık 2017, 00:54
Zaten sanirim yapay zekanin ileri derecede yapilandirilmalarinin faydasindan cok zarari olacak gibi gorunuyor insanlara.basta en belirgin zarari insanlarin islerini ellerinden alacaklar.Yatirimci kitlelerin umurunda degil tabii ki insanlarin issiz kalmalari veya ac acikta kalmalari.Onlar haliyle mallarini en ucuz sekilde uretmeye bakacaklardir alacaklari bes on robot sayesinde.Yemek,su,ihtiyac molasi ve dinlenmek gerekmiyor robotlar icin.Doldur icine elektrigi,mazotu,gres yagini,soru sormadan patronunun kafasini sisirmeden callista calis.OOOOhh Patron ne güzel tek kisiye maas vermeden koca fabrikayi kendi basina idare eder artik.Yan gel Osman.;)

Wasser1907
25 Aralık 2017, 02:08
Birseyi cok merak ediyorum,hadi bizler gereksiz varliklariz!Peki bu zenginler ürettiklerini (yapay Zeka) kim icin üretecekler kime satacaklar,bende para varsa alabilirim yoksa nasil alacaksin,peki bu üretim neye.Farzedelimki üretime gerek yok,üretim olmazsa ilerlemede olmaz yani bana göre olayin neresinden bakarsan bak denge olmadigi zaman kaos vardir

idiye
25 Aralık 2017, 11:26
Beyler,bende bir başka açıdan ele alayım.
Önce şu gerçekleri bir siralıyalım.
1= hiç bir yapay göz yoktur ki Göz gibi görsün.
2=hiç bir yapay beyin yok ki bu belleğe sahip olsun.
Fazla kafalar karışmasın diye önce kısa gözden başlıyalım.Gözün gördüğü (karanlıkda)yapay göremez.
Duyu organlarının tümünün kayıtlarını hiç bir komut olmadan kaydeder.Tüm bu kayitlar ,bir ömür boyu sürer.İşte tüm bu veriler o bireyin karekterlerini,hayat görüşlerini,Olaylar karşısındaki reaksiyonları kumanda eder.Akşam olunca yanı uyuyunca kendisinide beklemeye alır.Uyandığındada hızı ölçülemiyeçe şekilde ,yanlız o günkünü değil o zamana kadar olanları yükler.
Oysa yapay beyinde üzüntü,sevinç,buderece büyüklükte kapasite yoktur.Üstelik kendisinin alanı dahilinde son derece yüksek kavramlarla kalp le de sonderece uyum içinde çalışır.

Şimdilik sizleri sıkmamak için kısa kesiyorum.

mxm
25 Aralık 2017, 13:12
Yapay zekanin dünyayi ele gecirmesi ihtimali daima mümkün ama o kadar kolay da degil cünkü insan beyni duruma göre asiri güclü calisabiliyor yani duruma göre denge olusabilir. Iyi mi olur yoksa kötü mü, bunu zaman gösterir demek dogru olur. Insanlar giderek daha iyi yasam kosullarina ulastiklari halde giderek daha cok sey istedikleri icin mutlu olmak giderek daha zor hale geliyor. O noktayi bulamayanlar sanirim asla mutlu olamayacaklar.

MEGAbond
25 Aralık 2017, 15:31
ben yapay zekayi,$u an ki PC kullanimina benzetiyorum,,,birileri yapip gelistiriyor,,hayirli isler icin,,,birileride bo$ durmayip,,aciklardan faydalanarak,,virüs ler le bozmaya calisiyor.

o yapay zekalara gerekli yüklemeleri yapanlar,önlemlerini almazsa,,disaridan kiskanc veyahutta pc cilginlari bunu bozmak isteyecektir.

düsünün ki evinize yapay zeka yüklenmis bir robot aliyorsunuz,,islerinizde size yardimci olsun diye,,,o robotta o göreve yüklenmis yapay zeka ile hareket ediyor,,,ve disardan biri o roboto baska yükleme yapiyor,,,mutfaktan aldigi bicakla aileyi biciyor,,hadi buyrun bakalim burdan yakin.

ben su aralar ugrastigim CNC olayina benzetiyorum biraz olayi,,,,makinada bicagin malzemeye uzakligi,,salliyorum 50 cm,,birisi gelip kurcalayip o uzaklik koordinatini 52 ye cikartirsa ne olur ??? bicak malzemeye güvenli bir mesafede durmayip,,2 cm daha ilerleyeceginden,,,dogal olarak bicak malzemeye bindirip,,kirilacak veyahutta bircok masrafa sebep olucak...yapay zekanin bu örnekten ne farki var?

saygilarimla

ALSANCAK-35
25 Aralık 2017, 21:00
Peki konuyu herkes bir acidan ele aliyor,kimi insaliga verecegi zarar acisindan,kimi insanliga yapacagi olumlu katki acisindan.Robotlarin yaptigi veya yapabilecegi kotulukle iyilik secimini gozardi edersek,yinede cesitli vazifeleri yapabilecek ustun zekali robotlarin yapimini durdurmalimiyiz yoksa devammi etmeliyiz.Cunku konu ayni zamanda,her karakterde toplumun robotlari iyiye veya kotuye kullanmalarida sozkonusu olabilir.

TipiTip
25 Aralık 2017, 21:51
simdi benim düsüncem bizler olaya degisik degisik cercevelerden bakiyoruz gibi geliyor bana

Tabiki Yapay Zeka bir insan olamaz insan gibi davranamaz hissedemez

bunun tartismasi dahi sacma olur !!!!

Yapay Zeka bize ne gibi fayda saglar , ben cok saglar diyorum

simdi bazi arkadaslar bir insandan akilli olamaz diyor

bence olur !!! bir insan olamaz !! ama akil olarak insandan daha akilli olur

düsünsenize , ögrenen yapay bir zeka icat ediliyor

sonsuz hafiza kapasitesi ve her istedigini doldur icine

bu bir insanda ayni mi ??? biz insan olarak kapasitemizin disina cikamiyoruz

ALLAH bize kapasite vermis ama kullanmasini daha halen basaramiyoruz

basarsak zaten Yapay Zekaya gerek kalmaz !!!

ama yapay zekada , 10 kisi toplandik , hepimiz bildiklerimizi yapay zekaya ögrettik

aninda hafizaya alip o 10 ksinin bildigini oda ögreniyor ,

ama insanda öyle mi ??? hangimiz 10 insanin zekasini bir beyinde toplayabilir ???

haaa yine tekrar ediyorum , hissedemez mantikli düsünemez vs vs vs yani bir INSAN OLAMAZ

ama ZEKA olarak bakarsak insandan daha Zekali

olaya ZEKA AKIL olarak bakin , Insancil duygusal olarak bakmayin

mxm
25 Aralık 2017, 23:57
Yapay zekada, kendi kendisini sonsuza kadar gelistiren bir robot üretilirse bence insanoglunu bu dünyadan yok edecektir. O ögrendiklerini mantikli kullanmaya baslar mi, yani iyi insanla, kötü insani da ayirt edebilir mi veya etme ihtiyacini hisseder mi kimse bilemez. Asil can alici nokta bence burada. Illaki duygu tasimasi gerekmiyor, iyi yönde kullanilan bir mantik da bir nevi vicdandir. Bunlar mesela insanöarin dogayi yok edip, dolayisi ile de kendileri icin de tehlikeli olarak göreceklerse neden iyi insani kötüsünden ayirt edemesin ki? Madem bizden daha akilli olacaklar, onu da düsünebilir durumda olacaklardir. En nihayetinde etki tepki gibi sonuclari inceleyip ona göre hareket eden bir bilgisayar olacak bunlar. Elimizden tüm kontrolü de alabilirler.

Bugün insanogluna baktigimizda, ben sahsen iyi yanlarinin yaninda cok da kötü yanlar görebiliyorum. Hayvanlarin yasam kosullarini mahvettik ve bu giderek daha beter bir hale geliyor. Ucuz et yiyecegiz diye hayvanlara hayatlarinda bir kez dahi günes yüzü göstermeden dogup ölme hakki veriyoruz. Et yemeyelim demiyorum ama gercekten bu kadar cok gerekli mi? Bence en az yari yariya azaltilabilir.

ALSANCAK-35
26 Aralık 2017, 00:58
Gelismis robotlari diyelimki birmilyon yil sonra insanoglunu bu dünyadan yok edeceklerine nereden tahmin ettik acaba ? Bunu normal bir soru olarak soruyorum.Mesela insanlar aleyhine olan bu robotlar tarafindan yok edilme korkusunu yine bu Forumda acilan uzaylilar konusunda da dile geitrmistik.Nicin bizi yok etmeye kalksinlar? insanlarin zaten belirli bir omur araligi var,dogduklarindami yoksa yetiskin olduklarindami veya iyice yaslanip bakima muhtac bir duruma geldiklerindemi robotlar tarafindan yok edilecekler?Bu yok etme sureci yavas yavasmi yoksa topyekun bir imha programiylami olacak? Ve bu olgunun adi KIYAMET olabilir mi acaba?

Mesut64
26 Aralık 2017, 13:12
Arkadaslar, illk önce AKIL ile ZEKA nedir bunlar arasindaki farki bilmemiz gerekir,

Akıl aslında bir kabiliyettir, zeka da öyle. İkisi arasındaki en önemli fark, bir başkasından akıl alabilirsiniz ama zekayı asla.
O, her insanın kendisine mahsustur.

Bir hastalık söz konusu olmadığı sürece şüphesiz herkesin aklı vardır. Akıllı olmak, kendi davranışlarını bilmek, kontrol edebilmek,
doğru ve yanlışlarını değerlendirebilmek yeteneğidir.

Akıl, insanı hayvandan ayırt eden en önemli faktördür. Hayvanlar yalan söyleyemez ama insanlar sık sık bu yola başvurur.
İşte insandaki yalanla gerçeği, doğru ile yanlışı ayırabilme, bir konuda fikir yürütebilme, görüş belirtebilme yeteneği akıldır.

‘Ah şimdiki aklım olsaydı’ lafını çok işitmişizdir. Demek ki, akıl insan olgunlaştıkça da değişiyor ve insanın kendisi de bunun
farkına varıyor. Bir insan değişik fikirlerle diğerinin aklını
karıştırabilir. Hayret verici, şaşırtıcı şeyler insanın aklını durdurabilir.

Bir şeyin içeriğini anlamamak ‘akıl erdirememek’ olarak nitelendirilirken başkalarının çözemediği bir sorunu çözen kişiye
‘bir tek o akıl etti’ denilir. Birine bir yol göstermek ona ‘akıl vermek’tir. Bir şeyi hatırlamak, unutmamak ‘akılda tutmak’tır.
‘Akılsız’ tanımı ise doğru ve isabetli düşünemeyen anlamında kullanılır.

Zeka ise bir olayı önce anlama, ilişkileri kavrama, yargılama ve açıklayarak çözme yeteneğidir. Genel olarak zekanın 12
yaşına kadar hızla geliştiği sonra gelişme hızının yavaşlayarak 20 yaşına kadar sürdüğü, orta yaşlarda ise zeka seviyesinin
sabit kaldığı kabul edilir.

Zeka hayvanlarda da vardır. Hayvanlarda zeka bir nevi içgüdüsel olaydır. Şüphesiz hayvan zekası insana göre gelişmemiştir
ama her iki zeka türü de sinir sistemi ile ilgilidir. İnsanı ayıran, evriminde oluşmuş konuşabilirle özelliği, dik durabilmesi, el yapısı
nedeniyle aletleri kullanabilmesi ve gelişmiş beyin ve sinir sistemidir.

Zeka, bir insanın her türlü olay karşısında aynı yeteneği gösterebileceği anlamına gelmez. Bir müzik bestecisi kendi duygusal
yapısının içersinde en karışık eserleri aklıyla değil zekası sayesinde oluşturur. Biz bu kişilere ‘müzik dehası’ diyoruz. Ancak bu
müzik dehaları en basit bir matematik problemini bile çözemeyebilirler.

Sonuç olarak zeka, ruhsal olaylara, algı ve hafıza yeteneğine, tutkulara, eğilimlere, iradeye ve bilgi edinme isteğine göre farklılıklar
gösterebiliyor. Akıl somut olarak ölçülemez ama zeka pek sağlıklı olmasa da IQ denilen bir testle ölçülmeye çalışılıyor.

Simdi bu durumdan yola cikarak yorumladigimizda Üretilen yapay zeka´ya sahip robotlarin veya makinelerin insanlara karsi
bir savas acma yada yoketme amacini nereden alacagini sormamiz gerekiyor?

Kolay Gelsin!

Wasser1907
26 Aralık 2017, 14:44
Yapay zekada, kendi kendisini sonsuza kadar gelistiren bir robot üretilirse bence insanoglunu bu dünyadan yok edecektir. O ögrendiklerini mantikli kullanmaya baslar mi, yani iyi insanla, kötü insani da ayirt edebilir mi veya etme ihtiyacini hisseder mi kimse bilemez. Asil can alici nokta bence burada. Illaki duygu tasimasi gerekmiyor, iyi yönde kullanilan bir mantik da bir nevi vicdandir. Bunlar mesela insanöarin dogayi yok edip, dolayisi ile de kendileri icin de tehlikeli olarak göreceklerse neden iyi insani kötüsünden ayirt edemesin ki? Madem bizden daha akilli olacaklar, onu da düsünebilir durumda olacaklardir. En nihayetinde etki tepki gibi sonuclari inceleyip ona göre hareket eden bir bilgisayar olacak bunlar. Elimizden tüm kontrolü de alabilirler.

Bugün insanogluna baktigimizda, ben sahsen iyi yanlarinin yaninda cok da kötü yanlar görebiliyorum. Hayvanlarin yasam kosullarini mahvettik ve bu giderek daha beter bir hale geliyor. Ucuz et yiyecegiz diye hayvanlara hayatlarinda bir kez dahi günes yüzü göstermeden dogup ölme hakki veriyoruz. Et yemeyelim demiyorum ama gercekten bu kadar cok gerekli mi? Bence en az yari yariya azaltilabilir.

Bütün yazdiklarina katilmakla birlikte,bizde his var acima duygusu var o sebeple bizden gücsüz hayvanlara tahamül ediyoruz ve beslenmek icinde yasatiyoruz cünkü ihtiyacimiz var onlardan biri yok olsa belki doganin kanunun dengesi bozulacak o sebeple bir nevi hayvanlara sahip cikiyoruz.Peki bize ihtiyaci olmayan yapay zeka ne yapar ?

Benim asil baktigim perspketif ise farkli,biz insanlara isgücü olarak ihtiyaci kalmayan elit grup bize ne yapar...

mxm
26 Aralık 2017, 15:16
,biz insanlara isgücü olarak ihtiyaci kalmayan elit grup bize ne yapar...

Ürettigini kime satacak? Veya ünlüler kime gösteris yapacaklar? Biz yok olursak onlar artik yüksek tabaka olarak kalamazlar, siradanlasirlar. Bence bizsiz de olmaz ama belki miktarimizi azaltabilirler. :D

webci
30 Aralık 2017, 00:10
http://www.ilkfullfilmizle.com/yapay-zeka-full-hd-turkce-dublaj-izle.html

Yapay zeka sophia insanligi yok edecegini soylemis...veya soyletilmis...

Wasser1907
30 Aralık 2017, 02:57
Ürettigini kime satacak? Veya ünlüler kime gösteris yapacaklar? Biz yok olursak onlar artik yüksek tabaka olarak kalamazlar, siradanlasirlar. Bence bizsiz de olmaz ama belki miktarimizi azaltabilirler. :D

Miktarimizi azaltmakla birlikte bize herseyi yaparlar,o zaman para birimi ne olur bilemiyorum ama o verecekleri icin o kalan az miktar herseyi yapar veya yapariz cünkü bizim elimizde birsey yok.Sen ben istedigin kadar yapmam etmem de elbet yapacaklar cikacaktir :) ...

*05300
30 Aralık 2017, 17:13
Insanoglu o Kadar da salak degil, kendi yaptigi makinaya kendisini bitirme imkanini versin. Zamaninda Atom bombasi icat oldugunda, dünyayi 7 kere yok edecek siddeti var, dünyanin sonu falan filan epeyce bir goygoy edilmis. Bugün geldigimiz noktada Atoma, savaslara, bombalara ragmen hala dünya dönüyor, üzerinde de ca. 7,5 milyar insan yasiyor. Demem o ki, yapay zeka insanin isini kolaylastiracak Kadar olacak daha fazla degil. Öte yandan düsünüyorum da insanlarin insanlara doymak bilmeyen hirsla verdigi zarari, hic bir makina yada yapay zeka veremez. Müsterih olun, daha görecegimiz güzel günler var.