PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IHK Umschulung Fachlagerist Prüfung bestanden oder nicht?

SesSizliK
22 Aralık 2017, 22:37
iyi geceler herkese bugün internetten sinav sonucuma baktim yazilanlari ayni sekilde yaziyorum ben anlamadim sinavi gectimmi gecmedimmi bilgisi olan varsa yardimci olsun.

1 Lagerprozesse puan 24 NOT 6
2 Güterbewegung puan 74 NOT 3
3 Wirtschafts- und Sozialkunde puan 74 NOT 3

aldigim puanlar ve notlar bu sekilde bu sonuclarin altinda yazanda bu.. Schriftliche Prüfungsbereiche Puan 54 NOT 4

arkadaslar ben simdi gectimmi bu sinavi yani ekstra bestand oder nicht bestand diye bisey yazmiyor kafamdan ilk gecen matematiksel olarak sinavi gectim ama tam eminde olamiyorum en basta bi 6 var. yardimci olun :/

Memoli1976x
22 Aralık 2017, 22:53
birtane fachta ungenügend notu yani 6 aldigin icin malesef nicht bestanden.

https://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwiK24fBwJ7YAhUMfFAKHSHBDSgQFggnMAA&url=http%3A%2F%2Fm.frankfurt-main.ihk.de%2Fimperia%2Fmd%2Fcontent%2Fpdf%2Fberuf sbildung%2Fausbildung%2Fabschlusspruefung%2FErlaeu terung_Fachlagerist.pdf&usg=AOvVaw0sRR2HMfe0R4FlgTHtB2fn

Werden die Prüfungsleistungen in einem Prüfungsbereich mit
"ungenügend" bewertet, so ist die Prüfung nicht bestanden.

SesSizliK
22 Aralık 2017, 23:07
https://www.frankfurt-main.ihk.de/pdf/berufsbildung/ausbildung/abschlusspruefung/Erlaeuterung_Industriekaufmann.pdf

Buraya bir bak istersen

valla cok yere baktim ama anlamadim cok farkli seyler yaziyor kafayi yedim :(

simdi benim anlamadigim eger 6 aldigim sinav yetersiz olsa Schriftliche Prüfungsbereiche Puan 54 NOT 4 hesaplayamazlar

bunu hesabinida yazayim yani formülünü bizim meslekte lageprosez 40% gutebewegung 40% und wirschaft 20% prozent olarak hesaplaniyor

yani su sekilde 24*0.4+ 74*0,4+ 74*0.2 bunlarin toplamida adamlarin yazdigi gibi 54 cikiyor onun karsiligi notta 4 oluyor ve geciyorum

TipiTip
22 Aralık 2017, 23:18
valla cok yere baktim ama anlamadim cok farkli seyler yaziyor kafayi yedim :(

simdi benim anlamadigim eger 6 aldigim sinav yetersiz olsa Schriftliche Prüfungsbereiche Puan 54 NOT 4 hesaplayamazlar

bunu hesabinida yazayim yani formülünü bizim meslekte lageprosez 40% gutebewegung 40% und wirschaft 20% prozent olarak hesaplaniyor

yani su sekilde 24*0.4+ 74*0,4+ 74*0.2 bunlarin toplamida adamlarin yazdigi gibi 54 cikiyor onun karsiligi notta 4 oluyor ve geciyorum

Usta simdi sen soru soruyon cevabi kendin veriyon

Anlamiyorum diyorsun , arkadas cevab veriyor

Kabul etmiyorsun , ince hesap yapiyorsun ve hesabin dogrultusunda cevab veriyorsun

Iyide neden o zaman sorun soruyon cevabi bilirsen yada kendin cevablarsan

SesSizliK
22 Aralık 2017, 23:24
Usta simdi sen soru soruyon cevabi kendin veriyon

Anlamiyorum diyorsun , arkadas cevab veriyor

Kabul etmiyorsun , ince hesap yapiyorsun ve hesabin dogrultusunda cevab veriyorsun

Iyide neden o zaman sorun soruyon cevabi bilirsen yada kendin cevablarsan

güzel kardesim ben o cevabi yazarken memoli usta mesajini düzenlemis ;) yani ben yazdiktan sonra onun düzenlemesini gördüm

ve inan saat 4 den beri bu olayi arastiriyorum nette girmedigim forum okumadigim kaynak kalmadi heryerde farkli seyler var ve ensonda burada konu actim

dahada acisi ben bu sonucu is yerinde meistere ve daha önce bu okulu yapan arkadaslara gösterdim hepsi gesmissin dediler ve beni tebrik ettiler.

umarim beni anliyorsundur simdi daha iyi sekilde .

son olarak beni tebrik eden herkes neye dayanarak tebrik etti sonuclari altinda Prüfungsbereiche Puan 54 NOT 4

ibaresini okuyunca gecmissin dediler

TipiTip
23 Aralık 2017, 00:05
Hayirlisi insallah senin hesap tutar ve kazanmistirsin

SesSizliK
23 Aralık 2017, 00:11
Hayirlisi insallah senin hesap tutar ve kazanmistirsin

valla su dakkada artik zoruma giden kaybetmekte degil basta meister ve bu sinavi yapan kisilerin bana kazanmissin deyip tebrik etmeleri ve benimde bütün gün sevincli olmam bu zoruma gidiyor en basta deselerdi böyle böyle valla bu kadar üzülmezdim sayet gercekten kaybettiysem :(

bide ben bu IHK yi anlamiyorum yavv arkadas millet önce ay ugrasiyor okul ..sinav..stres vss zaten 4 hafta sonra sonuc yolluyorsun ben ADAM yazsaniza millete acikca bestand oder nicht bestand neyse hayirlisi neyse o olsun yorumlar icin sagolun ben neticeyi yazicam burdan NET bilgi alinca. Hayirli geceler herkese

Serkinho
23 Aralık 2017, 09:50
Bunlar toplam sonuclarmi yoksa sadece Theorie mi? Mündlich prüfunga girdinmi?

Benim hatirladim, ungenügendlen gecilmiyor (mündlich ve Theorie prüfunga girdikden sonra). En az mangelhaft olmasi lazim.

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk

mxm
23 Aralık 2017, 10:37
http://fs1.directupload.net/images/171223/efxgognr.jpg

http://industriekaufmann24.de/faq-abschlusspruefung/

SesSizliK
23 Aralık 2017, 16:22
Bunlar toplam sonuclarmi yoksa sadece Theorie mi? Mündlich prüfunga girdinmi?

Benim hatirladim, ungenügendlen gecilmiyor (mündlich ve Theorie prüfunga girdikden sonra). En az mangelhaft olmasi lazim.

Gesendet von meinem SM-A510F mit Tapatalk

bunlar sadece orda yazdigi sekilde Schriftliche Prüfungsbereiche Puan 54 NOT 4 diye hesaplamislar madem 6 alinani gecersiz sayiyorlar 6 aldigim puani niye hesapliyorlar onuda anlamiyorum sacma sapan can skici isler.

yani ocak ayinin 24 de praktisch prüfünga giricem peki tamam burda herkesin dedigi gibi lageprosesten 6 aldim ve kaldim simdi nolcak bundan sonraki sürecte bu konuda aydinlatirsaniz sevinirim.

o kaldigim dersten tekrar yazili sinavami giricem yoksa müdliscmi olucak yazili sinava girersem en düsük kac puan ve not almam lazim.

mündlische girersem kac dakika sürecek vss bilgisi olanlar yazarsa iyi olur

mxm
23 Aralık 2017, 23:29
Kaldigin dersten iki schriftlich hakkin var. En az 6 ay sonra ve en cok 1 sene icinde komple halletmen gerekiyor. 6 alinca mündlich gerekli mi bilmiyorum tam. Yani yaziliyla ortalamasi yeter mi bilemiyorum.

erdal88
12 Haziran 2018, 20:16
Merhaba iyi Aksamlar Arkadas, sinav sonucu ne oldu mündliche cagirdilarmi, merak ettim detaylari yazarsan bizleride bilgilendirmis olursun gecmismisin yoksa kaldinmi insallah gecmissindir?

Selamlar

SesSizliK
13 Haziran 2018, 02:04
Merhaba iyi Aksamlar Arkadas, sinav sonucu ne oldu mündliche cagirdilarmi, merak ettim detaylari yazarsan bizleride bilgilendirmis olursun gecmismisin yoksa kaldinmi insallah gecmissindir?

Selamlar

schriftlich sinavi gectim ayin 27 inde praktische prüfung var insallah onuda gecicem ve diplomayi alicam Allah nasip ederse

erdal88
13 Haziran 2018, 19:06
Tekrar Merhaba iyi Aksamlar. Yani Notun birtanesi 6 olsada farketmiyor anladigim kadariyla biraz acilklarmisin gelismeleri, ayni durumda bir arkadasim var oda simdi merak ediyor bir dersim cok kötü gecti not 6 alirsam neolur diye, benimde bildigim kadariyla Not 6 hangi dersten olursa olsun durchgefallen bütün derslerden alti ay sonra tekrar sinava girilecek diye biliyorum.

Selamlar

erdal88
13 Haziran 2018, 19:09
Tebrik ederim insallah onuda basarirsin, sen tekrarmi imtahana girdin bütün derslerden yoksa sadece Not 6 olan derstenmi girdin.

SesSizliK
13 Haziran 2018, 22:55
Tebrik ederim insallah onuda basarirsin, sen tekrarmi imtahana girdin bütün derslerden yoksa sadece Not 6 olan derstenmi girdin.

ben sadece not 6 olan dersten tekrar sinava girdim. praktisch 2 tane ders vardi birinden gecmisim birinden kalmisim onunda sadece 1 tanesini tekrar edicem

SesSizliK
13 Haziran 2018, 22:57
ben sadece not 6 olan dersten tekrar sinava girdim. praktisch 2 tane ders vardi birinden gecmisim birinden kalmisim onunda sadece 1 tanesini tekrar edicem

benim gectigim derslerdeki notlarim 3.3. ve praktisch 1. aufgabe 2 yani diger notlarim yüksek oldugu icin komple tekrar etmedim en saglami o arkadas IHK ya sorsun

erdal88
13 Haziran 2018, 23:54
Cevabin icin sagol en azindan tekrar bütün derslerden girmemissin oda bir avantaj, birsey daha soracam sana ihk otamatik olarakmi yazdi sadece Not 6 olan dersten gireceksin diye yoksa senmi sordun internette okudugum bilgilerde birtane Not 6 olursa bütün Theorie dersleri yeniden yazman gerekiyor diyor nekadar dogru sen canli olarak yasayip gördügün icin soruyorum.

SesSizliK
14 Haziran 2018, 23:51
Cevabin icin sagol en azindan tekrar bütün derslerden girmemissin oda bir avantaj, birsey daha soracam sana ihk otamatik olarakmi yazdi sadece Not 6 olan dersten gireceksin diye yoksa senmi sordun internette okudugum bilgilerde birtane Not 6 olursa bütün Theorie dersleri yeniden yazman gerekiyor diyor nekadar dogru sen canli olarak yasayip gördügün icin soruyorum.

valla ben umschulung olarak yapiyorum normal ausbildung farkli olabilir bilmiyorum ben IHK ya gittim orda sordum dedigim gibi benim yazili sinavdaki notlar 3.3 ve 6 idi ama bu ücünün ortalamasi 54 puan yapiyordur o yüzden ben sadece 6 olani tekrar ettim.

praktische prüfung 2 bölümden olusuyordu 1. cisi normal yazili sinav gibiydi ondan 86 puan yani NOT 2 almisim. 2. si uygulamaliydi ondan 45 puan almisim en az 50 olmasi gerekiyormus o yüzden 2. sini tekrar edicem.

SesSizliK
30 Haziran 2018, 02:22
evet Arkadaslar Allah a sükür nasip oldu bugün ( CUMA günü ) diplomayi aldim :)

Birbey 3.0
30 Haziran 2018, 02:58
Sana, vatana, millete, insanliga hayirli ve gurlu olsun.

mxm
30 Haziran 2018, 08:13
Gözün aydin arkadasim, hayirlisi olsun.