PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arbeitsamt'da is yeri aramak gerekmi

belalimisa
22 Aralık 2017, 05:13
Arkadaşlar ben 01.09.2017 den belli Arbeitslos parası alıyorum. Ve her hafta 2 - 3 tane Bewerbung yazmak sorundayım.

Amma lakin şimdi ben bir işyeri buldum 01.04.2017 de işe başlayacağım. Arbeitsvertrag yapıldı imzalandı bitti.
Şimdi Arbeitsamt beni mecbur tuta bilirmi , 4 cü aya kadar bana bir iş yeri bulmaları veya haftada 2-3 defa Bewerbung yazma mecburiyetim varmı.

Bu Arbeitsamt başa bela , olmadık yerlerde iş yerleri sunuyorlar. Oda saat ücreti 10 ile 11€ dan , tabiki hepsi Kiralık firma.

webci
22 Aralık 2017, 06:47
Para aldigin muddetce evet..
Veya o tarihe kadar parayi almayacan..
Buda olmayacagina gore is gosterirlerse zorunlusun..
Eskiden issiz olunca kral gibiydi,dayali doseli ev,yan gelir cabasi,ama millet icone etti,onlarda böylee etti..

talo176
22 Aralık 2017, 07:21
1.04.2018 yeni ise basliyacaksin demek istemissindir sanirim?

antika
22 Aralık 2017, 10:37
Arbeitsvertrag i göster arbeitsam a mecbur tutmazlar biliyom cünkü insaat firmalari kisin hava sartlarindan dolayi gecici kapatirlar ve iscilerine cikis verirler altinada havalar düzelince geri alacagiz diye bu durumlarda arbeitsam is aramaz is vermez biliyom ben gidip konus Arbeitsvertragida göster

belalimisa
22 Aralık 2017, 13:23
Evet talo176@ ustam 2018 demek istemistim. Tam 2017 alıştım derken , şimdide 2018 geliyor����
Arkadaşlar teşekkürler ederim , kulağını asıldım Arbeitsamtin posta mektub gelmiş , bu ayın 28 de göresileri gelmiş beni. Gitmiskinde sorayim ozaman.

belalimisa
27 Aralık 2017, 16:25
Birşey daha sormak istedim, şimdi Arbeitsamt bana iş yeri gösteriyor 50 km uzaklıkta . Böyle birseye hakları varmi , 50 km git 50 km gel , günde 100 km bu biraz fazla. Birde zaman acisinda bakacak olursak felaket yani.

MEGAbond
27 Aralık 2017, 16:33
belalimisa arkadasim onlarin vermis oldu tarihi beklemeyip,,,vermitlerin e kendin termin istersen 28 nde gitmene belki gerek kalmaz,,onlardan önce sen davran termin iste,,,yaptigin vertrag i da yaninda götür göster,,vertrag in terihe kadar seni rahat birabilirler.

vertrag in tarihine kadar ödemelerinde kesinti yapicaklarini zannetmiyorum.

saygilarimla

belalimisa
27 Aralık 2017, 17:11
belalimisa arkadasim onlarin vermis oldu tarihi beklemeyip,,,vermitlerin e kendin termin istersen 28 nde gitmene belki gerek kalmaz,,onlardan önce sen davran termin iste,,,yaptigin vertrag i da yaninda götür göster,,vertrag in terihe kadar seni rahat birabilirler.

vertrag in tarihine kadar ödemelerinde kesinti yapicaklarini zannetmiyorum.

saygilarimla

Eyvallah Megabond@ kardeşim,
başa bela bunlar yahu bundan 12 sene önce böyle degillerdi. Yarin bir gidip konuşma yapayım.
Şimdi Arbeitsamt gönderdiği bir firma aradi gelin konusalim dedi, bende 50 km baya uzakmis dedim. Kadın telefonda evet uzak dedi , biz arbeitsamta böyle belirtiriz dedi ve kapatti. Şimdi düşüncem acaba arbeitsamt sperre verecekmi.

hOrOz
27 Aralık 2017, 17:35
Eyvallah Megabond@ kardeşim,
başa bela bunlar yahu bundan 12 sene önce böyle degillerdi. Yarin bir gidip konuşma yapayım.
Şimdi Arbeitsamt gönderdiği bir firma aradi gelin konusalim dedi, bende 50 km baya uzakmis dedim. Kadın telefonda evet uzak dedi ,
biz arbeitsamta böyle belirtiriz dedi ve kapatti. Şimdi düşüncem acaba arbeitsamt sperre verecekmi.

sen 01.04.2018 Arbeits Vertrag ı imzaladın mı ? O zaman problem yok

ve imzaladıysan niye senin Berater e bildirmedin ..

Bilmiyordum deme daha ilk günden eline Veränderungsmitteilung veriyorlar

her türlü değişikliği bildirmen için

sen bildirdiysen o zaman seni listeden çıkarılardı .. sana başka işyeri önermezlerdi ..

Arbeitsamt ın seni 1 saat mesafeye kadar gönderme hakkı var ..

belalimisa
27 Aralık 2017, 17:47
sen 01.04.2018 Arbeits Vertrag ı imzaladın mı ? O zaman problem yok

ve imzaladıysan niye senin Berater e bildirmedin ..

Bilmiyordum deme daha ilk günden eline Veränderungsmitteilung veriyorlar

her türlü değişikliği bildirmen için

sen bildirdiysen o zaman seni listeden çıkarılardı .. sana başka işyeri önermezlerdi ..

Arbeitsamt ın seni 1 saat mesafeye kadar gönderme hakkı var ..

Horoz@ kardeşim,
sende haklısın diyecek birşeyim yok.
Hayırlısıyla yarin gidek görek bakam ne cikacak sonuc.
Sağolasınız

Gercekler 2.0
27 Aralık 2017, 22:28
Ne çıkacak. Tamam diyecekler. Idare ederim seni 3 ay diyecek. Bu kadar.