PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanyada Etherium Mining yapan varmi

Don Juan
21 Aralık 2017, 11:59
S.A Arkadaslar

Mining yapmak istiyorum ilk Etapda almanyada baslayip kisa bir süre almanyada yapip sonra kartlari türkiyeye götürüp orada yapmak istiyorum

varmi aramizda mining yapan bilgi alisverinde bulunabilirmiyiz

ALSANCAK-35
21 Aralık 2017, 22:37
Usta nasil bisey bu yiyecekmi icecekmi,acik bilgi veseydin ya....

samsunlu
21 Aralık 2017, 22:45
https://www.youtube.com/watch?v=NospI0QoUMM

TipiTip
21 Aralık 2017, 22:48
Usta nasil bisey bu yiyecekmi icecekmi,acik bilgi veseydin ya....

Abi bu arkadas madenci

Maden ariyorlar

ALSANCAK-35
22 Aralık 2017, 01:19
Abi bu arkadas madenci

Maden ariyorlar

Neyse cok sukur ilgilendigim bir konu degilmis,basima is alacaktim hic yoktan. :D

OrLoW
22 Aralık 2017, 01:31
Yapan çok var, hatta cihazlarını çok satan gördüm ama neden satıyorlar anlamadım belkide kazanması zordur burada iyi araştır vergi olayını sağlam araştır sonra misli misli alırlar.

Malum almanyada vergi ve elektrik parası yüklü geliyordur

Türkiyede yapan arkadaşım var orada sıkıntı yok tabi kim vergi veriyorki orada ( sadece elektirik biraz yüklü geliyor türkiyede arkadaşımın elektirik cihazlar sadece kendi başlarına 600 tl tutuyormuş

Osmanbey34
23 Aralık 2017, 11:19
ben suan dash mining yapıyorum. ama almanyada kurtarmiyor. aletlerim baska ülkede

OrLoW
23 Aralık 2017, 21:35
ben suan dash mining yapıyorum. ama almanyada kurtarmiyor. aletlerim baska ülkede

Ne yönde kurtarmıyor ? Bigilerini biraz aktarırsan sevinirim bende merak ettim

Osmanbey34
24 Aralık 2017, 01:34
cok faktör var ..... burada anlatması uzun sürer örnek "" Strompreis, Sicherheit, vs vs "" en iyisi bence Housing ....

ama cok cok dikkatli ol bu isle urasanlar herkes bir yerden dolandiriliyor. bilmediğin yere sakin para yatır ma dikkatli ol. ve bi tavsiye daha sakin mainer lerin yerini hic kimseye söyleme !

bu mining olayı almanya da " tabu Thema " hic kimse konuşmak istemiyor. ve YouTube da videolarda yavaşlar yavaş temizliyorlar

OrLoW
24 Aralık 2017, 01:57
cok faktör var ..... burada anlatması uzun sürer örnek "" Strompreis, Sicherheit, vs vs "" en iyisi bence Housing ....

ama cok cok dikkatli ol bu isle urasanlar herkes bir yerden dolandiriliyor. bilmediğin yere sakin para yatır ma dikkatli ol. ve bi tavsiye daha sakin mainer lerin yerini hic kimseye söyleme !

bu mining olayı almanya da " tabu Thema " hic kimse konuşmak istemiyor. ve YouTube da videolarda yavaşlar yavaş temizliyorlar

Haklısın ( Teşekkür ederim dostum verdiğin bilgiler için ) Ben yapmıyorum ama merak ediyordum bu olayı almanyada nasıl diye..

Osmanbey34
24 Aralık 2017, 02:02
bu mining isi suan tavan yaptı . almanyadaki aletleri suan satanlar , ileride pişman olacaklar. cogu da zahnetiyor evde bu is olur, ama aletler cok ses yapıyor onun icin cogu aleti satıyorlar. örnek D3 Miner su an 2300 Euro bir kaç ay önce yari fiyatı ........

fuk_18
24 Aralık 2017, 11:02
peki 1 ayda kac tane dash üretiyorsun ? bunun icin evin 1 odasini ayrisak olmazmi sana göre

13-19 rigli rx580 lerle sistem kurmayi düsünüyorum bir ofis tutup sogutma ve yalitimini da yapicam

Ilerleyen zamanlarda rigleri arttiricam olmazmi

veya türkiyede bu sistemi kurtak odami olmaz

Osmanbey34
25 Aralık 2017, 02:16
bence evde yapmayın. tr de olmaz cünkü tr sıcak bi ülke...... güvenlik te cok önemli .....

herkes kendi hesabini yapsın ona göre hareket edin. su an bitcoin ve dash cok iyi gidi yor....

fuk_18
25 Aralık 2017, 19:12
bitcoin hala uretimdemi ve uretimi zor diye biliyorum dash olabilir belki litecoin yada eth olmazmi daha detayli bilgi verirmisin

Osmanbey34
25 Aralık 2017, 22:23
bu konular burada hem yazma ile olmuyor püf noktaları. suan en iyi bitcoin ve diger 5 coinler

Trader
26 Aralık 2017, 03:32
Kartlar zaten bulunmuyor Riglere harcayacagin paraya Ether satın al at bir köşeye bir sene sonra vergide ödemezsin.

Don Juan
29 Aralık 2017, 00:23
herkez 1 sene para coin lerde kaldimi artik vergi ödenmiyor zannediyor

daha gecen hafta steuerberater ile konustum o eskidendi artik yok dedi

kazancdan direk yüzde 25 kesiliyormus

Ben basak bir soru daha sorayim

Aramizda Avusturyadan katilanlar vardir

orara bitcoin otomatlari var

500€ nun altinda anonim alinabiliyormus

orda yasayipda bu konuda bilgisi olan var

kur nasil yüksektenmi satiyorlar Gebühr Aliyorlar,mi

Osmanbey34
29 Aralık 2017, 13:30
burda konu konuya yine karisiyor. handeln/ traden baska birsey // bitcoin mining baska birsey.

NeSil
09 Ocak 2018, 21:24
Merhaba Arkadaslar,

biz birtane Etherium PC si kurmayi düsünüyoruz bugün tam aldik derken yarina ertelendi.

Sistemimize gelelim.

ilk olarak bi 6 tane Geforce GTX 1070 Ekran karti almayi düsünyoruz.

CPU lar falan okadar iyi olmasina gerek yokmus. ben iyi almayi düsünordum ama 40-50 eur luk intel pentiumlar yetiyormus.

Asil soru bu Mainboardlarda... Mainboardlarda bazi ASROCK un BtC h1100 ve 81 olan modelleri var.
Lakin benim anlamadigim simdi bu Ekran kartlarini tek Mainboarda takinca riser verbindung ile. mainboard sorun yapiyormu?

Birde Netzteil birtan 1200lük yetermi?

Osmanbey34
10 Ocak 2018, 02:17
kolay gelsin ......

anlamıyorsan hic bu ise girme. ayarı var ceyrani etc..... mining yapmak istiyorsan direkt hazır makina al tavsiye ederim. güzel ekran kartları zaten suan piyasada yok. suan cok dolandirici var Ebay kleinanzeigen olsun websiteler olsun. ve en önemli konu ekeltrik.... 1200 Watt hesapla senede nekadar tutuyor...

NeSil
11 Ocak 2018, 00:14
hesaplarima göre bilgisayar 6 tane 1070 ekran karti ve cpu ile 1000watt yaksa 25 cent den etherium suanki haliyle ceyran parasiyla aylik temiz 500eur birakmasi lazim ve bu is eger hesabima tutarsa bir kac bilgisayar daha kurmak istiyoruz

OrLoW
11 Ocak 2018, 01:41
hesaplarima göre bilgisayar 6 tane 1070 ekran karti ve cpu ile 1000watt yaksa 25 cent den etherium suanki haliyle ceyran parasiyla aylik temiz 500eur birakmasi lazim ve bu is eger hesabima tutarsa bir kac bilgisayar daha kurmak istiyoruz

Vergisinide hesaba kattınızmı ? Ben onu merak ediyorum o nasıl oluyor vergi olayı ne kadar paraya ne vergi geliyor acaba

Osmanbey34
19 Ocak 2018, 00:56
son durum ne ? kura bildin mi ?

Mahmut40
19 Ocak 2018, 16:36
Kartlar zaten bulunmuyor Riglere harcayacagin paraya Ether satın al at bir köşeye bir sene sonra vergide ödemezsin.

katiliyorum. mining uzun sürüyor, bide gidip unterhalt bulacan ugrasacan filan filan. stabil olarak devamli üretir iyi yani tek o, fakat azar azar üretiyor yani bugünden yarina eline tam olarak 1-2 dash gecmesini bekleme. su an üretim nasil ilerliyor bilmiyorum ama 0,000005 gibi rakamlar vardir belki, bakmak ve internetten grafikkarte ile arastirmak lazim. ayrica sadece grafikkarte degil, betriebssystem de cok fark ediyor. misal bircok kisi windows yerine Linux veya daha cok ragbet gören ubuntu sistemini kullaniyorlar. ve minen ettigin program'da önemli, programdan programa üretim yine degisiyor. ve arkadaslarin dedigi gibide almanya'da bu minen olayi kendini karsilamiyor. elektrigi ucuz ülkere gitmek daha mantikli, internette arastirabilirisin. kaldiki bide onun icin flugticket alacan, komple rig'i oraya tasiyacan. orda sistemi kurmak icin yer ayarlayacan, behörde'ler ile ugrasacan. is üstüne is.

ve en kötüsüde bu islerde, 5-10 bin euro yatirdigin islerde eger patlak verirse (kaldiki daha elektrik parasi dahil degil), bu sistem elinde patlar, orda ölü yatirim olarak kösede yatar.

yine herkes kendi hesabini yine kendisi yapsin. bende daha 3 ay kadar önce sifir düsünceyle koyulacaktim bu ise, bir eleman ile görüsmüstüm bana kendi kurdugu 2000€'luk Rig satacakti yari fiyatina, 900€'ya. RX 470'den olusan. tabii düsünmedim'de degil "bu adam kendi bu sistemi bu paraya kurmus, sistem calisir vaziyette, neden satiyor???". demekki minen isine kalkismis, ve basari elde edememis ve Bu anca uzun vadede parasini cikartan bi sistem belki 2-3 yili geckin.

sonuc olarak, agabeylerim ile görüsüp tartistik ve bu isden cekildik. simdi herkes kendi yatirimini direk kryptowährung satin alarak yapti, acikcasi cok memnunum durumdan.

Merhaba Arkadaslar,

biz birtane Etherium PC si kurmayi düsünüyoruz bugün tam aldik derken yarina ertelendi.

Sistemimize gelelim.

ilk olarak bi 6 tane Geforce GTX 1070 Ekran karti almayi düsünyoruz.

CPU lar falan okadar iyi olmasina gerek yokmus. ben iyi almayi düsünordum ama 40-50 eur luk intel pentiumlar yetiyormus.

Asil soru bu Mainboardlarda... Mainboardlarda bazi ASROCK un BtC h1100 ve 81 olan modelleri var.
Lakin benim anlamadigim simdi bu Ekran kartlarini tek Mainboarda takinca riser verbindung ile. mainboard sorun yapiyormu?

Birde Netzteil birtan 1200lük yetermi?

nvidia kartlari mining isinde cok kötü, nvidia'dan uzak dur. minin'de en cok talep edilen kartlar amd'nin yine RX kartlari yada AMD Vega 56 ve 64 müthis kartlar.bulabilirsen ilk önce Vega'ya bakmani öneririm ardindan RX. ama sakin nvidia'ya dokunma. CPU ve RAM 10-20€'luk olsa bile olur farketmez, sadece Mainboard ile uyumlu olmasina özen göster. senin mainboard RIG amacli iyi cok grafikkarte sikistira bilirsin gerekli PCI-E 1x auf 16x Riser'ler olduktan sonra. be quiet'in sayfasinda gerekli watt hesaplayicisi var ordan hesaplattira bilirsin. ve netzteil en effizeint 70% auslasten olursa calisabilir, onuda hesaba kat.

ayrica yine amd vega kartlarina baktimda sifir fiyatlari düsmüs, demekki talep azaldi, hesaba yatmiyor artik..? iki üc ay önce 900-1000€ Vega 56 idi. 64'de de cok az biraz düsüs olmus.

eger sistemkurmada kararliysan, sistemi kurduktan sonra Memory Clock'u übertakten yapmayi unutma, müthis performans artisi alirsin, Core Clock cok önemli degildi bildigim kadariyla. ve bios flasehn ederek yine core voltage - olarak oynaya bilirsin, yani düsürerek, daha az enerji sarf etmesini saglaya bilirsin, daha az elektrik giderleri icin. ama bios flashen bilmiyorsan nasil oldugunu, dokunma. yine riskli bir is. bir hata'da grafikkarte'yi yaka bilirsin.

M40

KaRaBaCaK
19 Ocak 2018, 21:22
aynen Mahmut40 a katiliyorum bende 1aydir falan vega ariyorum ama maalesef yok sifir vega kartlar su ara

Mahmut40
20 Ocak 2018, 00:40
aynen Mahmut40 a katiliyorum bende 1aydir falan vega ariyorum ama maalesef yok sifir vega kartlar su ara

evet hocam zor. status her yerde bestellt. ama caseking 56 serisini satiyor sanirim, ve lagernd. ayrica sifir'da olmasina gerek yok. kleiananzeige de kesin bulunur. cok kullanilmamis.. yatirdigin para böylelikle kendini daha cabuk amorte eder

KaRaBaCaK
20 Ocak 2018, 16:22
tamam da adamlar 7/24 mining ediyor sonra satiyor :D
kleinanzeige de gecen baktim fiyatlar nerdeyse sifiri ile ayni

Acemibiri
27 Ocak 2018, 15:59
Arkadaslar cahillimi bagislayin bu Bilgisayarlara bu kartlari takip calistirip internete baglayninca ne oluyor.
Ne yapiyor bu bilgisayarlar?
Beni bu konuda aydinlatirmisiniz?
Bu Kadar bilgisayar 7/24 Saat iternette ne islem gerceklestiriyor'da Para kazandiriyor?

Acemibiri
03 Şubat 2018, 02:12
bilen arkadaslar cevap yazarsa sevinirim.

Osmanbey34
03 Şubat 2018, 20:56
youtube da bitcoin madencilik yaz ve ara .....

bilen arkadaslar cevap yazarsa sevinirim.

NeSil
04 Şubat 2018, 01:20
Eyvallah Mahmut kardes, evet kurduk iki sistem. suan calisiyor bakacagiz. biri kart basi 31mhs getiriyor rx 570 nitro+ 8gb digerini daha ayarlamayafirastim olmadi rx580 nitro+ 4gb kurduk. onlar suan 27mhs deler. Netzteil yetmiyor sanirim memory clock yaptigimda cöküyor.

Suan icin calistiryoruz bakalim ne olacak bizde merak icerisindeyiz. :)

katiliyorum. mining uzun sürüyor, bide gidip unterhalt bulacan ugrasacan filan filan. stabil olarak devamli üretir iyi yani tek o, fakat azar azar üretiyor yani bugünden yarina eline tam olarak 1-2 dash gecmesini bekleme. su an üretim nasil ilerliyor bilmiyorum ama 0,000005 gibi rakamlar vardir belki, bakmak ve internetten grafikkarte ile arastirmak lazim. ayrica sadece grafikkarte degil, betriebssystem de cok fark ediyor. misal bircok kisi windows yerine Linux veya daha cok ragbet gören ubuntu sistemini kullaniyorlar. ve minen ettigin program'da önemli, programdan programa üretim yine degisiyor. ve arkadaslarin dedigi gibide almanya'da bu minen olayi kendini karsilamiyor. elektrigi ucuz ülkere gitmek daha mantikli, internette arastirabilirisin. kaldiki bide onun icin flugticket alacan, komple rig'i oraya tasiyacan. orda sistemi kurmak icin yer ayarlayacan, behörde'ler ile ugrasacan. is üstüne is.

ve en kötüsüde bu islerde, 5-10 bin euro yatirdigin islerde eger patlak verirse (kaldiki daha elektrik parasi dahil degil), bu sistem elinde patlar, orda ölü yatirim olarak kösede yatar.

yine herkes kendi hesabini yine kendisi yapsin. bende daha 3 ay kadar önce sifir düsünceyle koyulacaktim bu ise, bir eleman ile görüsmüstüm bana kendi kurdugu 2000€'luk Rig satacakti yari fiyatina, 900€'ya. RX 470'den olusan. tabii düsünmedim'de degil "bu adam kendi bu sistemi bu paraya kurmus, sistem calisir vaziyette, neden satiyor???". demekki minen isine kalkismis, ve basari elde edememis ve Bu anca uzun vadede parasini cikartan bi sistem belki 2-3 yili geckin.

sonuc olarak, agabeylerim ile görüsüp tartistik ve bu isden cekildik. simdi herkes kendi yatirimini direk kryptowährung satin alarak yapti, acikcasi cok memnunum durumdan.

nvidia kartlari mining isinde cok kötü, nvidia'dan uzak dur. minin'de en cok talep edilen kartlar amd'nin yine RX kartlari yada AMD Vega 56 ve 64 müthis kartlar.bulabilirsen ilk önce Vega'ya bakmani öneririm ardindan RX. ama sakin nvidia'ya dokunma. CPU ve RAM 10-20€'luk olsa bile olur farketmez, sadece Mainboard ile uyumlu olmasina özen göster. senin mainboard RIG amacli iyi cok grafikkarte sikistira bilirsin gerekli PCI-E 1x auf 16x Riser'ler olduktan sonra. be quiet'in sayfasinda gerekli watt hesaplayicisi var ordan hesaplattira bilirsin. ve netzteil en effizeint 70% auslasten olursa calisabilir, onuda hesaba kat.

ayrica yine amd vega kartlarina baktimda sifir fiyatlari düsmüs, demekki talep azaldi, hesaba yatmiyor artik..? iki üc ay önce 900-1000€ Vega 56 idi. 64'de de cok az biraz düsüs olmus.

eger sistemkurmada kararliysan, sistemi kurduktan sonra Memory Clock'u übertakten yapmayi unutma, müthis performans artisi alirsin, Core Clock cok önemli degildi bildigim kadariyla. ve bios flasehn ederek yine core voltage - olarak oynaya bilirsin, yani düsürerek, daha az enerji sarf etmesini saglaya bilirsin, daha az elektrik giderleri icin. ama bios flashen bilmiyorsan nasil oldugunu, dokunma. yine riskli bir is. bir hata'da grafikkarte'yi yaka bilirsin.

M40

lindows
08 Şubat 2018, 00:22
Selâm arkadaşlar....
Tüm konu ile alakalı yazıları okudum ama eskisine nazaran biraz daha birşey öğrendim desem yalan olur.
Bu konuya Fransız kaldım.
Varsayalım bilgisayarı 6 gtx 1070 kart ile kurduk. Program nereden aliyoruz?
Nasıl olacağını baştan biri anlatsa güzel olur.
Bilgisayarı nasıl bir Bitcoin miner ya çevireceğiz?
Bilgisi olan bizleri bilgilendirsin lütfen.

Osmanbey34
08 Şubat 2018, 17:58
arkadaslar,

1. bu madencilik isleri basit degil. Ebay kleinanzeigena bakin . herkez birsey yaziyor. 1 woche getestet. anschliessen und loslegen.... saticilar cok basit olarak degi satiyor ama gercek böyle degil.... cok püf noktaları var. prozessor iyi olması lazım, betriebssystem iyi olması lazım vs vs.

2. bu ise baslamak istiyorsanız en kolay asic miner. bu gercekten kolay ve tavsiye de ederim. cihazi al bağla. internet ve elektrik lazım. burdan anlatması uzun sürer en iyisi googlen yapın.

Rig bakarsaniz en az bi 180 Mhs olsun bu önemli. ve 8 GB Grafikkarte li alin , 3 ve 4 GB dandik.

suan coió ler düştü ve tam baslama zamanı bu bir fırsat.....

Selâm arkadaşlar....
Tüm konu ile alakalı yazıları okudum ama eskisine nazaran biraz daha birşey öğrendim desem yalan olur.
Bu konuya Fransız kaldım.
Varsayalım bilgisayarı 6 gtx 1070 kart ile kurduk. Program nereden aliyoruz?
Nasıl olacağını baştan biri anlatsa güzel olur.
Bilgisayarı nasıl bir Bitcoin miner ya çevireceğiz?
Bilgisi olan bizleri bilgilendirsin lütfen.

efe-han09
25 Mart 2018, 13:11
sistem icin iyi bir grafikkartin yani kartlarin olmasi lazim saglam en az1200-1500 watt lik bir power sonrasi software ye kaliyor fakat elektirik faturasini iyi hesaplaman gerekiyor ay sonu kazancin giderinden daha düsük olabilir yani en az 500 watt elektirk harcasan aylik bunu elektirk kw ile carpacaksin yani satanlarin cogu elektirik masrafini hesaplamayan ay sonu cikardigi maden den fazla olunca evdeki hesap carsiya uymuyor yani

Osmanbey34
03 Nisan 2018, 21:23
evet arkadaslar yeni minerler cikti . elinizde Grafikkartlar varsa elinizden cikarin !

Gamer ler de biraz rahatlasınlar :)