PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SOYAĞACI ile uğraşan

hOrOz
19 Aralık 2017, 22:14
Selam

arkadşar içinizde ailesinin soyağacı ile uğraşan var mı

ben bir proğram Family Tree Builder ile yaptım aşaği yukarı 300-400 kişi oldu

fakar şöyle agız tadi ile yapacak bir proğram bulamadım

şu anda my heritage sayfasından indirdiğim proğmram ile yapıyorum

fakat bu proğram ücretli

sizin tavsiyeleriniz denir ???

Zerocool
19 Aralık 2017, 23:19
Merhaba Ahnenblatt 2.97a öneririm türkce dil secenegi mevcut ve hemde ücretsiz.

haveri68
19 Aralık 2017, 23:46
yusuf halocoglu yaptigi bir soyagaci sitesi var ama ismini su an hatirlamiyorum ,10 tl para yatiriyorsun sana soyagacini cikariyor

hOrOz
20 Aralık 2017, 18:00
yusuf halocoglu yaptigi bir soyagaci sitesi var ama ismini su an hatirlamiyorum ,10 tl para yatiriyorsun sana soyagacini cikariyor

bizim Türkiye de sanmıyorum pek geriye gidebileceğimizi

Osmanlı da eğer çok önemli pozisyonda olmazsa herhangi bir kayıt zor

Osmanlı vergi kayıtları dışında hiç bir kayıt yapmamış

gidebileceğimz 1800 veya 1900 lü yıllar ondan öncesi hayal

yilmaz68
20 Aralık 2017, 18:06
bizim Türkiye de sanmıyorum pek geriye gidebileceğimizi

Osmanlı da eğer çok önemli pozisyonda olmazsa herhangi bir kayıt zor

Osmanlı vergi kayıtları dışında hiç bir kayıt yapmamış

gidebileceğimz 1800 veya 1900 lü yıllar ondan öncesi hayal

1931 yılı Mayısında, asla affedilmesi ve unutulması mümkün olmayan bir gaflet neticesi, dünya arşivcilik tarihinde tek örnek olarak, Osmanlı dönemi arşiv malzemesi, millî hafızamızın bir bölümü, sorumsuz, kültür ve şuurdan habersiz bir iki kişinin gayretiyle kuru ot ve paçavra fiyatına, okkası üç kuruş on paraya Bulgaristan’a satıldı.

hOrOz
20 Aralık 2017, 18:21
1931 yılı Mayısında, asla affedilmesi ve unutulması mümkün olmayan bir gaflet neticesi, dünya arşivcilik tarihinde tek örnek olarak, Osmanlı dönemi arşiv malzemesi, millî hafızamızın bir bölümü, sorumsuz, kültür ve şuurdan habersiz bir iki kişinin gayretiyle kuru ot ve paçavra fiyatına, okkası üç kuruş on paraya Bulgaristan’a satıldı.

Yılmaz Hocam konu çerçevesinde kalalım ...

Ne kadar haklı olsanda böyle yorumlar ister istemez siyasi tartışma getiriyor ..

mrrebell
20 Aralık 2017, 20:23

dostum ilgini ceker umarim,artikel "Sabah" gazetesi arsivinden,sanirim silmeyi unuttular....ama iyiki de unutmuslar ....

bozuk saat bile günde 2 kere dogru zamani gösteriyor !!!!!!!!

https://www.sabah.com.tr/kultur-sanat/2015/01/06/osmanli-arsivi-nasil-kurtarildi

yilmaz68
21 Aralık 2017, 00:07
dostum ilgini ceker umarim,artikel "Sabah" gazetesi arsivinden,sanirim silmeyi unuttular....ama iyiki de unutmuslar ....

bozuk saat bile günde 2 kere dogru zamani gösteriyor !!!!!!!!

https://www.sabah.com.tr/kultur-sanat/2015/01/06/osmanli-arsivi-nasil-kurtarildi
Demek Osmanlı arşivi varmış 3 kuruşa satılma olayı da doğruymuş, kurtara bildikleri kadar kurtarmışlar.

mrrebell
21 Aralık 2017, 00:14
Demek Osmanlı arşivi varmış 3 kuruşa satılma olayı da doğruymuş, kurtara bildikleri kadar kurtarmışlar.

oradan öyle anlasiliyorsa denecek birsey yok dostum....

yilmaz68
21 Aralık 2017, 00:31
Arşiv meselesi baya eski bir çok platforumda tartışıldı açık oturmadan ele alındı acı ama gerçek olan tarih bağlarımızın yok edilmeye çalışılması.