PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Catida Marder ?

firstantepli
19 Aralık 2017, 15:55
Slm arkadaslar,

geceleri catida Spitzboden sesler geliyor ilk basta fare sandim mausefalle koydum. Ama galiba büyük birsey resmen tik tik yürüdügü belli oluyor. Yani fare degil galiba büyük birsey gibi marder olabilir mi yada ne.Ve spot lambalarim yanmiyordu 3 günden beri baktim onlar kopmus kablolari.

Ne yapmam lazim tecrübeniz varmi
Her yerw baktim acik bir yer yok. Tek tahminim dachziegel ordan girmesi.

TipiTip
19 Aralık 2017, 16:13
Usta BAK buna benzer Kapan al

Rahmetli Babam bununla yakalamisti

Lebendfalle 64 x 21 x 23 cm mit 2 Eingängen + 100 ml Hagopur Lockstoff Drahtfalle mit Bissschutz & Trittbrett professionelle Tierfalle Marderfalle mit Rahmenverstärkung Türsicherung https://www.amazon.de/dp/B01JCW8XNM/ref=cm_sw_r_cp_apa_83roAb0GWCX8H

firstantepli
19 Aralık 2017, 18:39
Tsk ederim usta hemen siparis verdim bakalim insallah olur. Icine ne koyacam acaba yemek icin setin icinde locken icin bir sivi var tek omu.

Bu ara baban icin allah rahmet eylesin mekani cennet olsun ustam.

TipiTip
19 Aralık 2017, 18:47
Tsk ederim usta hemen siparis verdim bakalim insallah olur. Icine ne koyacam acaba yemek icin setin icinde locken icin bir sivi var tek omu.

Bu ara baban icin allah rahmet eylesin mekani cennet olsun ustam.

Aynen siviyi koyucaksin

AMA ayriyetten peynir sucuk salam koy

Kokusundan ceksin

hOrOz
19 Aralık 2017, 18:48
en iyi tavuk yumurta ve balık yazıyor internette
zaten o pakette tuzağa düşürkmek için koku içinde ondanda sürersin

chiko44
19 Aralık 2017, 18:55
ltf öldürme hayvani yakaladinmi birak dogaya gene....

akilsiz
20 Aralık 2017, 10:22
Yakaladiniz da lutfen haber edin merak ettim

talo176
20 Aralık 2017, 16:59
bende merak ettim.. :-)

hOrOz
20 Aralık 2017, 17:16
Yakaladiniz da lutfen haber edin merak ettim

duir bakalım adam daha dün sipariş verdi

bir paket gelsin bu ne acele ?

firstantepli
21 Aralık 2017, 08:47
Sagolun arkadaslar daha gelmedi bugün gelecek bakalim.
Ama arastirdigima göre bunlari yakalayip 50 km uzaga götürüp biraksam bile geri geliyorlarmis. Geldigi yeri bulup kapatmam lazim. Ama hic geldigi yeri bilmiyorum okadarda baktim.

akilsiz
21 Aralık 2017, 16:50
Sagolun arkadaslar daha gelmedi bugün gelecek bakalim.
Ama arastirdigima göre bunlari yakalayip 50 km uzaga götürüp biraksam bile geri geliyorlarmis. Geldigi yeri bulup kapatmam lazim. Ama hic geldigi yeri bilmiyorum okadarda baktim.

sunu izlemende fayda var

https://www.youtube.com/watch?v=gGBSQcvE1WI

tolga1903
21 Aralık 2017, 18:15
Nerde oturduğunu yada ev çevreni bilmiyorum ama gelincik yada sansar(marder ) imkanı olması düşük tavan arasında cogunluk ile Siebenschläfer vardır, tavan aralarını severler

firstantepli
22 Aralık 2017, 17:38
Slm arkadaslar,

Bugün falleyi koydum. Bide kamera bagladim bakalim insallah biran önce girer falleye. Size bildiririm sonuc

TipiTip
22 Aralık 2017, 18:10
Slm arkadaslar,

Bugün falleyi koydum. Bide kamera bagladim bakalim insallah biran önce girer falleye. Size bildiririm sonuc

keske youtube üzeri canli yayin yapsaydin

bizde izlerdik heyecan dolu :-)))

TipiTip
25 Aralık 2017, 16:30
Slm arkadaslar,

Eee usta 3 gün oldu

Yokmu bir faliyet ??

akilsiz
25 Aralık 2017, 20:56
Suclu yakalandi mi ?

firstantepli
25 Aralık 2017, 23:59
Eee usta 3 gün oldu

Yokmu bir faliyet ??

Usta sorma 3 g0n oldu hala tik yok hic dokunmamis ama suan yukarda sesler geliyor. Köder olarak beyaz yumurta ve bir iki salam koydum. Degistirsem mi yoksa dursun mu bir kac gün daha vallah kafayi yemek üzereyim.

TipiTip
26 Aralık 2017, 04:21
Usta sorma 3 g0n oldu hala tik yok hic dokunmamis ama suan yukarda sesler geliyor. Köder olarak beyaz yumurta ve bir iki salam koydum. Degistirsem mi yoksa dursun mu bir kac gün daha vallah kafayi yemek üzereyim.

Ya usta koy Dana eti tavuk eti bol bol koy birseyler

Mesela Erdnussbutter dene

Farede Erdnussbutter inan peynirden Daha cekici oluyor

V/S
26 Aralık 2017, 04:26
Sakin Drakula olmasin :rolleyes:

Biliyorum kötü bir espiri, olmazsa Kammerjäger cagirin,
yani isi uzmanina birakin.

gamberoglu2000
26 Aralık 2017, 09:12
Ya usta koy Dana eti tavuk eti bol bol koy birseyler

Mesela Erdnussbutter dene

Farede Erdnussbutter inan peynirden Daha cekici oluyor

tip tip arkadas sen resmen parti masasi kurdaracan arkadasa mader degil biz bile gireriz kapana :D

firstantepli
26 Aralık 2017, 09:38
Aslinda bende parti masasi yapacaktim hepsinden koyacaktim. Ama okudugum kadariyla bu hayvanlar cok akillimis, parti masasi kurunca tuzak oldugunu anliyorlarmis. O yüzden fazla koymadim. Ama yilbasi yaklasiyor söyle güzel bir masa hazirlicam.

@V/S usta dedigin gibi biraz daha bekleyip olmazsa isi dedigin gibi uzmanina birakacam.

hOrOz
26 Aralık 2017, 09:45
bu konuda internette epey ilginç şeyler var

ilginç olanı bu hayvanlar av yasağı kapsamında

01.03 - 15.10 arası tutulması kapan kurulması ve yakalanması yasak.

sadece bu konuda yetkili olan kişiler kapan kurabiliyor

yakalanmasının ve evden kovulmasının çok zor olduğunu yazmışlar

en iyisi Kammerjäger bir firma ile kontağa geçilmesi deniliyor

Ertekin
26 Aralık 2017, 14:16
Selam arkadasim.eger marder oldugundan kesin eminsen arabalarin motor kismina marder lar girmesin diye kücük bir sinyal verici takiyorlar marder savar gibi birsey o aleti alip ses gelen yere yakin bir yere takabilirsin.umarim rate felan degildir.cünkü bu siralar etraf kayniyor.dikkat etmek lazim

firstantepli
26 Aralık 2017, 21:16
Selam arkadasim.eger marder oldugundan kesin eminsen arabalarin motor kismina marder lar girmesin diye kücük bir sinyal verici takiyorlar marder savar gibi birsey o aleti alip ses gelen yere yakin bir yere takabilirsin.umarim rate felan degildir.cünkü bu siralar etraf kayniyor.dikkat etmek lazim

yani tahminim mader ratte cünkü benim bildigim kablo isirmaz bizim led spotlarin kablolarini isirmis.simdi köder degistirdim ve kameranin yönünüde degistim bakalim nolcak

Ertekin
27 Aralık 2017, 21:09
Rate kablo isirirmi bilmiyorum ama gecen bir abi anlatti.ratelardan kurtulmak icin cam parcalarini cimentoyla karistirip ratelarin geldigi deligi kapatiyor sabah kalkiyorki ne betonu ne cam parcalari silip süpürmüsler igrenc seyler.

Cahit
27 Aralık 2017, 22:26
Marder (Sansar) olsa çatıda çocuk gürültüsü kadar sesler gelirdi.
Çiğ Yumurta Koy (Rohei) alan olursa Sansardır, dokunan yoksa Rattedir.
fare kapanına nutella koy, bir iş arkadaşım bir çok denemeden (peynir,et...) sonra Nutella ile yakalayabilmişti. Kısa zamanda yakalarsın eğer ratteyse.
Kamera yerleştirdiğini yazmışın, görüntülere hayvan girmedi mi daha?
Sesler geliyor mu daha çatıdan?

firstantepli
28 Aralık 2017, 00:49
Marder (Sansar) olsa çatıda çocuk gürültüsü kadar sesler gelirdi.
Çiğ Yumurta Koy (Rohei) alan olursa Sansardır, dokunan yoksa Rattedir.
fare kapanına nutella koy, bir iş arkadaşım bir çok denemeden (peynir,et...) sonra Nutella ile yakalayabilmişti. Kısa zamanda yakalarsın eğer ratteyse.
Kamera yerleştirdiğini yazmışın, görüntülere hayvan girmedi mi daha?
Sesler geliyor mu daha çatıdan?

Usta sesler geceleri geliyor dün sabah 4 yine baya sesler geldi uykudan kalktik. Dün salam ve peynir koydum yarin ozama nutella koyayim birde onu deneyim. Dedigin gibi ilk basta cig yumurta koydum ellemedi bile. Ve kamerada hala cikmadi.
Usta cig yumurta kirip mi koymak lazim yoksa oldugu gibi mi.

gamberoglu2000
28 Aralık 2017, 01:02
zehir koyma antepli gider bir yerde ölür kalir kokusundan evde duramassiniz.Yillar once babamin kaldigi evde mutfakta bildigin lesch kokuyor ilk zamanda biz sandikki bir yerlere et dustu yada bozuldu aradik heryeri temizledik halen koku gitmedi birak gitmesini aksine cogaldi kullanilmayan piriz vardi mutfakta ihtiyac oldu o ara fisi taktim tik yok calismadi sigortada atmadi sasirdim söküp bakim icine diye actim pirizi arkasinda delikle pirizin arasinda koskoca fare ölüsü simdi anlasildi dedim bu lesch kokusu kabloyu isirmis ceryan carpip olmus fare bunu yasadim onun icin diyorum zehir kullanma basina bela alirsin kolay gelsin.

firstantepli
28 Aralık 2017, 01:04
zehir koyma antepli gider bir yerde ölür kalir kokusundan evde duramassiniz.Yillar once babamin kaldigi evde mutfakta bildigin lesch kokuyor ilk zamanda biz sandikki bir yerlere et dustu yada bozuldu aradik heryeri temizledik halen koku gitmedi birak gitmesini aksine cogaldi kullanilmayan piriz vardi mutfakta ihtiyac oldu o ara fisi taktim tik yok calismadi sigortada atmadi sasirdim söküp bakim icine diye actim pirizi arkasinda delikle pirizin arasinda koskoca fare ölüsü simdi anlasildi dedim bu lesch kokusu kabloyu isirmis ceryan carpip olmus fare bunu yasadim onun icin diyorum zehir kullanma basina bela alirsin kolay gelsin.

Usta aynen bu dedigin icin bende zaten zehir kullanmak istemiyorum. Bir yerde ölüp kalacak gelde ara

OrLoW
28 Aralık 2017, 01:44
Büyük faredir dostum o büyük ihtimalle anca seslerini sabaha karşı 4 le 5 arası duyarsın..

O saatlerde oynamaya geçerler ki tek değildir o o yüzden seslerini duyarsın birbirlerinin arkasında koşuştururlar ses yükselir..

Umarım çiftiyle beraber girer kapana zor ama belki götürüp ormanlık bir alana salarsın

( Lütfen öldürmemeye çalış dostum o evde yaşıyorlarsa mutlak bir nedeni vardır evin hayrınıda bereketinide götürmesin )

aksarayli
28 Aralık 2017, 02:08
Eger marder ise bir köpek kuaföründen köpegin killarini al yeterince.Daha sonra kadin ten coraplari ,corabin icine yeteri miktarda killari doldur ve hayvanin girebilecegi noktalara bagla.Bosuna zehirle, tuzakla ugrasma.

Evvelki sene arabamin icine motor bölümüne marde girdi kaplolari ön düsemeyi hepsini parcaladi.Yaklasik 700 € hasar acti.Hicbirsey ise yarama almadiigim sey kalmadi.Motor bölümüne köpek killari bagladim kokusundan artik marder yaklasamiyor.

careyi köpek kilinda buldum sükür simdi marder falan birsey yok.Aklinizda bulunsun arabaniza falan marder gelirse köpek kili derdinize care olur unutmayin.

Saygilar...

firstantepli
28 Aralık 2017, 10:38
Selam arkadaslar,

Azda olsa bir gelisme var. Dün gece kameraya yakaladim bizim cati ile orta kat arasi bosluguna kamerayi koymustum. Dün gece kameraya yakaladim mardar degilmis. Büyük fare yada ratte bilmiyorum. Ama galiba ratte videoda belli oluyor biraz daha büyük birseye benziyor. Resim ekledim

https://picload.org/thumbnail/dddllpwa/c83ebf5a-037d-4321-ab6a-6963b45.jpg

akilsiz
28 Aralık 2017, 10:59
Selam arkadaslar,

Azda olsa bir gelisme var. Dün gece kameraya yakaladim bizim cati ile orta kat arasi bosluguna kamerayi koymustum. Dün gece kameraya yakaladim mardar degilmis. Büyük fare yada ratte bilmiyorum. Ama galiba ratte videoda belli oluyor biraz daha büyük birseye benziyor. Resim ekledim

https://picload.org/thumbnail/dddllpwa/c83ebf5a-037d-4321-ab6a-6963b4.jpg

resim cok kücük... sanirim fare veya rate ya tuzak kurarken eldiven veya gazete ile yicekleri koymaniz lazim diye biliyorum, cünkü insan kokusunu aldinda tuzak oldugunu anliyorlar ve yemiyorlar

gamberoglu2000
28 Aralık 2017, 11:59
fare bu fare kapani kur iki uc yere oyle dene yakalanir.

OrLoW
28 Aralık 2017, 22:41
Selam arkadaslar,

https://picload.org/thumbnail/dddllpwa/c83ebf5a-037d-4321-ab6a-6963b4.jpg

Tam tahmin ettigim gibi büyük fare bu dostum kapan işini görür mutlak bir ara girecektir..

firstantepli
30 Aralık 2017, 00:44
Slm arkadaslar,tam müjdeyi vermek icin yazacaktim kapanda yakalandi diye. Ama resmen sesler yine geliyor ve kameraya yakaladim birtane daha var. En iyisi yarin yada haftaya Kammerjäger aramak olacak.

TipiTip
30 Aralık 2017, 00:48
Slm arkadaslar,tam müjdeyi vermek icin yazacaktim kapanda yakalandi diye. Ama resmen sesler yine geliyor ve kameraya yakaladim birtane daha var. En iyisi yarin yada haftaya Kammerjäger aramak olacak.

Kardes Kammerjäger öncesi fare zehiri koy o zaman sende

Ebayde Angebot var Kammerjäger bir sürü para alir simdi

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F351 596256915

firstantepli
30 Aralık 2017, 01:01
Usta haklisinda ama bu zehir olayida nerede ölüp kaldigi belli olmaz diye. Yada bir iki kapan daha birakacam. Bakalim belki bu ozaman son dur insallah. Aynen kammerjäger acaba bilen varmidir nekadar tutar diye. Bu ara 3 tane schlagfalle var bide o aldigim lebendfalle. O birini schlagfalle yakaladi üzerinde nutella sürmüstüm ona düstü, belki bilmek isteyen olur diye.

OrLoW
30 Aralık 2017, 01:02

Ses duyuyorsan zaten çifttir onlar tek olursa sesini duyamazsın.. Tek hayvan oynamaya kalkmaz hızlı harekete girmez anca çift olunca birbirleri arkasından koşmaya başlayınca seslerini duyarsın.. Normalde kapan işini görür ama sen bilirsin tabiki..

Zehir tavsiye etmem hayvan rahatsızlandığını anlayınca kuytu köşe yere girer orada ölür bulamazsın leş kokusu sarar sonra ..

Der_Alchemist
30 Aralık 2017, 20:39
Onlar Naturschutz altında oldukları için öldürmesi yasak. Ama işin beter olan yanı yakalayıp ormana götürürsen geri geliyorlar. Ya avcıya götüreceksin yada kimseye söylemeden işi hal edeceksin.

Cologne
31 Aralık 2017, 00:32
Arkadasim Öncelikle gecmis olsun, cünkü bu hayvan seni bayagi ugrastirir.

Bunlardan bir cift Benim dükkanin üzerine yani cati arasina yuva yapmislardi. Disarda ne buldularsa yakaladilarsa catiya tasiyorlardi. Catiyi cöplüge cevirdiler. Ayrica ikidebir benim telefon kablolarini ve lektrikli tor un kablolarini kemiriyorlardi. Cok akilli olduklari icin kablolarda ekeltrik varken degil, gece elektrik yokkken yani kablolar sogukken kemiriyorlar. Ne yaptiksa kurtulamadik. Zehir mehir fayda etmiyor cünkü zehirli bir seyi yemiyorlar.
Bir gün yine catita patir patir kosarken bir müsterinin dikkatini cekti, adam marder oldugunu hemen anladi, bu konuyla ilgili biraz konustuk ve bana sakin bunlari öldürme koruma altindalar basina is alirsin dedi. Ne yapacagim diye sordugumda Tierschutzverein var oraya bildir onlar yakalayip götürüyor dedi.
Bende aynen öyle yaptim Tierschutzverein e bildirdim, adam lar ellerinde özel tuzaklarla felan geldiler, tuzaklari kurdular ve gittiler. Gelip kontrol ettiklerinde hayvanlar yakalanmisti ve alip götürdüler..
Internetten bir arastir istersen bulundugun bölgedeki Tierschutverein la irtibata gec bakalim onlar ne diyecek

akilsiz
08 Ocak 2018, 03:13
Ne oldu acaba

firstantepli
08 Ocak 2018, 23:47
Usta hala ugrasmaktayim sorma sanirim zehir kulanmam sart oldu