PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düzgün Almancasi olan yardim edebilirmi?

kenan24
18 Aralık 2017, 02:02
Konu kapanabilir tsk

V/S
18 Aralık 2017, 03:24
Sizin yerinizde olsam Rechtschutz yapip, az bekledikden sonra hem Avukata
bu gerekceyle Androhung eines übels, ua. wegen Verletzung des Persöhnlichen Rechtes,
Datenschutz und üblernachrede. Diskriminierung

Arkasindanda Evsahibine sikayetde bulunurum, ve sürekli bizi gözüklüyor
ve dinliyor ve cocuklarimi korkutuyor derdim.

Bu yaziyi anladigim kadariyla bu herife vereceksiniz, bence degmez.

kenan24
18 Aralık 2017, 09:31
Evet Rechtschutz var zaten ama suan prüfen yapiyorlar olayi ondan sonra gidebiliyormusum avukata, ama olayda isyerini karistirmak istemiyorum ve avukati kabul etmezlerse kendim adama cevap vermek istiyorum neyin ne oldugunu anlasin diye

Gercekler 2.0
25 Aralık 2017, 02:22
Ben Alman vatandasin yazdiklarinin icinde ellen tutulur birsey yok.

Benin tavsiyem yinede su. Özelliklen, merdivenlerde sesimizi biraz sessiz konusmak lazim. Benim bir komusum var, misafir ugurlarken, hic demiyor, sabah mi aksammi, sesini ayarlamiyor. Kendisi farkinda bile degil. Ben sesimi cikarmiyorum. Hergün nede olsa misafiri gelmiyor diye.

Bu kisi yabanci düsmani belli. Belkide piskolojik rahatsizligi var. Yasalar senden yana. Onu kendiside bildigi icin, kendi kendine köpürüyor. Önemli olan senin ve cocuklarini bir anlik sinir ile yanlis birsey söylememek. Yoksa mahkeme önünde de kaybedersin.

Böyle kisilerde baska ise yarayan seyler, o kisi ile hic münakasaya girmemek. O kisi yokmus gibi yasamak. Hic cevap falan vermemek. Belki insan kendini zor tutuyor, ancak sen ne kadar ona karsilik verirsen, okadar daha fazla yapar. Karsilik vermedinmi, kudurur.

Baska önemli olan konu, öbür komsularin olaya nasil bakmasi. Eger 10 komusun varsa binada, git zillerine bas ve konus. Sor kendilerine, sizin bir yanlisiniz varmi diye. Eger yok derlerse, eline hazirlamis oldugun listeye bir imza al. Eger listeyi imzalamak istemezlersede, sorun degil, hangi saatde, hangi komsu ile konusdugunu not al. Elinde delil olur.