PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iş kurmak ve alınabilecek devlet destekleri

ildil
18 Aralık 2017, 00:37
Arkadaşlar, her türlü ticaret, esnaflık, küçük üretim teğsisi, kurs ~ .. her ne olursa! yani işle ilgili her ne varsa!
Ne, Nasıl Yapılır!
devlet destekleri, vergi indirimleri, Mümkün mertebe Türkçe Hem tecrübelerinizi hemde bilginizi paylaşırsanız çok sevinirim..

hOrOz
18 Aralık 2017, 11:37
Önceleri devlet kendi iş yeri ( Ich-AG) kurmak isteyenlere bir sürü destek sağlıyordu

ama ne yazıkki bu konuda bunu istismar ettiler ve devlet bu desteği kaldırdı

ilk olarak ne yapacağını bir konsept olarak hazırlıyor sonra bunu onaylatıyordun

ve sana devlet bir süre için sana destek ödemesi yapıyordu

ama bunu 2011 senesinde kaldırdılar

Nrwbank (www.nrwbank.de) veya KfW-Bank (https://www.kfw.de/kfw.de.html?wt_cc1=brand&wt_cc2=home&wt_mc=2589701022_51175875822&wt_kw=p_2589701022_kfw%2520bank&wt_cc3=2589701022_kwd-582975054_51175875822) iş kurmak isteyenlere %1 den başlayan faizli micro.macro kredi veriyor ama dediğim gibi sağlam bir konseptin olması gerek

sen daha ne yapacağını karar vermemişsin ... sakın bakkal dönerci açacağım diye gitme

vergilerde kolaylık gösteriyorlar

ama Türkiye deki bir devlet desteği bekleme

ildil
18 Aralık 2017, 18:07
Yaa Güzel kardeşim, Ben zaten bakkal yada dönerci açacak olsam söylerim! Ayrıca onunla ilgili başlıklar var zaten oraya bakar ufak tefek bilgi sahibi olurdum!
Ben türkiyede az buçuk ticaretle uğraşmış biriyim, burada hangi sektörde daha başaralı olabilirim hangi sektörde karlı olabilirim bunları araçtırmadan neden saplanıp kalayım! Benim ilk önce burası hakkında bilgi edinmem lazım, devlet yardımı alabilrmiyim, ne kadar kıredi çekebilirim kendi durumumla birleştirip, bak bu söktör başarılı olabilirimdiyebilmeliyim demi! ayrıca benden sonrada insanlar faydalanabilsin diye derli toplu bi başlık olsun istedim!
Bi arkadaşımızda sanırım kimse kendine rakip istemez gibi birşey söylemişti! Ticarette ana kural VERMESSEN ALAMASSIN' dır! Yani zaten koca almanyada bir avuç türkün yaptığı yada yapacağı ticareti kıskanan varsa O kişiye tavyisem doktora gitmesidir! Kimse kimsenin kısmetini yiyemez! herkesin rızkı ayrıdır tabi biraz inancı varsa!

ET24
18 Aralık 2017, 18:17
Horoz Usta yanlis birsey söylememiski.
Ben 19 Yaslarimin sonunda bir kuru temizleme dükkani devir aldim. Franchise olarak. Suan 22 yasima girmek üzereyim ve iki senedir kendi dükkanimizda allaha sükür rizkimizi ariyoruz.
Kolay birsey degil selbsständig olmak usta onu sana söyliyeyim. Ama sen esnaflik yapmissin, bilirsin. Yinede türkiyeye benzemez burasi.
Iyice arastirmalisin. Kredi isi Horoz ustanin dedigi gibi, konsept isi, yoksa sanirim zor kredi verirler. Suanki is durumu nasil?
Hayirlisini diliyorum

ildil
18 Aralık 2017, 19:33
Yaaa Arkadaşlar ben kötü bişey söylemedimki hOrOz arkadaşa, sadece benim amacımı anlamadığını belli etmek istedim! hORoz armadaşa teşekkür ederim banka falan ufak tefek bilgi vermiş gene saolsun.
TipiTip arkadaşım amacım;
Almanyada uzun zamandır yaşayan yada burda doğmuş buranın ticaretini ve devlet ticaret ilişkisini bilen, yada sıfırdan başlayıp belli bir işte başarılı olmuş yada başarız olmuşsa nedenleri ile birlikte tecrübelerini ve bilgilerini paylaşırsa! hem biz hemde bizden sonraki gurbetciler bu başlığı okuyup faydalansınlar diye yararınolabileceğini düşündüğüm bir başlık açmak istedim!
Yani öncelikle sadece ben demedim! Sadece şu iş deseydim kendimi düşünmüş olurdum, ayrıca illa şunu yapacam demekte çok sağlıklı değil! heleki çoğu şeyini bilmediğin yabancı bir memlekette isen!
Ticaret odasındaki her meslek demiyoruz bu forumu okuyup belki birilerine faydam olur, yardımı olur diye düşünen iyi niyetli tecrübe ve bilgi sahibi insanlardan yardımlarını talep ediyorum umarım ayıp etmemişimdir!

OrLoW
18 Aralık 2017, 20:04
Ah be güzel kardeşim benim silinen mesajı okusaydın orada açık açık birşeyler yazmıştım senin konunla alakalı gerçekler ama silindi malesef..

Ben senin sorduğun soruyu çok çok iyi anladımda ....işte

Mesela ben internetten satış işlerine meraklıydım, Bu forumda bu işi yapan çok kişi var ..Yani evden çalışacaksın internetten satış yapıcaksın

hatta özel mesaj yoluylada yardım istedim bilgilerini aktarsınlar diye (Allah razı olsun bazı arkadaşlar cevap verdi ) bazıları insan yerine koymayıp cevap vermeye tenezül bile etmedi yineden sağolsun..

Verilen cevaplar ( Gewerbe al, sonderposten ürünler al sat ) Bu kadar..bitti sen bu cevaplardan ne kadar ne anladıysan...

Bu böyle olmuyor arkadaşım kestirme hani öğretinde bizde yapalım hata yapmayalım..

Biz bazı gerçekleri göz ardı etmeye alışık bir toplumuz ( aman oda yaparda ekmeğime taş koyar bu kafaya sahibiz )

Ben kendim änderungsschneider im ama yapmıyorum bulundugum yerde mekan çok. Evde yapıyorum ufak tefek ..

Mesela bu işi ben yapıcam bilmiyorum bana yardım eder misin öğretir misin ? hevesim var mekan acıcam dese biri ben seve sever yardım ederim neden etmeyim benim rızkımımı kesicek Allah herkezin rızkını ayrı koyar..

is_for_you
02 Haziran 2022, 15:26
Devletin sağlamış olduğu KOSGEB adı altında bir çok hibe sunulmakta. (https://devletyardimi.net/kosgeb-mantar-yetistiriciligi-destegi-ve-kursu) Buradan aldığınız sertifikayla projelendirip hibe alabiliyorsunuz.