PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Auskunftspflicht gegenüber den Krankenkasse...

KETLA
16 Aralık 2017, 06:07
merhaba arkadaşlar,

konuyla belki alakası yok ama benim bir sorum olacak, 6 ay evvel almanya da annemi hastaneye yatıracaktık ama her nedense Betreuung olmadığı için hastaneye yatırmakta biraz zorluk çektik, bu olayın akabinde Babam annemi alıp türkiye ye götürüp orda özel bir hastaneye yatırdı....şimdi gelelim benim soruma, geçenler de MDK`ya annem bu sene TR`de hastanede yattı filan dedim, tabiki Krankenkasse annemin bu sene türkiyeye bilmiyor ....şimdide Krankenkasse anemin Passaportunu görmek istiyor, mecburmuyum onlara Pasaportu göstermeye.

saygılarımla

hOrOz
16 Aralık 2017, 12:04
Çekinceniz nedir ?
AOK Pasaportu niye görmek istiyor ?

KETLA
16 Aralık 2017, 14:17
mrb,

durum şöyle, eğer bakımparası (Pflegegeld) alınıyorsa yurtdışında en fazla 42 gün kalabiliyorsun daha doğrusu 42 gün ödüyorlar. Bazı nedenlerden dolayı 6 ay evvel annemi hastaneye yatırmakta çok zorluk çektik, elimde o zaman filan Betreuung yoktu dolayısıyla doktorlarda veya hastaneler einweisung için Betreuungausweis getirin diyorlardı......babam 6 ay kalmak niyetiyle annemi aldı doğru türkiyen nin yolunu tuttu ve özel bir hastaneye yatırdı, nedenini bilymiyoruz ama türkiyede daha da kötüleşti.

geçenlerde Höherstufungsantrag yaptım, karıya da ağzımdan kaçırdım....türkiye gitme işinı, simdi de Reisepass istiyorlar.

hOrOz
16 Aralık 2017, 15:23
Hocam para alırken herkes alıyor amenna şapur şupur
ama haksız yere ödeme yapılmışsa saçmalık,böyle şey olurmu diyerek geri ödenmek istemiyor.

Bence normal pasaportu görmek istemeleri
ve eğer haksız bir yere ödeme yapılmışsa geri istemeleri.

webci
16 Aralık 2017, 15:36
Arkadaslar gecen bir konuda da yazmistim..
Hak ve hukukumuzu taniyalim, devlet kurumlarinin hak ve hukuklarini bilelim...bilerek suc isleriz yoksa diye ve malesef gene karsimiza cikti..burada kanunlari bildigi halde suc islenmistir,belki olmaz yakalanmaz ne olurki diye dusunulmus..
Isin dogrusu her ihtimale karsi hastalik sigortasina gidip yurtdisi ziyareti onaylanmaliydi..ne olurdu??o zaman zarfi icinde bakim parasi odenmezdi..simdi ne olacak??zamanlar geri odendigi gibi sucun teskili ispatlanirsa cezasi odenme riski de var,ayrica sigorta dolandirildigi ihtimalini de goz onunde bulunarak sigortayi komple olmasada bakim kismini iptal edebilir..
A,rica versschlechterungsantrag yapmak istediginizi beyan edip obur taraftan policeye riayet edilmiyor..
Simdi elini vicdanina koyarak cevap verecek olsan sigorta da sen olsan ben de bu sucu islesem bana ne cevap yazardin???