PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Krankenkassede mektup

Hakan741
14 Aralık 2017, 22:24
Herkese iyi akşamlar

Bana krankenkasseden mektup geldi ve dedikleri doktor terminine gitmem gerekiyormuş ama 2 haftadir krankenscheinim var ve bu hafta son oluyordu yani bu krankenkasse olayını benim chef aramiş kontrol edilsin diye ve ne yapma gerekiyor acaba yardımcı olurmusunuz lütfen ilk defa başima böyle birşey geliyor haa ve ben krankdeyken chefimle konuşma yaptım wegen kündigung falan aufhebungsvertrag verirmisiniz gibisine yani taş catlasin yarım saat belki konusmadım sonra baktım bugün bu krankenkasseden mektup geldi eger işe giserseniz bu doktor termini ne gelmek zorunda degilsiniz diye

yilmaz68
14 Aralık 2017, 22:40
İşe gider 1-2 hafta sonra tekrar kranka çıkarsan sorgusuz işten çıkarırlar, dikkat et doktorun verdiği sürece krankını yap.
Doktor iyileştin git çalış diyene kadar arada kalma.
Şefler genelde gel çalış illede doktor 3 hafta verdi 2 hafta verdi erken iyileşir sen gel derlerse bu tuzaktır.

hOrOz
14 Aralık 2017, 23:04
Krankkasse nin seni çağırması normalde ama seni 2 hafta sonra çağırması normal değil gelen yazıda BEM filan yazıyormu

Hakan741
14 Aralık 2017, 23:05
Benim bilmek istedigim benim chefim mecbur mu benim krankenkasseyi arayıpta sunu kontroll edin diye ?ama benim bildigim aradan 5 hafta ayni hastalıkla bogusuyorsam ozaman derim ok ama aradan 2 hafta gecti ve ben krank dayken de gittim cheff le kündigung olayını konustum bunun gicikligina mi yapıyor acaba

Hakan741
14 Aralık 2017, 23:19
Hayır kardeş BEM falan yazmıyor

webci
14 Aralık 2017, 23:41
Iki hafta veya uc hafta veya dort hafta chefin senin numara yapip yapmadini ogrenmek istiyor o yuzden herkese ortak bir bakima uzman doktora cagirip rapor istiyor..bu normaldir..
Demek sen daha onceleride hastaligin dolayisiyla rapor aldinki ogle dusunuyor..arkadasin birine 5.hafta ve 3.haftada boyle birsey uygulanmisti..eger karar calisirlik durumun positiv olursa calisirsin aksi taktirde cherfin de birsey yapamaz ve krankin tadini cikarirsin ve daha da ileriye gidebilirsin,burasi tabiki biraz yokuslu ve fedakarlik ister..
Yukarida arkadasin yazdigi uzere chefde cambazlik sinyalleri uyandirmissin,akilli davranmayip kendini yemlemissin..

Hakan741
14 Aralık 2017, 23:47
Beni de tedirgineden buydu acaba hastayken chef ile konusmus olmam hatamıydı demekki buda kulağima küpe olsun.ve ben hic doktora falan gitmim yok chefim falan size inanmiyor gibisine beni krankenkasseye şikayet etmiş ve krankenkasse kendi dokyotuna cagiriyor gibisen ama neyse krankenkasseyi araıp işr gidecegimi söylim 1 hafta dişimi sıkar sonra tatile ayrılıyor ve seneye basarim devam krankı degilmi

Hakan741
14 Aralık 2017, 23:49
Vallah iş yerinden cıkmak istiyorum keşke böyle birşey yapmasaydım dicem ama iş işten gecti ne yapalım

webci
14 Aralık 2017, 23:58
Sen yine is yerine git,seni bir guzel mobbing yapsinlar,sende uzerine bindir ama isine git ve gec kalma,sonra krank patlat 3 veya 4 hafta sonra olayi doktoruna anlat,mobbing,pisikokojik baski falan filan,,piskopattan termin aldir..madem calismak istemiyorsun..cozum bu..
Paran azalir derdin cogalir,,bunlari unutma!!!

Hakan741
15 Aralık 2017, 00:12
Kimse mobbing yapmaz da serbestim iş yerinde karişanim yok sadece hep geceilik insani mahfediyor bu yüzden iş yerinden cıkmak istiyorum..
1 hafta calisir sonra tatile giriyor saten ve tatil bittikten aonra gene basarim krankı

clon
15 Aralık 2017, 07:54
Kimse mobbing yapmaz da serbestim iş yerinde karişanim yok sadece hep geceilik insani mahfediyor bu yüzden iş yerinden cıkmak istiyorum..
1 hafta calisir sonra tatile giriyor saten ve tatil bittikten aonra gene basarim krankı

Herseyden önce önemli olan
Kac senedir orda calisiyorsun ?

Hakan741
15 Aralık 2017, 11:43
3 senedir unbefristet

gamberoglu2000
15 Aralık 2017, 15:15
ben boyle insanlari anlamakta zorluk cekiyorum benim is arkadasi var aynen bu arkadas gibi krank kagidini kendi getirir herkez arkasindan gulur ah uh yapar guya millete hasta oldugunu gosteriyor madem hastasin doktor birde hastaligini ayaga kalkmayacak diye rapor ediyor bizimki kendi getiriyor yahu cok gulunc sey bunlar aptalca hasta insan nerde olur evinde ben boyle biliyorum sen arkadasim kalkip birde sefinle muhabbete gidiyorsun kusura bakma akil var mantik var.

belalimisa
16 Aralık 2017, 05:42
Hakan741@ kardeşim,
bilmiyorum kac senelik iscisin o firmada ama , size şunu söyleyeyim. Belkim çoğu arkadaşlar bilmeye bilir , sadece bas raparu derlerde, amma lakin bu iş öyle kolay birşey değil. Piskoloji olarak rapor yapacaksın ya misal , sizin gerçekten piskolojiniz bozulacak stressler gekecek bu paranın az gelmesinde veya devamlı evde durmakta. Bunun sonra BEM işin icine girecek orda bir size dert çıkacak . Zaten siz bir hata yapmışsınız başta. Sunuda söyleyeyim illakine size bir Avukat gerek olacak , Çünkü en az 2 kere mahkeme yüzü gideceksin eğerki Rechtschutz yoksa hic kalkışma derim.