PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : en sahibi ile sorun

ibra48
08 Aralık 2017, 23:03
Merhaha üstatlar,

2017 mart ayinda kiraladigim evden 2017 kasim ayinda kendim istegimle ayrildim.toplamda 8 ay kaldim. komsularin soyledigi; Benden önceki kiraci 2 ay evde kalmis ve o girmeden evi tamamen renovierung yaptirmis. Eski kiracinin babasi alt katimda oturuyor adam cok sikinti cekmis oglu evden cikarken, kil tüy bahane edip 2 aylik kausyonun ustune yatmis ev sahibi.. Komsularin ve eski kiracinin babasinin bana dedigini yaparak son 2 ayin kirasini yatirmadim Kausyondan dussun diye,. Ki komsum böle sizin gibileri bulup kisa sure kalanlari bulup evin renevierungunu bedavaya getiriyor dediler.. ayni sekilde benim kausyonu yer dusuncesiyle son 2 ay ödemedim. Adami babasi dahil seveni yok tabi bende sonradan ogrendim bunu.

Kontratta evi boyatmam gerektigi yaziyor ve ben ev zaten yeni boyandigi icin ve temizlettigim icin boyatmadim evi cok temiz biraktim ve foto cektim nolur nolmaz diye.... internette 5 yil onceden boyatilmaz seklinde yorumlar var..

Simdi sorum bu ev sahibi ile davalik olsak ki avukati varmis ve avukata verecegini soledi ki türk evsahibi ! Birde neben kosten hesaplamasi seneye hesaplacak ordan da kesinlikle alacagim vardir cunku 1 ay almanya da 1 ay tr de kaldim evde cok kalmadim.Komsular burdan bisi cikmz dediler, bilemiyorum...

ne cikar burdan bi bilgisi ve tecrubesi olan üstatlar varmidir ? kaybedersem ne kadar avukat mahkeme parasi öderim ? kirayi yatirmadim diye direk suclu mu sayilirim ?

murat39
09 Aralık 2017, 10:28
Merhaba
Ev sahibi problemli biri anlattigina göre sikinti yaratir.
Sen kendin avukata gitsen.Avukatlar tartisilan bedel üzerinden paralarini aliyorlar.Su an Rechtschutz yapsan 3 ay bekleme süresi var.birseye yaramaz.

Kirayi alir.Avukat i varmis.Sana süre tanir.o Sürede yatirmazsan Ayligina Fänden yapar yine alir.oradan kurtulamazsin.Is sufana kadar yansir.
Kira konusunda haksiz cikarsin.Cünkü karsindaki avukatla üzerine geliyor ve anlayissiz anlasilmiyorsa.

En iyisi bulundugun yerde Mieterverein vardir oraya hemen üye ol.Onlarda bekleme süresi yok hemen bakarlar.Mahkemeye kadar gidiyorlar.En uygun bu sekilde bas edebilirsin.Seni de hak hukuk acisindan detayli bilgilendirirler.

Memoli1976x
09 Aralık 2017, 12:13
Arkadasim sen hakli yerde iken kendini neden haksiz yere düsürüyorsun?

Kautsiyon ile kira ap ayri bir olay!

Kirani ödemeyipte kautsiyondan alsin düsüncesi cok yanlis.

Sen kirani öde evde birsey yoksa kautsiyonu sana vermemezlik yaparsa, ozaman sen avukata gidersin..

Böyle yaparak kendini haksiz duruma düsürürsün.

ibra48
12 Aralık 2017, 15:19
üstatlar eksik olmayin..

Adam daha onceki kiracinin kausyonunu vermemis ... ayrica neben kostan ayarlama isini de kafasina gore yapiyormus komsulardan duydugum kadar... Yani adam hicbir sekilde guven vermedigi icin yatirmadim son 2 ayligi.. Amacim para vermemek degil... Evden cikarken tehtid eder gibi konustu.. görgüyüz adam.. avukat olayina da yabanci oldugum icin zaten girmedim bu konuya.. yoksa avukata da giderdim.. Bu adam kausyonun ustune yatmak icin heryolu dener bi izlenim olustu bende. ki komsular da hep bu sekilde soyledi.. TR de olsa yuzune tukurecegim adam burda yeniyiz diye kandirmaya dolandirmaya calisiyor zaten de taktigi buymus bu adamin!

Osmanbey34
12 Aralık 2017, 15:40
arkadas sen konuları bir birini karistiriyorsun.

1. kira ayri
2. kaution ayri

gerisi de varsayım "" ben yabancıyım vs" burası almanya. almanyada kanunlar ve avukatlar konuşur ! sen hakliyim derken haksiz yere düşme.

ev sahibi ile problemleri tek avukat yönünde çözersin. ayrıca ev sahibi türk olsun alman olsun uningtressant ve diler komşuların dedikleride hic kimseyi bağlamaz.

gecmis olsun doğrular karar ver yoksan basın agrir.

üstatlar eksik olmayin..

Adam daha onceki kiracinin kausyonunu vermemis ... ayrica neben kostan ayarlama isini de kafasina gore yapiyormus komsulardan duydugum kadar... Yani adam hicbir sekilde guven vermedigi icin yatirmadim son 2 ayligi.. Amacim para vermemek degil... Evden cikarken tehtid eder gibi konustu.. görgüyüz adam.. avukat olayina da yabanci oldugum icin zaten girmedim bu konuya.. yoksa avukata da giderdim.. Bu adam kausyonun ustune yatmak icin heryolu dener bi izlenim olustu bende. ki komsular da hep bu sekilde soyledi.. TR de olsa yuzune tukurecegim adam burda yeniyiz diye kandirmaya dolandirmaya calisiyor zaten de taktigi buymus bu adamin!

elektroniker
12 Aralık 2017, 18:16
acele etme bekle bakalim bi -- ne gelecek ne istiyor -- ona göre devam edersin

gamberoglu2000
12 Aralık 2017, 18:51
sen kirayi vermemekle buyuk hata yapmisin avukata giderse kontonu fanden yapabilir schuffaya bile gider bu boyle dedi su soyle dedi boyle seyleri yarin mahkemede nasil aciklayacaksin ahmetin mehmetin dedigi gecmez kanunlarda sen kendi kafana is yapamassin o sana kautionu vermiyorum diyecekti sen onu mahkemeye verecektin simdi tam tersi oluyor ve o hakli cikacaktir mahkeme masrafida sana yuklenecektir yuksek ihtimal simdi sen hesabini yap bakalim uc aylik kautionmu yoksa mahkeme masrafimi?

ibra48
13 Aralık 2017, 01:07
Haklıyken haksız olmak...
Neyse bekleyelim bakalım ne çıkacak..
Avukatlık olursak herşey olması getektiği gibi olur

Üstatlar Zahmet verdim,
İyi akşamlar