PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : e-devlet ? bi soru

macomen
04 Aralık 2017, 19:07
mrb arkadaslar,

Bugün konsolosluktan esim icin bir e-devlet sifresi aldik .sisteme giris yaptim,lakin yatirmis oldugum sgk yurtdisi borclanma pirimlerini göremedim,4ahizmet dökümü kismina giriyorum,2015 te trde yapilan ise giris cikis ve 90li senelerdeki calismisliklar görünüyor.2015 te o tarihlerde esim calistigi icin 3605 gün 58 yas pirimleri ödemeistik, suan bi iste calismiyor vede yasi geldigi icin geri kalan 1630 günüde ödedik.beyan Taahhüt belgesini doldurup sgkya gönderecegim.yani acikcasi e-devlet sayfasinda simdiye kadar ödedigim pirimleri hangi kisimda görebilirim.

saygilar

hekimoglu
04 Aralık 2017, 20:14
E-Devlet sitesinde Türkiye deki calismalar ve Yurtdisi Borclanma hizmet dökümünü ayrintili olarak SGK Tescil ve Hizmet Dökümü kismindan görebilirsiniz. Yurtdisi borclanma hizmet dökümlerinin otomatikman e-devlet sitesine islenmesi gerekirken burada bazi arkadaslarin islenmedigi konusunda sikayetlerine rasladik, islenmemis bilgilerin e-devlette gözükmesi icin SGK kurumuna bir dilekceyle basvurulmasi gerektigini söyleyen arkadaslar oldu.

Sizin basvurunuz üzerinden nekadar zaman gecti bilmiyorum eger cok olmamissa biraz bekleyip bir degisiklik olmadiysa bir dilekceyle basvurmaniz faydali olacaktir. 90 li yillarda Türkiye de calisma vardiysa 2015 te tekrardan bir ise giris cikisa gerek yoktuki, Birde sanirim Tahsis Talep Beyan Taahhüt belgesini aylik baglatmak icin göndereceksiniz bunun icin 3600 günden emekli ayligi baglatma yas sarti dolduysa sorun yokta henüz aylik alma hakki olusmadiysa aylik baglatma basvurusu icin erken.

macomen
04 Aralık 2017, 20:47
mrb arkadasim,

2015 senesinde hem trde calisildi ve akebinde 3605(58 yas) gün üzeri borclanma yapmistik,2016 inin subat ayindada ödemeyi yaptim.halbuki esimin yasi emekli olmak icin yeterli fakat burada halen calistigi icin geri kalan 1625 günü ödemedik.bu sene 10.ayda isi birakti geri kalan 1625 günüde borclanip gectigimiz haftalarda 3 hafta oldu herhalde,ödemeyi yaptik.suan henüz beyan taahhüt belgesini yollayamiyorum,son calistigi isten daha alacagi paralar oldugu icin isveren daha abmelden yapmadi.herhalde 1.ayi bulur.yani e-devlette 1988 ten en son 2015 trde calistigi günleri görebiliyorum,yatirdigimiz borclanma pirimleri görünmüyor.tel acar sorarim,zaten kafami kurculayan su hesap numarasi olayi var.baska bi basliga yazdim sanada sorayim,Trde ziraatbankta kiralarin yattigi bi hesabimiz var,o beyan taahhüt belgesine o hesabi yazsam oluyormu yoksa baska bi hesapmi gerekiyor?

saygilar

hOrOz
04 Aralık 2017, 20:55
mrb arkadasim,

2015 senesinde hem trde calisildi ve akebinde 3605(58 yas) gün üzeri borclanma yapmistik,2016 inin subat ayindada ödemeyi yaptim.halbuki esimin yasi emekli olmak icin yeterli fakat burada halen calistigi icin geri kalan 1625 günü ödemedik.bu sene 10.ayda isi birakti geri kalan 1625 günüde borclanip gectigimiz haftalarda 3 hafta oldu herhalde,ödemeyi yaptik.suan henüz beyan taahhüt belgesini yollayamiyorum,son calistigi isten daha alacagi paralar oldugu icin isveren daha abmelden yapmadi.herhalde 1.ayi bulur.yani e-devlette 1988 ten en son 2015 trde calistigi günleri görebiliyorum,yatirdigimiz borclanma pirimleri görünmüyor.tel acar sorarim,zaten kafami kurculayan su hesap numarasi olayi var.baska bi basliga yazdim sanada sorayim,Trde ziraatbankta kiralarin yattigi bi hesabimiz var,o beyan taahhüt belgesine o hesabi yazsam oluyormu yoksa baska bi hesapmi gerekiyor?

saygilar

hocam dur daha 10.ayda ödeme yapmışsın daha yeni
hemen gözükmüyor aradan bir ara geçmesi gerek
6 ay önce yatırrıpda göremeyenler var

eşiniz işten çıkti ise somn iş günü LVA ya bildirilmiştir .

Peki işsizlik parası almayacak mı?

aynı banka olması gerek ayrıca emeklilik ayrı bir hesaba gerek yok..

macomen
04 Aralık 2017, 21:05
slm,

usta esim minijob calisiyordu issizlik parasi almiyor.yazdigim gibi fazla saatleri oldugu icin isvereni senin daha 2-3 aylik alacagin var seni suan daha abmelden yapamam demis.ama kündigung bestätigung var elimizde,onuda tercüme ettirmek gerekiyormus,onada gerek yok bu ay bi maas daha alacak o zaman gider sorariz abmelden yaptinmi diye.ayrica dilekceye trdeki ziraatbank hesabimin iban nosunu yazssam oluyor yani.tskler

saygilar

karadeniz
05 Aralık 2017, 00:31
slm,

usta esim minijob calisiyordu issizlik parasi almiyor.yazdigim gibi fazla saatleri oldugu icin isvereni senin daha 2-3 aylik alacagin var seni suan daha abmelden yapamam demis.ama kündigung bestätigung var elimizde,onuda tercüme ettirmek gerekiyormus,onada gerek yok bu ay bi maas daha alacak o zaman gider sorariz abmelden yaptinmi diye.ayrica dilekceye trdeki ziraatbank hesabimin iban nosunu yazssam oluyor yani.tskler

saygilar

macomen,emeklilik talebiniz dahilinde rente kasaya prim ödenmemis olmasi lazim,prim ödenmesinin sona ermesini takipen sonraki ay itibari ile rente kasadan istenen rentenversicherungsverlauf'la emeklilik talebinde bulunabilirsiniz.