PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mutfaga Su basti

akilsiz
03 Aralık 2017, 14:03
Merhaba Arkadaslar,

bizim alt komsumuz oturmusuz oldugumuz daire nin firmasini arayarak mutfak daki tavanda su lekelerini oldunu bildirmis.
Gecen Vonovia dan adamlar geldi baktilar ve benim burdan suyun gelmis olabilicegini söylediler, mutfak ile banyo ayiran duvara baktilar su veya nem bulamadilar. Özelikle Mutfak dolabinda veya Banyo da hic biyerde su lekesi yokdu bizde. Firma Cuma günü geldi mutfak dolabin yarisini söküp süphelendikleri yeri acarken sicak su borusu hafif olan delik patlak verdi ve mutfaga su basti sonucda onlarin sucu cünkü suyu kesmediler, Bodrum dan hemen suyu kestiler am is isden gecmis oldu. Kendileri bana merak etmeyin Sigortalisiniz dediler ama Laminat hep cizdiler ve üstelik su da basinca acaba ben kendim Hausratversicherung arayip bildirim mi yoksa Vonovia üzerinden mi halledeyim ?

umarim detayli bir sekilde anlatabilmisimdir insallah. hepinize hayirli pazarlar diliyorum

elektroniker
03 Aralık 2017, 14:13
o sirket güvenilirmi ?? sonra yok onu ödemeyiz bunu ödemeyiz olaylari olmasin - bence ilk olarak kendi sigortani ara ve tüm zararlari anlat -- ona göre devam edersin -- onlkarin ödemedigini senin sigorta ödemesi lazim --yada paraya onlardan alir -- sonra neden bize bildirmediniz demesinler -- insallah "o anki" resimler cekmisindir -- yoksa biraz isin zor

selamlar

metzeman
03 Aralık 2017, 14:27
Merhaba
evin icinde eve-daireye ait olan malzemeleri,
laminat-duvar kagidi-duvarda olan boya-duvar sivasi-estrich, duvar ve estrich kurutma masraflarini binanin sigortasi karsilar (gebäude versicherung).
Senin kendine ait olan esyalari hali-mutfakta olan dolablar-artik daha ne varsa, onlarda olan masraflari senin hausratversicherungun karsilar.
Eger sen duvarda delik delerken felan boruyu delmis olsaydin, ilk satirda yazdigim masraflari senin privathaftpflicht sigaorta karsilardi.

Sen evin kendinde olan masraflar icin bisey yapman gerekmiyor, evi eski haline yani su baskinindan önce olan haline ayni sekilde getirmek ev sahibinin görevi,
getirmedigi taktirde veya tamir sirasinda mutfagi kullanamazsan belli oranda kiradan düsürme hakkin var.
Sen kendine ait olan esyalar icin kendi hausrat versicherunguna basvuran gerekir.

elektroniker
03 Aralık 2017, 14:49
Merhaba
evin icinde eve-daireye ait olan malzemeleri,
laminat-duvar kagidi-duvarda olan boya-duvar sivasi-estrich, duvar ve estrich kurutma masraflarini binanin sigortasi karsilar (gebäude versicherung).
Senin kendine ait olan esyalari hali-mutfakta olan dolablar-artik daha ne varsa, onlarda olan masraflari senin hausratversicherungun karsilar.
Eger sen duvarda delik delerken felan boruyu delmis olsaydin, ilk satirda yazdigim masraflari senin privathaftpflicht sigaorta karsilardi.

Sen evin kendinde olan masraflar icin bisey yapman gerekmiyor, evi eski haline yani su baskinindan önce olan haline ayni sekilde getirmek ev sahibinin görevi,
getirmedigi taktirde veya tamir sirasinda mutfagi kullanamazsan belli oranda kiradan düsürme hakkin var.
Sen kendine ait olan esyalar icin kendi hausrat versicherunguna basvuran gerekir.

arkadasin yazdiklarina katiliyorum
ben yukarida ev sahibi olarak yazdim/gördüm -- ama sen kiraci isen -- hemen ev sahibine bildirip ve o herseyle ilgilenmesi lazim -- sen o zaman hic bir seye karismiyorsun -- üstelik bir zaman sonra daha halledilmemis ise mietkürzung bile yapabilirin <-- duruma göre tabi

firstantepli
03 Aralık 2017, 17:43
Simdi merak ettigim evi kiraya verip ve bu olay olunca ev sahibi olarak böyle bir olay icin sigorta vsrmi vsrsa hangisi

metzeman
03 Aralık 2017, 18:08
Simdi merak ettigim evi kiraya verip ve bu olay olunca ev sahibi olarak böyle bir olay icin sigorta vsrmi vsrsa hangisi

Merhaba arkadasim,
yukarda konu icinde yazmistim, gebäude versicherung yaptirman gerekir, ev kredi ile alindiysa bankalarin hemen hemen hepsi mecbur kosuyor,
eger bina icinde dairen varsa cok büyük ihtimal evin gebäude versicherung vardir.. Varsa verwaltunga sorabilirsin.
Ayriyetten gebäude versicherung umlagefähig yani kiraciya nebenkostenabrechunug yaparsan bunu yazabilirsin..

akilsiz
06 Aralık 2017, 14:52
cevaplariniz icin sagolun...

haftaya sigoratdan birisi gelicek ve bakacak