PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Versorgungsamt wiederspruch

torpido
02 Aralık 2017, 19:15
Slm arkadaşlar ben rahatsızlıklarımdan dolayı prozente için Versorgungsamta müracat etmiştim ve bugün nihayet cevap geldi bana vermiş oldukları %30 ama ben bunu az buluyorum.Eğer wiederspruch yaparsam benim lehime bir kayıp olurmu.
Ve en iyi şekilde nasıl yazabilirim.
Rahatsızlıklarım:Alt bel L4L5 banscheibenvorvall mit facetenarthrosse-halswirbelsäule 2 tane bandscheibenvorfall-schilddrüssen op sol schilddrüsseyi aldılar-leisten op-baş ağrısı ve burun ameliyatı.
Bazı kişilerden duyduğuma göre gelen % yi kabul etme itiraz et yükseltebilirsim diyorlar bende sizlerin görüşünü almak istedim.
Yardımlarınız için şimdiden tşkler.

Fani66
02 Aralık 2017, 19:40
Erwerbsminderungsrente için de başvursan erken emekli olabilirsin.
Bir avukat tutarsan buna itiraz edebilir bunu en azından iki katına
çıkara bilirsin. Baya çok rahatsızlığınız var. Bunu bence kesin alırsınız
erken emekliliği tabi ki bunu da bir Avukat aracılığı ile başvuru yapacaksınız.

tr-22
02 Aralık 2017, 20:57
Slm arkadaşlar ben rahatsızlıklarımdan dolayı prozente için Versorgungsamta müracat etmiştim ve bugün nihayet cevap geldi bana vermiş oldukları %30 ama ben bunu az buluyorum.Eğer wiederspruch yaparsam benim lehime bir kayıp olurmu.
Ve en iyi şekilde nasıl yazabilirim.
Rahatsızlıklarım:Alt bel L4L5 banscheibenvorvall mit facetenarthrosse-halswirbelsäule 2 tane bandscheibenvorfall-schilddrüssen op sol schilddrüsseyi aldılar-leisten op-baş ağrısı ve burun ameliyatı.
Bazı kişilerden duyduğuma göre gelen % yi kabul etme itiraz et yükseltebilirsim diyorlar bende sizlerin görüşünü almak istedim.
Yardımlarınız için şimdiden tşkler.

yalniz bel agrisindan bandscheibenvorfall %30 aldiysan normal fazlada alamazsin,omur iliklerinden %30 fazla vermiyorlar,yalniz avukata gidip itiraz edebilirsin bu sekil sansini dene,arkadasin yazdigi gibide emekli olursun bos laf bunlar,bu sekil olsaydi ben coktan emekli olmam lazimdi.

Avukatin %50 alabilirse seneden 5 gün izin hakkin oluyor,en fazla bu sekil faydalanabiliyorsun.

redbull911
02 Aralık 2017, 21:00
bende kalp krizinden 30% aldim itiraz ettim degisen bir sey olmadi saygilar( avukat yoktu)

sls
02 Aralık 2017, 22:31
Arkadaşlar başvurularınızı ve itirazınızı üye olduktan sonra Sozialverband VdK üzerinden yapın. Bu konuda uzmanlaşmış elemanlar çalıştırıyorlar ve hakkınızı profesyonelce savunuyorlar.

torpido
03 Aralık 2017, 00:18
Erwerbsminderungsrente için de başvursan erken emekli olabilirsin.
Bir avukat tutarsan buna itiraz edebilir bunu en azından iki katına
çıkara bilirsin. Baya çok rahatsızlığınız var. Bunu bence kesin alırsınız
erken emekliliği tabi ki bunu da bir Avukat aracılığı ile başvuru yapacaksınız.

cevabin icin tskler ama bana bu rahatsizliklardan dolayi emekli yapacaklarini sanmiyorum ve su anda emekli olayida düsünmüyorum,ben sadece verilen % deyi az buluyorum ve fazlalastirmak istiyorum.

torpido
03 Aralık 2017, 00:22
yalniz bel agrisindan bandscheibenvorfall %30 aldiysan normal fazlada alamazsin,omur iliklerinden %30 fazla vermiyorlar,yalniz avukata gidip itiraz edebilirsin bu sekil sansini dene,arkadasin yazdigi gibide emekli olursun bos laf bunlar,bu sekil olsaydi ben coktan emekli olmam lazimdi.

Avukatin %50 alabilirse seneden 5 gün izin hakkin oluyor,en fazla bu sekil faydalanabiliyorsun.

Sadece Bandscheibe deyil schilddrüsedende ameliyat oldum ve sol taraftaki schilddrüseyi aldilar ondan yöne hergün hap kullanmam lazim bana göre verilen az bana gelen bescheid da arbeitstamtan gleichstellung yapabilirsiniz diyor.Sizin dediginiz gibi sadece banscheibeden %30 veriliyorsa schilddrüsedende biraz verilmesi lazim idi o yüzden bana az geldi cevabiniz icin tskler.

hekimoglu
03 Aralık 2017, 03:06
Toplumda yaygin bir yanlis bilgi yada beklentidenmi kaynaklanir bilmem torpido arkadasin durumundakiler gibi bandscheibe %30 sa %15 Schildrüse %15 te dizim agriyor eder %60 düsüncesi tamamen yanlistir. O hesap öyle degil en etkili rahatsizligin derecesine bakilir. Eger size verilene razi degilseniz önce doktorunuza danisip ona göre ya vdk ya ya da sozialrecht uzmani bir avukata basvurmanizi öneririm kendi itiraziniz genelde olumlu sonuc dogurmaz karara itirazlar 1 ay icirisinde yapilmalidir.

tr-22
03 Aralık 2017, 12:36
Sadece Bandscheibe deyil schilddrüsedende ameliyat oldum ve sol taraftaki schilddrüseyi aldilar ondan yöne hergün hap kullanmam lazim bana göre verilen az bana gelen bescheid da arbeitstamtan gleichstellung yapabilirsiniz diyor.Sizin dediginiz gibi sadece banscheibeden %30 veriliyorsa schilddrüsedende biraz verilmesi lazim idi o yüzden bana az geldi cevabiniz icin tskler.

Tamam iste arkadasim,sen ameliyat olmsun schilddrüseden,birde Bandscheibeyi saymislar sana %30 vermisler,dikkat iyilesecek hastaliklardan sana% vermezler.

Arbeitstamta gleichstellung yapabilirsin,yani is yeri seni kolay kolay isten atamaz is garantisi oluyor,sen kendin sana verilen % az buluyorsan avukata gidebilirsin, sansini bu sekilde dene kaybedecek bir seyin yok,yani itirazdan dolayi verilen %30 almazlar,birde baska hastaliklarin ciktiginda tekrar bas vuru yapabilirsin senede bir kez yapma hakkin var.

hOrOz
03 Aralık 2017, 20:19
şu yanlışı da düzeltilim

eğer bir firmada Schwerbehindert isçi sayısı %20 üstünde ise sizi işten çıkartabilirler ..

moralist
03 Aralık 2017, 22:06
Ameliyat olmussun düzelmissin niye sana prozent versinler

murat39
04 Aralık 2017, 13:38
Önceliklle gecmis olsun.
Burada Arkadaslarin yukarda yazmis olduklarini da toparlayarak yazdim bazi önemli yerleri.

Rechtschutz un varsa avukata git.
Rechtschutz yoksa VDK ya senin bulundugun yeri arastir.Bu dernek.Isin uzmanlari senelik 75,00 € fiati var.
Onlarla nasil yol izlenecek uzman kadro bu ikisi olur.
Bu ikisi kafana yatmiyorsa.

Sen kendin wiederspruch einlegen yapabilirsin.(1 Ay icerisin yapman lazim.yoksa Wiedereinspruch hakkini kaybedersin )kabul etmezlerse,Yine iddalasma iyi sonus getirmeye bilir.
Mahkeme sonuclana kadar 1 bucuk seneyi gözden cikar.

6 ay sonra verschlechterungsantrag hakkin doguyor.

Bana kalirsa prozent almak o kadar kolay degil.yukarda yazmis oldugun sade bandscheibenvorfall gecerli.O da 30% lerde.
Wiederspruch einlegen yap.kabul etmezlerse.6 ay sonra Verschlechterungsantrag ver.Bu arada % alabilecegin Dr. git.
Kulak Dr.git Kulak cinlamasinin tespiti yok. (Tinnutus)Kulak cinlamasi uykusuzluk yapiyor. Ona prozent var.
En büyük prozent Psikolog da.O raya git.Rahatsizligini gözden gecir.Isyeri n de sikinti varsa Psikolejini etkileyebilir.Gece uykusuzluk yapabilir.veya rahatsizligin senin psikolejini etkilemis dir muhakkak.Bandscheibe isyerinde zorlanirsin.Istenilen leistungu cikartamazsin.....
Bu rahatsizligin bandscheibe veya baska burada yazmadigin hastaliklarda varsa mesela seker gibi.bunlar da psikolojik sana farkinda olmadan seni etkiler bunlari düsün derim.

Genc yasta % 50 gibi gerceklesirse ileri dönük cok faydasi olur.
5 Gün fazla Izin.
Is yerinde Kündigungsschutz.
50% karsiligi Finanzamta az vergi ödeme.
Emekliligi erkene cekme.
ADAC fiati düsük aliyor.Schwerbehindertlerden.
Erken yasta issiz kalsan Arbeitsamt seni fazla ise zorlayamaz,veya seni kimse ise almaz.Belli yasdan sonra rahat birakirlar.

Bütün bunlari takip edebilmen icin Almancayi yeterli bilmen isini kolaylastirir.Sikintini kagirt üzerinden toparla.
VDK ya üye ol derim.Ileriye dönük de isine yarar.yardimci olurlar.3 sene üye oldukdan sonra mahkeme masrafini ödüyorlar.erken olursa da 3 senelik üyelik parasini aliyorlar.

Burada Antrag olsun püf noktalarina dikkat edilerek doldurulursa farkli olur.Antragi düzgün doldurmak da önemli.
mesela basim agriyor. dersin birakirsin.
Bir baskasi da bas agrisindan baslar uykusuzluktan psikojik den kendini agirdan satar.
o daha iyi sonuc alir.

http://schwerbehindertenausweis.biz/grad-der-behinderung/
Bu sayfada nelere ne kadar prozent veriliyor inceleyin.Faydali bir sayfa.

torpido
05 Aralık 2017, 16:23
Amaliyat olduktan sonra düzelme yok ilaç kullanmak gerekiyor ömür boyu aradaki fark bu eğer schildrüsede knotten olmasaydı zaten amaliyat etmezlerdi, ve devamlı ilaç kullanıldığı için buda cronik hastalık yerine geçiyor.

Arkadaşlar cevaplarınız için tskler sadece 1 sorum daha olacak.
Bazıları wiederspruch yap bazılarıda yapma diyor iyi olmuyormuş ve şu an bana verilen % yi wiederspruch yaparsam geri alabiliyorlarmı onu öğrenmek istedim.

Ameliyat olmussun düzelmissin niye sana prozent versinler

Niye vermesinler bu amaliyattan sonra ömürboyu hap kullanma mecburiyetin var amaliyat olduktan sonra herşey düzelmiş anlamına gelmiyor.

hekimoglu
05 Aralık 2017, 19:47
@murat39 arkadasimiz sagolsun cogumuzun basvurdugu alavere dalavere kisminada aciklik getirmis :-) kimse kimsenin halinden anlamaz atesin düstügü yeri yaktigi misali, eger asiri bir rahatsizlik varsa elbette bunun tedavisinin yanisira olusan haklarinda takibi önemli.

Sahsen ben cok agir rahatsizlik gecirdim 1 yil hastanelerde kaldim sonrasi daha beter o kurdan bu kura neler gördüm neler yasadim roman olur, gördügüm en cok sey misali yaziyorum parmagina diken batanlarin emekli olmak icin basvurdugu yöntemlerdi bu sadece bizim insanlarimizda degil diger milletlerden olanlarinda denedigi yeltendigi yollardi.

ilk gittigim kurdan versorgungsamt a antrag yolladilar sonuc 20% geldi kendim itiraz ettim 30% a cikarttilar ev doktoruma sordum bu benim hastaligim icin normalmi diye yok daha fazlasi dedi bende avukata verdim bir süre sonra versorgungsamt avukata mahkemeye girmeyelim süresiz 50% verelim kabulmü diye mektup göndermis avukat bana sordu ne yapalim diye bende ozamanlar asiri saglik sorunlari yasadigimdan avukat bana normalinde en az %70 e kadar yolu var yanliz seni baya yorarlar o gutachten bu gutachten dolasman gerekebilir kendini bunlara katlanacak gücte hissediyorumusun zaten 70% in 50% den cokta asiri bir getirisi yok ugrasamam diyorsan kabul yoksa ben sonuna kadar hakkimi istiyorum dersen devam dersin dedi ben yeter dedim ugrasacak halde degildim.

Bunu anlatmamin sebebi hak varda vermiyorlarsa pesini birakmamaniz icindir yanliz sunuda söylemeden edemeyecegim annem schildrüse den 3 kez ameliyat oldu en son sesi bile kisildi 80 yasinda Allah saglikli uzun ömürler versin hicte sikayeti yok. Herseyi oldugundan cok abartmaya büyütmeyede gerek yok böyle davranmanin insan sagligina faydasi olmadigi gibi pisikolojiyide olumsuz etkileyecegini bilmek gerekir. Böyle konusuyorum diye bana saldiracaklarin varliginida biliyorum aslinda daha fazlasini söylemek geciyorsada icimden herkesi kendi vicdaniyla basbasa birakiyorum...

murat39
05 Aralık 2017, 21:16
torpido arkadasim sordugun soruya sen karar vermen gerek.
Wiederspruch Rechtschutz un varsa Avukat araciligiyla yap.
Yoksa Rechtschutz sigortan yap.(Wiederspruch einlegen yapip avukata sigorta yaparsan bakmazlar baslayan dava olmus olur).3 Ay bekleme süresi var.

Yoksa hemen en yakin Internetten bulundugun yerde VDK (özürlüler dernegi vardir. adresini arastir) onlara üye ol onlarla birlikte Wiederspruch einlegen yap.(burda bekleme süresi yok.Mahkemeye girilirse orda 210€ masraf aliyorlar.)3 senelik üyelik parasini.

Wiederspruch einlegen yapip da red gelirse mahkemeye gitme. 1 bucuck sene sürer.Bikarsin.

Kendi basina Versorgungsamt a savas acmayi göze alabiliyorsan.deneyebilirsin. Tavsiye etmem.Sonuc cikmaz.Bas edemezsin.Bu konuda püf noktalari ne bilemezsin.Hata yaparsin.Hakli oldugun yerlerde kendini ifade edemezsin haksiz cikarsin.

Bu konu ya planli giris yapman gerek.Zaman alan bir konu.Arkanda takviye kuvvet olsun.Basarili olmak istiyorsan.daha önce yazdigim yaziya da göz at.)

Almanlar kendilerini iyi ifade ediyor birbirlerini tutuyorlar.Yabancilar rahatsiz olmalarina ragmen Dr. gitmiyor haklarini aramiyorlar.Eziliyorlar.
Aglamayan bebege meme vermezler diye bir söz var.Ava deyip arkasina kosturman gerek.
Nelerde prozent veriliyor incele senin boyutunu degerlendir.
Psikolog git (haplari al kullanmak sana kalmis durumuna göre degerlendir.).fazla rahatsiz olmasanda sana etkisi var,sen farkinda olmuyorsun.Bunlar gecerli noktalar.Isyerlerinde bandscheibe olan biri nin cektigini kendi bilir.
Stress Kulak cinlamasi yapar.gece uyuyamazsin.yasadigin stresler.........Bunlari kendinde varmi degerlendir.

Burada raporlar kagirt kürek gecerli.Basarili olmak istiyorsan.Bunlara dikkat eder arkandada seni desdekleyen ekip olursa (Avukat ..VDK)basarili olursun.

torpido
07 Aralık 2017, 19:02
Arkadaşlar cevaplarınız için tşkler yanlız şunu belirteyim ben bu işi erken emekli olmak için yapmıyorum keşke rahatsızlıklarım olmasaydı da böyle işlerle uğraşmasaydım ama eğer bir hakım varsa aramakda normaldir,dediğiniz gibi ateş düştüğü yeri yakar acı çeken bilir hem ilerisi için iyidir diye düşünüyorum,çıkış verme de zorlanıyorlar ve birde bir Almana verilen ile bir Türke verilen % ler farklı görüşündeyim bir arkadaş iki bandscheibedan ameliyat oldu ona %20 verdiler alman 1 bandschebedan ameliyat oldu ona %40 verdiler ben buna bire bir şahidim çünki aynı fabrikada çalışıyoruz demek istediğim haksızlık var.Neyse ben bir avukata başvurayım rechschutz var bakalım o ne diyor sağlıcakla kalın.

Haziran
23 Temmuz 2018, 13:30
Inanmiyacaksiniz ama herseyde oldugu gibi bu GdB alma olayindada cok haksizliklar var.

Birbey 3.0
26 Temmuz 2018, 17:34
Haksızlık var gibi gözüküyor, ama istisna durumlar hariç yok. Bize sadece şundan öyle geliyor, çünkü çoğumumuz Schwerbehindertin anlamını bilmyor. Hatda bağzı bilmezler, kendi kafasına göre bunu iş göremez olarak yorumluyor.

Schwerbehinderung rahatsılığınızs verilmiyor, o rahatsızlığın güncel sosyal hayata etkisine bakılıp veriliyor. İş hayatına etkisine ise hiç bakılmıyor.

Size bir kaç örnek ile anlatayım:

Bir gözü kör olana 30 GdB, iki gözü kör olana 100 GdB veriliyor. Çünkü bir gözünüz kör olsa, pek bir sıktı yok gücel hayatda. Araba kullanmak hariç herşeyi yapabiliyorsunuz. Ama iki gözünüz kör oldumu, hiç sansınız yok.

Tekerlekli sandelyede olan birisi 80 GdB alır, ama emekli olamaz. Çünkü iş gücü kaybı sıfırdır.

Bandscheibe, amekiyat dahil olsanız, en fazal 30% verilir. Çünkü sosyal ve günlük hayata etkisi azdır.

Şeker, en fazal 30 GdB. Şeker elinizde olan birşey. Dikkatli yedikten sonra hayata etkisi sıfır. Ancak şeker göze vuruyorsa, yada başka organları etkiliyorsa, ozaman belki.

Tansiyon en fazla 30 GdB. Çünkü tansiyon hastaların çoğunun sorunu kendisinden kaynaklanıyor. Etrafımzda çok var. Hapını içtimi, herşey okay. Ancak hapa nazaren tansiyonu çıkan kişiler, hem hiddetli insanlar. Sakin tipler değil. Hemen parlayan, çabuk sinirlenen kişiler.

Ayrıca Almana söyle verilen, yabancıys söyle veriliyor iddiasa kplleyen yalan. Başkasının günahını alıyorsunuz. Kul hakkına giriyor. Öbür dünyada hesabını veremezsiniz. Elimde paylaşmas resmi olarak yasak olan istatiskler var. Bu istatiskleri sürekli tutuyor. Orada hiç bir yabancı Almandan az almıyor.

firtina 66
27 Temmuz 2018, 23:44
Ben Bandscheibeden 2011 den beri Emekliyim ve suresiz 50 Gbd var

Acemibiri
29 Temmuz 2018, 17:16
Bende interneti devamli okuyor ve arastiriyorum.
Bircok widerspruch verenlerin mesajlarini okuyorum.Ilk etapta 30% alip itiraz edince 50% alanlarin oldugunu , Mahkemeye basvurma gel sana sukadar verelim diyenlerin oldugunu hep okuyorum.Googlede GdB widerspruch yazinca bir cok bu konu hakkinda basindan gecenlerin yazilari cikiyor.
Ve kendi is yerimde Alman arkadasim Kalbkrizi gecirdi amaliyat falan olmadi.
1 yil kadar krank yapti geldi 50% Prozent Behinderung aldi , buna yüksek oranda (yaklasi 170 bin eur) cikis parasi verdiler verdiler ve üstüne EU emekli edildi.
Siz nekadar haksizlik yok derseniz deyin bal gibide var.

Iste bak yukardaki firtina66 arkadas
Bandscheibeden aldim 50% diyor.Bunun bir kurali falan filan yok varsada büyük ölcüde uyulmuyor.
O andaki sacharbeiterin moral durumuna bagli birazda.

Birbey 3.0
30 Temmuz 2018, 21:33
Acemibiri, tekrar söylüyorum, bu kişilerin kendisi ile muatap oluyorum ve dosyalarınıda görüyorum. Senin iş arkadaşın yalan söylüyor. Açık kalp ameliyat olmadan 50'de alamaz, malüliyetden dolayı emeklide olamaz. İnan bana. Başka rahatsızlıklarıda var, utandıkları için söylemiyorlar.

Ayrıca hiç bir Widerspruch belgesinde, mahkemeye gitme şukadar verelim külliyen yalan. Tek dedikleri, bizim verdiğimiz teklifi kabul ederseniz mahkemeye gidemezsiniz. Bunlar lafı götünden anlayan kişiler.

hekimoglu
30 Temmuz 2018, 23:03
Ayrıca hiç bir Widerspruch belgesinde, mahkemeye gitme şukadar verelim külliyen yalan. Tek dedikleri, bizim verdiğimiz teklifi kabul ederseniz mahkemeye gidemezsiniz. Bunlar lafı götünden anlayan kişiler.

Sayin arkadasim sikca söylemlerinde terbiye sinirlarini zorlamaktan zevkmi aliyorsun ondan sonra hep sevilmediginden yakinip duruyorsun. Yukarida bahsettigin konu direk beni ilgilendiriyor buradaki konumum geregi üyelerle birebir tartisma ortaminda bulunamam ayrica karakterim geregide seviyenin belden asagi indigi muhabbete ortak olamam. Versorgungsamt in bana davayi geri cekersem süresiz %50 teklif ettigi dogrudur, kimin 3 harfli organinin algilamayami düsünmeyemi yoksa ne ise yaradigi konusunda uzman degilim ama bende bir tek rahatlamaya yariyor o kadarini söyleyebilirim.

Birbey 3.0
31 Temmuz 2018, 00:42
Hekimoglu, lafim sana degildi. Ortayadi. Asla sana laf sokusturmak ve terbiyesizlik haddim degildi.

Teklif olayina gelince. Hukuki olarak sana teklif gibi geliyor, ama teklif degil. Sadece hukuki bir uyari. Sen mesela desen, ben teklifinizi kabul etmiyor, ozaman sana bir tane Widerspruchsbescheid yapacaklar ve yine 50 GdB verecekler. Ama bu sefer hukuki yolun bu 50 GdB itiraz icin acik oluyor. Ama sen onlar Widerspruchsbescheid yapmadan teklif olarak görürsen, ozaman istesende itiraz edemiyorsun.

Simdi belki diyeceksin, sonuc yine 50 GdB ise, beni niye ugrasitiriyorlar. Sana söyleyim niye. Almanya'da kurumlar yaris icinde. Mesela, senin onlara Versorgungsamt var. Eyalet eyalt degisiyor. Yil sonunda kim ne kadar is yapmis bakiliyor. Senin teklif diye hitap ettigin, hukuki adi "Vergleich"'dir Almancada, kabul ettigin an istatistikler iki taraf anlasti olarak geciyor. Ancak sen Widerspruchsbescheid istersen, o zaman istatisklere kurum hata yapti olarak geciyor. Ve hata oranlari karsilastiriliyor. Hepsi bundan ibaret.

Sevilme konusuna gelince. Birakta arkadasim, seven bizi böyle sevsin. Dogru söyleyeni zaten hic bir zaman sevmedilerki. Cünkü dogru söyleyen, yalakalik yapmaz. Yilda yaklasik 3000 - 4000 kisiye hizmet veriyorum. Cok sükür hic bir zaman yalaklik yapmadim, bana gelipde yalakalik yapmaya calisan vatandaslarida izin vermedim. Ben her zaman yasalarin bana verdigi yetki cercevesinde karar verdim. Bagzi konularda yasa bana esnekli yetkisi veriyor, onuda her zaman vatandasdan yana kullandim. Sagolsunlar, oturdugum sehir 300.000 lik bir nüfus, dükkanda olsun, dönercide olsun, dügünde olsun, herkes sevigisini gösteriyor. Dükkanda bile hatirlamadigim insanlar yanima geliyor, selam veriyor, hatirimi soruyor. Bugün dönerciye gittim, 29 Euro tutdu, 28,50 Euro cebimde cikti, dönerci yillardir beni tanir, yardimimda dokandi bana, tamam usta dedi, kalsin, baktim 32 derece sicakta adam etin karsisinda bitmis. Arabaya gittim, orada sigaralikta bozuk para vardi, 50 Centi buldum gittim zorlan verdim.

Ha senide anliyorum, istemeyerek lafi senin üzerine gitmis gibi duruyor. Asla öyle bir niyetim yoktu. Istemeyerekde olsa hatamiz olmustur. Özür dileriz. Ha bu özür'de mod oldugun icin veya Karam82 kitler falan diye aklina gelmesin. Ben kitlensem ne olur, kitlenmesem ne olur. Benim
zamanim artar. Ancak herzaman yardim etmeyi sevdigim icin geri geldim. Yoksa benim cektigimi hic bir üye cekmemistir.

Zaten inanki bu forumda gezme nedenim can sikintisi falan degil. Sadece bilgi kirliligini temizlemek. Bir amacta gütmüyorum bu forumda. Yok tesekkür alayim, yok mod olayim. Öyle hic bir derdimde yok. Tek derdim, millete hizmet vermek. Bagzi diyorum, yapmayacagim artik, ama yinede yapiyorum. Ama birgün yemin edecegim, o zaman geri dönüsü yok.