PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Binada Asansör Çalışmıyor

ANKARALI
20 Kasım 2017, 00:45
Arkadaşlar sorum şöyle oturduğum bina 8 katlı vonovia şirketine ait
Binada asansör bozuldu 10 gündür ne gelen var nede giden defalarca aradım yok tamir edecek firmaya bildirdik yok asansörün parçası bozukmuş sipariş etmişler en son aramamda tamir edecek firmanın telefon numarasını verin birde ben arayım dedim cevap makesef veremeyiz demeleti oldu 7.katta benim daire çocuklar okula gidiyor inanın artık ben aramaktan utanır oldum
Ben vonoviayı mahkemeye vereceğim resmen dalga geçer gibi cevaplar vermeye başladılar
Nasıl bir yol izlemem gerekli lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yazsın
Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekürlerimi sunarım.

Sevgi ve saygılarımla....

TipiTip
20 Kasım 2017, 01:14
Mahkemeye verecekmisin

Izleyecegin yol ne olur sence ?

Avukata gitmek degilmi ?

Hem burdaki arkadaslar sana avukata git demeden baska nasil yardimci olsunlar ?

Ne yapabilirler sence ? Beklentin nedir ?

coskun
20 Kasım 2017, 01:35
Bende Hamburg da Vonovia sirketinin evinde oturuyorum. Cok dandik bir firma, seni anlayabiliyorum. Ben üstelik 12. kattayim simdiye kadar cok sükür uzun süreli bir asansör arizasi yasamadik. Bizimde bir keresinde bütün binanin zilleri bozulmustu 8 ay sonra yaptilar, o zaman ben avukata gidip 7,5% Mietminderung yaptirmistim. Uzunköprü arkadasin yazdigi gibi avukata gidip haklarini ögrenmen en iyi yol.

ANKARALI
20 Kasım 2017, 01:54
Bende Hamburg da Vonovia sirketinin evinde oturuyorum. Cok dandik bir firma, seni anlayabiliyorum. Ben üstelik 12. kattayim simdiye kadar cok sükür uzun süreli bir asansör arizasi yasamadik. Bizimde bir keresinde bütün binanin zilleri bozulmustu 8 ay sonra yaptilar, o zaman ben avukata gidip 7,5% Mietminderung yaptirmistim. Uzunköprü arkadasin yazdigi gibi avukata gidip haklarini ögrenmen en iyi yol.

Saolasın kardeş nerden satın aldılar daha önce ki firma süperdi aynı gün tamir ederlerdi bu kansızlar aldı alalı binada herşey farklı işlemeye başladı getirdikleri hausmeister bile evlere şenlik yabancı düşmanı gibi

Kiracıların sorunları ile ilgilenen başka bir kuruluş varmı bazıları var diyor ne kadar doğru bilemiyorum
@Çoşkun kardeşim bu vonovia şirketi almanlara mı ait fikriniz varmı bu konuda

Desenize kardeş bulmuşuz belayı :(

firstantepli
20 Kasım 2017, 05:48
Kardes kaldigin yerde mieterverein vardir oraya basvur

ANKARALI
20 Kasım 2017, 09:04
Kardes kaldigin yerde mieterverein vardir oraya basvur

Teşekürler kardeş

atsiz77
20 Kasım 2017, 10:29
@Ankaralı,

yazılı olarak ev şirketinden şikayetçi ol. Eğer yakınlarında ise git elinle şikayet dilekçesini teslim et ve verdiğine dair belge al. Dilekçeye tamirat için tarih belirle 5-10 gün içinde olmaz ise Kirayı kısacağına ve gerekli hukuki işlemleri başlatacağını belirtirsin.

İlk etapta avukata gitmen gerekmez.

karam82
20 Kasım 2017, 15:48
Konuda mesajlar temizlenmistir.

tartisilcak bir mesaj yokken konunun dagilmasina gerek yok.

tekrar söylüyorum tartismada kazanan bir kisi olmaz cezayi durum gerekirse bu tartismalari yasiyan iki taraf ta ayni cezayi alir.

bunun icin rahatsiz edici bir mesaj varsa karsi tarafa cevap yazip ortami daha da germek yerine görevlileri bilgilendirmek icin sikayet edin.

yok ben sikayet etmiyor tartisma niyetindeyim diye düsünüyorsaniz ceza gerektiren durumda ben hak etmedim düsüncesi olmasin.

tartisan bir kisi hic bir zaman hakli degildir, rahatsiz ediliyorsam sikayet ederim benim icin konu kapanir.

konuda mesajlar temizlenmistir ve konu cercevesinden devam edilsin...........

Selam
20 Kasım 2017, 16:18
Google Mapte Berlinin Vonovia sirketine yazilan 47 mesajlarin hemen hemen hepsi elestiri ve toplam 5 yildizdan sadece 1,5 Yildiz verilmis. Bu durum sirketin ne mal oldugunu resmen ifade ediyor.

https://www.google.de/maps/place/Vonovia/@52.4693669,13.3131399,16.5z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x1bd13b3ac9950eaa!8m2!3d52.46 91697!4d13.3113098

ANKARALI
20 Kasım 2017, 16:43
Malesef öyle görünüyor kardeşim eski şirket çok iyiydi anında müdahale ediyorlardı çattık belaya :(

SHARVELADZE
22 Kasım 2017, 01:17
vonovia kadar rezil bir sirket görmedim, allah yardimciniz olsun demekten baska birsey kalmiyor dostum

ANKARALI
22 Kasım 2017, 04:55
vonovia kadar rezil bir sirket görmedim, allah yardimciniz olsun demekten baska birsey kalmiyor dostum

Saolasın kardeşim :(