PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hemoroid hakkinda bilginiz lazim

SesSizliK
18 Kasım 2017, 14:10
hayirli günler, aranizda Hemoroid olan yada yakinlarinda olupta bilgisi olan varmi neler yaptiniz hangi tedaviler uygulandi vss tecrubelerinizi paylasirsaniz faydali olur herkes icin.

hOrOz
18 Kasım 2017, 14:21
kesin çözüm ameliyat ve yeme alışkanlıklarını değiştirmek

fazla acıli ve baharatlı yiyeceklerden kaçınmak (öncden çok sucuk yerdim farkettim az yemeye başladım epey bir yararı oldu)

dikkat etmezsen ameliyat olsan bile uzun süre sonra tekrarlayabilir

serhat yildiz
18 Kasım 2017, 14:24
icki kullaniyorsan bira icme raki iyi geliyor anason caylari ic stresten uzak dur tabiki doktora gitmek

hOrOz
18 Kasım 2017, 14:34
icki kullaniyorsan bira icme raki iyi geliyor anason caylari ic stresten uzak dur tabiki doktora gitmek

alkoholden kesinlikle uzak durulmalı
uzun süreli oturmaktan
bol bol su içmeli
kabız yapan yiyeceklerden sakınmak
aşırı kilo
tuvalette ıkınmamak

SesSizliK
18 Kasım 2017, 14:36
arkadaslar benim ihtiyacim olan bu hastaliga yakalanmis olan kisiler varsa onlarin tecrubeleri yoksa internetten arastirinca bircok bilgi zaten var dün gece acile gittim baya bi sislik vardi doktor hemen ameliyat dedi sordum ameliyat olsam ne zaman isime ve normal hayatima dönerim diye bana 2..3 gün dedi ben sok oldum bu kadar hassas bi bölgeden ameliyat olucan 3 gün sonra normal yasama gecicen ben kabul etmedim agri kesiciler merhem vss verdi.

yarin 14 te kontrole gel dedi simdi cikicam kontrole gidicem sizlere danisayim burda basindan gecen varmi diye actim konuyu pazartesi ev kendi ev doktruma gidicem.

hOrOz
18 Kasım 2017, 14:47
arkadaslar benim ihtiyacim olan bu hastaliga yakalanmis olan kisiler varsa onlarin tecrubeleri yoksa internetten arastirinca bircok bilgi zaten var dün gece acile gittim baya bi sislik vardi doktor hemen ameliyat dedi sordum ameliyat olsam ne zaman isime ve normal hayatima dönerim diye bana 2..3 gün dedi ben sok oldum bu kadar hassas bi bölgeden ameliyat olucan 3 gün sonra normal yasama gecicen ben kabul etmedim agri kesiciler merhem vss verdi.

yarin 14 te kontrole gel dedi simdi cikicam kontrole gidicem sizlere danisayim burda basindan gecen varmi diye actim konuyu pazartesi ev kendi ev doktruma gidicem.

3-4 gün içinde iyileşmesi çok zor en az 1 -2 hafta dediğin gibi çok hassas bir bölge vücuttaki sinirilerin bittiği nokta

benim hanım ve kayınbirader oldu

hatta hanımda hatalı yapmışlar oradaki kontrol yapan bayan Türk Doktor "bu ne" dedi "doğru yapmamışlar " deyince ikinci defa ameliyat yaptılar

TipiTip
18 Kasım 2017, 15:03
Usta sen 100% Hämorrhoid olduguna eminmisin
yoksa Abszess olmasin ???

xedox
18 Kasım 2017, 15:08
Kardesim bundan kurtulamazsin bugün gider yarin geri gelir, horoz arkadasin dedigi gibi en iyisi ameliyat, bende bu dertten doktora gittim korkudan ameliyati istemedim ama cok yanlis yapmisim hic korkma git ameliyatini ol rahatina bak.

hOrOz
18 Kasım 2017, 15:29
Kardesim bundan kurtulamazsin bugün gider yarin geri gelir, horoz arkadasin dedigi gibi en iyisi ameliyat, bende bu dertten doktora gittim korkudan ameliyati istemedim ama cok yanlis yapmisim hic korkma git ameliyatini ol rahatina bak.

Gerçekten bir kaç gün çok acı çekiyorsun
Oturup kalkamıyorsun.. Tuvalet ihtiyacın büyük ızdırap oluyor
Ama uzun süreli düşünürsen hiç olmazsa rahatlıyorsun

SesSizliK
18 Kasım 2017, 16:55
simdi geldim hastaneden baska bi doktor vardi dedim agrim yok sadece sislik var bakti kontrol etti bendeki daha ilk asama yani düsük seviye ilerlememis hali dedi ameliyat kücük bi operasyonmus o sislikler kesilip alinmicakmis sadece patlatilip ici temizlencekmis. onada sordum normal isime ne zaman dönerim diye 1 hafta dedi, o bölüme bakan yerin telnosunu verdi arayip randevu alin dedi. Ben ilk önce pazartesi kendi doktoruma gitcem bide ondan fikir alayim bakalim hayirlisi ama cok kötü biyerde utanmasi ayri dert hassas bölge olmasi oturup kalkmasi yürümesi tuvalet ihtiyaci vss ayri dert. Valla kisaca saglimizin degerini bilmiyoruz ama en ufak seydede hayattan sogutuyor insani hastalik Allah yardim etsin daha zor kötü hasta olanlara.

SesSizliK
18 Kasım 2017, 16:55
Usta sen 100% Hämorrhoid olduguna eminmisin
yoksa Abszess olmasin ???

evet doktorun teshiside öyle..

Sdt
18 Kasım 2017, 17:17
bende bayagi ilerlemisti, kan kaybi falan.
neyse sonra ameliyat oldum, ilk 6 ay iyiydi.
simdi yine eski halini almaya basladi biraz.

ama sizi bilmem de, ben asiri uzun tuvalette kaliyorum.

ameliyati ben de tavsiye ederim. herkeste geri gelmiyormus

hOrOz
18 Kasım 2017, 17:18
evet doktorun teshiside öyle..
Daha ilk aşamadaymış o bölgeyi daha çok tahriş etmemek için acı biber, acı pul biber, acı turşu biber ve karabiber kullanma...acı baharatlara dikkat ..sucuktan uzak dur.. bağırsaklarda tıkanma olmaması için arasıra bir kaşık zeytinyağı iç.

Birazda korunmak kendi elimizde

@Sdt uzun süre WC de kalmakta iyi değil

Selam
18 Kasım 2017, 17:25
Doktordan utanilacak bir durum degil bu. Yerinde olsam hic durmam hemen ameliyat olurdum. Hämoroid cok kötü bir hastalik. Acisini ceken Bilir. Ve diger arkadaslarin dedigi gibi kesin cözüm istiyorsan tek sonuc ameliyattir. Ameliyattan sonra bu hastaligin geri gelme riski olsa bile en kisa ve en iyi cözüm gene ameliyattir.

Bende zamaninda bu hastaliga kapildim, haftalarca cektigim o aciyi ve izdirabi anlatmaya gerek yok. Ameliyattan sonra cok sükür kurtuldum ve kendimi bu zamanada cok sükür iyide hissediyorum, yani hastaligin geri gelme belirtilerinide kendimde hissetmiyorum.

Hic durma ve hemen ameliyat ol. Allah herkese afiyet, saglik ve sifa versin.

moralist
18 Kasım 2017, 17:38
Özel hocker var bunun icin amazonda

Sdt
18 Kasım 2017, 18:11
@Sdt uzun süre WC de kalmakta iyi değil

valla hocam haklisin da,
gel de bunu gerceklestir.
:)

BndD
18 Kasım 2017, 18:57
raki iyi geliyor

İyi geldiğini duymuştum [emoji106]

hOrOz
18 Kasım 2017, 19:03
İyi geldiğini duymuştum [emoji106]

ciddiyseniz yorum yapın bunlar saçmalık

pek çok mide, barsak hastalığı alkolden lumsuz etkilenir ..alkol tüketiminin kesinlikle hemoroidal hastalığa iyi gelemediğidir

BndD
18 Kasım 2017, 19:09
ciddiyseniz yorum yapın bunlar saçmalık

Senin düşüncen...

Kuranda yazmıyormu alkolün faydaları?
Tabiki alkohol içeyim diye düşünürsen iş değişiyor
Bakara 219 [emoji182]

hOrOz
18 Kasım 2017, 19:26
Senin düşüncen...

Kuranda yazmıyormu alkolün faydaları?
Tabiki alkohol içeyim diye düşünürsen iş değişiyor
Bakara 219 [emoji182]

alkol haramdır ve böylede kalır ayetlerin içinden işine gelen tarafını cımbızlarsan domuzuda helal yaparsın

konu burda dini bir tartışma değill sağlık ile ilgili yorum yapıyoruz

TipiTip
18 Kasım 2017, 19:43
alkol haramdır ve böylede kalır ayetlerin içinden işini gelen tarafını cımbızlarsan domuzuda helal yaparsın

konu burda dini bir tartışma değill sağlık ile ilgili yorum yapıyoruz

usta SIFA niyetine icersen ne oluyor ???

Mesela benim Rahmetli Haci Ninem SIFA Niyetine Her Gün Bir Yemek Kasigi Whiski icerdi

Kani incelsin diye basagrisi gitsin diye birisinin tavsiyesi üzerine icemeye basladi

ve ne ALLAHIN hikmetiyse iyi geldi , 5 vakit namazini kilar kuranini okur duasini ederdi

ama her günde bir yemek kasigi Wihkskiyi götürürdü !!!

ALLAH ne Dert versin nede Derman aratsin usta

Dert geldiginde HARAM aranmiyor !!!!

onun haricinde gercekten bende Rakinin iyi geldigini duydum ....

nekadar yalan nekadar dogru bilemem ....

serhat yildiz
18 Kasım 2017, 20:14
rakiyi ictikten bir gün sonra kanama olmadi cok rahat tuvaletimi yaptim ben illide raki icin demiyorum rakinin ham maddesi anason belkide anason iyi geliyordur bunu kendim yasadigim icin yazdim raki iyi geliyor diye

kadehte
19 Kasım 2017, 00:22
Selamlar
Öncelikle gecmis olsun !
bende de Basur problemi oluyor. Kis aylarinda sorun artiyor. 28 yil önce sislik olmustu. Onu igneyle indirmislerdi. Ameliyat olmaktan hep cekindim.
Halen de olmak istemiyorum.
Ama buradaki en önemli sorun beslenme ve spor yapma. Yani bagirsaklari calistirma.

Aci, baharat, patlican ve naranciye ürünleri azdirir.
ilik su, ilik has zeytinyagi ve sicak su torbasina oturmak rahatlatir.

Anasona gelince, ben alkol almam. Ama Anason iyi geliyormus gercekten. Ben denemedim simdiye kadar.

Burayi netten buldum ;

Hemoroid için Bol miktarda su içilmesi gerektiğini belirten Gürkaş, "Yani ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzden daima fazla su içilmeli. Etkili diğer bitkisel reçetemiz ise; yabani kekik. Bu bitkinin damar büzücü etkileri nedeniyle bedeni güçlendirici tonik etkisi vardır. Anason hazmı kolaylaştırır, sindirim sistemine etkili bir toniktir.

http://www.haber7.com/alternatif-tip/haber/679759-hemoroid-hastaligi-tarih-oluyor

Allah sifa versin !

fantomas99
19 Kasım 2017, 00:29
Genelde doktorlar ameliyat etmek istiyorlar ama ben sana tavsiye etmem. Mümkün oldugunca iyi doktorlar arastir ve ameliyatsiz tedavi eden doktorlara gitmeni tavsiye ederim. Hämoroid olayi cok büyük bir olay olmamakla birlikte, herhangi bir doktora cerraha gidersen, ameliyat sonrasi sorunlar yasayabilirsin. Mesela yaptigi ameliyata göre Fissur (yani yara olusmasi ve kapanmasi zor olabilir, ve esas acilari o zaman cekersin) olusabilr ve bu hämoroidden daha beter bir sey. Bundan dolayi hemen bu hämoroid tedavisi alaninda gercekten uzman doktor ve kliniklere git. Mesela Mannheim da cok ünlü Enddarmzentrum var. Oranin internet sayfasina bak bilgi al, online da randevu alabilirsin.

Genelde hämoroid tedavisini bicaksiz, yani ameliyatsiz yapiliyor artik. Hämoroidlere ilac siringalayip o bölgede kuruturyorlar veya hämorroidleri plastik bir ring ile baglayip, yani kan dolasimini engelleyip o bölgeyi kurutuyor ve kendisi düsüyor. Hem isine gidebiliyorsun hem hastanede yatmana da gerek yok.

Benden sana tavsiye sakin hemen acele bicak altina yatma. Enddarmzentrum Mannheim (EDZ ) gibi yere danis. Benim tahminime göre 99% ameliyatsiz halledileilinir, senin anlattiklarindan cikarak söylüyorum.

Korkulacak bir sey yok. Kan falan filan olsada onlar normal oluyor hämoroidde. Iyi bir klinikde cabuk halledilir. Acil sifa dilerim .

coskun
19 Kasım 2017, 13:45
Ben geçen sene ameliyat oldum Allah'a çok şükür kurtuldum. 2-3 hafta zor oluyor, sonra iyilesip gidiyor. Önceleri çok siyah çay içiyordum cok kabızlık cekiyordum. Ameliyatla birlikta siyah çayıda bıraktım, yedigime, istigime de dikkat ediyorum, düzenli spor yapiyorum. Çok şükür çok iyiyim sanki hic hemoroid problemim olmamış gibi.