PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Paket dağıtım işi konusunda bilgisi olanlar

OrLoW
14 Kasım 2017, 22:50
Arkadaşlar duyduğuma göre Hermes den falan paket alıp kendi arabanla paket başı ücretle dağıtıyor muşsun ! Kapıma gelen paketcilerden biliyorum kendi arabalarıyla dagıtıyorlar ama sormaya çekindim sormadım ..

Bu işi yapan arkadaşlar varmı forumda varsa bilgilerini aktarabilirlermi bu işler nasıl oluyor yapılsa para kazandırırmı gerçektende ?

Birde diger bazı paket firmalarında subunternehmer olayı varmış ! merak ettim internette baktım firmaların sayfalarında bu işler için detaylı birşeyler yazmıyor ..

Firmalarda çalışan türklerin oldugunu biliyorum kendi arabalarıyla tanıdık olmadıgı için tabi sormadım araştırmadım nasıl oluyor diye sanırım para kazanmasalar yapmazlar.. Tanıdık olup sormuş olsam bile elinden işini alıcaz diye kimse bilgi vermez zaten ...

Bu işlerde bilgi sahibi olan arkadaşlar bilgilerini aktarırlarsa sevinirim

hOrOz
14 Kasım 2017, 23:01
Ben bu işten zengin olanı hiç tanımadım.
Bir kaç arkadaş yapıyordu onlarda bıraktı.
Kendini selbstständig yapman gerekiyor..
Paket başına bir ücret veriyorlar..
Uzun çalışma süreleri.. Masraflar sana ait
Vergiiymiş arabanın bakımımış tamiri işte yakıtıymış vesaire
Yani kendi paranla rezillik
Şu anda yapanların çoğu Bulgar veya Romenler

ANKARALI
14 Kasım 2017, 23:15
Seneler önce yapmıştım DPD firmasında hiç adım atma kardeş inan çok zahmetli bir iş risikosu da var
sabahın köründen akşama kadar çalışanlar bile oluyordu saatin belirsiz oluyor araba bozulsa büyük sıkıntı oluyor trafik ayrı bir dert

Zamana karşı yarışıyorduk stress tavan yapıyor hele ki bu dağıtım işinde

Yinede kararı siz vereceksiniz Allah yar ve yardımcın olsun

Horoz ustanında dediği gibi

OrLoW
14 Kasım 2017, 23:15
Ben bu işten zengin olanı hiç tanımadım.
Bir kaç arkadaş yapıyordu onlarda bıraktı.
Kendini selbstständig yapman gerekiyor..
Paket başına bir ücret veriyorlar..
Uzun çalışma süreleri.. Masraflar sana ait
Vergiiymiş arabanın bakımımış tamiri işte yakıtıymış vesaire
Yani kendi paranla rezillik
Şu anda yapanların çoğu Bulgar veya Romenler

Usta ben işşizim acaba kazancı nasıldır diye merak ettim yapabilir miyim diye ! kısaca anlatayım vasıfsız iş bulamıyorum yani doğru düzgün verdikleri para 8 euro 9 euro oturdugum yerde iş yok iş olan yere gönderiyorlar zeitarbeit. Hadi birde yol parası ay sonu gelince eline geçen cacık... Eline geçen 3 kuruşu görünce yaw ben neden çalışıyorum diye insan kendi kendine bir soruyor

ANKARALI
14 Kasım 2017, 23:21
Şöför olarak çalışırsan kardeş eline 1600-2000€ arasında para geçer kesin ama dediğim gibi zamana karşı yarışacaksın belirli bir paydos saatin olmaz hele yılbaşı da yaklaşınca dahada sıkıntılı olur

hOrOz
14 Kasım 2017, 23:22
Usta ben işşizim acaba kazancı nasıldır diye merak ettim yapabilir miyim diye ! kısaca anlatayım vasıfsız iş bulamıyorum yani doğru düzgün verdikleri para 8 euro 9 euro oturdugum yerde iş yok iş olan yere gönderiyorlar zeitarbeit. Hadi birde yol parası ay sonu gelince eline geçen cacık... Eline geçen 3 kuruşu görünce yaw ben neden çalışıyorum diye insan kendi kendine bir soruyor
Niye Security gibi bir şey yapmıyorsun..
Tabiki sicilin temiz olacak.
Çalışma saatleri uzun ama 200-220 saat ama yorulmuyorsun. Sadece oturuyorsun.
Ben Umschulung yaptım silah ruhsatı da içinde şuanda 1800-2000€ kazanıyorum.Leihfirmada çalışmaktan iyi..
Sicilin temiz ve Almancan iyiyse denemeni tavsiye ederim. Arbeitsamt veya Jobcenter kursları ödüyor

OrLoW
14 Kasım 2017, 23:32
Niye Security gibi bir şey yapmıyorsun..
Tabiki sicilin temiz olacak.
Çalışma saatleri uzun ama 200-220 saat ama yorulmuyorsun. Sadece oturuyorsun.
Ben Umschulung yaptım silah ruhsatı da içinde şuanda 1800-2000€ kazanıyorum.Leihfirmada çalışmaktan iyi..
Sicilin temiz ve Almancan iyiyse denemeni tavsiye ederim. Arbeitsamt veya Jobcenter kursları ödüyor

Usta sicil temiz orada bir sorun yokda şu almanca meselesinde takılı kalıyorum almancam kötü

avni64
15 Kasım 2017, 01:03
Usta bence sen paket isinden vazgec,bundan 12 yil önce calistigim is yeri kapaninca yaklasik 2 yil kadar Teilzeit diye basladim voll,de calistigim oldu.
Sabah evden cikiyosun aksama Kadar sanki marotonda yaristasin,günboyu binbir cins insanla ugras kazandigin parada pek elle tutulur miktar degil.

Arkadasim yasin 30 dan kücükse üc sene git saglambir meslek yap ömür boyu rahat et.

OrLoW
15 Kasım 2017, 02:57
Usta bence sen paket isinden vazgec,bundan 12 yil önce calistigim is yeri kapaninca yaklasik 2 yil kadar Teilzeit diye basladim voll,de calistigim oldu.
Sabah evden cikiyosun aksama Kadar sanki marotonda yaristasin,günboyu binbir cins insanla ugras kazandigin parada pek elle tutulur miktar degil.

Arkadasim yasin 30 dan kücükse üc sene git saglambir meslek yap ömür boyu rahat et.

anladım usta sağolasın verdiğin bilgiler için yaş 40 olacak, almancada iyi değil keşke olsaydı hiç düşünmez bu yaşımda dahi başlardım ama malesef o iş beni çok aşar ausbildung olayı yani..

belalimisa
15 Kasım 2017, 05:16
Ustam çoğu arkadaşların dediği gibi bence faz gec bu işten, git zeitfirmaya gir ama bu işi yapma. Çünkü zamanında bende yaptım arkadaş bana devredecekti işi, 2 hafta bir deneyim dedim , inanirmisin birak 2 haftayi 2 gün sonra arkadaşın eline arabanın anahtarını sıkıştırdim beni görmedin etmedin bu teklifi sunmadin😀. Arkadanda gülerek bana seslendi yahu bir dur arabayida sana hediye edem gel yap dedi. Valla arkama bile bakmadan topukladım 😀.
Tabi yine siz bilirsiniz karar sizin. Siz nerde oturuyorsunuz bilmiyorum ama Flughafentransfer işi var , ona az bi almancada olsa yeter yani illakine soferlik yapmak istiyorsaniz.
Allah işini ras getirsin.

SesSizliK
15 Kasım 2017, 13:33
valla arkadaslar cok net ve anlasilir sekilde her seyi yazmislar helal olsun bi kac cümlede ben ekliyeyim, bende 3,,5 sene önce bi tanidik vasitasiyla DPD de bi arkadasa takildim nedir nasildir yaparmiyim diye denemek icin görmek icin abicigim gecenin 4 ünde yataktan kalkican 5 gibi logistik firmasinda olucan anmelden kagit kürek ivir zivir iceri giricen sonra bantta beklicen senin araca gelecek paketleri ayirican kenara koycan sonra tekrar o paketleri arabaya yerlestircen 2 saat falan gecti sonra basican dagitim yaptigin bölgeye gidicen.

ortalama aksam saat 5 den önce dagitim bitmiyor (TRAFiK PARK SORUNU vss.. ) aliyorsun paketi bi ton yürüyon adam evde yok yada cikiyon 5. kata vss bi sürü is yani bu isi yapan insan günde an az 10 saat calisiyordurki en önemli dagitim yaptigin bölge karisik ve trafik park sorunu varsa 10 saati bile gecer.

yani her is zor hic bi is kolay degil ama böyle bi is yapiyorsan kontona her ay minimum 2000 euro gelmeliki sayet isciysen kendin yapiyorsan masraflar haricinde 2..3 bin euro arasi kazanman gerek.

Ha ben naptin ikinci günün sonunda ben yokum bu isi yapmam dedim :)

TipiTip
15 Kasım 2017, 13:52
Ben sukadarini söyleyem

4-5 yil online Satis isi yaptik

Paketlerimizi haftada 5 gün saat 14:30-15:00 arasi GLS gelip alirdi

Inanin 4-5 yil icinde o kadar söför geldiki o kadar GLS icin calisan Subunternehmer degistiki biz saymayi birakmistik

Hepsinde bitkinlik yorgunluk isyankarlik

Zor is inanin zor is

Yapana hele uzun yillar yapana helal olsun

Genellikle hep Türk iscilerdi , bizde Türk oldugumuzda büroya geldiklerinde

Cay kave icerdik mola yapardilar bizim orda

Ama o kadar bitkindilerki tarifesi zor

Isciside ayni kendi firmasi olanda ayni dertten yakinirdi

Yapmak isteyen iyi düsünsün

aydin1977
16 Kasım 2017, 01:27
Arkadaslarin hepsine katiliyorum. Ben kendim paket dagitim isi yapmadim ama paket firmasinda asagi yukari 9 sene calistiktan sonra 2 gün önce cikisimi verdim. Sabahin 4 den aksam 8 e kadar calisan bir sürü arkadas taniyorum. Aralarinda türk arkadaslarim da var. Cikis olayina gelince hep öglen calisma saati normalde 12-21 arasi ama yeniyil ve ostern zamani paketler tavan yapiyor. son 3 senesi stellvetreter oda ayri bir sorumluluk, iscilerle ugras seflerle ugras, stres diz boyu yani hic ugrasma insanin sagligi bozuluyor.

gentlement
16 Kasım 2017, 10:51
kardes, git kendine restposten ürünler al daha sonra internette sat. 5000-6000 EUR ile baslarsan iyi is yaparsin. ok78rcp

BiBakipCikicam
16 Kasım 2017, 16:25
Usta illa yapacam diyorsan, git Amazon da bi dene istersen? Amazon ariyor, cünkü kis aylari geldigi icin , maglum weihnachtsgeschenke falan filan,heryerde adam ariyorlar. Istersen bir iki ay denersin.

V/S
16 Kasım 2017, 16:30
Hic bulasma derim, arkadasim Hermesde bunu isi yapdi Subunternehmer olarak.

Vergini, Sigortani, Renteni kendin Ödemen lazim, onlarida ödedikden sonra eline pek birsey kalmiyor.

Arti Benzin/Diseli kendin karsilaman lazim. Arkadas keni Sigortasini bille ödemedi , Vergi borcu olusdu, borclandi
Insolvenz yapdi.

Paket basi Hermesde 70ct civarinda, ama Hermes kendisi ilgilenmiyor, Subunternehmerden is alcaksin.

Yani Sen Subunternehmer baska Subunternehmereden is alacaksin. Direkt Hermes olursa belki kazanirsin.

Ati Krank oldugunda kimse sana birsey ödemiyor, Izine gideceksen- izin parasiz olacak.

Seni anca DHL isci olarak alisa , rahat olursun. Onlarda Tarifvertrag var.

OrLoW
16 Kasım 2017, 17:38
Allah razı olsun sizlerden hepinizden, bu kadar kişi düşüncelerini yaptıklarını ve başından geçenleri olduğu gibi yazmış emek vermiş, eğer bu kadar kişi bu iş hususunda hoşnut olmamış zarar etmiş, pişman olmuş, iş değişimine gitmişse bu işin artık benim açımdan düşünülecek bir tarafı yok..

Ateş olmayan yerden duman çıkmazmış, sağolun arkadaşlar...

OrLoW
16 Kasım 2017, 18:14
kardes, git kendine restposten ürünler al daha sonra internette sat. 5000-6000 EUR ile baslarsan iyi is yaparsin. ok78rcp

Usta bu işlerin nasıl yürüdüğünü bilmiyorum, A dan Z ye nasıl yürüdügünü öğrenmem gerek hata yapmamak için. Bende düşünüyorum internetten satış işleri ama önce iyice öğrenmem gerek. Yapan arkadaşlar bilgilerini aktarırlarsa sevinirim hiç bilmiyorum mal nereden alınır nelere dikkat etmem gerekir mal alırken sanırım fatura alıcam vergilendirme için onu tutmam gerek sanırım..

Sonra bu malların vergilendirilmesi nasıl oluyor nasıl ödücem ne doldurmam gerekiyor, ben bir ara bir kursa giderken bir türk vardı oda internetten şatıs yapıyormuş sonra bir karışıklık olmuş devlet tepesine binmiş adamın maf olmuş bir sürü ceza, anlamıyorum nasıl oluyor ama ondan paletle malmı alıyormuş ne yapıyormuş 1 palet yazılmamışmı ne olmuş devletten yüklü ceza yemiş..Ben hata yapmak istemem

Hiç bilmiyorum şu an devletten geçiniyorum böyle bir işe başlamak istersem direk gidip devlete başvurmam lazım, yardım etmeleri için, hani gözüm yükseklerde değil zeitarbeitlarda pis işlerde 8..9 eurolara çalışmaktansa o parayı evimde alayım yeter varsın olsun 8 saat yerine 16 saat çalışayım beni etkilemez ..