PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bedelli Askerlikte Yenilikler Düşünülüyor

hOrOz
14 Kasım 2017, 12:49
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu,
Hamburg’a gelerek sivil toplum örgütü (STK) temsilcileri ve basın mensuplarıyla görüşerek gündemdeki merak edilen soruları cevaplandırdı.

ERDAL ALTUNTAŞ

Askerlik ücretiyle ilgili açıklama yapan Yeneroğlu “Askerlikte 1000 euro ile ilgili herhangi bir değişiklik yok, olmaz da zaten.
Bunu fazla konuşursak millette tedirginlik olur. Ama şöyle bir sıkıntı var. Vatandaşlar askerlik ücretini konsolosluklarda ödeyemiyor ve verilen bankadan yapması gerekiyor.
Biz onu değiştiriyoruz. Vatandaş bundan sonra dövizli askerlik bedelini yeni yıl itibariyle konsolosluklarda ödeyebilecek diye bir kolaylık sağlayacağız
Yani aracı bankalara ihtiyaç olmayacak.

Ayrıca Milli Savunma Bakanıyla görüşerek insanların askerlik bedelini ödeyebilmesi için üç yıl çalışma şartını ortadan kaldırmak için çalışıyoruz.
Örneğin yurtdışında doğmuş, orada tüm eğitimini yapmış gençler de faydalansın bundan.
18 yaş altında en az 5 yıl Almanya’da eğitim almış ve hala yurtdışında yaşayan gençlerimiz,
üç yıl şartından muaf olsunlar diye bununla ilgili düzenleme üzerinde çalışıyoruz.
Zannedersem yılbaşından sonra bu da yürürlüğe girecektir.
38 yaşını dolduranlar ile ilgili de bir çalışma yapıyoruz ama içeriği hakkında henüz bir şey söylemek erken olur.

fuk_18
14 Kasım 2017, 13:45
hadi bakalim insallah dahada kolaylasirlar su 3 yil calismis olma sarti 1095 gün yani basdan sacmaydi onuda kaldirirsalar cok iyi olacak

ABI 3
14 Kasım 2017, 13:57
güzel haber bencede :) kaynak? :D

hOrOz
14 Kasım 2017, 14:05
saçma değil onunda bir gerekçesi var

...

o zaman Türkiye de askerlik yapmak istemeyen Türkiye den gelir burada bedelli askerliğe başvururdu

güzel haber bencede :) kaynak? :D

burada asparagas haber yayınlamıyoruz

http://www.turkiyegazetesi.de/dovizle-askerlikte-fiyat/

fuk_18
15 Kasım 2017, 00:41
onun yerine abi isde yurt disinda 3 yada 5 yil yasama sarti olmali denebilirdi yada

saçma değil onunda bir gerekçesi var

o zaman Türkiye de askerlik yapmak istemeyen Türkiye den gelir burada bedelli askerliğe başvururdu ...

TipiTip
15 Kasım 2017, 00:48
onun yerine abi isde yurt disinda 3 yada 5 yil yasama sarti olmali denebilirdi yada

Olmaz o

O zaman imkani olan kiralar bir daire

Kendini yurtdisinda yasiyor gösterir

Adam hayatini yasar GEZ toz avrupayi

Calisma yani isgünü istiyorlar

Herkes gelip avrupada yasiyorum ayaklarina yirtmasin die

bey_tu
15 Kasım 2017, 02:26
Zaten parasi olan,gemici tayfasi gibi kendini gösterip,bedelli askerlikten faydalaniyordu,
112 dönemde (Antalya Özel Tim :) ) bizim takimda 5 kisi vardi,
Bilmedigimiz baska yollarda vardir kesin.

MEGAbond
15 Kasım 2017, 02:29
mavi kartlilarada bir güzellik yaparlar insallah,,milli savunma veyahutta genelkurmaya dilekcemi yazsak napsak ?

hOrOz
15 Kasım 2017, 02:43
Zaten parasi olan,gemici tayfasi gibi kendini gösterip,bedelli askerlikten faydalaniyordu,
112 dönemde (Antalya Özel Tim :) ) bizim takimda 5 kisi vardi,
Bilmedigimiz baska yollarda vardir kesin.

orasını bakarsan şarkıçı Emrah ta alavere dalevere yapmıştı.
Sadece Kubat manyaklık yapti bedelliden sonra 6 ay icinde Türkiye ye döndü yaptığı askerlik yandıği gibi yeniden 15 ay da askere gitti

mavi kartlilarada bir güzellik yaparlar insallah,,milli savunma veyahutta genelkurmaya dilekcemi yazsak napsak ?

yine aynı saçma konuya geçen dönemdede yazmıştık
Mavi Kartlıların askerlikle ilgisi yok

MEGAbond
15 Kasım 2017, 03:24
yine aynı saçma konuya geçen dönemdede yazmıştık
Mavi Kartlıların askerlikle ilgisi yok

ilgisi olmadigini bende biliyorum ustam,,niye sacma olsunki,,,isteyenin bi yüzü kara,vermiyen zenci :rolleyes:,,,

o konudada yazmistim,uzun uzun aciklamistim,,geregini icerigini,,,tekrar yazmicam:)

seninde bizi bir dövmedigin kaliyor bu konuda ustam:rolleyes:

insan öylemi yazar beya,,niye i$tahimizi kiriyon,,MEGAbond yaz bakalim bir dilekce,bellimi olur belki kabul ederler felan der insansmilie_tra_059

kesinlikle kafa buldugumuz veyahutta makara yaptigimiz yok,,,ciddi bir $ekilde derdimize care arayip duruyoruz.

bu arada bilgi payla$imin icin tskler.

hOrOz
15 Kasım 2017, 03:47
ilgisi olmadigini bende biliyorum ustam,,niye sacma olsunki,,,isteyenin bi yüzü kara,vermiyen zenci :rolleyes:,,,

o konudada yazmistim,uzun uzun aciklamistim,,geregini icerigini,,,tekrar yazmicam:)

seninde bizi bir dövmedigin kaliyor bu konuda ustam:rolleyes:

insan öylemi yazar beya,,niye i$tahimizi kiriyon,,MEGAbond yaz bakalim bir dilekce,bellimi olur belki kabul ederler felan der insansmilie_tra_059

kesinlikle kafa buldugumuz veyahutta makara yaptigimiz yok,,,ciddi bir $ekilde derdimize care arayip duruyoruz.

bu arada bilgi payla$imin icin tskler.

madem askerlik yapmak istiyordun niye Alman Vatandaşı oldun o zaman ?

sen dalga mı geçiyorsun yoksa ciddimi yazıyorsun ?

bunun olmayacağını sağir sultan bile biliyor

boşuna zaman kaybı ve konuyu sulandırmayalım

MEGAbond
15 Kasım 2017, 04:45
madem askerlik yapmak istiyordun niye Alman Vatandaşı oldun o zaman ?

sen dalga mı geçiyorsun yoksa ciddimi yazıyorsun ?

bunun olmayacağını sağir sultan bile biliyor

boşuna zaman kaybı ve konuyu sulandırmayalım

ya ustam ne dalgasi,,tabiki ciddi yaziyorum,,,alman vatandasligini kazanmis birine mavi kart'i veren,,,digerini neden yapmasin ?

olmamasinda,,,yapilmamasindaki sebep nedir Allah a$kina ??? sonucta biz ülkemizi kötüleyerek,,siginmacilar gibi yapmadik ya,,,ic isleri bakanliginin izniyle,böyle bir imkan bizim gibilere tanindi.mavi kart imkanini taniyan,askerlik icin niye bir güzellik yapmaz ? devlet icin ne zarari var ???

bey_tu
15 Kasım 2017, 05:18
Hocam!
Sigara izmariti,Agac Yapraklari Toplamaya cok meraklisin galiba :)
Bedelli Askerlik yapanlar ,Sisirip Sisirip Askerlik anilarini anlatiyorlar AMA,
Gercekler Onlarin Anlattiklari gibi Degil,
En azindan bu Antalyada öyle degildi,
Ziyan edilen 21 Günden ibaret.

adam Kirkinda oldumu,
Emir Komuta olayi Biraz Abuse kaciyor :)

Ama Geriye dönerek baktigim zaman,
Cok komik ve eglenceli , anilarim oldu diyebilirim.
Nede olsa Hababam Taburu Gibi Bir Ortamda,
Koca 21 gün gecirdik.

hOrOz
15 Kasım 2017, 11:51
Hocam!
Sigara izmariti,Agac Yapraklari Toplamaya cok meraklisin galiba :)
Bedelli Askerlik yapanlar ,Sisirip Sisirip Askerlik anilarini anlatiyorlar AMA,
Gercekler Onlarin Anlattiklari gibi Degil,
En azindan bu Antalyada öyle degildi,
Ziyan edilen 21 Günden ibaret.

adam Kirkinda oldumu,
Emir Komuta olayi Biraz Abuse kaciyor :)

Ama Geriye dönerek baktigim zaman,
Cok komik ve eglenceli , anilarim oldu diyebilirim.
Nede olsa Hababam Taburu Gibi Bir Ortamda,
Koca 21 gün gecirdik.

Burdur dada aynı durum görüntü vardı.

ama bir şey dikkatimi çekti bu kadar malı bir arada görmemiştim

hele benim ki çok maceralı geçti 6 ay eve hava değişikliğine gönderdiler

6 sonra kontrole aldılar ...

yılbasında yine gel dediler ...

yine gittim bir gece yattım

bir gün sonra yine eve gönderdiler .. askerlik bitti dediler