PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Is hayatinizdan memnun musunuz ? Isinizi severek mi yaparsiniz ?

Boss91
07 Kasım 2017, 14:03
Selam arkadaslar,

kimi selbständig olarak calisir, kimi yillardir fabrikada calisir ,kimi okulu veya uniyi bitirip is hayatina yeni baslamistir. Acaba sizin is günleriniz nasil geciyor? Sabahlari severek mi ise gidiyorsunuz ?

Ben baslayayim :

Ben yaklasik iki seneden beri yazilim mühendisi olarak calisiyorum. Isim rahat, ama cok kafa yoruyor. Bizim isler projeye bagli, Proje bittimi ve yeni Proje gelene kadar bos duruyoruz. Firmada bos durmakda hic iyi bisey degil, langeweile oluyor. Bütün gün Bilgisayarin basinda oturuyoruz ve zaman gecmiyor , cünkü yapilacak isler olmuyor bazen. Haftada 40 saat calisiyorum, ama hergün yaklasik 80 km (tek yol) yapiyorum. Ben memnun degilim, isim rahat ama, her gün 160 km yapmak kolay degil. Insl. yakinlarda yeni is bulurum. Hadi hayirlisi bakalim.

Cengiz Bond
07 Kasım 2017, 15:00
ben bu isi 20 senedir yapiyorum, ondan önce uni zamaninda studentische hilfskraft olarak 4 sene hem admin hem softwareentwickler olarak calistim. uniden sonra ilk zamanlari haftada 70-80 saat calistigim da oldu.

20 seneden beri "standard-software" yaziyoruz, yani senede iki/üc minor update, bir major update tamam. su an haftada yerine göre 40 ile 60 saat arasi calisiyorum.

bir kere, daha genc iken, 36 saat hic uyumadan yazilimi bitirip, paketleyip, cd ye yakip hanovere cebite araba ile gitmistim ve ayni gece geri dönmüstüm.

ilk zamanlari gibi olmasa bile, isimden memnunum. allaha sükür.

hunter786
07 Kasım 2017, 16:17
ben yillardir tirciyim isimi cok seviyorum ve severek yapiyorum isyerimde cok iyi

Hakki27
08 Kasım 2017, 19:22
Ilk zamanlar hersey guzel di kendi isimi yapiyorum gastronomi yaklasik bir bucuk sene oldu simdi fark ediyor memnun olmadigini

Osmanbey34
08 Kasım 2017, 21:21
kolay gelsin. Gastronomie bence zor is :)

Ilk zamanlar hersey guzel di kendi isimi yapiyorum gastronomi yaklasik bir bucuk sene oldu simdi fark ediyor memnun olmadigini

cassano
08 Kasım 2017, 22:26
Yazılım üzerine çalışıyorum. Kafa yoruyor ama o kadar olsun. Netice de çok çeşitli teknoloji kullanıyoruz.

Asıl yoran bi proje bitmeden veya Aufgabe bitmeden yenisi geliyor. Teamleiter çok baskı yapıyor. Kafa kaldırmaya zaman yok.

Biraz rahat olsa, çok baskı illaki herkesi de memnun etmiyor.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

durak78
12 Kasım 2017, 15:36
Ben VW de calisiyorum yaklasik 4 yil oldu , isim rahat parasida benim gibi studieren yapmamis biri icin gayet iyi ancak schichtarbeit beni öldrüyor , uyku saatlerini ayarlamakda cok zorlaniyorum , sabahcilikda sabah 5 de kalkmak ölüm oluyor saat gece 2 de uyuyunca :( ama allahdan isim 7 km uzak bazilari 100km uzakdan geliyor saat 3 de yola cikiyor

Hakki27
14 Kasım 2017, 19:07
Eyivallah herkeze allah kolaylik versin

hOrOz
18 Kasım 2017, 17:54
Ben VW de calisiyorum yaklasik 4 yil oldu , isim rahat parasida benim gibi studieren yapmamis biri icin gayet iyi ancak schichtarbeit beni öldrüyor , uyku saatlerini ayarlamakda cok zorlaniyorum , sabahcilikda sabah 5 de kalkmak ölüm oluyor saat gece 2 de uyuyunca :( ama allahdan isim 7 km uzak bazilari 100km uzakdan geliyor saat 3 de yola cikiyor

Gece 2 de niye yatıyorsun??
Seninki kendine işkence yapmak.
akşam 21 dedimi yatak bir kere alıştınmı hiç problemin olmaz

guesswhosback
18 Kasım 2017, 18:20
is yok güc yok, studium'a devam... aslinda memnunum ama Klausurphase'i yani sinavlari beklemesini hic sevmiyorum, keske yarin olsa da yazip bitirsem diyorum.
Studentische Hilfskraft olarak bir yerlere sordum ama olumlu cevaplar almadim, aramiyolar benim yasadigim sehirde..

Abi
20 Kasım 2017, 21:21
28 senedir Berlin de Belediye Otobüsü kullaniyorum ve zamanla isler giderek zorlandigi halde
halen yine genelde severek yapiyorum diyebilirim.

Selam
20 Kasım 2017, 21:53
28 senedir Berlin de Belediye Otobüsü kullaniyorum ve zamanla isler giderek zorlandigi halde
halen yine genelde severek yapiyorum diyebilirim.

Tahmin ediyorum BVG´de calisiyorsun. Isin kolay degil genede kolay gelsin sana.

sputnik
21 Kasım 2017, 00:44
Ne güzel. Herkes (ufak tefek sikayetler de olsa) isini severek yapiyor.
Alman forumunda olsaydik "memnunum" diyeni zor bulurduk.

Ürgüplü50
22 Kasım 2017, 10:34
Almanyaya geleli 11 sene oldu 6 senedirde Düsseldorf havalanında çalışıyorum önceleri çalıştıgım firma iyiydi ama son ıkı senedir iyi deyil genede hiç birzaman of puf aman gene işe gidiyorum demedim hep işe başlama saatinden yarım saat önce giderim

avcilar kirali
22 Kasım 2017, 13:56
23 seneye yakin bir Fabrikada calisiyorum.Isim cok güzeldi,Vorarbeiterlik yapiyordum.Parasida cok güzel allaha sükür.Ama son 3-4 senedir Rahatsizligimdan dolayi herseyi elimden yavas yavas aldilar.Bende Psoriasis,Psoriasis Arthritis cikti,(Sedef)Prozentim var(GdB 60)überstunden yapmiyorum,Nachtschicht calismiyorum,samstag sonntag yok.Tabiiki buda isverenin isine gelmiyor.
Ama Allahtan Sendika Baskani 20 yillik arkadasim.,privat görüsürüyoruz,her konuda arkamda.Paramda deyisiklik olmadi:)))Benimde biraz isime gelmedi sayilmaz,Mesuliyet yok,Stress yok,Patronlara hesap vermek yok,daha iyi böyle.Yas oldu 46,daha 5 sene calisirim ondan sonra ver elini Memlekete.Almanyada 4 tane dairem var,kira geliri yeter.Birde Memleketten emekli ,Allaha sükür.Memlekette de iki tane evim var,bin bereket versin,Allah olmayanlara nasip etsin.
Daha ne kadar calisacagiz,yeter be arkadaslar.Eger 50 yasin gelmissek,bir baltaya sap olmamissak bugünden sonra da olamayiz.Kazandigimizi yememiz lazim

gezgin38
22 Kasım 2017, 21:29
almanyanin önde gelen demir celik fabrikasinda calisiyorum, bu gün bana dedilerki size aufhebungsvertrag sunuyoruz yani sizden ayrilmak istiyoruz diyorlar , memnuniyetime gelince, isim rahat ama isyerinde görünmez bir baski var hissedebiliyorum ve bu beni cok etkiliyor bu yil 2-3 ay dr. raporu aldim psikolojik ve bel agrisindan arkasindanda beni davet ettiler ve bu teklifde bulundular, saniyorumki artik isler eskisi gibi degil isyerlerinde cok baski uyguluyorlar daha fazla is hizli calismak

clon
22 Kasım 2017, 21:58
almanyanin önde gelen demir celik fabrikasinda calisiyorum, bu gün bana dedilerki size aufhebungsvertrag sunuyoruz yani sizden ayrilmak istiyoruz diyorlar , memnuniyetime gelince, isim rahat ama isyerinde görünmez bir baski var hissedebiliyorum ve bu beni cok etkiliyor bu yil 2-3 ay dr. raporu aldim psikolojik ve bel agrisindan arkasindanda beni davet ettiler ve bu teklifde bulundular, saniyorumki artik isler eskisi gibi degil isyerlerinde cok baski uyguluyorlar daha fazla is hizli calismak

Benim davada ayni gibi 25 senedir ayni is yerinde calisiyordum
Mobbing ve stress v.s yüzünden 1,5 senedir krank yapdim.isden iyice sogudum
az parada olsa ,parali cikis aldim(Zaten cikacakdim)

göremeli
16 Şubat 2018, 01:27
30 senedir deutsche bahnda calisiyorum ve cesitli hastaliklardan dolayi 90% isgücü kaybim var yasimda 54. Son 2 sene epey rahatsizliklarim artti en son 8 ay önce menisküsden ameliyat oldum ve pekde iyi olamadim. 2017 senesinde ancak 3 ay calisabildim ve bu durum isvereni rahatsiz etti haliyle. Benimle bir konusma yapmak istediler durumum hakkinda bende fazla konusmak istemedim durumumu arzettim, isverene karsi hastaliklarimdan dolayi verimli olamadigimi belirttim ve anlasabilirsek tazminat alp cikmak istedigimi söyledim. Isverenin bana tekllif etmis oldugu rakam (80.000€ brüt) kabul etmedim. Etmedim cünkü normal sartlarda en erken emekli olabilmem icin daha 9 sene var,sendikacida üstelik arbeitamt sperre koyar dedi ve onun icin tazminati kabulde etmedim. Bu arada isyerinin doktoru beni kontrole cagirdi bana bu durumda 3 vardiya calisabilirmiyim diye soruyor...sanki kafamdan asagi kaynar su döküldü sandim. Bende kendisine dedimki, yillar önce sizden önceki meslektasiniz beni vardiya isinden aldi ve sizde benden bu durumda 3 vardiya calsiabilirmiyim diye soruyorsunuz dedim. Ben öyle deyince akli basina gelmis olmali ki ha evet tabi dedi sende diabet hastaligi ver calisamazsin dedi. Beni ayni doktor 1 ay sonra tekrar görmek istedi ve bu sefer yanima sendikaciyi götürdüm, yahu arkadaslar daha önce bana psikolojik sekilde sorular sorup baski uygulamak isteyen doktor sendikacinin yaninda adeta el pence durmaya basladi. Disari ciktiktan sonra sendikaciya ilk görüsmemizde bana daha farkli davrandigini ve kendisinin oldugunda ise cok farkli davrandigini söyledim. Arkadaslar, bilhassa genc kardeslerimize sözüm, daha is hayatina yeni basladiniz, hic bir zaman kendinizi ezdirmeyin, hakli oldugunuz yerde hakkinizi savunun, hepinizde Allah kismet ederse ihtiyarlayacaksiniz ve Allah hepinize saglikli bir ömür versin, ancak insanin hayati cok farkli gelisiyor ve günün birinde hastalandiginizda isverenin yaninda hic degeriniz olmuyor. Isveren icin sen saglikli oldugun müddetce degerlisin. Genc kardeslerimize tavsiyem, yapmaniz gerektiginden fazlasini yapmayin, ilerde Allah vermesin hastalandiginizda sizden kötüsü degersizi olmaz. Allah hepinize saglikli bir yasam ve is hayati nasib etsin.

Birbey 3.0
16 Şubat 2018, 10:52
Aylığını iyise, işinize sevmeye mecbursunuz.

Ben bu serzenişleri anlayamıyorum. Hep aynı laflar. "Benim işim zor". Sanki başkasının işi kolay. Kolay iş yoktur. Siz sadece başkasının iş kolsy sanarsınız. Cöpcü Büro'da çalışan kişinin işini kolay sanar. Yağmur yok, soğuk yok ve çayınız masanızda sanar. Ama bilmezki o Büro'da çalışan işcinin sorumluluğu kendisinden daha fazla olduğunu. Cöpcülükte fazla yanlış bir iş yapma şansınız yok. Büro'da var.

Bu sadece bir örnek.

Bürodakide derki, çöpcü belki soğukta ve yağmurda, ama ne güzel sorumluluğu yok. Telefonda müşteri ile uğraşmak yok. Başında şef yok.

Lafın kısa bırakın bu işi severek yapıyorum yada yapmıyorum muhabbetini. Parası iyise işini sevmeye mecbursun.

Sevneyenkerin coğu genç arkadaşlar. Hele bir evlenip çoluk cocuğa bir karışsınlar bakın o şimdi beyebmedikleri iş aylığı iyise nasıl sevmeye başlıyorlar.

hekimoglu
16 Şubat 2018, 11:32
Birbey 3.0, mantiken haklisin ancak kimse sana hak vermeyecek. Ben hic bir vasfi olmayan ne okumus ne meslek sahibi yurttaslarimiza verdigim islerden nasil yakindiklarini bizzat yasadim özellikle ithal damatlarda daha cok görülen ben bu isi yapacak adammiyim kelimesi favorim, sanki adami kelepceleyip zorla Almanya ya getirmisler. Anlattigim kategoriye girmeyenler üzerlerine alinmasinlar.

göremeli arkadasimizin yazdiklarina katiliyorum kimse genclik yillarinda kendini gereginden fazla yipratmasin, yipranan bünye eski verimi veremediginde kimse gözyasiniza bakmaz.

talo176
16 Şubat 2018, 12:57
21 senedir mercedes te calisiyorum..
Her schicht calistim, simdi de wochenendschicht calisiyorum.. emeklige kadari yapabilirim bunu..
Hafta da 3 gün calis 4 gün evde.. haayaaat!!!

Serkinho
16 Şubat 2018, 13:40
Isimden cok memnunum. inanmiyacsksiniz ama her sabah sevinirek ise gidiyorum.

Gesendet von meinem SM-A520F mit Tapatalk

Wasser1907
18 Şubat 2018, 02:12
Her schicht calistim, simdi de wochenendschicht calisiyorum.. emeklige kadari yapabilirim bunu..

Araba firmalarina hayranim yaw parasida iyi oluyor :)

Ben 23senedir Pirellide calisiyorum! 4 Vardiye basladim,2 vardiye 3 vardiye derken simdi tekrar 2vardiyeye düstük.Aslinda ise severek giden biriyim,cünkü evde dursam tikincam film bakacagim hatunla tantana edecegim :) en azindan isyerinde güzel vakit gecebiliyor tabiki ortam iyiyse.Ama son yillarda patronlarla alakali strukturierung safsatasi iyice baydi,Araba tamirciligi ögrenmis biriyim isciyim,ama bürolarin bu kadar dolmasina pek anlam veremiyorum deyip hayirlisini diliyorum

Saat 5de kalkan arkadas sen bizim gibi sabah 4de kalkda anyayi konyayi anlasan 5de kalkmanin kiymetini daha cok anlardin inan :cool:

guesswhosback
18 Şubat 2018, 02:18
üniversite okuyorum simdiye kadar praktikum haricinda hic is tecrübem olmadi, ama praktikumda bile zamanin gecmesini bekliyordum ( 8.00 - 16.00 Uhr ), zaman bir türlü gecmiyordu... Tam 5 Sene oluyor o Praktikumu yapali.. Suan sinavlarim var bunlari bitirdikten sonra allahin iziniyle bi ise fln giresim var eger uygun birsey bulursam, evde yat yat nereye kadar :D
Girme niyetim oldugu halde yinede bazen icimdeki seytan "amaaan yat, yat, calisma" diye dürtüyor.. napsakki :D

Burclu
20 Şubat 2018, 22:53
Ben 15 sene oldu Mittelständiges Unternehmen Almanya Çekoslovakya ve Mexikada var yerleri, ağırlık olarak Auto Teile Zulieferer Motor Parçaları VW Audi vs. için, ben her vardiyede çalıştım şu an 12 Std. Schicht çalışıyorum Sabah 7-19 veyaAkşam 19-07 ye kadar, 2 hafta 4 Gün çalışıp 3 gün evdeyim sonraki iki haftada 3 Gün çalışıp 4 ün evdeyim ve 12 Saatde 2 kere 30 dak. pause var ve 14 dak. Kahve Molası, bu vardıyadan çoook memnunum evdedaha çok zaman geçiriyorum, Örneğin bu hafta pazar günü başladım sabah 07 de Akşam 19 a kadar bugün sondu Pazar Akşamı saat 19 da başlıyorum yani 4 buçuk gün evdeyim.

İşimden memnunum Hartdrehen ve Honen yapıyorum Automatisiert Fanuc,Motoman ve Epson ile.

lazkopat
22 Şubat 2018, 01:28

Bizide gör :)))))

SesSizliK
22 Şubat 2018, 12:07
calisip alin teriyle helalinden ekmek parasi kazanmak kadar güzel bi duygu yok, fakat DUMANSIZ hava sahasindan önce YAVSAKSIZ hava sahasi gerek ..
onuda hic bi yerde bulamayiz.

Burclu
22 Şubat 2018, 17:12
İşte o bıraz zor, her yerde en azından 2-3 tane vardır, keleklik yapan.

Boş boş konuşup iş ciddiye gelincede yan çizerler, ben izlerim seslenmem sonuna baktığımdada hep fos çıkar, yalanla dolanla işlerini yürütmeye çalışırlar ama sonunda ortaya çıkıyor.

Bizim işyerinde genelde Einrichterler yabancı almanlar azınlıkta, gençleri desen hafta sonu gelsede içsem eğlensem vur patlasın çal oynasın yani.

Almanyanın şimdiki genç nesli bu ülkeyi bence batırır.

ET24
22 Şubat 2018, 17:48
Kuru Temizleme‘de sektöründe calisan varmi?
Ben 19 yasinda kendimi attim o sektöre, fachabitur‘ yapmistim.
Üniversiteye gitmek istemedim, ardindan ausbildung iki sene üst üste olmadi, nihayet bir türlü
Kuru temizleme dükkani satin aldim. Allah rizkimizi bereketli nasip eylesin. 2 senedir calisiyorum, 22 yasina girecem simdi.

akbaba
22 Şubat 2018, 21:45
ben 20 senedir ilac firmasinda calisyorum,9bin calisani var.
her sene, gecen seneleri ariyoruz,firma tasarruf icin herseyi yapiyor, 20 sene önce günde 800karton ilac gönderirdik, simdi 10bin gönderiyoruz, ama 50% isci azaldik, buda görünür-görünmez baski yapiyor. eskiyi cok ariyorum, eskiden ise severek giderdim, sabah kalkinca, biraz hasta bile olsam ise giderdim, simdi ise gitmemek icin bahane arar oldum.

akbaba
22 Şubat 2018, 21:57
ben yillardir tirciyim isimi cok seviyorum ve severek yapiyorum isyerimde cok iyi

arkadasim tir söforlügü benim hayalim. ben uzun yolda araba kullanmayi seviyorum,mesala Türkiyeye izine arabayla gitmeyi.
yasim 52, ciddi olarak,emekli olmadan önce hic olmazsa 5 sene tir söforlügü yapmak istedim.
ben ilac firmasinda calisiyorum,hergün yurtici-disina ilac gönderiyoruz, Türkiyede dahil. mesala tir ile ispanya'ya gitmek isterdim.
Mainsped diye bir firma var, bizden ilac götürüyorlar. bu firma ile benimde iyi iliskilerim var, bunlara böyle bir niyetim oldugunu söyledim, hatta burdan ciksam beni ise alirmisiniz diyede sordum.
tir söforlügü kolay bir meslek degil dediler bana, ehliyet ve bir sürü schein yapmak lazimmis, adr schein, gefahrgut filan, sade bunlar icin birkac sene lazimmis ve parasida bir ilac firmasi gibi olmazmis dediler bana.
sana kolay gelsin,insallah isinden memmunsun. kullandigin LKW nasil birsey? konuyu dagitmazsak,biraz yazsan, uzun yolmu gidiyorsun? ne tasiyorsun?