PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [soru]- balik arabasiyla balik satmak hakkinda

MEGAbond
03 Kasım 2017, 03:06
arkadaslar konunun basliginda yazdigim gibi,,,bir arkadasla kühlboxlu özel balik arabasiyla balik satmak istiyoruz,,pisirmek yok,,sadece hollandadan taze balik alip,,üstünede bir iki koyup,insanlara taze balik satmayi düsünüyoruz. taze balik derken tabiki denizden veyahutta gölden kendimiz tutup satmiyacagiz. tutulmus günlük baliklari ,,,artik nelere talep varsa,,hijyene ve tazelige dikkat ederek,,insanlara satip,,kendimize bir i$ kurmayi düsünüyoruz.

basindan gecmis tecrübesi olan arkadaslar,,veyahutta yapan kisilerin anlattiklarindan,,sizlerin araciligiyla bilgi sahibi olmak isteriz.

aklimiza bir cok soru takiliyor tabiki,,,

örnegin o balik satma arabasi nasil bir araba olmasi gerekiyor, ilk baslangicta cok büyük birsey düsünmüyoruz,,ve minimal fiyatta öyle bir arac kac para olur ? kullanilmista olabilir...internette böyle bir arabayi arastirmak icin ismini ne diye vermemiz gerekiyor ? mesela mobile.de veyahutta autoscotta ?

mobil balik satma gewerbesi alinmasi gerekiyor heralde,,,böyle bir gewerbeyi alabilmemiz icin kursa felan gitmemiz gerekiyormu? gesundheitliche bir ausbildung gerekiyormu ? gibi..

hollandada bir balik pazarcisiyla görüstük,,,bize uygun fiyatta verebilecegini söyledi,,,ama fazla alirsak tabiki,,,fazla derken bir alimda 400 kilo gibi yani.

almanyada veyahutta hollandada mutlaka balik mezatlari yani hal'leri vardir heralde.buralardan almak daha hesapli olmazmi ? varsa böyle yerler nerelerde var ?

tabiki baliklari arabaya yükleyip hurrrra köylere mahallelere camilere sorgusuz sualsiz dalmicaz,,,oluru müsadesi neyse öyle hareket edip,yer bulmaya calisicaz.

ne dersiniz olurmu bizim isimiz ? engin tecrübelerinizden faydalanmak isteriz.

saygilarimla

kuckam
03 Kasım 2017, 10:27
Bir zamanlar bende dusunmustum guzel fikir ama balik fiayadlari devamli ayni deyilki borsa gibi deysiyor mevsim baligin cinsi hava hepsi faktor baligi satamadin diyelim nerde muhafaza edecen iyice dusun baya uzmanlik ister saygilar.

gamberoglu2000
03 Kasım 2017, 10:54
arkadasim bu is turkiyede kofte kokerec satmaya benzemez arabada sana kisaca soyle soyleyim kendin tahmin et senden neler isterler ben kendim buyuk firmada mutfakta calisiyorum bir mutfaktan karsi mutfaga yiyecek goturmek yasak bunu soyleyen kanunlar calistigimiz yer degil arti sattiklari seylerin detaylarini yazil bildirmek zorunda alergene kanunu ya arkadasim burda kucukte olsa buyukte olsa oyle kolay degil bir sey yapmak satacagin nesnenin on kati masraf edersin ne satmak istersen ondan sonra eh derler bu isler kolay degil.