PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdisinda ikamet edib Almanyada kredi cekmek

TatliPiskopat
27 Ekim 2017, 22:55
Merhaba arkadaslar abiler. Benim bir arkadasim Azerbaycan da yasiyor yani orda ikamet ediyor ve yatirim amacli yüklü bir parayi almanyada bir Mehrfamilienhaus a yatirmak istiyor. Bir kisim nakit cok az bir kisim Bankadan kredi cekilecek. Bir kac bankaya sorduk ama onlar kredi alacak kisinin almanyada anmeldung olmasi lagzim diyorlar. Bunun baska bir cözümü varmi, yada buna benzer bir olayla karsilasan oldumu.

Saygilarimla

hOrOz
27 Ekim 2017, 22:58
Nasıl olacak bu iş?
Almanya da oturmayan kişiye hiç bir banka kredi vermez

TatliPiskopat
27 Ekim 2017, 23:17
Evet orasi öyle ama sonucda ortada bir deger var bir Bina var ve Binanin degeri 600 bin ve 350 bin Eigenkapital var yani bana göre aslinda bankanin riski yok cünkü, kötü bir durumda binayi elinden alir olur biter diye düsünyüyorum ama bankalar benim gibi düsünmüyor herhalde :-)

TipiTip
27 Ekim 2017, 23:31
Evet orasi öyle ama sonucda ortada bir deger var bir Bina var ve Binanin degeri 600 bin ve 350 bin Eigenkapital var yani bana göre aslinda bankanin riski yok cünkü, kötü bir durumda binayi elinden alir olur biter diye düsünyüyorum ama bankalar benim gibi düsünmüyor herhalde :-)

iyide banka kimi muhatap alicak ???

senin dedigini genellikle Almanyada kalmak icin Vize almak icin yapiyorlardi eskiden

burda bir sirket aciyorlardi , ortak oluyorlardi falan

benim kayincoda aynisini yapti burda sirket kurdu vize alabilmek icin

bunun kanuni bir altyapisi var , ama banka muhatap alicagi kisinin Almanyada ikamet etmesini sitemesi cok dogal

hadi Avrupa ülkeleri yani EU ülkeleri arasinda bu gerekmez

ama arkadasin Azerbeycanda yasiyor nekadar parasi olursa olsun

Almanya icin orasi bir 3 Dünya ülkesi