PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorschaden

barli64
26 Ekim 2017, 17:07
Arkadaşlar selamlar,konuyu yanlış yerde açtıysam kusuruma bakmayın
Ben 15.05.2017’di tarihinde 2010 model 110.000 km de T5 multivan aldım.Ağustos ayının başında türkiyeye gittim 15.08.2010 tarihinde arabam motorschaden oldu 09.10.2010 tarihinde arabam buraya geldi.Benim problemim arabayi aldigim händler vw de kostenvoranschlag yaptirdi 8000 euro masraf çıktı.Bana dediği yeni motor takılırsa %60 nı ben ödeyecekmişim yada aynı kilometrede motor takılacak yada tamir edilirmiş onun sigortası ne karar verecek onu bekliyorum.Benim ne gibi haklarım var bana bu konuda aramızda avukat yada başından böyle şeyler geçmiş arkadaşlar varsa lütfen yardım etsin.

TipiTip
26 Ekim 2017, 19:02
Sana yaptiklari verdikleri sigorda nasil birsey

Senin imza atip Kabul ettigin sigorta nasil birsey

Bunlari bilmeden sana cevap yazmak zor

Inceledinmi sigortayi neler yaziyor ??

Sana herhalde arabayi aldiginda Garanti ile alakali evraklar vermistir

tr-22
26 Ekim 2017, 19:22
Ben 15.05.2017’di tarihinde 2010 model 110.000 km de T5 multivan aldım.Ağustos ayının başında türkiyeye gittim 15.08.2010 tarihinde arabam motorschaden oldu 09.10.2010 tarihinde arabam buraya geldi.Benim problemim arabayi aldigim händler vw de kostenvoranschlag yaptirdi 8000 euro masraf çıktı.Bana dediği yeni motor takılırsa %60 nı ben ödeyecekmişim yada aynı kilometrede motor takılacak yada tamir edilirmiş onun sigortası ne karar verecek onu bekliyorum.Benim ne gibi haklarım var bana bu konuda aramızda avukat yada başından böyle şeyler geçmiş arkadaşlar varsa lütfen yardım etsin.

Sana verdikleri garanti sözlesmende detayli yazar,birde sende Sigorta volkasko yada teillkasko varmi? varsaydi sigortanla görüsüp konusmani tavsiye ederim,sanak kesinlik yardimci olacaklardir.

barli64
26 Ekim 2017, 20:48
Arkadaşlar händler garantisi olmuyormu yani gewährleistung

tr-22
26 Ekim 2017, 21:30
Arkadaşlar händler garantisi olmuyormu yani gewährleistung

Senin sözlesmeni bilmiyoruzki sana nasil cevap verelim,sözlesmeni oku icersinde yazar,birde händler diyorsun,nasil bir händler oldugunu bilmiyoruzki.

Sana yukarda yazdigim gibi sigortana bildir,sana yapman gerekeni anlatirlar,baska türlü sigorta senin zarari karsilamasi lazim.

Osmanbey34
26 Ekim 2017, 21:41
simdilik bi problem göremiyorum. 60% de normal. Önemli olan arabayi sen ne zaman aldin? izine gittigin tarih filan bunlar bu konu icin önemli degil.

1. araba ne zaman alindi ?
2. extra Garantie yaptin mi ? sartlarina bak
3. senin aldiginda kilometer kac di ? ve motor kac KM bozuldu
4. Kaufvertraga bak motor ile yada baska birsey ile ilgili not alindi mi

Kundenauftrag olarak Araba satildiysa o zaman Privatkauf olarak geciyor. Bide önemli olan konu- senin araban neden motorschaden oldu ? bu cok önemli ....

gecmis olsun