PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (Soru) Türkiyeden araba alip almanyaya getirmek?

rumix40
26 Ağustos 2015, 19:50
Selamin aleyküm arkadaslar. Türkiyeden araba satin alip ve Almanyaya getirmek icin ne yapmam gerekiyor ve neye dikkat etmem lazim? almak istedigim araba bir Oldtimer.

saygilar

Dedikodu
19 Temmuz 2016, 15:15
Selam arkadaşlar,

Ben TR´den Almanya´ya binek oto (Pkw) getirmek ve Almanya´da açtırmak istiyorum. Getirmek istediğim araç 10 yıldan daha yaşlı olacak.

Bu konuda bilgisi olan, bu tecrübeyi yaşamış arkadaşların yardımlarını bekliyorum

hepinize şimdiden teşekkür ederim

fuk_18
19 Temmuz 2016, 15:41
merak ettim neymis bu arac ?

hOrOz
19 Temmuz 2016, 15:41
Selam arkadaşlar,

Ben TR´den Almanya´ya binek oto (Pkw) getirmek ve Almanya´da açtırmak istiyorum. Getirmek istediğim araç 10 yıldan daha yaşlı olacak.

Bu konuda bilgisi olan, bu tecrübeyi yaşamış arkadaşların yardımlarını bekliyorum

hepinize şimdiden teşekkür ederim

hocam bu sevdadan vazgeçsen iyi olur

1. EU-Konformitätsbescheinigung EU uyumlu olduğuna dair bir belge COC-Papier Certificate of Conformity
eğer Avrupa yapımi bir arabaysa Üretici tarafından alınabilinir

yoksa Betriebserlaubnis für Einzelfahrzeuge gem. § 21 StVZO gerekli (TÜV ,,,DEKRA...)

bu belgeyle Arabanın kağıtları çikratıllabilinir

2. EInfuhrsteuer

Chapter
19 Temmuz 2016, 19:37
horoz arkadasim,dedigin gibi zor bir durum degil hemen insanlari istek veya hobbilerinden sogutma, türkiyeden arbayi getirdikten sonra arabaya vollgutachten gerekecek, ayrica satin aldigin kisiden kaufvertrag yaptiginda,anlastiginiz fiyatin vergisini almanya devletine ödeyeceksin.

hOrOz
20 Temmuz 2016, 13:14
horoz arkadasim,dedigin gibi zor bir durum degil hemen insanlari istek veya hobbilerinden sogutma, türkiyeden arbayi getirdikten sonra arabaya vollgutachten gerekecek, ayrica satin aldigin kisiden kaufvertrag yaptiginda,anlastiginiz fiyatin vergisini almanya devletine ödeyeceksin.

arkadaş ne gibi bir araba getirecek onu yazmamış ?

uludag16
22 Temmuz 2016, 16:13
Selamin aleyküm arkadaslar. Türkiyeden araba satin alip ve Almanyaya getirmek icin ne yapmam gerekiyor ve neye dikkat etmem lazim? almak istedigim araba bir Oldtimer.

saygilar

büyük ihtimal ANADOL yada MURAT124...

Antakya
22 Temmuz 2016, 17:53
zamaninda hamburgda (galiba) bir türk doktoru türkiyeden murat 124 aldi ve bunu büyük ugraslardan sonra almanyaya getirme hakkini elde etti. nasil yapti bilmiyorum, auto-bild veya buna benzer bir dergide bu doktor ve arabasi üzerine röportaj dahi vardi. onu google amcadan biraz arastirdim ama bulamadim. fotoda gördüklerim ile kipkirmizi ve tertemiz bakimli murat 124 arabasiydi.

Bunu basarmak icin cok parali (vergi,betriebserlaubnis vesaire, vesaire....) ve sabirli olmak lazim. hatirladigim kadari ile doktor röportajda bunu basarmak icin cok emek verdigini ve gayret ettigini söylüyordu.

Yani öyle türkiyeden araba alip burada kayit etmek öyle kolay gözükmüyor.

korayce
06 Şubat 2018, 01:19
bahsettiginiz aracin sahibi arkadasimdir getirilen 29 ekim 2008 yilinda Hamburgda yasayan türk doktor süleyman keser tarafindan 78 model kirmizi beyaz dört kapili anadol modelidir.bilgiler icin anadol.de internet sayfasindan ulasabilirsiniz.kendisinden duydugum aracin türkiyeden cikma süreci biraz ugrasili olmus