PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : betriebsrat gececiligi yasakliyor

antepligim
24 Ekim 2017, 16:04
Selamunalüküm arkadaslar size bir sorum var,belki aramizda Betriebrat lik yapan vardir...

ben 20 seneden beli büyük Fabrikada calisiyorum ve bizim bölümde bazi makinalarda 2 ser haftalik gececilik veriyorlar,ve ben ara sira bu gececiligegiriyorum.
son 1 ay önce ben IG Metale cikis verdim.
Simdi betriebsrat beni gececiige aldirmiyor,sebebide ,gececilik is veren ve betriebsrat in anlasmasi üzereymis.
bugün benim Meister ile konustum ve bana diyor kine birsey yapamasmis Betriebsrat vorsitzendere gitmeliymisim.
Bende gittim ve sordum Betriebsrat Vorsitzene,oda diyor kine ,sadece IG Metall olanlar bevorzug mus.bende dedim,sizin yaptiginiz Erpressung,birsey demedi.

Böyle haklari var mi? Kanunen ? firmanin icinde Gleichberechtigung yok mu ?
anlasmayida görmedim!

Ne yapa bilirim???
benim icin fasla önemi yok gececiligin ama prensib icin,ugrasacagim.

bey_tu
24 Ekim 2017, 17:10
IGM ve Betriebsrat Genel Olarak,
Überstunden ve Nachtschichte Olumlu Bakmazken,
IGM´le Kayitli Olan iscileri Gececilik Vardiyesini,
Öncelik tanimasi Sacma Oldugu Gibi,
Hukuki Acidan Bakildiginda Densiz Bir Davranis.

IGM Üyeligini Bu Hususta Dayatma Olarak kullanmak,
Kanun Disi Bir Uygulama Olsa Gerek.
Bu Benim Fikrim.

antepligim
25 Ekim 2017, 23:35
tesekürler bilgin icin bugün betriebsrat geri adim ati ve betriebsrat vorstand daki kisi benden özür diledi,cünkü konuyu zentral IG Metale tasidim.
Betriebrat Vorstand daki kiside 26 seneden beli Betriebsrat lik yapiyor.2 hafta sonra Betriebsversammlung var ve bu konuyu orayada tasiyacagim.
Büyük Firma olmamiza karsin cok haksizlik yürüyor.

tr-22
26 Ekim 2017, 11:22
tesekürler bilgin icin bugün betriebsrat geri adim ati ve betriebsrat vorstand daki kisi benden özür diledi,cünkü konuyu zentral IG Metale tasidim.
Betriebrat Vorstand daki kiside 26 seneden beli Betriebsrat lik yapiyor.2 hafta sonra Betriebsversammlung var ve bu konuyu orayada tasiyacagim.
Büyük Firma olmamiza karsin cok haksizlik yürüyor.

Kardes bu maalesef her firmada IGM yaptigidir,kendilerinde üye olmadigin da kesinlikle yardimci olmuyorlar,benim calistigim yerde cok büyük ama maalesef durum ayni.

cmssys
27 Ekim 2017, 21:37
AGG Kanunu incele anlasilan senin BR isverenle kucak kucaga.
Bilhassa Tarifvertrag ve BetrVG ye bakabilirsin.BetrVG o kadar büyük degil.Yani aciklamasina o kadar bakmana gerek yok.

Özür dilemesi normal yakinda secimler var