PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aldigim ürün gelmedi Satici Türk

Don Juan
24 Ekim 2017, 10:35
S.A arkadaslar

Ebayda 60 € degerinde bir ürün aldim Siz sormadan söyleyeyim Paypal yokdu direk kontosuna yolladim

satis gerceklesince ebay dan cikan kontosuna parayi yolladim

ben parayi ödedikten 5 saat sonra bana ebay üzeri mail mesaj yollamis parayi baska bir kontoya gönderin diye

ama ben yollamistim tabiiki asil kontoya

simdi ne ürün geliyor nede cevap yaziyor

ebayda bunun icin faall acabiliyormuyuz

yapabilecegim seyler sinirlimi

tabii türk cikinca insan daha fazla üzülüyor

TipiTip
24 Ekim 2017, 10:42
Fall acmanda herzaman fayda var

AMA sonuc ne olur kimse bilemez

Durma Fall AC ...

senol72
24 Ekim 2017, 11:33
Fall ac ve hatta iki hafta sonra Anzeige yap wegen Betrug.

Osmanbey34
25 Ekim 2017, 16:28
iki vites geri atalim. Suanlik Betrug deyi birsey yok. Fall ac bekle. adama mail at ve frist setzten yap.

Fall ac ve hatta iki hafta sonra Anzeige yap wegen Betrug.

TipiTip
02 Kasım 2017, 14:39
Hellooo Broo

was geht ?? ne oldu sonuc nedir ? konuyu bir güncellede örnek teskil etsin

senol72
09 Kasım 2017, 14:01
Eeeeeeyyyyy kardeşim ben ne yazdım Fall aç iki hafta bekle sonrası belli değil mi

Osmanbey34
09 Kasım 2017, 21:56
arkadaşın ürünü gelmedi bizim sorumuzada cevap gelmiyor :) bizde mi fall açalım ? :)

knylm
10 Kasım 2017, 16:21
Kesin gelmistir.Yoksa ses verirdi.

rmp32
28 Şubat 2018, 04:39
Selam....
Ayni olay yillar önce basima geldi...
O zamanlar Ebay de yeniydim...Bir Samsung Galaxy S3 almistim ( Fiyati 306 Euro ödedim , per Banküberweisung )
Adam parayi aldi , ama telefonu hic göndermedi......Ebay ile iletisim , Fall acmak , Anzeige derken sonucta sifir.....ne parayi geri alabildim , ne handy i....
Bu durumlarda Ebay hicbir sey yapmiyor......adamin telefon numarasini bile vermiyorlar.

Polis bile Ebay den niye aliyorsun ki , suc sende gibi sözler ile bana tepki verdi....

Sonucta birsey yapamayacaklarini ve ben Privatklageweg e basvurmam lazim olduklarini söyledi...

Kendi arastirmalarimla ögrendim ki , adam ayni handy yi yaklasik 20 kere Ebaye koymus ve satmis...

Neyse , Privatklageweg basvurmadim .... adamdan alinacak birsey yokmus zaten , hapis girip ve cikiyormus....

O olaydan sonra zaten paypal yaptim , mümkün oldukca aldigim mallari paypal yolu ile ödüyorum....veya satan adamin bewertung lara bakiyorum ,
birsey almadan önce......

Saygilarimla

7minareli
01 Ağustos 2018, 00:18
Selam
Benimde öyle bir olayim oldu Telefon aldim parasini gönderdim Telefon gelmedi satan türk dü kac kere yazdim türkce almanca yine cevap yok. Acaba Adam hastalandi felan hastaneye yatistir diye biraz bekledim 2 ay sonra bir sürü seyler satmaya basladi mail yaziyorum hic cevap yok. Türkün türke böyle seyler yapmasini bir türlü aklim ermiyor eger bir alman olsa emen gönderirdi. Ebaydan da fayda yok. Bundan sonra eger böyle sey yapan olursa türklerden evini basmaya gidecegim.

boni
01 Ağustos 2018, 01:06
Ebay veya baska yerlerden alinan böyle seyler bir güven meselesi karsilikli .sen dürüssen karsindakikenden bekliyemesin. Türk türkü kandirmaz diye bir kural yok. Bir alman vatandasi almanida kandiyor türkide kandiyor.

moralist
01 Ağustos 2018, 08:46
Kandiran kandirana bu Dünyada

webci
01 Ağustos 2018, 10:26
Alma mazlumun ahini cikar aheste aheste..
Hekal etme ondan on misli cikar ama anlayamaz..
Bir derdim vardi o derdimde baska bir derdi yedi..

akhisar
01 Ağustos 2018, 11:11
bence polise git anzeige yap parayi yolladigina dagil kagidida al bankadan yanina

Selam
01 Ağustos 2018, 12:39
Allah Allah,

Amazon varken eBaydan alis-verismi yapilir?

Safak
01 Ağustos 2018, 19:33
Polis bile Ebay den niye aliyorsun ki , suc sende gibi sözler ile bana tepki verdi....

Vatandaşın canı yanmış kime ne.....Devlete 1 euroluk Vergi veya Ceza ödemesek... direk eceri atarlar...

cenk1978
01 Ağustos 2018, 21:23
Arkadaşlar Her Türk Ismi olan, yada size Türkçe Cevap veren Türk olmayabilir.

7minareli
20 Ağustos 2018, 00:25
kardesim Amazon ile ebay aynisimi . Ebay cok daha ucuz aradiklarin cok cesitleri var

Mahmut40
04 Eylül 2018, 11:05
bence polise git anzeige yap parayi yolladigina dagil kagidida al bankadan yanina

istersen Merkelin elinden yazili kagit al parayi überweisung ile ödedigine dair, sonuc yine sifir olacaktir. Bankalar kendi kontondan, ister online, ister Sube'den überweisungsschein doldur, milim geri adim atmiyorlar.

bu hak sadece Lastschriftverfahren'de var. Lastschriftverfahren'de sen adama bankandan gerekli miktari cekmesine hak taniyorsun, sayet o fazla cekerse, yada bircok kez cekerse sanirim 6 ay kadar zamanin vardi bankadan parayi geri talep etmeye.

ama dedigim gibi überweisung ile bir is yaparsan, o parayi unut :)

ebay'de privat saticilardan o yüzden satin almayi pek önermem. gewerblich olmasi, uzun yillardir ebay'de is yapmasi, bewertungun 5 yildiz olmasi, hatdaha adamin profiline gidip negativ bewertunglarin okunmasi alis verisinizi güvenli kilacaktir. isteyen birde paypal ile ödeme'ye basvurursa zaten bir sorun cikacagini sanmiyorum. bende paypal yok ama su ana kadar ebay'de cok sükür bi sorun yasamadim. insallah kimsenin basina bu tür haksizliklar gelmez.

M40

webci
04 Eylül 2018, 12:48
Gerci bir sene olmus,belki mal veya para gelmistir..
Yahu arkadas para yatirmak icin bir suru olanaklar var..uberweisung da yatirdiginda paranin sorumlusunun kendin oldugunu
Oto odemede geri cekilebilecegini
Paypal da e bayin sorumlulugunun devreye girdigini artik biliyoruz..
Paraniz herseyiniz,sorumsuzca alisveris yapildiginda paranin pesinden kosmak yerine,sorumluca alisveris yapinki para pesinizden kossun..bugune kadar e bayden cok alisveris yaptim,devamli paypal uzeri..bir hata olustuysa en fazla negativ puan vermistir,oda kendi dangalakligindan,yoksa para konusunda bir sorun olmamali..

garip_38
04 Eylül 2018, 13:42
Gerci bir sene olmus,belki mal veya para gelmistir..
Yahu arkadas para yatirmak icin bir suru olanaklar var..uberweisung da yatirdiginda paranin sorumlusunun kendin oldugunu
Oto odemede geri cekilebilecegini
Paypal da e bayin sorumlulugunun devreye girdigini artik biliyoruz..
Paraniz herseyiniz,sorumsuzca alisveris yapildiginda paranin pesinden kosmak yerine,sorumluca alisveris yapinki para pesinizden kossun..bugune kadar e bayden cok alisveris yaptim,devamli paypal uzeri..bir hata olustuysa en fazla negativ puan vermistir,oda kendi dangalakligindan,yoksa para konusunda bir sorun olmamali..

aynen hak veriyorum kardes bende devamli paypalla öderim sorun olursa aldigim mal gelmesse paypal geri aliyor parayi.

Gurbetcisaban67
24 Eylül 2018, 14:54
aynen hak veriyorum kardes bende devamli paypalla öderim sorun olursa aldigim mal gelmesse paypal geri aliyor parayi.

selam pdostum paypal la paramizi nasil geri aliyoruz,
6.ayda bende ebaydan s7 samsung icin kilif aldim paypal le ödedim fakat satici mali göndermedi,birkackez meil attim yolda yeniden yolluyoz,transferde kaybolmustur vs diye uyuttu bizi,bilgini ve bildigini paylasirsan bende payla ödemis oldugum parami geri cekeyim yada cektireyim,saygilarimla

webci
24 Eylül 2018, 16:46
Selamlar kardes..sayet mal gelmediyse adama e mail yaziyorsun..aktivitaten den girerek zahlung bolumunden e maile ulasabilirsin.. ..tabi cevap vermiyor,180 gun icerisinde konfliktlosung aciyorsun paypalda..tabi gene cevap yok,suan oldugu gibi..
Son olarak käuferschutz betatigen yapiyorsun ve olayi paypala birakiyorsun..onlar inceleyip karar veriyor..
Pay anmelden
Aktivitaten
Konfliktlosung
Käuferschutz betatigen
20 gun icinde saticidan cevap beklenir..
Paypal karar verir..

garip_38
24 Eylül 2018, 20:04
Selamlar kardes..sayet mal gelmediyse adama e mail yaziyorsun..aktivitaten den girerek zahlung bolumunden e maile ulasabilirsin.. ..tabi cevap vermiyor,180 gun icerisinde konfliktlosung aciyorsun paypalda..tabi gene cevap yok,suan oldugu gibi..
Son olarak käuferschutz betatigen yapiyorsun ve olayi paypala birakiyorsun..onlar inceleyip karar veriyor..
Pay anmelden
Aktivitaten
Konfliktlosung
Käuferschutz betatigen
20 gun icinde saticidan cevap beklenir..
Paypal karar verir..

aynen webci kardes güzel aciklamissin

rmp32
19 Ekim 2018, 03:16
Selam....
Ayni olay yillar önce basima geldi...
O zamanlar Ebay de yeniydim...Bir Samsung Galaxy S3 almistim ( Fiyati 306 Euro ödedim , per Banküberweisung )
Adam parayi aldi , ama telefonu hic göndermedi......Ebay ile iletisim , Fall acmak , Anzeige derken sonucta sifir.....ne parayi geri alabildim , ne handy i....
Bu durumlarda Ebay hicbir sey yapmiyor......adamin telefon numarasini bile vermiyorlar.

Sonucta birsey yapamayacaklarini ve ben Privatklageweg e basvurmam lazim olduklarini söyledi...

Kendi arastirmalarimla ögrendim ki , adam ayni handy yi yaklasik 20 kere Ebaye koymus ve satmis...

Neyse , Privatklageweg basvurmadim .... adamdan alinacak birsey yokmus zaten , hapis girip ve cikiyormus....

O olaydan sonra zaten paypal yaptim , mümkün oldukca aldigim mallari paypal yolu ile ödüyorum....veya satan adamin bewertung lara bakiyorum ,
birsey almadan önce......

Saygilarimla

Ben bu Cep telefonu davasindan kazik yedikten sonra , parami kac misli cikardim....
Senelerdir ebay den mal alirim( ucuza denk getiririm ) kar payiyla geri satarim ( Ebay Kleinanzeigen den mesela )