PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dönüs 23.08.2015 istanbul - bulgar - sirp - macar - slovak - cek - berlin

dolunay28
26 Ağustos 2015, 16:17
slm arkadaslar, allaha sükür güzel bir tatilin ardindan evimize ulastik,
allahim tüm giden ve dönenleri kazasiz ve belasiz yerlerine ulastirsin insallah,
dönecek arkadaslar olabilir, yollardan yazayim biraz dedim, sorusu olanlarda sorabilirler,
mümkün oldugunca cevaplamaya calsiirim, yola gelince, ben 23.08. pazar günü sabah saat 06.30 da
istanbul beylikdüzünden yola ciktim, saat 08.30 gibi kapikuleye geldim,
kapikule bir iki gün öncesine göre epey bir bostu (durumu internetden bakabilirsiniz), tektük duft free nin oralarda araba vardi,
bulgar tarafida bostu, yaklasik bir saat icinde bulgaristana giriverdik, girerken vignette 5 euro ödedik,
bayagi sakin geldi bana bulgaristan giris kapisi, basta kapikuleden otoban yapilmis yollar temiz ve güzel,
arada sofia otobanina cikana kadar eski bilinen yol (deliklere dikkat, sofiaya gelirken(giderkende) transit belgrad yolu degilde,
güney cevre yolunu kullandim, gercekten süper bir alternativ,
transit yoldaki cileler (delikler,polisler,yollarin bozuklugu ve zaman) bu yolla cok daha güzel,
en önemlisi, güney yolu cok kisa, cabucak sofia yi geciyor ve 55 km sonra sirp gümrügüne ulasiyorsun,
bu yolu boardumuzda detayli olarak arkadaslar sunmuslar, allah onlardanda boardumuzdanda razi olsun,
bulgaristan yollarinda ne bir radar ve nede bir polis gördüm, acaba pazar diyemi bilemiyorum,
cikistada hic bir sorun olmadan hizlica sirp tarafina gectik, nis otobanina kadar yollar malum, ama cok calismalar var,
bir kac seneye nis otobanina baglarlar herhalde, nis otobanina gelene kadar, iki kere polis kontrolü gördüm,
hatali sollama ve hiz kontrolü, nis den sonra otobanlarda üc defa otoban parasi (6€+2€+3€ olmasi lazim)
verdim, belgrada girerken transit novisad yoluna sapmadim, tüm gurbetciler buraya daldilar, ben belgradin icinden novisad
yönüne döndüm, cok güzel yapmislar belgradin ic yollarini, novisad a dogru son otoban parasi ödenen giselerden
önce otoban a radar yerlestirmislerdi, cok güzel saklamislar, cezayida sonrasinda giselere girmeden durdurup kesiyorlar,
o ara üc gurbetci arabasi yakalanmisti, sirp tan macaristana gelirken yollarin sakin oldugu icin rözske den girmeye karar verdim,
geliste livecam vardi internettten bakip tompaya (54km fazla ama hemen gecis) gitmistim, kimseler yoktu, neyse rözske kapisi normal dolulukta idi, yaklasik 1,5 iki saatte macaristana girdik, macarda arama bagaj ac dedi, söyle eliyle bir bakti, arka kapiyi acti iceri bir bakti, sigara sordu, yok dedim, kapat deyip, iceri macaristana girdik, gördügüm kadariyla sadece insan sakliyorlarmi diye bir aramaydi, macaristandan giriste vignet aldim, saat 21:00 civari, yollarda bos göründügünden, M1 den M0 ayrilan yani
budapeste ye gelmeden bir OMV da saat 23.00 civari arabada saat 03.30 kadar uyumaya calistik, devaminda macar yollari
malum cok güzel, aralarda bir sabit radarlar var bu Györ veye tatabanya denen yerlere dogru, onuda navi sagolsun,
her seferinde uyardi yavasladik (130km yüksek cekiyor) sonrasinda slovakya (girdikmi ciktikmi belli degil)
ama vignette aldik sonrasinda cek cumhuriyeti burda tek söylemek istedigim Prag in icinden gecerken hiz sinirlarina
dikkat etmeniz, hemen hemen her yerde sabit radarlar var, navi yine sagolsun, cekler bildigi icin hemen yavasliyorlar
50 ise 50km, 70 ise 70km, yoksa yollari cok güzel, sonrasinda almanya dresden ve berlin, evimize pazartesi saat 14.30 gibi
ulastik. biraz olsun bilgi verebildiysek, ne mutlu bize, hepinize hayirli yolculuklar, allaha emanet olun,
sag salim kazasiz belasiz yuvaniza ulasin, slm berlin dolunay28.

cenk1978
27 Ağustos 2015, 10:34
hoşgeldin Berline :)

ercan44
17 Eylül 2015, 06:06
Berlinden Anavatana yolculuk !
Selam arkadaslar son günlerde Macaristan ve Sirbistan sinirlarinda göcmenler yigilma yapdigindan dolayi sinirlarin kapandigini söylüyorlar bu konuda bilgisi olan varsa paylasirsaniz tüm gurbetciler de faydalanir ben simdiden herkese tesekür ediyorum selamlar

alemdar
05 Ocak 2016, 22:27
merhaba 2016 da aynı yolu gitmeyi düşünüyorum.cek vew slovakyada gümrükten direk geçiliyormu benzinliklerde euro geçiyormu .

redbull911
06 Ocak 2016, 00:46
gecer arkadasim ,ama bence kredi veya banka karti ile benzin alman cok daha iyi.