PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Personalausweis yanlış harf yazıyor

Mossad
23 Ekim 2017, 19:53
Adim Fuat ben 2001 Deutsche Staatsangehörigkeit aldim. Personalausweis da Orda Fuad yaziyor. Rentenversicherungsnummer (Versicherungsnummer bzw. Sozialversicherungsnummer) hala Fuat diye geciyor Tarihe baktim sene 1992 yaziyor. Geburtsurkunde Fuat ve Einbürgerungsurkunde Fuad yazili. Ne yapmam lazim her sene bana gesetzliche rentenversicherung haber geliyor simdi emekli olursam nekadar alicam diye.

ALSANCAK-35
23 Ekim 2017, 20:04
Cok basit Aussweisini LVA ya Finanzamta hemen gidip degisiklik yaptiracaksin,simdiye kadar neden bekledinki ? 15-16 sene gecmis hemen yarin git düzeltsinler .

tr-22
23 Ekim 2017, 21:12
Adim Fuat ben 2001 Deutsche Staatsangehörigkeit aldim. Personalausweis da Orda Fuad yaziyor. Rentenversicherungsnummer (Versicherungsnummer bzw. Sozialversicherungsnummer) hala Fuat diye geciyor Tarihe baktim sene 1992 yaziyor. Geburtsurkunde Fuat ve Einbürgerungsurkunde Fuad yazili. Ne yapmam lazim her sene bana gesetzliche rentenversicherung haber geliyor simdi emekli olursam nekadar alicam diye.

Sence hangisi dogru? Fuat dogruysa muhtarliga gidip degistirirsin,Fuad dogruysa ausweis kopie yap renten versicherunga gönder düzeltsinler,bence senin adin Fuat,bu sekilde muhtarliga gidip bir resim ile adini düzeltip yeni ausweis cikarman gerekiyor.

TipiTip
23 Ekim 2017, 23:43
Sence hangisi dogru? Fuat dogruysa muhtarliga gidip degistirirsin,Fuad dogruysa ausweis kopie yap renten versicherunga gönder düzeltsinler,bence senin adin Fuat,bu sekilde muhtarliga gidip bir resim ile adini düzeltip yeni ausweis cikarman gerekiyor.

Ne muhtari hemso ?

Adam Alman vatandasi

Geburtsurkunde gecerli olur ustam

Einbürgerungsurkunde ile Ausweisi degismek icin Geburtsurkunde ile müracat er

Genellikle Rathausta olur Bürgerhaus falan denilir Einwohnermeldeamt.

O bir harf basina ummadigin bir gün dert acar

Rahmetli babama yeni kimlik vermistiler konsoloslukta memur Mehmet yerine Mehmed yazmisti

Avukat tutarak Mahkeme ile Türkiyede islem yaptirdik degissin diye

In an cok bas agrisi yapar gut degis en iyisi

ALSANCAK-35
23 Ekim 2017, 23:57
Arkadaslar,resmi dairelerde olsun resmi yazilarda olsun ister Almanya'da ister Türkiye'de aldiginiz evraklari incelemeden oradan ayrilmayiniz.Ismi ad soyad yanlis yazabiliyorlar aninda müdahale edip düzelttirinki ilerde basiniz agriyip huzursuz olmayasiniz.

tr-22
24 Ekim 2017, 09:49
Ne muhtari hemso ?

Adam Alman vatandasi

Geburtsurkunde gecerli olur ustam

Einbürgerungsurkunde ile Ausweisi degismek icin Geburtsurkunde ile müracat er

Genellikle Rathausta olur Bürgerhaus falan denilir Einwohnermeldeamt.

O bir harf basina ummadigin bir gün dert acar

Rahmetli babama yeni kimlik vermistiler konsoloslukta memur Mehmet yerine Mehmed yazmisti

Avukat tutarak Mahkeme ile Türkiyede islem yaptirdik degissin diye

In an cok bas agrisi yapar gut degis en iyisi

Bende bizim köy muhtarina göndermisitim,konuyu acan arkadas anlamis sanirim ama bir tek sen anlamamisin:Dne yapalim,bakiyorum devamli konulara cevap vermektense, sen bana cevap vermeyi daha cok seviyorsunok78rcp

TipiTip
24 Ekim 2017, 10:08
Bende bizim köy muhtarina göndermisitim,konuyu acan arkadas anlamis sanirim ama bir tek sen anlamamisin:Dne yapalim,bakiyorum devamli konulara cevap vermektense, sen bana cevap vermeyi daha cok seviyorsunok78rcp

Ne yapayam cevap vermeyipte

Ha bire faka basiyorsun bende hemseri ayaklarina yardimci oluyorum

Senide böyle idare edicez baska care York

ALSANCAK-35
24 Ekim 2017, 13:16
Siz ikiniz Hemso ayaklarna iki iyi dost oldunuz bahaneyle.Hadi bakalim Allah daim etsin.Darasi basimiza.

tr-22
24 Ekim 2017, 16:39
Ne yapayam cevap vermeyipte

Ha bire faka basiyorsun bende hemseri ayaklarina yardimci oluyorum

Senide böyle idare edicez baska care York

sen beni idare etmene gerek yok ben kendi yolumu biliyorum,cevap vericeksen konuya cevap ver,muhtarlik dediysem kisaltilmasi bakimindan yazdim,yukardia yazdigim gibi anlayan zaten anladi.

Siz ikiniz Hemso ayaklarna iki iyi dost oldunuz bahaneyle.Hadi bakalim Allah daim etsin.Darasi basimiza.

Hemso dedik diye sende Kiskandin galiba öyle görünüyor;) senin hemsolarin yokmu burada?

TipiTip
24 Ekim 2017, 16:54
sen beni idare etmene gerek yok ben kendi yolumu biliyorum,cevap vericeksen konuya cevap ver,muhtarlik dediysem kisaltilmasi bakimindan yazdim,yukardia yazdigim gibi anlayan zaten anladi.

Dikkat et Navigationun pili bitmesin
Yolunu sasirma ;-)

tr-22
24 Ekim 2017, 18:00
Dikkat et Navigationun pili bitmesin
Yolunu sasirma ;-)

ok78rcpsmilie_op_011

ALSANCAK-35
24 Ekim 2017, 20:08
Hemso dedik diye sende Kiskandin galiba öyle görünüyor;) senin hemsolarin yokmu burada?

Hocam denizde kum bizde hemso.Sen beni düsünme biz Egeliyiz. :)

dadaloglu38
25 Ekim 2017, 00:08
aynısını benim kıza da yapmışlar dı rathausa gittim onlar kağıtlar doldurdular mahkeme olacak düzelir size cevap gelir ddemişlerdi öyle oldu 3 ay sonra düzeltilmiş olarak geldi sen hiç bir şey yapmıyorsun parada ödemiyorsun

serif09
25 Ekim 2017, 22:37
selam hemso 09 aydin egeliyiz