PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Melahat Teyze Ölmüs

TipiTip
22 Ekim 2017, 00:34
Okuyun kimdi Melahat Teyze

Hem Senin hem Esinin
Mekani Cennet olsun Melehat Teyze

Hani bizi hor görürler ya Almanci diye
Siz hor görenler iyi okuyun
biz böyleyiz Gurbetci Almanci olarak

https://i.hizliresim.com/zJ31o9.jpg

EDİRNE - Edirne'de ölen eşinin adını yaşatmak için 40 yıldır Almanya'da biriktirdiği 200 bin avroyu bağışlayıp, kimsesiz çocuklar için sevgi evleri yaptıran 78 yaşındaki Melahat Datenin, kanser tedavisi gördüğü hastanede kurtarılamadı.

Edirne'nin merkeze bağlı Büyük Döllük Köyü'nde oturan Melahat Datenin, 2014 yılında daha önce ölen eşi Hulusi Datenin’in vasiyeti üzerine 40 yıldan bu yana çalışarak biriktirdiği 200 bin avroyu kimsesiz çocuklar için kullanılmak üzere Edirne Valiliği’ne bağışladı.

Valilik ile yapılan protokol ardından Datenin'in bağışı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından korunmaya muhtaç çocuklar için yapılan sevgi evleri projesinde kullanıldı.

"Servetim helal olsun. Yavrularım yaşasın"

İnşaatın geçen yıl Ekim ayında tamamlanması ardından sevgi evlerine Hulusi-Melahat Datenin’in adı verildi. Açılışında sevinçten konuşamayan Melahat Datenin, "Bugünleri bana gösterenlerden Allah razı olsun. Ne diyeceğimi bilmiyorum sevinçten. Biz zamanında yapamadık, beyim yapamadı. Servetim helal olsun. Yavrularım yaşasın. Yeter be kızanım, zaten ne anlatacağımı bilemiyorum" demişti.

Bir süredir kolon kanseri olan ve Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Bölümü'nde tedavi gören Datenin, kanserin yayılması üzerine hayatını kaybetti. Melahat Datenin, Büyük Döllük Köyü'nde bugün toprağa verilecek. Cenazeye Edirne Valisi Günay Özdemir de katılacak.

Servetinin 200 bin avrosunu bağışlayan Melahat Datenin, 1969 yılında Almanya’ya giderek orada 25 yıl metal fabrikasında çalıştı. 55 yaşındayken emekli olan ve Türkiye'ye döndükten sonra Büyük Döllük Köyü'nde tarla satın alan Melahat Datenin, tarlasının birçok işini kendisi yaptı. Çocuk sitelerinin açılmasıyla birlikte vefat eden eşinin vasiyetini yerine getiren Melahat Datenin, bunun sevincini yaşamıştı.

https://i.hizliresim.com/EygBjD.jpg
https://i.hizliresim.com/LOyXjz.jpg

Alintidir:

https://m.arti49.com/kimsesiz-cocuklar-melahat-teyzesine-agliyor-967372h.htm

Bir baskadir Benim TRAKYAMIN insani ....

MEGAbond
22 Ekim 2017, 02:10
Allah razi olsun, yerleri yurtlari Cennet olsun.

ALSANCAK-35
22 Ekim 2017, 02:27
Mekani cennet olsun,Allah rahmet etsin.Ne verirsen elinle o gider seninle,kimbilir kac kisilerin hayir dualari kesintisiz ulasacak arkasindan.Geride ya hayirli evlat yada devamli sevap getirisi olan yardimlar yapmak olacak kazancimiz galiba,yoksa baska yaptigimiz bir sey yoktur.Allah sonumuzu hayir etsin.

Samsunlu55
22 Ekim 2017, 06:58
Allah rahmet eylesin nur icinde yatsinlar cok güzel birsey örnek olsun baskalarina

XDenizliliX
22 Ekim 2017, 09:38
Mekanlari cennet olsun...

tr-22
22 Ekim 2017, 10:49
Allah rahmet eylesin mekanlari cennet olsun,geride kalanlarina allah sabir versin.

deniz2000
22 Ekim 2017, 17:03
Allah rahmet eylesin nur icinde yatsin

karam82
22 Ekim 2017, 17:05
Allah rahmet eylesin. Geride bırakabildiniz Teksey adimiz ve yaptıklarımız Degilmi..
Mekanın cennet olsun

memo82a
22 Ekim 2017, 17:17
ALLAH gani gani rahmet eylesin Teyzemizi nur icinde yatsin mekani Cennet olsun

Bu Dünya'da iyiler fazla yasamiyor iste kötülerin Dünyasi ((( Genel Anlamda kimse üzerine cekmesin )))

Osmanbey34
22 Ekim 2017, 22:08
Allah rahmet eylesin

memo82a
22 Ekim 2017, 22:39
Böyle Insanlar Dünya'da cok Nadir bulunur bu rahmetli Teyzemizin fedakarligi Is Adamlarina bir Örnek olsun

Kefenin cebi yok eyyyy Is Adamlari <<< NE VERIRSEN ELINLE O GIDER SENINLE >>>

serif09
22 Ekim 2017, 23:23
Allah rahmet eylesin Mekanın cennet olsun.

Kizkulesi14
22 Ekim 2017, 23:39
Allah rahmet eylesin.

dr.metin
23 Ekim 2017, 00:11
mekani insallah cennet olur allah razi olsun

bey_tu
23 Ekim 2017, 00:41
Bunun Gibi Bir Cok!
Gül Kokulu insanlar, o güzel atlara binip ,
Aramizdan çekip gittiler,
Allah onlara ,Kabir Azabi Yasatmasin,