PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Terrassenüberdachungen Aluminium

sswiss
21 Ekim 2017, 21:26
Merhaba Dostlar
Benim terrase ye bir tane Terrassenüberdachungen Aluminium ve glass yaptirmak istiyorum ,isvicrede kaliyorum ve almanya sinirina fazla uzak degilim.

forumda bu konu hakkinda bilgisi olan varmi acaba ,almanya baden Württemberg bölgesinde bildigi veya aptirdigi firma veya birileri varmi tanidiginiz.
Tavsiye edebileceginiz ve fikirlerinizi bilmek isterim

Lörrach,weil am Rhein,rheinfelden,freiburg ,Laufenburg,Bad Säckingen ve cevreleri yakin sayilir bana
tskler

MiAy
22 Ekim 2017, 08:01
sswiess Usta,
ben gecen sene benim teresa yaptırdım.
5x3 metre , 4500€ dan kapıyı açtı 3650€ ya yaptırdım.
İyikide yaptırmışım, önceden bi kaç damla yağmur gelse içeriye kaçardık. Şimdi üzeri kapalı olunca güzel oluyor.
Cam olduğu için biraz pahallı, katı plastik taktırırsan daha ucuz oluyor ama tavsiye etmem.
http://www.kd-ueberdachung.de/
Ben bunlara yaptırdım. İşlerinden anlıyorlar.
Geçen sene yaptırmaya karar verdiğimde bayağı araştırmıştım, en uygunu bunlar.
Firmanın sahibi Kazakistanlı, onun için pazarlık yapılabiliyor.
Firma Rüsselsheim’de, İsviçre’ye nasıl olur bilemem .
Başka sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Kolay gelsin

sswiss
22 Ekim 2017, 11:12
evet bu firmayi bende gördüm ,ancak Rüsselsheim bize 350 kilometre.Ben yinede kendilerine ölcüleri verdim ve getirme takma ücretini sordum bakalim ne cevap verecekler.

ya benim ev Flachdach disarida kesinlikle duramiyoruz yagmur yagdiginda mutlaka yaptirmam lazim

elektroniker
22 Ekim 2017, 11:13
sswiess Usta,
İyikide yaptırmışım, önceden bi kaç damla yağmur gelse içeriye kaçardık. Şimdi üzeri kapalı olunca güzel oluyor.
Cam olduğu için biraz pahallı, katı plastik taktırırsan daha ucuz oluyor ama tavsiye etmem.
Kolay gelsin

günesin altinda sicak olmuyormu ?? yada nasil önlemini aldin ??

MiAy
22 Ekim 2017, 12:48
günesin altinda sicak olmuyormu ?? yada nasil önlemini aldin ??
Ustam,
benim terasa sabah güneşi vuruyor.
Önceleri terasda kahvaltı yapardık güneş şemsiyesi vardı ve kahvaltı yapılabiliyordu.
Bu sene direk güneş vurunca kahvaltı yapmak imkansız oldu.
Şimdiki düşüncem camekanın altına Markisemi yaptırsam diye düşünüyorum.
Aslında param olsaydı, camların arasına şöyle çekilebilen veya elektrikli küçük markiseler yapıyorlardı onlardan yaptıracaktım.
Nereye güneş vuruyorsa orayı kapatabilirdik.
Ama zaten 3650€ vermiştim bi sürü parada onlara vermiyelim diye düşündük.
Yani anlayacağın şu anda sorun halomuş değil.

sswiss
22 Ekim 2017, 15:48
Miay ustam sen iyi fiyata yaptirmissin tabi bir kac degisik cesit var bu nedenle fiyat oynamasi olabiliyor.ancak 3650 euro güzel bir fiyat ,benimde bütcem bu sekilde 3 bin ile 5 bin euro cam ve montaji beraber .
keske imkan olsa ön ve sag ,solunada cam yaptirarak yani kisacasi wintergarten tarzi birsey süper olur .ancak fiyat ve bütce bakimindan beni zorluyor.

MiAy
22 Ekim 2017, 21:12
Ustam,
dediğin gibi Wintergarten gibi yapabilsen daha iyi olur ama tabii hepsi maliyete bakıyor.
Bence bütçeni fazla zorlama, üstü bi kapansın sonra bakarsın.
Birde direk güneş vuruyorsa camın altına Markise olayını düşün.
Kolay gelsin

sswiss
23 Ekim 2017, 14:42
sswiess Usta,
Kolay gelsin

Hocam ben bunlara Mail cektim (700.cm X 250.cm) VSG glass 8.mm Lieferung ve montaj 4800 euro dedi.
umarim Lieferung ve montajin isvicre de oldugunu iyi anlamistir,bastira bastira yazdim ama.Ustam ne dersin pazarlik yapayimmi?

sswiss
23 Ekim 2017, 14:43
Hocam ben bunlara Mail cektim (700.cm X 250.cm) VSG glass 8.mm Lieferung ve montaj 4800 euro dedi.
umarim Lieferung ve montajin isvicre de oldugunu iyi anlamistir,bastira bastira yazdim ama.Ustam ne dersin pazarlik yapayimmi?

sswiess Usta,
Kolay gelsin

MiAy
23 Ekim 2017, 19:09
sswiss Usta,
şöyle diyeyim pazarlık mutlaka yap ama mail veya telefon ile ne kadar başarılı olabilirsin bilemiyorum.
Benim olay şöyle gelişti.
Telefon açtım bunlara, eve ölçüleri almaya ve mukavele imzalamaya kimse gelecek dediler.
Tmm genç biri geldi. Ölçüleri aldı, oturduk masaya normal fiyat 4500€ ama sen yabancısın 4000€ olur dedi.
İlk etapta bu kadar düşen dahada düşer düşüncesiyle ben 3500€ iyi fiyat falan dedim. İleri geri 3650€ anlaştık.
Sende durum nasıl olur bilemiyorum. Ama 300-500€ illaki düşerler düşüncesindeyim.
Birde senin İşviçre olayı var.
İnşallah yanlış anlamamışlardır.
İstersen telefonla konuş, biraz indirmeye çalış.
Parayı zaten iş bitince veriyorsun elden.
Kimse gelmez işini yapmazsa tabiiki parada yok.
Kolay gelsin sana.
Durumu buradan bildirde, bilgim olsun, merak ettim.

sswiss
23 Ekim 2017, 19:17
benden bir kac resim istedi ve isvicrede kaldigim PLZ posta kodunu istedi,bende resimleri cektim ve adresi yazdim yolladim ayrica uygun fiyat hesaplayin tekrardan diye yazdim gönderdim.

sitede üst bölümde Demnächst KD Schweiz yaziyordu
bakalim belki yarin cevap gelir

44Malatya
23 Ekim 2017, 19:53
2 yıl önce bende bu firmaya yaptırdım, 4 kişi gelip 4 saatte işi bitirdiler, çalışanlar kendi milleti.

Biz polycarbonat (milschig) taktırdık, güneşi fazla geçirmiyor, ayriyetten 6 tane led lamba taktılar, önceden 5m eninde markisemiz vardı,

o da altta takılı

MiAy
23 Ekim 2017, 20:02
2 yıl önce bende bu firmaya yaptırdım, 4 kişi gelip 4 saatte işi bitirdiler, çalışanlar kendi milleti.

Biz polycarbonat (milschig) taktırdık, güneşi fazla geçirmiyor, ayriyetten 6 tane led lamba taktılar, önceden 5m eninde markisemiz vardı,

o da altta takılı
Evet işi yapanlar işlerini iyi biliyorlar.
6 tane led lamba standart galiba bunlarda.

sswiss
23 Ekim 2017, 21:29
Bana gelen fiyat in icindede 6 tane led lamba var,ancak benim teras da hic bir sekilde elektirik pirizi yok.ben yinede led leri taktiracam belki ileride elektirik cektiririm

44Malatya
23 Ekim 2017, 21:40
Led'ler standard, içerden dışarıya delik delersin, oraya verteiler tak ve istediğin yere priz yap veya yaptır.

Led'lerin kablosunun ucundaki fiş schalterli, lazım oldumu açıyorum

sswiss
25 Ekim 2017, 10:08
3 gündür adamlarla yazisiyorum,her mail yazdigimda altini cizerek isvicre ve adresini yaziyorum .Kendileri bende bir kac defa adres ve neresi oldugunu sordular ve söyledim,buna ragmen bana fiyat verdiler .
az önce mail yazmis odun herif bana yazmis özür dilerim dikkat etmemisim siz isvicrede kaliyorsunuz ve isvicreye montaj yapamiyoruz diyor :)))

toplam 3 gün boyunca 7 defa mail geldi ve gitti hem kendileri Hemde ben her mailde adresimi yazdim ve altini cizerek isvicreye montaji yapilacak dedim

sswiess Usta,
Kolay gelsin

MiAy
25 Ekim 2017, 12:53
sswiss Usta,
bu senin yazıştığın adam gerçekten odunmuş.
Yapacak bi şey yok gibi.
Demnächst auch in Schweiz yazıyor demiştinya , ya bekleyeceksin bir kış daha yada senin oralardan bi tane bakacaksın.
Fiyat olarak ama mutlaka daha pahallı olur.
Bunların fiyatları gerçekten uygundu, neyse yapacak bir şey yok.
Kolay gelsin.

TipiTip
25 Ekim 2017, 13:07
Fiyat uygunsa montajsiz bir fiyat al

Nakliye ve Montayi kendin ayarla

Tabi fiyat uygunsa kurtarirsa

44Malatya
25 Ekim 2017, 19:44
Sana KD Überdachungen Donaueschingen daha yakındır, oradan alır montajını kendin yaparsın.

sswiss
25 Ekim 2017, 22:13
o saatlerce günlerce mail yazismasi yaptigim odun herif yine mail yazmis ve Donaueschingen irtibat kur diye :))

Bu gün Donaueschingen a mail yazdim bakalim cevap yazacaklarmi

Sana KD Überdachungen Donaueschingen daha yakındır, oradan alır montajını kendin yaparsın.

gentlement
27 Ekim 2017, 12:15
bu firmadan bende fiyat aldim ve dün aradilar beni. akabinde mail ile teklif gönderdiler.

6,00 m x 4,00 m büyüklügünde
8 mm Verbundsicherheitsglas Klar
6x LED Beleuchtung
Lieferung ve Montage dahil

5200,- EUR

ne dersiniz bu fiyat icin?

Dincer
27 Ekim 2017, 12:35
Ben de bu nisan ayinda bu isi yapan bir Türk firmaya yaptirdim 7,00*3,00M 3200 balkon üzerine yaptirdim cam degil doppelesteckplatte bunlar Hollanda dan aliyor orada fiyatlar uygun ölcüleri gönderiyorlar haziroldugunda gidip alip takiyorlar

sswiss
27 Ekim 2017, 14:39
bu firmadan bende fiyat aldim ve dün aradilar beni. akabinde mail ile teklif gönderdiler.

6x LED Beleuchtung

5200,- EUR

sitelerinde 5500 euro yaziyor,sana 5200 euro vermisler.

bana bu gün geldi teklif 650.cm x 300.cm 8.mm VSG ohne led fiyat 7480 frank montaj dahil

MiAy
27 Ekim 2017, 21:30

6x LED Beleuchtung

5200,- EUR

Usta,
pazarlık mutlaka yap derim.
Yukarıda yazmıştım .
Benimki 5 m X 3 m büyüklüğünde 1 sene evvel ilk verdikleri fiyat 4500 €, indire indire 3650 € indirdim ve yaptırdım.
Seninki ile herşeyi aynı glas, led, montage hepsi, yalnızca 1 m boyundan ve 1 m eninden küçük benim yaptırdığım.
300-500 € indirebilsen fenamı yani.
Kolay gelsin

fantomas99
19 Kasım 2017, 00:53
Ben de bu nisan ayinda bu isi yapan bir Türk firmaya yaptirdim 7,00*3,00M 3200 balkon üzerine yaptirdim cam degil doppelesteckplatte bunlar Hollanda dan aliyor orada fiyatlar uygun ölcüleri gönderiyorlar haziroldugunda gidip alip takiyorlar

Usta , Bu türk firmasinin adresini verirsen memnun oluruz. Anladigim kadariyla 3200 euro ya yaptirdin yazdin. dogrumu ?

Dincer
25 Kasım 2017, 12:51
fantomas99 arkadasim bu konuya uzun zamandir bakmadim keske özelden yazsaydin daha erken cevap verirdim bilmiyorum üzerinden 1 ay gecmis bir konu numarasini verebilirim sorun degil özelden yazarsan numarayi gönderirim

MiAy
28 Kasım 2017, 19:33
@gentlement
@sswiss
Ustalar,
durum nedir, aldınızmı ?

sswiss
30 Kasım 2017, 18:26
@gentlement
@sswiss
Ustalar,
durum nedir, aldınızmı ?

valla ben uzun süre görüsmelerden sonra %80 siparis verdim gibi ,eee tabi öyle indirim yap sunu yap bunu yap olayini pek yapmadilar ,ya adamlar doydu artik yada biz isvicredeyiz diye fiyatlari yüksek tutuyorlar.

adam dedi zaten su an aktion var ama onun haricinde indirim yapamayiz ,eger ki pesin ödersen %3 daha indiririz dedi.Kisaca benim terasse 7450 isvicre frankina mal oluyor,700X300 cm ve hakiki cam .
bu gün belediyeden izin kagitlari geldi bende bir kac dakika önce terasse firmasina mail gectim siparisi verdim.

ancak bu adamlar isvicre icin benim terasse ye 7450 Frank fiyat verdiler ama yaklasik 27 ayri firmadan Angebot aldim en ucuzu bunlar verdi diger firmalardan en ucuzu 11 bin frank ti

MiAy
05 Aralık 2017, 13:35
Usta hayırlı olsun diyelim o zaman.
İnşallah memnun kalırsın.

sswiss
08 Aralık 2017, 16:38
tskler kardes cok sagol ,umarim pisman olmam bakalim,tek kafama akilan bu firmanin taktigi terassenin schneelast 85 mis ,keske daha yüksek olsaydi .sordum bunlara ve 85 dediler 8.mm cam takilirsa 10.mm cam takilirsa 110 oluyormus.eee tabii fiyatta yükseliyor.

MiAy
08 Aralık 2017, 23:05
sswiss Usta,
Ben schnelast falan sormadım.
Bildiğim gördüğüm, adamlar kurarken camlar takıldıktan sonra camların üzerinde geziniyorlardı.
Hemde kenarına falanda değil, camın ortasına basarak geziyorlardı.
Gerçi adam öyle iri yarı değildi ama onu öyle gezinirken görünce kırıldı kırılacak diye ödüm koptu.
Neyse hayırlı olsun, korkma bi şey olmaz.

sswiss
14 Aralık 2017, 15:58
Bu gün kd überdachungen donaueschingen den 3 usta benim Überdachung u takmaya geldi .650 x 300 cm olan terasseyi dört bucuk saatte taktilar ve gittiler.

Gelen ustalarin 3 de romen di almancalari sifir denecek kadar azdi ,ancak dikkatimi ceken bu 3 usta cok düzgün ve profösyönel calisiyorlardi.ilk baslarda tedirgin oldum bastan sagma is yaparlar diye ama cok memnun kaldim hakikatende.
montaj i süper yaptilar ,umarim ileride bir SIKINTI cikmaz .ancak biz merkez büro ile her görüstügümüzde yetkilisi kisi defalarca tekrar tekrar dedi ,biz isvicreye cok tercübeli ve temiz calisan ustalarimizi gönderiyoruz dedi.

simdilik cok memnun kaldim

sswiss
15 Aralık 2017, 00:36
Cok tskler Disbeliever
https://i.hizliresim.com/Mar4NN.jpg
https://i.hizliresim.com/lbVRoX.jpg
https://i.hizliresim.com/zJb1vY.jpg
https://i.hizliresim.com/XE5j77.jpg
https://i.hizliresim.com/EyZBnA.jpg
https://i.hizliresim.com/vJqlzz.jpg
https://i.hizliresim.com/9DO3X5.jpg

44Malatya
15 Aralık 2017, 09:11
Ev de ötüyor, bizde kuyruğu eğri derler.

Güle güle oturun ok78rcp

sswiss
15 Aralık 2017, 09:49
Haklisin Disbeliever,ancak simdilik maddi imkanlarimiz bu kadarina yetti ,ancak ileride ben bunu wintergarten yapmayi düsünüyorum bu imkan var .valla cevreye gabione arti agac vesaire gibi seyler yapmayi planliyoruz ancak dedigim gibi su an icin neredeyse sifiri tükettik :)))

bu terasse nin sag ve sol tarafinin üst bölümüne seitenkeil de yapin demistim ama mubarek komple terassenin fiyatiyla ayniydi :) yaklasik 1700 frank sadece seitenkeil ,sonrada kalsin dedim belki ileride komple tüm etrafini kapattiririz.

Yagacak yagmurdan camlarin üstünde lekeler olusabilir, umarim temizlemesi problem olmaz.

Fotolardan göründügü kadariyla evin etrafi cok acik, rüzgari engelleyecek bir sey yok. Cevreyi agaclandir bir an önce :)

sswiss
15 Aralık 2017, 09:50
sevgili 44Malatya ,valla bizdede öyle derler .:)) hersey kuyrugu düzeltme gibi olsun valla düzeltiriz .cok tskler kardesim sagol

Ev de ötüyor, bizde kuyruğu eğri derler.

Güle güle oturun ok78rcp

ET24
15 Aralık 2017, 10:09
sswiss usta hayirli olsun, güzel olmus güle güle oturun. birgün beceriksizler ailesini kahvaltiya davet edersin :p

elektroniker
15 Aralık 2017, 12:02
evet hayirli olsun cok güzel olmus

sswiss
15 Aralık 2017, 12:24
evet hayirli olsun cok güzel olmus

cok sagol kardesim tskler

sswiss
15 Aralık 2017, 12:26
sswiss usta hayirli olsun, güzel olmus güle güle oturun. birgün beceriksizler ailesini kahvaltiya davet edersin :p

:))) cok tskler ET24 kardesim ,keske öyle bir imkan olsa tüm dostlarin zaman acisindan ve mesafe acisindan imkanlarimiz olsa .Ne demek her zaman her daim misafirim olabilirsiniz :)

MiAy
15 Aralık 2017, 19:06
Ev ötüyor galiba evi beğendim demek
Ama kuyruğu eğri ....... çözemedim valla😃

Hayırlı olsun sswiss usta, güzel olmuş gerçekten.

sswiss
16 Aralık 2017, 13:47
MiAy kardes öncelikle cok tskler ,kuyruğu eğri demek bazi yörelerde yeni birsey aldiginda veya yaptirdiginda hayirli olsun adi altinda bir davet party yani o yaptiran veya alan kisinin es dost arkadas akrabalari davet edip yemek yedirmek gigi birsey :))

yani sen birsey aldiginda veya yaptirdiginda ,tanidiklarin derler hayirli olsun ama kuyruğu eğri :)) yani bak iste bizi davet etmezsen yada yemek yedirmezsen Eeee yada bir icecek ismarlamazsan o aldigin veya yaptirdigin seyin kuyruğu her zaman eğri kalir .Derler :)) bazi yörelerde espiri konusudur .

Ev ötüyor galiba evi beğendim demek
Ama kuyruğu eğri ....... çözemedim valla��

Hayırlı olsun sswiss usta, güzel olmuş gerçekten.

MiAy
16 Aralık 2017, 19:49
Ne zaman ıslatıyoruz derlerya, onun gibi bir şey galiba.
Bir deyim daha öğrendik..
Cahil cahil bakmayız artIk duyduğumuzda 😃