PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Devk Rechtsschutzversicherung Premium nasil?

cuno611
21 Ekim 2017, 01:04
Selam arkadaslar,

Devk nin Premium Rechtschutzu nasil bilginiz varmi?
Aylik hesapladim 30€ ve küsurati vardi.

Telefon acip sordum wartezeit varmi diye, bütün konularda 1 aylik wartezeit varmis außer Verkehrsrechtsschutz.
Yani 1 ay sonra olan lari kabul ediyorlarmis vertragi yaptiktan sonra.

Tecrübesi olan varmi?

S&S
cuno611

clon
21 Ekim 2017, 09:35
DEVK da 1 aylik wartezeit var dogru

Bende 10 sene önce devk daydim 150 euro selbstbeteiligung vardi(o zaman ucuz oluyor)
ama sonucda zararli cikdigim icin cikis verdimdi

Burclu
21 Ekim 2017, 10:38
konuyla alakalı vermiş olduğum bilgiler silindiği için ve nedenini sorduğumda cevap gelmediği için burayıda silebilirsiniz.

fuk_18
21 Ekim 2017, 11:44
bende zürich deyim aylik 60 euro ödüyorum, genelde hepsi var ama yabancilar yasasi yokmus sanirim gunluk hayatta en cok karsilacabilcegimiz konularda yardimci oluyorlar

cuno611
21 Ekim 2017, 20:58
Yani Devk iyi bu durumda, ayni sekilde 150€ Selbstbeteiligung. Ben simdi yaptim bundan, googledede arastirdim biraz ve yapmaya karar verdim.

Verkehr genellikle lazim oldugu icin Devk danda bu premium Rechtsschutz mantikki geldi bana.

Icindede hersey var ne ararsan. Ama iste bi problem oldugunda hemen kabul ediyormu. Yoksa ugrastiriyormu bilmiyorum iste.

Insallah tabi basimiza bir musibet gelmezde ihtiyacimiz olmaz ama oldugundada insallah sorun cikarmazlar.

Osmanbey34
21 Ekim 2017, 21:39
konu konuya karismis ..... birisi yaziyor bkk da 20% indirim ...... birisi yazyir ben 10 seneden beri vs.....

1. hersene sigorta sartalari degisiyor.
2. policeyi cok cok iyi oku ! ve internet den de ben bu sigortalari tavsiye etmiyorum
3. senin suanki davalarini bu sigorta karsilamiyor !
4. Bu sigortada "mediation" varsa hic yapma ! ohne Mediation daha iyi.
5. Ohne Selbstbeteiligung olsun !

6. Bir birimize saygili yazalim ve birbirimize yardimci olalim.

cuno611
22 Ekim 2017, 00:51
Mediation ne oluyo? Kötü biseymi?
Selbstbeteiligungu herkes tavsiye ediyor. Bu devk da bu premium rechtschutzu Selbstbeteiligung sus yapmiyor. Genel olarak Selbstbeteiligung suz yapmiyomus zaten

Osmanbey34
22 Ekim 2017, 12:20
cuno611,

sen beni dinle benim dedigim gibi yap.

1. ohne Selbstbeteiligung, zaten Selbstbeteiligung yok mus. Bana göre ohne Selbstbeteiligung daha iyi cünkü yarin birsey olunca avukata gidince bi tek danisma icin senden para alacak. avukata danismadan önce 10 kere düsüneceksin avukata gidiyim mi gitmiyim mi. bu konuyu uzatmiyim ama ben tavsiye etmiyorum.

2. mediation burda anlatmasi zor. ama söyle birsey. önce bi mediator bulman lazim ve bu mediator karsi tarafli konusuyor.... Mediator Schlichter gibi bir sey. ama mediator kesinikle tavsiye etmiyorum. kötü birsey degil ama senin zamanini alir. normal rechtsschutzlarda direkt zaman kaybetmeden avukata gidebiliyorsun...

3. internet ten yaptiginiz vertrag lari iyi güzel okuyun. en uygun vertraga hemen kapilmayin benim tavsiyem ARAG Sigortasi. bircok sigorta kötü ve iki üc olayin olunca sigortadan atiyorlar ve sonra sigorta bulmak cok zor . cünkü özgec misini soruyorlar.....

4. sakin unutma aklinda olsun. senin suan ( komsun ile sorunun var ) bu yeni sigorta bu davalari karsilamiyor ! ve sigorta olsa bile bu gibi davalari karsilamiyor cünkü strafverfahren yada baska davalara girdigi icin simdi tam hangi kategorieye girdigin bilmiyorum.

5. Bazi konularin genel anlamda " her kez tavsiye ediyor" demek de dogru degil. bu islerin uzmanina sorman lazim ! örnek sen bi konu actin rechtsschutz ile ilgili herkez birsey yazmis ama sana hic kimse " Police Vertragini " dogru düzgün oku diye tavsiyede bulunmamis.

Genel'de cok avukatlik isleriniz oluyorsa o zaman en uygun sigortaya kacmayin biraz pahali olsun ama eninde sonunda o parayi cikarirsiniz !

--------------

ben sana tek yardim etmek istiyorum. diger konularda biraz bir birimize girdik. bence hic gerek yok. önce saygi sevgi. ama bana yazarsan Osmanbey34 senin yorumunu istemiyorum o zaman bende kenara cekilirim. ama ilk önce herkez den saygi bekliyorum.

--------------

tekrar sana gecmis olsun insallah davalarin iyi gider.

cuno611
23 Ekim 2017, 21:49
@Osmanbey34 , tesekkür ederim. Tavsiyen önemli benim icin ve dikjate alicam.

Diger kinularda birbirimize girmedik, her konu zartisilir ve biz tartistik. Bu aramizda hüsumet oldugu anlamina gelmez, yardim etmrk istedigini bikiyorum ve bunun ixindr tesekkur ederim.

S&S
cuno611