PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kimler Yalniz Yasiyor?

dreamceng
20 Ekim 2017, 20:55
Selam,maglum cesitli sebeplerden dolayi Gurbette yalniz yasiyanlarin sayisi hizla artiyor.Yalniz yasamanin bazen buyuk zorlklari vardir Bende 11 yildir yalniz yasiyanlardanim.
bölye bir konu acmayi dusundumku, bir sekil hem muhabbet hemde yalnizliklari paylasmak vede bazi tecrübeleri paylasarak bilgi edinmek,

SesSizliK
20 Ekim 2017, 23:26
yalnizlik cok Zor bence insanin yaradilis dogasinada aykiri ama HAYAT iste hersey insanlar icin benim tavsiyem bayan yada erkek yalniz kalmamali bi hayat arkadasi hanim yada bey edinmeli yuva kurmali diye düsünüyorum.

MEGAbond
21 Ekim 2017, 03:43
iste konu dedigin böyle olur,,,Cenabi Allahim kimseyi yanliz birakarak sinamasin,,yanlizlik cok zor,,(kendi adima)

bu konunun icerigine uygun bazi basliklar aklima geldi,,,basliklarin icinde yanlis baslik olabilir,,eksik baslik olabilir,,,katilanlar olur,,katilmayanlar olur.saygi duyarim.

simdilik aklima gelenleri siralamak istersem.

1= dogustan beri yanlizim,yanliz yasamaya alistim,,etrafimda birisi olsada olur,olmasada olur.

2=ba$ta yanliz degildim,,yani bircok seneler yanimda biri vardi,ama artik yok yanlizim,,,(ya yanimdakini kaybettim,,yada kaybedildim)

3= ne yaptiysam olmadi,kaderime yanlizlik sinavi yazilmis,,,aslinda yanlizda degilim.Cenabi Allahim var en azindan. (inanc meselesi-inanci olmayanlara hitap etmiyor)

4= bir yerlerde hatami ettik naptik,,simdi yanlizliklami cezalandiriliyoruz ??? olaki yanlizligimizi giderecek bir hayat arkadasi karsimiza cikarsa,,ilkinde yaptigin hatalari yapma, bunun kiymetini bil ey adem oglu meselesimi ???

5= ilk sinavinda sen elinden geleni yaptin,ama yanindaki bunu anliyamadi veyahutta anlamak istemedi,burnunun dikine gitti,,,sevgili kulum bu sabrin sonunda harika bir hayat arkadasini hak ettin.meseleside olabilir ??? hayirda $er de Allahtan diye biliyoruz.
(Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde * hayır vardır.. ALLAH bilir, siz bilemezsiniz Bakara Suresi 216.ayet)
eyvallah deyip boyun egmekten baska caremiz yok. aglayip dövünüp isyankar olmanin hicbir getirisi yok,,,sonu hep negatif,,,umutlu olmak insani hayatta tutar...pozitif tutar.örnek vermek gerekirse,,sabah erken kalkmak icin calar saati kurup,kalkmayi umut etmek gibi,,acaba sabaha cikabilecekmiyiz varmi bir garantisi ??? iste bunun gibi umut örnekleri cok verilebilir.

6= ilkinden darbe yedim,,,simdi artik insanlara güvenemiyorum,,,ya yine baltayi ta$a vurursam,,olacak ikinci bir yanilgiyi kaldiramayabilirim.ama yanlizlikta canima tak etti iki derede bir aradayim.

7= ilki agzima etti,,,bu saatten sonra korkun benden,,intikam zamani,,,acimak yok,,gelene gidene, ucana kacana,iyisine kötüsüne,en kralina maden suyu.

8= ilki görücü usulüydü,,,bir sekilde film bitti kalem kirildi,,,sosyal hayatim insanlarla iliskilerim pek iyi sayilmaz,,kendimi ifade etmekte zorlaniyorum,,ne olacak benim halim???

simdilik bu kadar yeterli, siz arkadaslarda birseyler karalarsiniz artik,,,benimde yanlizlik konusunda tecrübelerim oldu,,,dilimin döndügü,,elimi yazdigi kadariyla ileriki bölümlerde insallah birseyler yazmak isterim.

bu konuya ilk mesajim birazcik uzun oldu,gözlerinizi yorduysam kusuruma bakmayin,hakkinizi helal edin.

dreamceng
22 Ekim 2017, 00:49
yasim 50 uzeri ,,geriye dönup bakiyorum,,,,tüm hayatim kismen yalniz gecdi ama son 11 yil aktiv olarak yalnizim,2 agir hastalik gecirdim,felc ve deprasyon,,hayatimin 3 yili gemide,ve diger yillari gurbette yalniz gecdi,,adeta sessiz film gibi,ne dogru ne yanlis....cozemiyorum,,,,aslinda durust vede guvenilir saygili insanlarida bulmakda zor,,,her iliskinin altindan menfaat bekleniyor,,ve sonrasi dostluga ihanet,,,cok riske girmeden belkide huzuru secmek,,
ne demis sair

"Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz."

Digitalus
01 Kasım 2017, 23:06
bende söyle diyim ozaman almanyada gurbette yanliz yasamadansa türkiyede bir ekmek yeter bana herkezin kendi düsüncesi ama yanliz yasiyorsam almanyada ozaman türkiyede yasarim bir ekmek yeter adama hemde vatanimda olurum

durak78
04 Kasım 2017, 19:51
Bende bir kac kelam edeyim müsadenizler :) BENCE:

En güzel olani , menfaate bagli olmadan seni seven ve senin sevdiklerinle birlikte olabilmek , optimal olan bu , yalniz soruyorum böyle birliktelikler kurmak kolaymi ? Kacimizin böyle dostluklari , evlilikler var .

Ben cevremde hep menfaat evlilikleri dosluklari görüyorum . Kadinlar kocalarini sevmiyor ancak finanziel olarak mecbur olduklarindan , coluk cocuk var diye sürdürüyor . erkekler kariya zerre sevgi beslemiyor hizmetci gibi kullaniyor ,aliskanlik olmus aile kurulmus diye öyle sürdürüyor bilikteligini . Kalpte hepsi bosanmista haberleri yok.
Arkadasliklar cocukluk zamanlarindaki gibi degil , menfaatler cakistigi zaman en yakin arkadasin bile atiyor kazigi.

Bu sebeple , kötü evliligin olacagina , kötü dostluklarin olacagina , yalniz ol daha iyi derim ben . Ama yalnizlikla asosyalligi birbirine karistirmayin bir insan yalniz ama sosyal aktiv olabilir.