PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otobuslerde yaslilara yer vermek.

ALSANCAK-35
20 Ekim 2017, 19:10
Türkiye'de toplu tasima araclarinda hamile,cocuklu,yasli ve engellilere yer verme konusunda belediye otobüslerinde asilmis tabelalar bile vardir.Oxford Üniversitesinde bir profesör,yaslilari bu konuda uyariyor ve gerekirse yer vermeyin diyor.Sebebi ise yaslilarin devamli hareket halinde ve yasam stillerine uygun uyumluluk göstermeleri imis.Bu konuda siz neler düsünüyorsunuz?

karam82
20 Ekim 2017, 23:09
Hareket etmeleri güzel bir durum ama saygıya değer veren bunu düşünmez ve yer verir diyor ve yerimide severek veririm.

hekimoglu
21 Ekim 2017, 06:06
O profosör haltetmis, ayakta durmak haraket etmek degildir. Kendiside yaslanip elden ayaktan düstügünde bi ayakta yolculuk yapsinda ozaman konussun. Müskül durumda olanlara yardim etmek öncelik tanimak insanlik geregidir.

talo176
21 Ekim 2017, 07:24
Diyelim aniden fren edildi..
Vallah düsünmek bile istemiyorum sonrasini..

idiye
21 Ekim 2017, 09:29
Ben yetkili olsam,o nu meslekden ve isminin önündekini de kaldiririm.Dikkatinizi cekiyorum Prof. demedim.O bosu bosuna okumus.

Onlarin derdi o degil.Insanligi ,ananeleri,güzellikleri silmek.#talo176 ne güzel demis.

Mr.Robot
21 Ekim 2017, 14:42
Yasliysa yasliligini bilsin kirsin dizini evinde otursun, zIk zIk oraya buraya gitmesin arkadas.
Hem yasliyiz, hastayiz, ustayiz, hemde hic birseyden kalmiyorlar! Ortalik rolator ve elektro Rollstuhl doldu. Normal insanlara hic aciyan yok!

Ayrica "cikti cikiyor" duruma gelen hamilelerinde ortalikda sanki ayagi yanmis tavuk gibi dolanmalari bence sacma, birde su göbek sIvazlamalari yokmu ikide birde, adami hasta ediyorlar! "Bak bana, hamileyim, biri cakti ve tuttu..." dermis gibi.

Yasliya, ustaya, colukluya, sakata, bayana, hamilesine vs. herkese yer ver yol ver, sonra erkekler niye erken ölüyor diye hayret et.smilie_devil_019